Acaba kanser olabilir miyim?

zeynopy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
9
0
27
Arkadaşlar boynumun omzuma bitiştiği yerde sağ tarafta bir yumru fark ettim devamı yemek yiyememek , kulak ağrısı, yutkunma güçlüğü ( öyle böyle değil kendi tükürüğümü zor yutuyorum) ve çok şiddetli bir ağrı var hareket edemiyorum. Doktora gittim ve ultrasonda birden fazla nodül var dediler biopsi , troid sintigrafisi istendi ama daha 1.5 ay var ( devlet hastanesi) ve asıl soru bu şişlik gittikçe büyüyor. Sizce kansermiyim lenf bezlerime sıçramış olabilir mi.Doktorlar biopsi ve sinitgrafi olmadan bişey söylemiyorlar maalesef ilaç da vermiyorlar ağrı kesici içmekten midem delinicek. Benim gibi aynı sorunları yaşayan var mı diye merak ettim

birsey demeek zor geçmiş olsun size tavsıyem şu aşamada ne kimseden tavsiye alın nede neti araştırın sizi korkutan endişeye kaptıran herseyden uzak durun dr.sonuçlarını sakınce bekleme çalışın inşallah değildir ama aşırı düşünce ve korku dahada artmaya sebep olabilir

olmama ihtımalı yuksek annemdede cok fazla lenf nodulu vardı temizlerdi

Arkadaşlar boynumun omzuma bitiştiği yerde sağ tarafta bir yumru fark ettim devamı yemek yiyememek , kulak ağrısı, yutkunma güçlüğü ( öyle böyle değil kendi tükürüğümü zor yutuyorum) ve çok şiddetli bir ağrı var hareket edemiyorum. Doktora gittim ve ultrasonda birden fazla nodül var dediler biopsi , troid sintigrafisi istendi ama daha 1.5 ay var ( devlet hastanesi) ve asıl soru bu şişlik gittikçe büyüyor. Sizce kansermiyim lenf bezlerime sıçramış olabilir mi.Doktorlar biopsi ve sinitgrafi olmadan bişey söylemiyorlar maalesef ilaç da vermiyorlar ağrı kesici içmekten midem delinicek. Benim gibi aynı sorunları yaşayan var mı diye merak ettim
Boynunuzdaki sislikle yutkunma guclugunun bir alakası olduğunu pek düşünmüyorum yani bilemedim.Benim annemde yutkunma güçlüğü şikayetiyle gitmisti bir hastalık çıktı ama öyle boynunda ya da başka biyerinde şişlik falan yoktu.Ya da herhangi bir kulak ağrısı.Tek şikayet yutkunma gucluguydu

Lenfler enfeksiyondan oluyor yutkunma troidden olur bende de nodul var maalesef biyopsi istediler sizin usg de ne yazıyordu nodul için

Ultrason sonucum

Eklentiler

• Screenshot_20240426_191936_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240426_191936_Samsung Internet.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 30
Sonucum bu

Eklentiler

• Screenshot_20240426_191936_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240426_191936_Samsung Internet.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 33
X