8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.262
2.984
Dünya kadınlar günü diğer adıyla dünya emekçi kadınlar günü her yıl 8 Martta kutlanır. Birleşmiş milletlerin ulusal bir gün olarak tanımladığı 8 Mart Kadınlar Günü ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanır.

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisinin greve başlamasının ardından polisin müdahalesi sonucu işçiler fabrikaya kitlenmiş ve ardından çıkan yangında 129 işçi ölmüştü. Bunun anısına kutlanan 8 Mart Türkiyede ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı.

Son düzenleme:
8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında;

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. Türkiye'deki sosyalist çevreler bu günü "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" adıyla kutlama taraftarıdırlar.

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi. İlk yıllarda belli bir tarih saptanmamıştı ve değişen tarihlerde fakat her zaman ilkbaharda anılıyordu. Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921'de Moskova'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda gerçekleşti. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yılları arasında bazı ülkelerde anılması yasaklanan Dünya Kadınlar Günü, 1960'lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde de anmaya başlanmasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti. Birleşmiş Milletler'in sitesinde günün tarihine ilişkin bölümde, kutlamanın New York'ta ölen işçilerin anısına yapıldığı yazılmamıştır (Vikipedi)

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Şiirleri
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama
8 Mart Kadın Konulu Şiirler, 8 Mart Kadınlar Günü Şiirleri

Kadına Şiir

Kadın

Ruhu düşleri kadar engin
Teni dağ esintilerinden ılık
Yüreği okyanus tınısı

yarınları yoğuran ellerinin her bir tırnağında ayrı bir hatıra
her bir tencerede yeni bir hatır
bakışının değdiği yerde umut
sesinin çınladığı her bir kulakta öğüt

kadın
nasırlı ellerinde bebesini yoğuran

kadın
ağıdıyla gülüşlü yarınları var kılan

kadın
işinde köle,

kadın
evinde hizmetçi

kadın
amelinde efendi

kadın

yarın..

-Aslı Şahin-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları,Kadınlar günü Hazır Sms Sözleri,Kadınlar günü Kısa Mesajlar,Hazır Kadınlar Günü Mesajları
Kadınlar günü mesajları

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Kadın; bilmeyene "nefs", Bilene "nefes"tir .

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Tüm Bayanların DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlu mutlu olsun..

Kim Kadın?
Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

2013 8 Mart Dünya kadınlar gününe özel kutlama sözleri ile karşınızdayım. Halen dünyanın dört bir yanında kadına şiddet ve taciz uygulanırken ve kadınlar haketitği şekilde değer görmezken dilerim ki Dünya kadınlar günü de vesile olsun ve tüm kadınlar hakettikleri şekilde değer görüp kadının adı yok sıfatından çıkıp artık kadının bir adı olduğu anlaşılabilsin.

Tüm bayan üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin 8 Mart Dünya kadınlar gününü şahsım ve yönetim adına şimdiden kutlarım.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

ASKIM SENI SEVIYORUM…BELKI SEVGIMI HER ZAMAN GÖSTEREMIYOR OLABILIRIM AMA SEN BUNU DAIMA BILIYORSUN… KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

DÜN SANA KIZDIKLARIMI BUGUN BEN YAPIYORUM CÜNKÜ ASLINDA SENIN KÜCÜK BIR KOPYANIM UMARIM SENIN KADAR SEVGI DOLU OLURUM KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

MEGER DILIMDEKI VE BEYNIMDEKI EN GÜZEL KELIME SENIN ADINMIS SANA HER SESLENISIMDE YA ACIM DINMIYOR YADA SEVGIM COSUYOR KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

EGER BANA GÖZLERINLE DEGIL DE KALBINLE BAKMIS OLSAYDIN, SENI NE KADAR SEVDIGIMI COK IYI ANLARDIN KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

ANNECIGIM, BIR GÜNÜMDE DEGIL HER GÜNÜMDESIN ANNEM OLMAN DÜNYADAKI EN BÜYÜK SANSIM,IYIKI VARSINSENI COK SEVIYORUM KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

BENIM ICIN HERSEYE KATLANAN, HER ZAMAN YANIMDA OLAN, DEGERI BICILEMEYEN DÜNYANIN EN GÜZEL KADININA KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

BU DÜNYADAKI EN GÜVENLI SIGINAGIM SENIN KUCAGIN BENIM ANNEM OLMAN BU DÜNYADAKI EN BÜYÜK SANSIM SENI SEVIYORUM ANNEM KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

SENI BEN CICEKLERDEN YEMISTEN VE KLASIK DORTLÜKLERDE ANLATILDIGINDAN DAHA COK FAZLA SEVERIM,SENI COOK SEVERIM KADINLAR GUNUN KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması, uluslararası düzeyde kabul gören bir hal alması 1970′lere rastlasa da, bu tarihe kaynaklık eden olay ve dünya kadınlarının ortak bir gün kutlama isteğinin gündeme gelişi 1800′lerin ortasını bulur…

ABD’nin New York kentindeki Cotton tekstil fabrikasında çalışan işçi kadınlar, 1800′lü yılların ortalarından beri daha iyi çalışma koşulları, emeklerinin karşılığında hak ettikleri ücret ve daha iyi yaşam için mücadele vermektedir.

Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1800′lü yıllarda bir tekstil fabrikasında daha iyi çalışma koşulları için greve giden kadın işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamayarak ölmeleriyle gündeme geldi.

Kadınlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart’ta eşitlik isteklerini daha yüksek sesle dile getiriyorlar.

Ama bunca yıllık mücadeleye karşın elde edebildikleri pek bir hak yoktur. En sonunda, 8 Mart 1908 günü, haklarını alabilmek için son çare olarak greve giderler. Ancak patronlar bu greve zalim bir şekilde müdahale ederler. Greve giden kadınlar fabrika binasına kilitlenirler. Patronlar bu yolla grevin başka fabrikalara sıçramasını engellemek isterler. Ancak beklenmedik bir şey olur ve fabrika yanmaya başlar. Ne yazık ki yangından fabrikada bulunan kadın işçilerden çok azı kaçarak kurtulmayı başarır.
Yanan fabrikadan kaçmayı ve fabrikanın çevresine kurulmuş olan barikatları aşmayı başaramayan 129 kadın işçi yanarak ölür. Aynı yıl diğer endüstri kollarındaki kadınlar da mücadeleye devam ederler. Kadınların yürüttükleri mücadelenin temelinde seçme ve seçilme hakkı, günlük çalışma saatlerinin, koşullarının ve ücretlendirmenin yeniden düzenlenmesi gibi konular bulunmaktadır. Dünya Kadınlar Gününde bugün de ilk başlarda yapıldığı gibi eşitlik için, bağımsızlık için, politik haksızlıkların ortadan kalkması için, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek için çalışılıyor.

Dünya kurulduğundan bu yana,
Değer verilmedi kadınım sana,
Hep ezildin cefa çektin, yılmadın,
Yıldırılamadın sen, ve sabrettin,
Ne yaptınsa kıymetin bilindi mi?
Çoğu zaman gözyaşın silindi mi?
Babam dedin ellerine sarıldın,
Ar, namus deyip, töreyle anıldın,
Silah verdiler kardeşine, öldür dediler.
Okutmadılar, sevmediyine verdiler.
Sığındın kocaya kurtulurum diye,
Ne çare, yine olmadı, nafile,
İtilip kakıldın,dayak yedin satıldın.
Güvencen yoktu kurtulamadın.
Bir de düşün ki anasın,
Soruyorum, hangi derdine yanasın?
Nasıl yaparsan yap oku, kendini yetiştir.
Çağdaş yolla,bilgilerini pekiştir.
Kolay değil işin, zor ve güç iştir.
Ekonomik özgürlüğe sahip ol,
Kurtulmak için yoktur, başka yol,
Mutlu olmalısın ki, sıcacık yüreğinle,
Sevgi dağıtmalısın, savaş, var gücünle,
Korkma hayattan, sevgi, saygı onur sana…

"Görünmeyen Emek Kır Kafesini!"

"Uyan, Diren, Özgürleş"

"Erkek Vuruyor, Devlet Koruyor"

"Mutfaktaki Tencere Kimin Umurunda, Bu Dünyanın Yükü Benim Sırtımda"

"Yaşasın 8 Mart, Yaşasın Kadınların Örgütlü Mücadelesi"

"Külkedisi Değil Ev işçisiyiz"

"Baskılar bizi yıldıramaz"

"Siyaset hakkımız engellenemez"

:KK16: Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun :KK16:

Eklentiler

• $b-515957-8mart_d%u0025C3%BCnya_kad%C4%B1nlar_g%C3%BCn%C3%BC.jpg
    $b-515957-8mart_d%u0025C3%BCnya_kad%C4%B1nlar_g%C3%BCn%C3%BC.jpg
    27,1 KB · Görüntüleme: 252
Son düzenleme:
8 Mart Kadınlar Günü 2013
Dünya emekçi kadınlar günü , kadınlar günü , 8 mart kadınlar günü , Dünya kadınlar günü olarak bilinen kadınlar günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür.

Kadınlar Günü 8 Mart Nasıl Ortaya Çıkmıştır ?

40 bin dokuma işçisi Amerika’nın New York eyaletinde çalışma koşullarının zorluğundan dolayı greve başlamıştır .Tekstil fabrikasında başlayan bu grev , polisin işçilere karşı büyük bir direnişine dönüşmüştür.Grev esnasında büyük bir yangın çıkıp , içerdeki işçiler de büyük bir panik yaratmıştır. Fabrikanın dışında kurulan Polis barikatından dolayı içerdeki işçilerin tahliyesi zorlaşmış ve 129 kişi hayatını kaybetmiştir.

Kadınlar Günü 8 Mart Nasıl Onaylanmıştır ?

Bu olaylardan sonra 1910 yılında Danimarka’nın Kopenhang kentiden Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında Clara Zetkin 8 Mart 1857 yılında teksitil fabrikasında yangında ölen işçiler adına "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Son düzenleme:
8 Mart 2013 Dünya Kadınlar Günü Mesajları,8 Mart 2013 Dünya Kadınlar Günü Mesajları Ve Sözleri, Dünya Kadınlar Günü Mesajları,Dünya Kadınlar Günü Mesajları 2013,En Güzel 8 Mart 2013 Dünya Kadınlar Günü Mesajları..

Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Mustafa Kemel Atatürk (1923) Kadınlar günün kutlu olsun…

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun..Seni çok seviyorum.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, Keşke dememek için umudunu ikiyle çarp bu gün. Ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine.. Gününüz mutlu, hayalleriniz tatlı olsun. Ellerinize güneş, gönlünüze bahar dolsun, Her şey gönlünüzce olsun.. 8 Mart’iniz kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili annecigim..

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Sevgilim, birgün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur… Kadınlar Günün Kutlu Olsun

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun..Seni çok seviyorum.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili annecigim..

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Mesafeler uzak olsada,yuregim hep senin canim..Kadınlar günün kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Kim Kadın?
Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum..

hepimizin günü kutlu olsun
huzur mutlu özgür dimdik ayakta olalım tüm yaşamımız boyunca

$kuwkc.jpg

Baş tacı kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum

Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun

Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Türk ve Dünya kadınlarının 8 Mart Kadınlar günü kutlu olsun

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun

Saygıyı, sevgiyi hakeden tüm kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun...

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar... Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun...

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. Kadınlar günün kutlu olsun...

Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun...

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.

Hepimizin günü kutlu olsun, keşke her gün 8 mart gibi kadınlar kutlansa tebrik edilse, o kadar çok hak ediyoruz ki...

Portalda bu konuda bir yazımız vardı ama burada da kutlamakta hoş olacak .....

Birde bizim tarzımızı biliyorsunuz hiç bir özel günü tam günün de kutlamıyoruz. Bir bakmışınız 24 kasım yerine 24 Mart'ta öğretmenler gününü kutlamışız : ) 8 Mart içinde kutlamalara 4 gün önce başladık : )

$313405_489977961049938_1195190292_n.jpg

​8 mart emekcı kadınlar gunumuz kutlu olsun ...

Kadınları bir araya getiren, burada samimi dostluklar kurmamıza vesile olan kk editörlerinin ve tüm kk ahalisinin kadınla günü kutlu mutlu olsun. En Büyük KKEn Büyük KK
Kadına şiddetin bu yıl son olacağı ümidiyle....

X