78 kg ile hamile kalınabilir mi ?

Şöyle söylüyeyim ben gıda mühendisiyim ablamda diyetisyen besinlerin içeriğini etkisine fazlasıyla hakimim fakat uygulamaya takatim yoktu. Önce kafamda bitirdim. Düzenli beslenmeyi yaşam tarzım haline getirdim. Eğer yapabiliyorsanız 2 hafta ketojenik diyet yapın ve vücudunuzu arındırın. Ketojenik diyet nedir önce buna değineyim. Bu diyette- fazla yağ (sağlıklı yağlar ) -Orta protein( süt ürünlerinden sadece sert peynir kullanılır.) -Düşük karbonhidrat kullanılır.
Not : İki haftadan fazla uygulanmaz
{Yasakları }
Domates
Soğan
Yoğurt
Süt
Paketli gıdalar
Şekerli yiyecek ve içecekler
Meyveler
Kuru baklagiller(nohut,fasülye,Mısır)
Bakliyatlar(pirin,bulgur,buğday)
Kızartılmış ürünler
Hamur işleri
Turşular

{Neler Tüketilebilir}
Yumurta
Zeytin yağı, çiğ fındık, çiğ badem, tereyağı(sağlıklı yağlar)
Zeytin
Peynir
Biber
Patlıcan
Tavuk
Balık
Et
Kabak gibi sınırlı sayıda ürün kullanılır.

Örnek menü
Kahvaltı
2 adet haşlanmış yumurta
5-6 zeytin
1 dilim peynir
2 kıl biber
1 kupa çay
araöğün
Sade Türk kahvesi 10 çiğ badem
Akşam
Kabaklı tavuk göğsü yemeği
Not : Yiyecekler biraz sınırlı olabilir fakat inanılmaz bir incelme ödem atma ve vücuttan arınma sağlıyor zor bir diyettir ama etkisi çok büyük.

Merhabalar eşimde varikosel var bu hafta ameliyat olacak bilmeyenler için söylüyorum sperm hareketi oldukça zayıf ve bu yüzden normal yollarla gebelik çok zor ameliyattan sonra 6-8 ay içerisinde iyleşmeyle birlikte doğal yollarla gebelik olabilirmiş ben 1.66 boyunda 78 kg’ım zayıflamaya çalışıyorum bu kilo ile gebelik olması mümkün mü ? Kilolu olmak gebe kalmaya engel mi cevap verirseniz çok mutlu olurum. Sevgilerimle.
1.60 boy 72 kiloyla hamile kaldım

Merhabalar eşimde varikosel var bu hafta ameliyat olacak bilmeyenler için söylüyorum sperm hareketi oldukça zayıf ve bu yüzden normal yollarla gebelik çok zor ameliyattan sonra 6-8 ay içerisinde iyleşmeyle birlikte doğal yollarla gebelik olabilirmiş ben 1.66 boyunda 78 kg’ım zayıflamaya çalışıyorum bu kilo ile gebelik olması mümkün mü ? Kilolu olmak gebe kalmaya engel mi cevap verirseniz çok mutlu olurum. Sevgilerimle.
Ben 80 kilo ile hamile kaldım. Ama doktorlar zayıfla diyor.

Bizde eşinizin problemi yoktu ama eşimin arkadasinda bu problemden dolayı ameliyat olmuştu ve daha adam sedyede yatarken karısının hamile olduğunu öğrendik düşünün bunu size umut olsun diye yazıyorum sorduğunuz şey için de zayıflamak her zaman daha iyidir elbette önünüzde zaman varmış kilo vermeye çalışın ama bende 1.63 boyundayım 78 le hamile kaldım ama işte yüksek kiloyla hamile kalınca hamilelik sürecinde çok dikkat ettim kilo almamaya rabbim herşeyin hayırlısını versin
Merhaba eşinizin arkadaşının varikosel ile hamile kaldığını söylediniz genelde sperm hareketsizliği olan gebeliklerde cinsiyet kız oluyormuş onların cinsiyeti neydi aceba cevap verirseniz çok sevinirim

Merhaba eşinizin arkadaşının varikosel ile hamile kaldığını söylediniz genelde sperm hareketsizliği olan gebeliklerde cinsiyet kız oluyormuş onların cinsiyeti neydi aceba cevap verirseniz çok sevinirim
Boyle şeyler tamamen hurafe yaa yok şunu yaparsan kız bunu yaparsan erkek yumurtayla döllenen spermin cinsiyeti neyse cinsiyet odur

Bende 1.68 boyum şuan 85 kiloyum ve hamileyim canım bende engel olmadı ama keşke zayıflayıp kalsaydım diyorum ama nasip, bu süreçte diyet yapabilirsin bi 5 kg versen sana yine faydası olur inşaAllah

X