600 kalorilik diyet

melek02468

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
90
94
31
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu 600 kalorilik bir diyet. Bazal metabolizmam 1600 kalori çıktığı için bu yola başvurdum. Kendi kendime besinlerin kalorilerine bakarak oluşturduğum diyet listemdir.
Düşüncelerinizi yazın lütfen..

Sabah

Şekersiz çay
30 gr ( bi kibrit kutusu) süzme peynir
1 dilim ekmek
1 domates

Öğle
Bi kase çorba
Bi dilim ekmek

Akşam
Kabak yemegi bir porsiyon (130 gr)
Ayran yada salata

Aralarda kuru kayısı yemeyi ve bitki çayı içmeyi düşünüyorum çünkü metabolizmam çok yavaş ve nerdeyse 4 gunde 1 tuvalete çıkabiliyorum.

Düşüncelerinizi yazabilirsiniz kızlar..

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu 600 kalorilik bir diyet. Bazal metabolizmam 1600 kalori çıktığı için bu yola başvurdum. Kendi kendime besinlerin kalorilerine bakarak oluşturduğum diyet listemdir.

Sabah

Şekersiz çay
1 dilim ekmek
1 domates

Öğle
Bi kase çorba
Bi dilim ekmek

Akşam
Ayran yada salata

Aralarda kuru kayısı yemeyi ve bitki çayı içmeyi düşünüyorum çünkü metabolizmam çok yavaş ve nerdeyse 4 gunde 1 tuvalete çıkabiliyorum.

Valla biz normalde fazla yemeye alıştığımız için çoğu kişiye az gelicek ve eleştiricekler canım. Bana kötü gibi gelmedi.sadece kahvaltıyı biraz daha doyurucu yap bence. Onun dışında beğendim ben. İlk birkaç gün zorlanabilirsin ama sonra alışıyorsun :)

Valla biz normalde fazla yemeye alıştığımız için çoğu kişiye az gelicek ve eleştiricekler canım. Bana kötü gibi gelmedi.sadece kahvaltıyı biraz daha doyurucu yap bence. Onun dışında beğendim ben. İlk birkaç gün zorlanabilirsin ama sonra alışıyorsun :)

Bana da diğer ôğünler az geldi aslında :)

Yeşillik de olsa iyi olurdu. Mesela büyük bir salata tabağında limonlu, doğranmış marul ve maydanoz olsa kalorisi ne kadardır ki?

Sabah

Şekersiz çay
1 dilim ekmek
1 domates

Öğle
Bi kase çorba
Bi dilim ekmek

Akşam
Ayran yada salata
Çok etkili bir diyet bende yarin basliyorum. Sen kac gun uyguladin,sonucu ne oldu acaba?

Alinti yapamadim:) sen kac gun uyguladin acaba ve sonucu ne oldu? Bu arada bende yarin bu diyete basliyorum menu farkli ama kalori ayni. Insallah iki hafta yapabilirim en az.

Benim bazal metabolizmam 1400 çıkıyor ve üstüne birde tiroidim var bu metabolizma hızımı dahada düşürdüğü anlamına geliyor ama 1000 kalorilik bir diyet yaptigimda haftada 1 kilo gidiyor tavsiyem 1000 kalori yiyin altına çok düşmeyin bazal metabolizma hareketsiz halde yapacağınız kaloridir ki gün içinde hareket ediyoruz 1400 le sınırlı kalmıyor bu kalori yani o yüzden 1000 kalori bana kilo verdiriyor başkası hese haftada 2 3 kilo verir belki o şekilde çünkü dediğim gibi benim metabolizma sorunum var

Konunun eski olduğunu fark etmedim ama yazıyı siz okuyun bari 😁

Yaziyi okudum:) bende de tiroid var ama ben uzun sure diyet yapamiyorum sabirsizim. O yuzden daha kisa vadeli bir cozume ihtiyacim var. Evet 1000 kalorilik diyetle haftada 1 kilo veriyorum ama bu demektirki 2 ay diyet yapmaliyim o da cok zor:)

Yaziyi okudum:) bende de tiroid var ama ben uzun sure diyet yapamiyorum sabirsizim. O yuzden daha kisa vadeli bir cozume ihtiyacim var. Evet 1000 kalorilik diyetle haftada 1 kilo veriyorum ama bu demektirki 2 ay diyet yapmaliyim o da cok zor:)
Bende yapamıyorum ama malesef kiloyu bir günde almıyoruz ki 1 günde geri verelim

Bende yapamıyorum ama malesef kiloyu bir günde almıyoruz ki 1 günde geri verelim
Bir gunde sadece 1 hamburger menu ve aksam makarnayla 1 kilo alinabilir. O yuzden 1 gunde 1 kilo da verilebilir. Bence. Hatta Tlcdeki agir yasamlari hic izledinmi bilmiyorum tabi onlar obez ama sonucta hepsi insan. 1 ayda 45 kilo veren var. Hicbirsey de olmuyor. Hatta tansiyon,kolesterol.. normale donuyor.

Bir gunde sadece 1 hamburger menu ve aksam makarnayla 1 kilo alinabilir. O yuzden 1 gunde 1 kilo da verilebilir. Bence. Hatta Tlcdeki agir yasamlari hic izledinmi bilmiyorum tabi onlar obez ama sonucta hepsi insan. 1 ayda 45 kilo veren var. Hicbirsey de olmuyor. Hatta tansiyon,kolesterol.. normale donuyor.
Onların başlangıç kilosu ve bizim başlangıç kilomuzun aynı olmadığını hatirlatirim bu bir. İkincisi bir kilo alman için günlük 2000 kalori yakıyorsan 7000 kalori de fazladan yemen lazım ki buda 9000 kalori eder bir hamburger bir makarna ile en fazla 100 gr alırsın o anı şişlik iner kalıcı bir kilo artışı değil kalıcı olan dediğim gibi 100 gr olur 1 kilo değil 1 kilo olması için 9000 kalori yemek yemek lazım üçüncü ise sen aldıgın kiloyu bir günde mı aldın emin misin bir insan bir günde hadi diyelim 1 kilo alsın 10 20 kilo birden alamaz o yüzden verirkende 10 20 kiloyu verme süreci her bünyede farklıdır başlangıç kilosu yüksek olan zaten ilk ödem atar ve normalde de daha fazla verir obez olan bir insan zaten kilo verince sağlığı kötü etkilenmez ama sen obezsen eğer ver iki günde kilo obezlerede bir bak bakalım 600 kalorilik mı diyet yaptırıyorlar 600 kalori olsa vücut ilk zaman bir anda verir ama sonradan bu az kaloriye alınacağı için artık az yakmaya başlar vermemeye başlar lütfen biraz doğru kaynaklardan araştır obezsen tlcyi örnek al değilsen diyetisyenlerin yazısını oku yada kilo verenleri takip et nasıl bir diyet yapıyorlar bak bakalım ben 600 kalori yiyen görmedim

Hamburger makarna örnekti. Peki sunu soyle, eski insanlar yada antik insanlar gunde 3 ogun 4 ogun ara ogun... bu kadar ogun mu yiyorlardi. Hayir! Ciftciler o mevsimdeki sebzeler meyveler ve varsa hayvani sutunu yiyorlardi. Ustelik tumgun tarlada calistiklari icin bir sabah ise baslamadan bir de aksam yeniyordu. Gelelim gocebeler ve antik insanlar; onlarda avcilik yapiyordu ve o gun duruma gore bilemedin 2 hayvan eti ve varsa etrafta bulduklari meyveleri yiyorlardi. Sagliklilar miydi? Çok. Hem gunde tek ogun hemde -kalorisini kendin hesapla artik- dusuk kaloriyle besleniyorlardi. Dogal olarak 3 ana 3 ara ogun yiyen yada 2000 kalorilik beslenenlerin genelinde oldugu gibi tansiyon seker kolesterol yok. Al sana bilimsel aciklama. Birincisi dediklerimin cogunu okudum zamaninda cunku bu konu onemli benim icin ikincisi inanmiyorsan arastir.

Ayrica sen sadece gelisiguzel konusuyorsun. Ama burda benim tecrubem konusuyor. Ben gunde 600 kalorilik diyet ve haftada 2 gun yuruyusle 82 kilodan 60 a inmis biriyim zamaninda. Kolesterolum ciddi anlamda ust seviyedeydi. Ve 22 kilo verdikten sonra yani 600 kalorilik diyet sonucu kolesterolum cok saglikli bir seviyeye geldi. Bu da bilimsel boyutu bu diyetin.

Ayrica sen sadece gelisiguzel konusuyorsun. Ama burda benim tecrubem konusuyor. Ben gunde 600 kalorilik diyet ve haftada 2 gun yuruyusle 82 kilodan 60 a inmis biriyim zamaninda. Kolesterolum ciddi anlamda ust seviyedeydi. Ve 22 kilo verdikten sonra yani 600 kalorilik diyet sonucu kolesterolum cok saglikli bir seviyeye geldi. Bu da bilimsel boyutu bu diyetin.
Merak etme bende 67 kilodan 53 kiloya düştüm 14 kiloda ben verdim havadan konuşmuyorum benimde kolestrolüm sınırdaydı normal seviyeye düştü ama bende 1000 kalori beslenerek verdim kilomu üstelik tiroidim olduğu halde ve günde 3 ara 3 ana öğünde beslenmiyorum 2 ana öğün yiyorum

Yanı tecrübe diyosan bendede var fazlasıyla merak etme kümede sorarsan sor 600 kaloriyi doğru bulmaz eski insanlarda eminimki 600 kalori yemiyordur dogal beslenmek demek sıfır kalori demek değil

Doktorlar 1200ün altına inilmesini asla önermiyor. Uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor çünkü.

Doktorlar 1200ün altına inilmesini asla önermiyor. Uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor çünkü.
Bende arkadaşa bunu anlatmaya çalıştım ama ısrarla 600 kaloriyi savunuyor ben tiroid sorunundan dolayı 1000 ile veriyorum çünkü anca o şekilde haftada 1 kilo kaybı oluyor ama 600 çok az vücut sinyal verir bu defa ac kaldım sanıp hiç vermez ben 2 hafta 1000 kalori besleniyosam sonra artırıp vücudu şaşırtıp geri devam ediyorum 1000 ile ki vücut açım sanmasın

Biraz belgesel izleseydiniz bilirdiniz. Ya da bilimsel calismalari. Bbc diye bir kanal var dsmartta ve orda iki haftadir şok diyetler diye program cikiyor. Katilimcilara cok dusuk kalorili sok doyet yaptiriyorlar 1 ay. 1 ay sonunda 1 erkek katilimcinin diyabeti iyilesti, 1 kadin katilimcinin karaciger yaglanmasi yuzde 60 azaldi ve 1 erkek katilimcinin kolestorelu normal seviyeye indi. Cok biliyorsunuz ama benim de bir bildigim var.

X