Davranış Bozuklukları 6 yaş risperdal kullanma

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Kâr zarar hesabı yaparak ilacı kullanmaya başladık yani. 4 yılımız başarısız yaramaz öğrenci etiketiyle bitti. Bundan sonrası farklı olur inşallah. İçin rahat mı derseniz değil.

Şuan kullandığımız şurup. Mecburen kullanmak zorundayım yoksa egıtım göremez dikkatı dağınık ve aşırı hareketli oluyor kullanmasak. Kendı çocuğunun iyiliği için vermek zorundasın . Grip olduğumuzda antibiyotik kullanıyoruz degılmi iyileşmek için. Ruhumuzda hastalandığında kullanmalıyız

Kâr zarar hesabı yaparak ilacı kullanmaya başladık yani. 4 yılımız başarısız yaramaz öğrenci etiketiyle bitti. Bundan sonrası farklı olur inşallah. İçin rahat mı derseniz değil.
Merhaba. İlaçtan fayda gördünüz mü
Şuan kullandığımız şurup. Mecburen kullanmak zorundayım yoksa egıtım göremez dikkatı dağınık ve aşırı hareketli oluyor kullanmasak. Kendı çocuğunun iyiliği için vermek zorundasın . Grip olduğumuzda antibiyotik kullanıyoruz degılmi iyileşmek için. Ruhumuzda hastalandığında kullanmalıyız
Kaç yaşında başladınız? Faydasını görüyor musunuz? Bende bugün kahvaltıdan sonra başlamaya karar verdim. Böyle oğluma daha çok zarar veriyorum. Herkesin kızdığı bı çocuk olmaya başladı ve kaba tabirle arsızlasmaya başladı. Çünkü öyle şeyler yapiyo ki bazen herkes uyarma gereği duyuyor durtusellik çok yoğun. Ekranı kesince daha da yoğun ilgilenmem gerekiyor ve yetişemiyorum. İnşallah ilaçla birlikte davranış sorunları azalir. Doğru ilacı bulmak ta önemli diyorlardı. Hatta ilacı veren Dr sen öyle ne kadar kullanacak vs. Diye düşünme de dua et ilaclar fayda etsin tıbbın çaresiz kaldığı çok vaka oluyor dedi. Artık inşallah faydası olur diye dua ediyoruz.

Kaç yaşında başladınız? Faydasını görüyor musunuz? Bende bugün kahvaltıdan sonra başlamaya karar verdim. Böyle oğluma daha çok zarar veriyorum. Herkesin kızdığı bı çocuk olmaya başladı ve kaba tabirle arsızlasmaya başladı. Çünkü öyle şeyler yapiyo ki bazen herkes uyarma gereği duyuyor durtusellik çok yoğun. Ekranı kesince daha da yoğun ilgilenmem gerekiyor ve yetişemiyorum. İnşallah ilaçla birlikte davranış sorunları azalir. Doğru ilacı bulmak ta önemli diyorlardı. Hatta ilacı veren Dr sen öyle ne kadar kullanacak vs. Diye düşünme de dua et ilaclar fayda etsin tıbbın çaresiz kaldığı çok vaka oluyor dedi. Artık inşallah faydası olur diye dua ediyoruz.
Doktorun doğruyu söylemiş bir süre sonra bagişiklikmi kazanıyorlar sanırım. Oğluma başta farklı bi ilaç kullanmıştık bir süre sonra etki etmemeye başladı. Sonra rısperdala geri döndük suanlik hersey yolunda daha iyi. 3 hafta oldu galiba başlayalı buna. Ver faydasını görürsün inşallah birde hemen sonuç bekleme etki etmesi 2 haftayı buluyor

Merhaba. İlaçtan fayda gördünüz mü?
Sınıf ortamında şikayetler yok, sınıfta artı eksi tablosu var, en fazla eksi bizdeydi..2 hafta sonunda hiç eksi almadı eksiler artıya döndü..ders başarısında değişiklik yok henüz..evdeki durumlarda da değişiklik yok.. 2-3 hafta sonra onlarda da düzelme olur inşallah

Sınıf ortamında şikayetler yok, sınıfta artı eksi tablosu var, en fazla eksi bizdeydi..2 hafta sonunda hiç eksi almadı eksiler artıya döndü..ders başarısında değişiklik yok henüz..evdeki durumlarda da değişiklik yok.. 2-3 hafta sonra onlarda da düzelme olur inşallah
Ne kadar süre de etki etmeye başlıyor. Ben bir kere verdim ama çocuk resmen kendine sahip çıkamadı aşırı bir hareketlenme oldu anlamadik. Hafta sonu bı kere daha deneyeceğim

Merhaba. Yorumunuz eskiymis ama takıntı için dedigimz şurubu merak ettim. Bir de ne gibi takintilariniz vardı acaba?
Abilfy şurup ama biz risperdala geri dönmek zorunda kaldık oğlumun takınsında azalma oldu ama buseferde agresif olmaya başladı. Suan daha sakin takıntıda yeniden geldı araba takıntısı var fazlasıyla. Gördüğü her arabayı istiyor ev araba dolu olduğu halde bende artık almayınca kendını yerlere atıyordu ağlıyordu kalkmıyordu yerden 4 kişi kaldırmaya çalıştımizi bilirim. Suan o takıntısı devam edıyor ama daha sakin arabayla oynuyor hep araba sesi çıkarıyor vs. Oda kendını bu şekil rahatlatıyormuş meğer. Takınsında azalma olunc oğlumu tanıyamaz hale geldim o kadar agresıf olduki bu benim çocuğummu diyordum

Abilfy şurup ama biz risperdala geri dönmek zorunda kaldık oğlumun takınsında azalma oldu ama buseferde agresif olmaya başladı. Suan daha sakin takıntıda yeniden geldı araba takıntısı var fazlasıyla. Gördüğü her arabayı istiyor ev araba dolu olduğu halde bende artık almayınca kendını yerlere atıyordu ağlıyordu kalkmıyordu yerden 4 kişi kaldırmaya çalıştımizi bilirim. Suan o takıntısı devam edıyor ama daha sakin arabayla oynuyor hep araba sesi çıkarıyor vs. Oda kendını bu şekil rahatlatıyormuş meğer. Takınsında azalma olunc oğlumu tanıyamaz hale geldim o kadar agresıf olduki bu benim çocuğummu diyordum
Bize de abilify geldi iki kere kullandim ama sanki işe yaramadı dozu mu az geldi anlamadım.bizim de araba takintimiz çok vardı parkta oynarken bı araba park etcek diye ödüm kopardi insanların arabalarına binerdi anahtarlarını alırdı ellerinden.smdi o geçti başka şeyler başladı ama hep bı takintimiz var. Siz kaç doz abilify kullandnz risperdal daha mı iyi geldi?

Bize de abilify geldi iki kere kullandim ama sanki işe yaramadı dozu mu az geldi anlamadım.bizim de araba takintimiz çok vardı parkta oynarken bı araba park etcek diye ödüm kopardi insanların arabalarına binerdi anahtarlarını alırdı ellerinden.smdi o geçti başka şeyler başladı ama hep bı takintimiz var. Siz kaç doz abilify kullandnz risperdal daha mı iyi geldi?
Sizin bahsettiğiniz aynı durumu yaşıyorum suan anahtarı almaya çalışıyor direksıyona oturmak için arabaların kapısını açıyor ben izin vermeyince kendını yerlere atıyor ağlıyor benim ilaç değişme nedenım en çok bu yüzden. Doktor abılyf sabah 5 akşam 5 e yukselttı em son. Ona rağmen bısıye yaramadı. Rısperdala geçtim . Hem düşük doz verıyoruz hemde daha sakin ara ara kendını araba için yine yere atıyor ama azaldı bu durum. Sanırım bize iyi gelen rısperdal oldu. Abilify yan etkısınde okumuştum sinirlilik yazıyordu . Oğluma yan etki yaptı bence. Buarada sizindemı çocuğunuz otizm

Son düzenleme:
Sizin bahsettiğiniz aynı durumu yaşıyorum suan anahtarı almaya çalışıyor direksıyona oturmak için arabaların kapısını açıyor ben izin vermeyince kendını yerlere atıyor ağlıyor benim ilaç değişme nedenım en çok bu yüzden. Doktor abılyf sabah 5 akşam 5 e yukselttı em son. Ona rağmen bısıye yaramadı. Rısperdala geçtim . Hem düşük doz verıyoruz hemde daha sakin ara ara kendını araba için yine yere atıyor ama azaldı bu durum. Sanırım bize iyi gelen rısperdal oldu. Abilify yan etkısınde okumuştum sinirlilik yazıyordu . Oğluma yan etki yaptı bence. Buarada sizindemı çocuğunuz otizm
Benm otizm değil dehb ama otizme benzeyen tek özelliği bu takıntılari. Dr o yüzden otizmin kıyısından geçmiş diyor.Araba olayı çok yordu beni ama geçti şuan 5.5 yaşındayız ama takıntı meselesi bitmiyor yerine bişey koymadan bırakmıyor. Beyaz eşya markalarına vantilatörlere sarmıştı bı ara smdi asansör vs. Değişiyor hep. Siizn kaç yaşında? Bize bı önceki Dr risperdal vermişti kullanmadım o zaman yeni gittgmz Dr da abilify ise yaramazsa risperdal kullanın dedi. Onu mu denesem direk diyorum yan etkisi olur mu ondan korkuyorum. Biz evde çok iyiyiz bizim sorunumuz dışarı çıkınca bir sürü uyaran olunca başlıyor. Hiç söz dinlemiyor.

Merhaba benim oğluma 4 ay önce dehb tanısı konuldu davranış bozukluğu olarak ellerini kasma vurma vs var Dr bize risperdal akşamları 0'25 olarak başladı ama ben ilaca bslayamadim çünkü elim gitmiyor vermeye . Bununla beraber her hafta düzenli oyun treapistine başladık bı yararını göremedik henüz . Evet oğlum haraketli bu yıl ilk okula başlatmaya gözüm korktu anaokulunda ve sürekli velilerle kavga halindeydi ogretmenimiz ılımlı ama artık o da ilaç konusu etmeye başladı bu ilacı kullananlardan varsa yorum rica edicem . Ve merak ediyorum her anne bu tarz sınavlardan geçebilir neden herkez bu kadar katı ve vurdumduymaz ?

Merhaba ben 2 oğlumun ikisinede 6 yaşında başladık ilaca sırayla bütün türler denendi şu anda biri lisede biri ortaokulda ilk zamanlar vücut ilaca alışana kadar idrar kaçırma ve salya akıtma birde uyku düzensizliği yaptı ama 6 ay sonra çok güzel sonuç aldık okuma yazma öğrendiler, isirma vurma, saldırma davranışları ortadan kalktı arkadaşları oldu öncesinde yaşadıklarımı anlatsam destan olur inanın ancak ilaçsız çok zor çocuk içinde yıpratıcı aile içinde ve diğer çocuklar içinde ben bu sayfalardaki yazılanları görünce onları çok iyi anlıyorum anne yüreği kimse evladına hiçbir etiketi konduramiyor hepimizin hayali çocuklarımızın mükemmel insan olmaları yıllarca hem çocuklarım hem ben en yakinlarimizdan bile çeşitli etiketlere yaftalandik bide insanlar çeşitli akıllar vermeye olası durumla ilgili yorumlar yapmaya kalktılar hadsizce kaç tane okul sınıf mahalle öğretmen degistirdigimizi inanın ben bile hatırlamıyorum ben çocuklarımı parka bile goturmedim yıllarca aman kimsenin çocuğuna zarar vermesin diye herkesin çocuğu çok kıymetli kimse çocuğunun dayak yemesini istemez ama görmemiz gereken bir gerçek var biz çocuklarımıza ilaç vermeyelim ilaç zararlı diye düşünürken başka annelerin çocukları zarar görüyor ve ayrıca sürekli itelenen otelenen çocuklar oldukları için tüm etkinliklerin dışında kalıyorlar süreci yakalayamiyorlar ve zamanla aradaki makas açılıyor ve benim gözlemlediğim bir çok annede şu yanılgı var, çocuğum üstün zekalı o yüzden böyle davranıyor,,, bence çocuklarımız davranışlarını istemsizce kontrol edemedikleri için böyle davranıyorlar
5 sınıftan sonra tedavilerini doğru Bi şekilde yaptırıp çocuğu doğru ortamlara sokarsaniz diğer çocuklardan çok daha iyi olduğunu göreceksiniz hatta her toplantıda ne kadar beyefendi diye övgüler bile alıyorsunuz ahh yine çoook uzattım maalesef bu konu benim içimdeki sizi unutmaya calissamda bazen durup durup ok gibi saplaniveriyor evlstlarimin yaşadıkları olaylar ben yaşamış ve hala yaşayan biri olarak belirteyimki her kışın sonu bahara çıkıyor korkmayın

X