Çocuk Hastalıkları 6 aylık bebeğim çok uyuyor sürekli uyumak istiyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

YagmurOzell

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2021
4
0
31
Merhaba ben yeni üye oldum ve endişeli olduğum bir konu var. Benim bebeğimin süt alerjisi var ve o yüzden mamayla besleniyoruz. Bebeğim şu an 6. ayın içinde ve gün içerisinde 3 kere en az 1 buçuk saat uykuya yatırıyorum fakat buna rağmen uyandıktan 1 saat bile geçmeden uykusu geliyor esnemeye başlıyor. Gece uykumuzda 1 kez uyanıyor ve besliyorum. Gece toplamda 10-11 saat arası uyuyor yani tüm gün toplamda 16 saati buluyor bazen ama yetmiyor sanki. Sebebini bilen ya da önerisi olan var mıdır acaba?

Merhaba ben yeni üye oldum ve endişeli olduğum bir konu var. Benim bebeğimin süt alerjisi var ve o yüzden mamayla besleniyoruz. Bebeğim şu an 6. ayın içinde ve gün içerisinde 3 kere en az 1 buçuk saat uykuya yatırıyorum fakat buna rağmen uyandıktan 1 saat bile geçmeden uykusu geliyor esnemeye başlıyor. Gece uykumuzda 1 kez uyanıyor ve besliyorum. Gece toplamda 10-11 saat arası uyuyor yani tüm gün toplamda 16 saati buluyor bazen ama yetmiyor sanki. Sebebini bilen ya da önerisi olan var mıdır acaba?
Bebekler genelde hep uyumaz mı

Merhaba doktora sordunuz mu? Mamayla alakalı olabilir veya kansızlık gibi bşy olabilir mi ?

Alerjimiz olduğu için alerji maması kullanıyoruz tabi belki olabilir. Kansızlık olabilir evet haklısınız bu durumdan ben de korkuyorum. 2 gün sonra kontrolümüz var o zaman bi sorucam bakalım doktor ne diyecek.

Yani evet bebekler genelde uyur ama 6 ay çok küçük sayılmaz ginede. Benim kızım o zamanlarda öğlen yatıyordum sadece başka da uyumazdı ya da öğlen az uyursa ikindiye doğru uyurdu. Bencede bı doktora danışın siz ginede.

Benimde ikizlerim var 16 saat olmasada 14 saat uyuyordular,büyüdükçe azaldı bence çok sorun etmeyin... buyuk kızım 12 yaşında bebekliğinde sadece yedir gaz çıkar alt değiş derken o daha çok uyuyordu.. annem benim için de çok uslu olduğumu söylerdi taki yaş 2 den sonra noldu bilmem... içimden canavar çıkmış resmen..

Genelde hep kabus gibi şeyler duyduğumuz için uyumaları şaşırtıcı geliyor. Alerji kontrol altına alınmazsa uykusuzluk yapar aslında uyku değil. 0-6 aylık dönemde 16 saat uyku normal. Daha sonra 14 saate düşer. Öğlen de güzel uyuyorsa bu gece daha rahat uyumasını sağlıyordur. Ben bir problem göremedim ama siz çocuğunuzu daha iyi bilirsiniz.

Merhaba çok zaman geçmiş ama bende aynı durumu yaşıyorum kızım surekli uyumak istiyo iki saat zor uyanık kaliyo siz nedenini bulabildiğim mi acaba

X