Uyku Problemi 6 ay oldu ömrümdem ömür gidiyor...

Teşekkür ederim önerileriniz için hepsine bakıp bilgi almaya çalışacağım. Bu arada ben uyku konusunda bi tık yol kat ettim gece uykusuna geçişte yanına uzanıp oyun oynayıp emzirip ninni söyleyerek 45 dk da sallamadan uyudu bazen gündüzleri de yapıyor o zaman uzun uyuyor en az 1 1,5 saat ama sallarsam yarım saate ağlayarak uyanıyor. Sallama desteğini arıyor sanki. Şimdilik bunları keşfettim. Annelik keşiflerle dolu zorlu ama çok güzel bi yolmuş yaşadıkça anlıyorum..
Sallatmasına şükret gercekten. Benim bebiş sallanarak uyuyordu 2 gun uyku egitimi vermeye çalıştım o sirada kucakta sakinleştirip yatirma kısımlarında kucakta sakinleşmeye alıştı. Bi daha asla ayakta sallatmadi kendini. Şimdi gece gunduz nasil zorlaniyorum bilsen. Keşke sallasam ne kolaymış. Bi kere egitim vereyim dedim saniyesinde buldum belamı hiç sektirmedi 😊 uyutmak için şimdi 12 kg kucakta gezdir Allah sallan sallan dur. Kollarim dizlerim kopuyor valla. Sakin dursa ona da razıyım ittiriyor çırmalıyor omuzlarimi ısırıyor. Bebeğin bile erkeği biraz sıkıntılı farkettiyseniz 🙄

Benim bebeğimde ana kucağında sallanıp uyuyor. Bende çok desteksiz uyutmaya çalıştım ama olmadı nereye gitsem ana kucağınıda yanımda götürüyorum ama uyumuyor diyede evden çıkmamazlık yapmıyorum sürekli dışardayız ve arabada uyumaya alıştı geziyoruz sürekli ne kendimi nede onu kısıtlamadım. Gündüzleri mesela 33dkda uyanıyor tam 32.dkda mama veriyorum hafif sallama ile 2:30 saate kadar uyutuyorum artık bunu deneyebilirsiniz gündüz kıpırdanıp tam uyancağı sırada biraz piş piş mama veya meme hangisini veriyorsanız 1hafta bunu yaptıktan sonra alışıyor kendide uyumak istiyor. Bendr bir hafta sonra uyku eğitimine başlayacağım öyle öcüymüş gibi düşünmüyorum eğitimi anne ne kadar dinlemiş ve mutluysa gün içerisinde bebeğe o kadar verimli olur. Geçecek bu günler galan deniyor ama geçmiyor işte insanın sinirleri sabırı sınanıyor resmen. Gece uykumuzda bir sorun yok çok şükür ilk doğduğu günden beri emdiği halde geceleri sadece mama verdiğim için 1kere uyanıyor meme çabuk sindirlirdiği için acıktırıyor ama mama tok tutuyor. Ben eğitime sallanarak uyumasını bırakmak için başlayacağım başarılı olursam sizede yazarım ☺️

Benim oğlum da uykuya zor dalıyor, huzursuz. Alerji şüphesiyle et, süt ürünleri, yumurta, tahin, kuruyemiş, çikolata ve paketli tüm aburcuburları bıraktım. Fark edilir ölçüde düzeldi. Dün sabah deneyeyim diye peynir yedim. Çok kötü bir akşam geçirdik, saatlerce ağladı uyumadı oğlum. Siz de diyeti bir deneyin.

Kelimesi kelimesine ayni seyleri yaşıyorum desteksiz asla uykuyu sürdüremiyor ayni sekilde evden cikmiyorum kurutnaya vaktim olmadigi icin belime kadar olan saçımı kısacık kestirdim onu bile yıkayıp kurutmaya wc yemek hicbiseye vakit bulamıyorum çünkü bıraktığım gibi uyaniyor gece de gunduz de. Benimki de 6 aylik 🥲 öz kardaşım mısın bacım 😄 şimdi yorumlari okucam inş bi umut ışığı vardir
7 ay 20 günden bildiriyorum herşey aynı. Zorla ayakta sallıyorum ninniler pışpışlar bide iiin içine ek gıda doydu mu doymadı mu derdi girdi. Yani gece uykuları vardı o da yok artık 7 kere filan uyanıyor. Bir değişiklik var mı sende dertdaşım :)

7 ay 20 günden bildiriyorum herşey aynı. Zorla ayakta sallıyorum ninniler pışpışlar bide iiin içine ek gıda doydu mu doymadı mu derdi girdi. Yani gece uykuları vardı o da yok artık 7 kere filan uyanıyor. Bir değişiklik var mı sende dertdaşım :)
6 ay 20 gündeyiz 🤪 2 gundur daha iyi uyuyor gibi gaz damlasi verip yatiriyorum bi de bol su iciyor tesaduf mu bilmiyorum 2 gundur bi dinlendim devami gelir inşşş

X