6-7 aylık bebeğe ne kadar su verilir?

happiness s

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
419
1.014
Bebeğim 6 aylık ek gıdaya başladı. doktor günde 2 çay bardağı kadar ek gıda verebilirsin dedi. Ancak ben suyu az veriyorum sanırım. Öğünlerinden sınra biraz veriyorum. Birde günde 2 kere daha veriyorum ama ne kadar vermeliyim. Bazen çişi koyu renk gibi geliyor.

Bebeğim 6 aylık ek gıdaya başladı. doktor günde 2 çay bardağı kadar ek gıda verebilirsin dedi. Ancak ben suyu az veriyorum sanırım. Öğünlerinden sınra biraz veriyorum. Birde günde 2 kere daha veriyorum ama ne kadar vermeliyim. Bazen çişi koyu renk gibi geliyor.
Merhaba ben ölçülere takılmadan ek gıda sonrası ya da çok sıcak günlerde su içer misin diye teklif ediyorum. Eğleniyor o da . Çok fazla içemiyor henüz bardaktan ya da alıştırma bardağıyla veriyorum biberonla değil. İstemediğinde içmiyor zaten.

Merhaba ben bunu doktoruma sordum benim de bebeğim 6.5 aylık yeni başladık ek gıdaya. Her öğünden sonra 30-50 ml arası teklif edebilirsiniz içtiği kadarı yeterlidir dedi. Kaynatılmış soğutulmuş olacak bir de su mutlaka.

Merhaba ben ölçülere takılmadan ek gıda sonrası ya da çok sıcak günlerde su içer misin diye teklif ediyorum. Eğleniyor o da . Çok fazla içemiyor henüz bardaktan ya da alıştırma bardağıyla veriyorum biberonla değil. İstemediğinde içmiyor zaten.
Ben gıda sonrası veriyorum ama diğer türlü çok vermiyorum. Susasa ağlar mı acaba

Her öğünün ardından canı istedikçe verin , zaten bebeğiniz ihtiyacı kadarını içecek, ben bebegime veriyorum bazen çok içer bazen az , miktara takılmayın lütfen, önemli olan bebeğinizin içmek istediği miktardır, benim kızım suyu çok seviyor, yeni yeni ek gıdaya başladık, ağzına suluğunu veriyorum içeceği miktarı o belirliyor, tamamen bebeğinizin isteğine göre davranın ve asla zorlamayın, miktara da hiç takılmayın yoksa içeceği varsa de içmez...

X