5 yıl önceki kendinize ne söylemek isterdiniz?...

Ne bok yemeye evlendin basın göğemi erdi gezip tozup yiyip icseydin az gençliğinin tadını çıkaraydın

Erken evlenen arkadaşlarım hep aynını söylerdi. Eşlerinden yana pişman değiller ama keşke erken olmasaydı birden çoluk çocuğa karıştık hiçbişe anlamadık diyolar.

Ben açıktan okuyorum. Ama o hayatı yaşamak isterdim. Hatta hem okuyup hemde çalılmakmistemiştim ben böyle okuluma yakın şirin bi kafede. Kendi kendime yetebilmek için. Ama nasip olmadı. Bende açıktan okuyorum.
Gerçekten dışarda okumak çok farklı bir durum ben küçük bi şehirde doğup büyüdüm ve büyükşehirde okudum o kadar farklı insan tipiyle ve durumla karşılaştım ki ufkum genişledi, önyargılarım azaldı diye düşünüyorum kendi adıma. Sizin için de böylesi hayırlıydı belki de öyle düşünün üzülmeyin, Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin ☺️

Gerçekten dışarda okumak çok farklı bir durum ben küçük bi şehirde doğup büyüdüm ve büyükşehirde okudum o kadar farklı insan tipiyle ve durumla karşılaştım ki ufkum genişledi, önyargılarım azaldı diye düşünüyorum kendi adıma. Sizin için de böylesi hayırlıydı belki de öyle düşünün üzülmeyin, Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin ☺

Amin çok sağolun. Evet böylesi daha hayırlıymış. Öyle ya da böyle inat ettim ben ne olursa olsun üniversite mezunu olcam o diplomayı alcam dedim. Hem azmettim çalıştım hemde dua ettim. Rabbim nasip etti. Bunada şükür.

Belkide hayırlı olmayacaktı o iş senin hakkında bilemezsin. Hem geç kalmış sayılırmısınki. Belkide daha iyi, daha hayırlı bir iş bulabilirsin.
Oradı öyle tabi bilemeyiz. Ama hayatımın o boyutunda sanki daha iyi hissedecekmişim gibi geliyor şu an.

Oradı öyle tabi bilemeyiz. Ama hayatımın o boyutunda sanki daha iyi hissedecekmişim gibi geliyor şu an.

Sizi anlıyorum. Misal mutsuz evlilik yapanların eski sevgililerini özlemesi gibi aynı, sanki eskisiyle evlense daha mutlu olabilirmiş gibi düşünmesi gibi.

Bdv de takıla takıla aklıma anca bu örnek geldi. 🙈

Aslında yapabilirsin. Açıktan oku bak ben lisansı 3 yılda bitiriyorum aetık çok kolay üstten ders alıp hemde yaz okuluyla erken mezun olabilirsin hem çok masraflıda değil. 1 yılda 600 tl yi bile bulmuyo. Dönem harç param 280 tl hem güz hemde yaz dönemi için başkada bi masrafı yok. Bence hala geç kalmış sayılmazsınız.
Ben zaten isletme ve cocuk gelisimi mezunuyum ama atamamiz olmuyor.Simdi umudum açıktan dgs ile cocuk gelişimi lisansımı tamamlamak.Tabi cocuklardan evden calisamiom.Gene de girecemmAma hayalim sağlıkçı olmaktı zamanında kazandığım halde gitmedim bu pişmanlık ömür boyu sürecek galiba😔Tskler ilgin icin

5 yıl sonra o çok istediğin emek verdigin şey olmadı olmayacak gibi de duruyor hayat istediklerimi emeklerimi vermedi kendini sakın yıpratma olur mu😔

Şu an etrafındaki insanlar seni çok üzücek.
Sen ne kadar düşünceli olursan ol onlar sonunu düşünmeden davranacaklar. Ve senin bu özelliğini öyle seviyorum ki insanlara karşı bir yere kadar tahammülün var, o sınırı aşanı hayatında tutmuyorsun ve geriye de bakmıyorsun. Yine böyle olacak. Yalnız kalma pahasına da olsa onları hayatından çıkaracaksın. Ve çok yalnız kalacaksın, okulunda işler istediğin gibi gitmeyecek, hayatını sorgulamaya başlayacaksın,ilaçlara sarılacaksın, yine çok çalışacaksın, yine çok çabalayacaksın. Senin için kolay hiçbirşey olmayacak. Hep çok emek vereceksin. Çok emek verdiğin için de hayatındaki en ufak şeyler bile senin için kıymetli olacak.

Daha kötü kimle karşılaşabilirim ki, ne olabilir ki diyeceksin ama 5 yıl sonra karşılaştığın insanlarla, olaylarla 'Aaa demek artık düzen böyle' diyeceksin. Hayal kırıklıkların daha da artacak.
Ama sen hep doğru olmayı seçeceksin. Yanlış olanların ne kadar mutlu, refah olduğunu, senin çok uğraşman gereken şeylere onların şans eseri yada dalavereyle sahip olduğunu göreceksin ama yine de hep doğru olacaksın.

5 yıl sonra rahat edicem artık bir sıkıntım, kaygım olmayacak diye düşünüyorsun şu an değil mi? Canım benim... Ama öyle değilmiş. Biz sıfırdan gelenler hep çok çalışıcak, hep emek verecekmiş, içimizde hep bir kaygı olacakmış meğer.
O yüzden kendini o kadar yıpratma. Zamanı gelince üzül. Şu an üzülmek için erken, 5 yıl sonra üzülürsün merak etme.

Onun dışında sen yine aynısın özünde 5 yıl sonra da. Yine ani öfkelenmeleri var, yine dobrasın, yine gururlusun, yine dürüstsün, yine doğrusun.

Kendin için daha fazlasını yapma gayretindesin.Bu sende şu an yok pek. Ama merak etme 5 yıl sonra tek odak noktan sen olacaksın.

Şu an üzüldüğün kendini herkese kapadığın o olay var ya... O belki de yolunu değiştirmen için bir işaretti. Ama sen çok korkak davrandın. 5 yıl sonra keşke, acaba deyip duracaksın.

Ben seni şu halinle de 5 yıl sonraki halinle de çok seviyorum.
Üzülmek, hayıflanmakla ele hiçbirşey geçmiyor.
O yüzden sana diyeceğim
Ne olduysa iyi ki oldu, neler olmadıysa iyi ki olmadı.
Çünkü seni şu haline yaşadıkların, umutların, hayalkırıklıkların, isteyip de olamadıkların, istemeyip de yaptıkların getirdi.
Ve sen bu halini de çok seveceksin.

Kimseye peşkeş çekme, dobra ol, rahatsızsan söyle, sırrını kimseye açma, her ne olursa olsun kimseyle para siyaset ve din konularını konuşma... ve sen 20 ki yaşım bilirim duramazsın durulmazsın ama şunu unutma az insan hep çok huzur Dost ister isen ALLAH yeter🎀

Herkesin kizdigi dik basliliginda israr et, yine uykundan feragat edip isten artan kalan zamaninda sirt cantani alip gezmekten asla yorulma, yuzune gulen herkesin dost olmadigini bil, Allahim ask nasil bisey bende asik olmak istiyorum deyip belani cagirma o gun Sultanahmet meydanjna gidip onla tanisma 🙄

Senin için kolay hiçbirşey olmayacak. Hep çok emek vereceksin. Çok emek verdiğin için de hayatındaki en ufak şeyler bile senin için kıymetli olacak.

senin çok uğraşman gereken şeylere onların şans eseri yada dalavereyle sahip olduğunu göreceksin ama yine de hep doğru olacaksın.

Biz sıfırdan gelenler hep çok çalışıcak, hep emek verecekmiş, içimizde hep bir kaygı olacakmış meğer.
O yüzden kendini o kadar yıpratma.

Yine ani öfkelenmeleri var, yine dobrasın, yine gururlusun, yine dürüstsün, yine doğrusun.

Ben seni şu halinle de 5 yıl sonraki halinle de çok seviyorum.
Üzülmek, hayıflanmakla ele hiçbirşey geçmiyor.
O yüzden sana diyeceğim
Ne olduysa iyi ki oldu, neler olmadıysa iyi ki olmadı.
Çünkü seni şu haline yaşadıkların, umutların, hayalkırıklıkların, isteyip de olamadıkların, istemeyip de yaptıkların getirdi.
Ve sen bu halini de çok seveceksin.

Kendimi gördüm sanki. Bende aynıyım etrafıma bakıyorum herkesin kolaylıkla uğraşmadan elde ettiklerini ben tırnaklarımla kazıyarak elde ediyorum. Hep zor kazanıyorum. Belkide o yüzden çok kıymetli geliyo bana, zor kazandığım için. Yinede halime şükür. İyi kötü memnunum halimden.

(Yanlış anlamayın, kendime)
Malsın. Azcık daha dik durabileydin, ruhun az daha sağlam olabileydi... Salaksın. Neyse aman...

Evlenmek için önce düzenini kur heeşeyi eyvallah diye kabul etme. Sakın ha kv ve kp ile birlikte aynı evde kalma.

X