5 kilo alsam tam süper olacak diyenleeeerrr

melisnaz

ömrümün sahibi...
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
683
119
arkadaşlar birlikte tamamlayalım şu eksik kiloları ne yiyip içiyosunuz yardımlaşalım ben 46,46.5 kiloyum 5 kilo almak istiyorum birlikte alalım ne dersiniz varmı benim gibi eksik kilosu olann:KK6::KK6:

olmazmı ben 4ay önce hayatımda ilk defa 49 kiloya cıktım onda bile herkes ne kadar kilo almıişssın dediki ki hedefim 52 arkadaşlar geçen yıldan beri doktor kontrolünde kan hapı demir ve vitamin hatta kilo aldırıcı iğne kullandım gercekten doktorum sagolsun (işyeri doktoru) 40 kilodan 48-49a kadar cıktım 1yılda ve yavaş yavaş aldım. nişanımda 49 kilo idim. sürekli cabuk hastalanan biriydim 49 kiloya cıkınca bir kere hastalanmadım (grip, kan şekeri düşmesi vs.) doktor bünyen kuvvetli olması icin 52olmalısın dedi.
boyum 1,56 neyse bu sene nasılsa yeterli kilodayım iyi hissediyorum diye oruc tuttum 5günde maf oldum.(doktor cok kızdı)
3kilo verdim 46ya düştüm ve ozamandan beri alamıyorum ilaçlara devam ediyorum
iştahsızlık problemimde yok iştahım yerinde ama canım yemek yemek istemiyorum nasıl desem karnım ac yiyesim yok.
psikolojik mi anlamadım ama cok moralim bozuluyor napıcam şuan 46yım. ve 1kilo bile bende cok farkediyor cabalayasımda yok bunalımagirdim sanırım Allah rızası icin biri birşey tavsiye etsin. :KK25:

olmazmı ben 4ay önce hayatımda ilk defa 49 kiloya cıktım onda bile herkes ne kadar kilo almıişssın dediki ki hedefim 52 arkadaşlar geçen yıldan beri doktor kontrolünde kan hapı demir ve vitamin hatta kilo aldırıcı iğne kullandım gercekten doktorum sagolsun (işyeri doktoru) 40 kilodan 48-49a kadar cıktım 1yılda ve yavaş yavaş aldım. nişanımda 49 kilo idim. sürekli cabuk hastalanan biriydim 49 kiloya cıkınca bir kere hastalanmadım (grip, kan şekeri düşmesi vs.) doktor bünyen kuvvetli olması icin 52olmalısın dedi.
boyum 1,56 neyse bu sene nasılsa yeterli kilodayım iyi hissediyorum diye oruc tuttum 5günde maf oldum.(doktor cok kızdı)
3kilo verdim 46ya düştüm ve ozamandan beri alamıyorum ilaçlara devam ediyorum
iştahsızlık problemimde yok iştahım yerinde ama canım yemek yemek istemiyorum nasıl desem karnım ac yiyesim yok.
psikolojik mi anlamadım ama cok moralim bozuluyor napıcam şuan 46yım. ve 1kilo bile bende cok farkediyor cabalayasımda yok bunalımagirdim sanırım Allah rızası icin biri birşey tavsiye etsin. :KK25:

Kilo aldırıcı iğne dediğiniz tam olarak nedir?Ben de 5 kilo almak istiyorum.Gerçi daha fazlasına ihtiyacım var ama 5 e bile razıyım.Diyetisyene gittim önce dahiliyeye gönderdi.Tüm değerlerim iyi çıktı şükür.Yani kansızlık vitaminsizlik yok...madem illa kilo almak istiyorsun kortizon iğnesi yazayım dedi 2 tane...ben de emin olamadım yaptırmadım iğne...ya nasıl kilo alcam bilmiyorum.

canım benim kulandıgım iğne tam bilmiyorum ama zayıflara veriliyormuş
ve şimdiye kadar 2kere 6 ayda bir olmak üzere yaptı doktorum normalde 1ayda 2kere yaptıran oluyoruş ama zararlı dedi sürekli kullanımda kıllanma vs yapıyormuş. adını burdan yazmak yasak bildiğim kadarı ile.
dahiliye uzmanı oldugu icin hep tahlillere bakarak veriyor zaten bende kan değerleri ve demir değerleri düşük oldugu icin hap yazıyor ama artık onlarda bi işe yaramıor sanırım dediğim gibi açım ama yiyesim yok.

Son düzenleme:
Canım muhtemelen aynı tarz bir iğnedir.Çünkü ayda 2 kez yaptırcaktım.15 gün arayla demişti.Özelden msj hakkın varsa ismini yazabilir misin?Sen de iştah açtı mı iğne?İnan ben bazen acıkmayı bile unutuyorum,hiç canım istemiyor yemek.

şimdi doktora cıktım kullandıgım iğne kortizon iğnesi değil.
istesem ben sana kortizon iğnesi yapar 1ayda 5kilo aldırırım ama onlar cok zararlı ilerde kemik erimesine neden oluyormuş.
bana yazdııgı iğne sadece metobolizmayı yavaşlatıp besinlerin vitaminlerinin vucüutta kalmasını sağlıyormuş.
ve dediki sakın aktarlardan vs ilaç alıp kullanma benim şimdiye kdr sanaverdiğim en saglıklısı ilerisi icin hiçbirinin zararı yok dedi.
iğnenin adı pri...lan de...t
kodlıyım googgleede cıkar.
dediğim gibi uzun sürer kiloalman ama saglıklı olur ben şimdi gittim bu ilaçlarda işhatımı acmıor artık dedim.
vitamini değiştirdi eğer işe yaramazsa tahlil yapıp başka çözüm ararız dedi.

Son düzenleme:
İlaç ismi vermek yasak değil bildiğim kadarıyla yazarsanız sevinirim.

Benim durumum sizden daha vahim. 170 boyum ve 45 kiloyum şuan:KK43:
Yemek yemekle ilgili ciddi bir sorunum var midem almıyo fazlasını. En çok sevdiğim yemeği bile yesem 1 tabaktan sonrasını yiyemiyorum. O bir tabak dediğimde normal bir insanın yediğinden daha az zaten. Bir çok kez doktora gittim demir eksikliğinden şundan bundan dediler ama ilaç kullansam da geçmedi.
Hayatımda ilk defa 4 ay önce 52 kilo oldum. O da sevgilimin her gün zorla yemek yedirmesinden sürekli abur cubur almasından oldu sanırım. Okul bitip eve döndüm 1 hafta sonra yine aynı.. Bazen 42 ye bile düştüğüm oluyor.:KK43:
Allahtan çok sağlam bir bünyeye sahibim hastalanmıyorum. Bunuda sanırım küçükken annemin yedirdiği şeylere borçluyum..

Kısmetse yazın evlenicem ve gelinliğin içinde kemiklerim bu kadar belirginken durmak istemiyorum :KK43:

55-56 falan olsam o kadar çok sevincemki :KK43:

kızlar dediğim gibi ben doktoruma cok güveniyorum gercekten cok iyi dahili uzman o olmasa ben hala 39-40larda sürünüyordum.
çapanın eski başhekimi düşünün işten cıkarsam ilerde birtek onun icin üzülürüm : )
iğnenin adı primob...lan dep..t.

bu arada bende yazın evleniyorum oyüzden 52olmak istyrum gelinliği taşıyabilmek icin nişanda 49dum onu bile herkes cok beğendi

Son düzenleme:
Çok sağol canım.Bakıcam şimdi o dediğin iğneye. İyi ki yaptırmamışım kortizonu...

Sakuura inan aynen senin gibiyim.En sevdiğim yemekten bile ancak 1 tabak yiyiorum.İstediğim gibi kıyafet alamıyorum,hep aynı model giymek zorundayım zayıflığım belli olmasın diye:KK43: tabi sağlıklıyım şükrediyorum bunun için.

Çok sağol canım.Bakıcam şimdi o dediğin iğneye. İyi ki yaptırmamışım kortizonu...

Sakuura inan aynen senin gibiyim.En sevdiğim yemekten bile ancak 1 tabak yiyiorum.İstediğim gibi kıyafet alamıyorum,hep aynı model giymek zorundayım zayıflığım belli olmasın diye:KK43: tabi sağlıklıyım şükrediyorum bunun için.

canım benim doktor dediki. yemek yerken meşrubat içme miden şşişmesin birde ekmeği azalt cünkü ekmek mideni cabuk doyurur ekmeği azalt yemeği cogalt deedi birde öyle denicem inşallah işe yarar.

canım benim doktor dediki. yemek yerken meşrubat içme miden şşişmesin birde ekmeği azalt cünkü ekmek mideni cabuk doyurur ekmeği azalt yemeği cogalt deedi birde öyle denicem inşallah işe yarar.

Ben ekmeksiz bi kaşık çorba bile içemem midem bulanır. Her sofrada da en az 3-4 bardak su içerim yoksa yemek yiyemem..
Hani ekmek kilo aldırıyodu ya

Şunu gözönünde bulundurun. Hiç bir pantolonunuz olmayacak. Belki en bolları olur. Yani %80 pantolon kaybı. Ceket trençkot tarzında dar giyilen şeylerin kollarının dirsekleri sıkacak. Giyebildiğiniz son pantolonların orası burası patlayacak. Kollarınız bacaklarınız kalınlaşacak. Alışkın olduğunuz bedeni mağazada denediğinizde ve olmadığında siniriniz bozulacak. Kısaca kilo almak alamamak kadar sinir bozucu. Ayaklarınız bile yarın ölçü büyüyebilir...

Ben ekmeksiz bi kaşık çorba bile içemem midem bulanır. Her sofrada da en az 3-4 bardak su içerim yoksa yemek yiyemem..
Hani ekmek kilo aldırıyodu ya

Ekmek kilo aldırmıyor yaa... Haftada bir anca ekmek alıyoruz. Ama ben kendimi durduramıyorum artık. Artışı durduramıyorum. Stres içindeyim. Kilomu söyleyemez oldum.

Son düzenleme:
Şunu gözönünde bulundurun. Hiç bir pantolonunuz olmayacak. Belki en bolları olur. Yani %80 pantolon kaybı. Ceket trençkot tarzında dar giyilen şeylerin kollarının dirsekleri sıkacak. Giyebildiğiniz son pantolonların orası burası patlayacak. Kollarınız bacaklarınız kalınlaşacak. Alışkın olduğunuz bedeni mağazada denediğinizde ve olmadığında siniriniz bozulacak. Kısaca kilo almak alamamak kadar sinir bozucu. Ayaklarınız bile yarın ölçü büyüyebilir...

34 beden giydiğin etekler belinde ancak kemer yardımıyla duruyo olsa,
26 beden aldığın ve zaten kendinden likralı olan pantolunun bile belinden heran düşecekmiş gibi bol duruyo olsa,
Hadi beli tam oldu diyelim mutlaka bacak kısımlarında bolluklar olsa
Boyun ve gövde birleşiminde ki kemiklerin yakası açık giydiğin her şeyde çıkık çıkık duruyo olsa
Bileklerin ilkokula giden kardeşinle aynı kalınlıkta olsa (kalınlık dediğim şeyde zaten kemik kalınlığı et denen bişey yok)
Sert yerlere oturduğunda kalca kemiklerin batsa
XS aldığın trençkotun içine ancak kap kalın kazaklar giydiğinde üzerine tam oturuyo olsa sende kilo almak isterdin:KK34:

Herşeyi geçtim adam gibi beslenemediğimiz için sağlıklı değiliz.
İki kat merdiven çıkayım soluğum kesilir.
Güç kuvvet denen şey zaten yok çünkü kollarda kas denen şeyden pek bulunmadığı için kemiklerle idare etmek zor oluyo..

Biz kilolu olmak istemiyoruz.
Biz ideal kilolarımızda olmak istiyoruz

Son düzenleme:
Ekmek kilo aldırmıyor yaa... Haftada bir anca ekmek alıyoruz. Ama ben kendimi durduramıyorum artık. Artışı durduramıyorum. Stres içindeyim. Kilomu söyleyemez oldum.
Haftada bi ekmek azmış ben günde bir ekmekten fazlasını yiyorum...

bir anda kilo almak çok sakıncalı ideal kiloya ideal beslenmeyle ve ideal sporla ulaşılır bence doktor kontrolunde kilo alıp vermelisin belden kilo alayım derken popodan almak çok kötü olur :)

oyyy oy benim gibi dertli herkes bende bir süredir bi vitamin hapı alıyorum 43 kiloya düşmüştüm şimdi 46 ,46buçuk oldum ama yeterli değil ha birde günde iki defa ballı süt birde geceleri bisküvi yiyorum yatmadan ama pes etmiycem bayramda evimde olmıycam iştah miştah kalmıycak eminim ama atacam çantama bisküvi süt yani şu 3 kiloyu alana kadar göbeğim çatladı yaa ha birde bu kiloyu 1 ayda aldım verirsem tekrar başa dönersem bütün hevesim kırılıcak

X