5 Gün, 5 Çeşit Gıda Diyeti

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069
Sevgili Arkadaşlarım,

Eskiden bir kaç kez denediğim ve her defasında da güzel sonuç elde ettiğim bir diyeti sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bu diyet toplam 5 gün sürüyor. Tek gıdayla beslenme mantığına dayanmasına rağmen; 5 günde 5 ayrı gıda tüketiliyor.

Günlerin ve gıdaların sıralaması önemli, lütfen bunu unutmayın canlarım...

1. Gün : 5 adet haşlanmış yumurta (tuz, biber, baharat, limon kullanılabilir)
2. Gün : 5 adet meyve ( 5 adet elma, porsiyona göre ayarlanmış kiraz,karpuz vs.)
3. Gün : 5 adet haşlanmış patates (tuz, biber, baharat serbest)
4. Gün : 5 kase (çorba kasesi) yoğurt
5. Gün : 5 bardak süt​

Son günün, yere yatay pozisyona geçebilecek bir güne gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor :eek:))

İşte böyle.. Aldığım en kötü sonuç 2.5 kiloydu. Ortalama olarak 3-3.5 kilo kaybettiriyor.

Not: 2. günde hayal gücünüz devreye giriyor. Ben öneri olarak kendi denediklerimi yazdım.

püsküütüm,ellerim falan tiremiyooo,geçtii...uykusuzluktandı sanırsam,kahvemi içip,kirazlarımı yiyince toparladım!!!zaten sen merak etmee,ben azcık fena hissetsem anında bırakırım diyetiii...sonuçta 7 temmuz hedefim 63tü,onu buldum bileee...62 de olurum,bu diyeti bıraksam da..ama acayip motive oldum,bırakmak istemiyorum.ama söööööööööözzz fena olursam bırakıcam !

Evet boncuğum sen zaten hedefine ulaştın. Zorlandığın anda bırakman iyi olur.

Bu arada yeri gelmişken topik okuyucularına bir kaç açıklama yapayım:
Bu diyeti bir kaç kez yaptığımı yazmıştım. Sonuçta hala burada olduğuma göre ölmedim demek ki :eek:))
Bana bir kişi hem şok hem de sağlıklı olan bir diyet göstersin lütfen..
Bu tür diyetlerin sağlıksız olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bazen insan öyle yeniliyor ki isteklerine ne duysa yapacak hale geliyor. Diyetisyenler bar bar bağırıyor, haftada 500-1000 gr üzerinde verilen kilo sağlıksızdır diye. Hepimiz bir çok şey okuyoruz ve biliyoruz. Bazen ipin ucu kaçıyor, 5 günü riske atabiliyor insan. İlk mesajımda, 5. günü yere yatay olabileceğiniz bir güne denk getirin diye de açıklamamı yaptım. Buradan belli değil mi, bu diyetin sağlıklı olmadığı?
Sonuç olarak tecrübemi paylaştım, kafasına yatan uygular.

X