Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası 4 yaşındaki oğlumu kreşe vermeli miyim

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Gonuldagiiii

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2020
95
73
29
Merhaba. 3 buçuk yaşında ve 5 aylık cocugum var hatta 1 2 ay sonra 4 yaşına girecek. Bebekliğinden beri çok sakin sessiz uyumlu bir çocuktu. Akran olarak sadece iki kuzeniyle birlikte oynuyor, bazen zıtlaşıp oynamıyor. Surekli parka götürürüm avmye götürüp gezdiririm ama hep tek başına oynar. Gec konuştu ayrica ve hâlâ telaffuzu cumleleri duzgun değil. Ben kelimeleri tekrar ediyorum yine bildiği gibi konuşuyor. Çekingenlik de var çok masum duruyor. Bende akranlariyla vakit geçirip evimizden başka bir dünyanın da olduğunu bilsin diye kreşe verelim diyorum ama nasıl olur daha mı iyi olur kötü mü olur hiç bilmiyoruz. Devletin anaokulunda yeni sınıf açılmış her gün 2 3 saatlik. Çocuğu böyle olup da kreşe falan gidip açılan dışa dönük olan var mı ?

Eger sizin için zor olmayacaksa bencede en mantıklısı bi kreşe yazdırmak. Bu çocuk açısından çok iyi olur.

Merhaba. 3 buçuk yaşında ve 5 aylık cocugum var hatta 1 2 ay sonra 4 yaşına girecek. Bebekliğinden beri çok sakin sessiz uyumlu bir çocuktu. Akran olarak sadece iki kuzeniyle birlikte oynuyor, bazen zıtlaşıp oynamıyor. Surekli parka götürürüm avmye götürüp gezdiririm ama hep tek başına oynar. Gec konuştu ayrica ve hâlâ telaffuzu cumleleri duzgun değil. Ben kelimeleri tekrar ediyorum yine bildiği gibi konuşuyor. Çekingenlik de var çok masum duruyor. Bende akranlariyla vakit geçirip evimizden başka bir dünyanın da olduğunu bilsin diye kreşe verelim diyorum ama nasıl olur daha mı iyi olur kötü mü olur hiç bilmiyoruz. Devletin anaokulunda yeni sınıf açılmış her gün 2 3 saatlik. Çocuğu böyle olup da kreşe falan gidip açılan dışa dönük olan var mı ?
Ben verdim hem konuşması düzeldi hem ilişkileri düzeldi daha atılgan oldu kreşin tek kötü yanı hastalık ama diğer avantajları çok iyi bence

Ben 2,5 yaşından beri kreşe gönderiyorum. Tuvalet sorunu ortadan kalktığından beri gidiyor. Şimdi tekrar bebek bekliyorum. Daha mı önce versem diyorum bu sefer. O kadar algılarını açıyor, olaylara bakış açısını geliştiriyor ki. Ben okul öncesi eğitimin çocukların gelişimi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. İçinize sinmiyorsa yarım gün gönderin ama bence muhakkak gönderin.

Kesinlikle kendi akranlarıyla aynı ortamda bulunmalı ben faydası olacağını düşünüyorum sosyalleşmek çocuklar için çok önemli

Kızım 4.5 yaşına kadar konuşamadığı için kreşe verdim.birde arkadaşı yoktu.tek kalmıştı.pisman olmadım.krese verin

X