35 yaş üstü kpss

123gulcin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2023
1.903
808
35
Arkadaşlar merhaba ben 2024 de tekrar dan kpss b grubuna girmek istiyorum ama sınava girdiğim de yaş 35 olucak atanana kadar 36 falan olabilir ben maliye mezunuyum acaba b grubu olupta 35 yaş üstü hangi kadrolara atanabiliyoruz lütfen yardım edin bu konuda bana hiç bilmiyorum....

DÜZ MEMURLUKLARA ATANABİLİYORSUN DİYE BİLİYORUM.BENDE 35 YAŞINDAYIM YAŞ ŞARTI VAR MI YAPABİLİRMİYİM DİYE ACABA ÇOK DÜŞÜNDÜM AMA ÇALIŞMAYA KARAR VERDİM BOL BOL MOTİVASYON VİDEOSU İZLİYORUM :)

B grubu kadrolarda özel durumlar haricinde yaş şartı olmaz. İşçi alımlarında yaş şartı konabilir ama maliye bölümünden çok işçi ilanı açılmaz. Siz iyi çalışıp yüksek almaya bakın, 4001 veya maliye ya da eşdeğeri bölümlere düz memur olarak atanabilirsiniz

B grubu kadrolarda özel durumlar haricinde yaş şartı olmaz. İşçi alımlarında yaş şartı konabilir ama maliye bölümünden çok işçi ilanı açılmaz. Siz iyi çalışıp yüksek almaya bakın, 4001 veya maliye ya da eşdeğeri bölümlere düz memur olarak atanabilirsiniz
İnşallah hayırlısı alabilsem keşke

Aynı durumu bende yaşıyorum Şubat 89 doğumluyum onlisans adalet okuyorum tek dersim kaldı katiplik sınavına giremiyorum sanırım biraz araştırdım ☹️ keşke önceden baslasaydim keşke üstüne dusseydim zaman geçtikçe insan daha fazla pişmanlık duyuyor yaş da 35 oldu 😏

Arkadaşlar merhaba ben 2024 de tekrar dan kpss b grubuna girmek istiyorum ama sınava girdiğim de yaş 35 olucak atanana kadar 36 falan olabilir ben maliye mezunuyum acaba b grubu olupta 35 yaş üstü hangi kadrolara atanabiliyoruz lütfen yardım edin bu konuda bana hiç bilmiyorum.
Atatürk 43 yaşında cumhurbaşkanı olmuş, aziz Sancar 69-70 yaşında Nobel almış, ancak kamuya 35 yaşında her yere alınmıyor ne yazık ki, belki sözleşmeli girebilirsiniz. Veya 35 yaş üstü bayanlara özel bir hak tanırlarsa , üniversite sınavındaki gibi, belki o zaman bildiğim, düz memurlukta yaş sınırı 40 diye biliyorum

Atatürk 43 yaşında cumhurbaşkanı olmuş, aziz Sancar 69-70 yaşında Nobel almış, ancak kamuya 35 yaşında her yere alınmıyor ne yazık ki, belki sözleşmeli girebilirsiniz. Veya 35 yaş üstü bayanlara özel bir hak tanırlarsa , üniversite sınavındaki gibi, belki o zaman bildiğim, düz memurlukta yaş sınırı 40 diye biliyorum

O kadar alakasiz sekilde 35 yas ustu memuriyeti mesrulastirmaya calismissinizki, kilitlendim.

35 yas ustu de memur olsun tabi ama Ataturk ve Aziz Sancar ile alakasi ne?

O kadar alakasiz sekilde 35 yas ustu memuriyeti mesrulastirmaya calismissinizki, kilitlendim.

35 yas ustu de memur olsun tabi ama Ataturk ve Aziz Sancar ile alakasi ne?
Demek istedim ki kamuda sadece memuriyet yok ama bir de dedim ki: başka işlerin de yapılabildiği bir yaşta sizden hiçbir şey olunmaz deniyor

Demek istedim ki kamuda sadece memuriyet yok ama bir de dedim ki: başka işlerin de yapılabildiği bir yaşta sizden hiçbir şey olunmaz deniyor
Hala anlamsiz.
Baska isler dediginiz, insanlarin omrunu harcadigi, ugruna savaslar verip gazi oldugu, sirtlarinda koca bir ulkenin, 13 milyon Anadolulunun sorumlulugunu tasidigi bir surec, 1 yil ders calismakla olacak is degil. Ne Ataturk, ne de prof.Sancar bu kiyasa dusurulmeyi haketmiyor. Uzgunum, derdinizi anladim ama bu derdi anlatmak icin kendinizi ya da atanamayanlari kiyaslayabileceginiz insanlar degiller.

Dilerim herkes emeline ulaşır.

Hala anlamsiz.
Baska isler dediginiz, insanlarin omrunu harcadigi, ugruna savaslar verip gazi oldugu, sirtlarinda koca bir ulkenin, 13 milyon Anadolulunun sorumlulugunu tasidigi bir surec, 1 yil ders calismakla olacak is degil. Ne Ataturk, ne de prof.Sancar bu kiyasa dusurulmeyi haketmiyor. Uzgunum, derdinizi anladim ama bu derdi anlatmak icin kendinizi ya da atanamayanlari kiyaslayabileceginiz insanlar degiller.

Dilerim herkes emeline ulaşır.
Karı kocayı, anne veya çocuk birbirini anlayamıyorken beni anlamanızı bekleyemem zaten amacım kimseyi kıyaslamak değil amacım azı yapan çoğu da yapabilir düsüncesini pekiştirmek yoksa çoğu yapan azı zaten yapar.
Bu arada kıyas değil belki ama örnekler yolumuzu aydınlatmak içindir

X