Konuşma Problemleri 32 aylık oğlum hala net konuşamıyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

esesrebel

Hayaller dualara emanet..
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
48
34
Mrb arkadaslar 32 aylık bir oğlum var coook hareketli yürümesi gec oldu simdi konusmasida yasitlarina gore geri.oglum cok zeki görerek taklit ederek ogrenen bir cocuk bilişsel gelisimi gayet iyi tek sorunumuz dil.ben biraz tedirgin olmaya basladim.goz teması kuruyor soyledigim herseyi anliyor yapıyor anne baba hatta isimlerimizi söylüyoruz hurdacı falan diyor :-) cümle kurması yok sıkıntı bu her cocuk farklıdır oglumda benim söylediğimi tekrar etme aliskanligi yok 2 kere ust uste soylesem hemen sinirleniyor cok inat kendi isterse ancak söylüyor cevremdekilerin kiyaslamalari cok umrumda olmuyor ama rahatsiz ediyor haliyle bi psikiyatri ye gotur otizm olabilir diyor can sıkmak için.oglumla karşılıklı konuşmak için sabirlikla bekliyorum bu durumda olan annelerimiz var mı endiselenmeli miyim sizce

Iyiki söylediniz bunu hic akıl edememistim doğrusu
Kimi çocuk geç konuşur kimisi geç yürür kimisi yaşıtlarından farklıdır herkesin örnek vereceği farklı şeyler var. Aklını laristirmaktan başka ne ise yarar? Ya da normal diyenler arasından seçip ıcini rahatlatmak istiyorsan herkese sorabilirsin

Neden 32 aylık :işsiz: 2 buçuk yaş değil 2 yaş 8 aylığa bile ok im artık.48 aylık diyen bile gördü bu gozler:KK57:Allah aşkına 1 yaşından sonra yaşını söyleyin ya.Biz oturup bunu mu hesaplicaz.

Benim oğlumda şuan 32 aylık. Hiç cümle kurmuyor derken 2 kelimeli cümleler de mi kurmuyor?
Ben de şuan karşılıklı oturup uzunca sohbet edemiyorum çünkü ya kelimelerle ifade ediyor ya da evet hayır ile konuşma bir müddet sonra bitiyor ama canı anlatmak istediginde 2 ve ya 3 kelimeli cümleleri rahatlıkla kullanabiliyor. Bir de kelime sayısını değerlendirmeniz lazım.

X