Premature Bebekler 31+2 Sıvı Azalması, Gelişim Geriliği, Ciğer Geliştirici İğne, Erken Doğum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Meleqmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
387
494
Merhaba Hanımlar,
Sorunlar bir türlü bitmiyor 🥺 Eski yazılarımdan hatırlayanlar varsa bebeğimin beyninde kist çıkıp sonradan kaybolduğu için rahatlamıştık... Bugün doktor muayenesine gittim 31+2 doktor sıvı azalmış bebekte hafta geriliği var dedi. Ciger geliştirici iğne verdi 2 şer dozdan 4 tane 24 saatte bir... Ekg, nst ve anestezi için kan tahlili aldı... Ekg ve nst de bir şey çıkmadı alttan muayene de şuan sıvıda gelmiyor dedi... Ama bayram zamanı 28+5 de sancım olmuştu acile gitmiştim orada kadın nst de sancı var açılman yok doğum başlamıyor ama akıntın çok var demişti büyük ihtimal sıvı o zaman azalmış... Ne yapacağım bilmiyorum doktor 1 hafta sonra gel karar verelim kontrol edelim dedi 🥺 Böyle birşey yaşayan ya da şahit olan var mıdır?

Merhaba Hanımlar,
Sorunlar bir türlü bitmiyor 🥺 Eski yazılarımdan hatırlayanlar varsa bebeğimin beyninde kist çıkıp sonradan kaybolduğu için rahatlamıştık... Bugün doktor muayenesine gittim 31+2 doktor sıvı azalmış bebekte hafta geriliği var dedi. Ciger geliştirici iğne verdi 2 şer dozdan 4 tane 24 saatte bir... Ekg, nst ve anestezi için kan tahlili aldı... Ekg ve nst de bir şey çıkmadı alttan muayene de şuan sıvıda gelmiyor dedi... Ama bayram zamanı 28+5 de sancım olmuştu acile gitmiştim orada kadın nst de sancı var açılman yok doğum başlamıyor ama akıntın çok var demişti büyük ihtimal sıvı o zaman azalmış... Ne yapacağım bilmiyorum doktor 1 hafta sonra gel karar verelim kontrol edelim dedi 🥺 Böyle birşey yaşayan ya da şahit olan var mıdır?
Benim de böyle oldu ama çok küçüktü sizinkine göre korkmayın böyle doğuma kadar devam edenleri gördüm

Merhaba Hanımlar,
Çok geçmiş olsun benimde bebeğimde kist çıktı inşaAllah bizimkide geçer. Bebeğin gelişimi ne kadar geride Rabbim şifa versin

Çok geçmiş olsun benimde bebeğimde kist çıktı inşaAllah bizimkide geçer. Bebeğin gelişimi ne kadar geride Rabbim şifa versin
28-29 haftalık dedi :KK43:( bir tanesi 3 hafta diğeri 2 hafta geriden takip ediyo... Ama 20. Haftadan sonra 5 gün 7 gün 10 gün 15 gün derken bu sefer 3 haftaya çıkması düzenli gerilikten dolayı sanırım riske atmak istemiyor :KK43:( O kist olayı için özel kromozom testi bile yaptırdık biz fetal dna çok şükür birşey çıkmadı :KK43:( Rabbim inşallah size de sağlık verir 🥰

Merhaba Hanımlar,
Benim ikizlerimden birinin suyu alt sınırdaydi
Aksi gibi diğerininki de üst sinirdaydi çok fazlaydı
Fazla olanın suyu daha da artar diye korkudan hiçbir şey yapmadan bekledim sadece
Sağlıkla doğdular çok şükür
Bebeğin suyu tehlikeli seviyede azsa zaten hemen alırdı demek ki şimdilik sorun oluşturacak kadar az değil
Haftaya azalma görürse yakından takip eder zaten
Benimkinin kesesi yüzüne yapismisti su azlığından iki günde bir kontrole cagiriyordu ama suyla hiç alakası olmayan Bi sebeple doğum yaptim

Benim de böyle oldu ama çok küçüktü sizinkine göre korkmayın böyle doğuma kadar devam edenleri gördüm
Kaç haftalıktı acaba? Şuan durumu nasıl? Küvozde kaldı mı?
Allah yardımcınız olsun inşallah
Teşekkür ederim 🥰
Benim ikizlerimden birinin suyu alt sınırdaydi
Aksi gibi diğerininki de üst sinirdaydi çok fazlaydı
Fazla olanın suyu daha da artar diye korkudan hiçbir şey yapmadan bekledim sadece
Sağlıkla doğdular çok şükür
Bebeğin suyu tehlikeli seviyede azsa zaten hemen alırdı demek ki şimdilik sorun oluşturacak kadar az değil
Haftaya azalma görürse yakından takip eder zaten
Benimkinin kesesi yüzüne yapismisti su azlığından iki günde bir kontrole cagiriyordu ama suyla hiç alakası olmayan Bi sebeple doğum yaptim
Erken doğum mu yaptınız? Kaç haftalıktı? Bizde 3 hafta bebek gelişimi geriden geldiği için ve suda azaldığı için doktor sanırım erken doğum/sezeryan olarak düşünüyor hiç bilmiyorum :KK43:(

Teşekkür ederim 🥰

Erken doğum mu yaptınız? Kaç haftalıktı? Bizde 3 hafta bebek gelişimi geriden geldiği için ve suda azaldığı için doktor sanırım erken doğum/sezeryan olarak düşünüyor hiç bilmiyorum :KK43:(
34nhaftalik doğum yaptım evet
Ciğer geliştirici de yapılmıştı bu arada suyu az olan bebeğim değil fazla olan bebeğim kuvoze girdi

🥺 Rabbim annesine tez zamanda kavuşturmuş. İkiz bebek bakmak nasıl bir duygu? Teki bile zordur büyük ihtimal sizin ikiz bir de 🤭
Daha önce hiç tek bebek tecrübem olmadi ilk çocuklarım
İlk zamanlar aşırı zordu emzirmek, gaz çıkartmak, ikisi de kolikti üstelik
Çok şükür o zamanlar gecti şimdi de başka zorluklar var prize gitti, kabloyu tuttu vs.
Çok şükür Rabbım bu günleri gösterdi
İçinizi ferah tutun inşallah siz de kucağınıza göreceksiniz
O an insan gebelikte çektiği bütün dertleri unutuyor🥰

Daha önce hiç tek bebek tecrübem olmadi ilk çocuklarım
İlk zamanlar aşırı zordu emzirmek, gaz çıkartmak, ikisi de kolikti üstelik
Çok şükür o zamanlar gecti şimdi de başka zorluklar var prize gitti, kabloyu tuttu vs.
Çok şükür Rabbım bu günleri gösterdi
İçinizi ferah tutun inşallah siz de kucağınıza göreceksiniz
O an insan gebelikte çektiği bütün dertleri unutuyor🥰
Ayy çok teşekkür ederim beni rahatlattınız 🥰 İnsallah bizde o günleri görürüz.

Teşekkür ederim 🥰

Benimki 21+2 di çok erken olduğu için yaşamadı

Ciğer geliştirici iğne vurulduğunuz iyi olmuş doktorum en az 2 hafta öne atıyor bebeğin ciğerlerini demişti şimdi nekadar dururlarsa okadar iyi. Birak bir kaç haftayi bir kaç gun bile cok önemli. Bende erken doğum yaptım 25 gün önce ama ben iğneyi olduktan 3 saat sonra doğum yaptım ve haftam size göre küçüktü

Kaç haftalıktı sizinki
Ciğer geliştirici iğne vurulduğunuz iyi olmuş doktorum en az 2 hafta öne atıyor bebeğin ciğerlerini demişti şimdi nekadar dururlarsa okadar iyi. Birak bir kaç haftayi bir kaç gun bile cok önemli. Bende erken doğum yaptım 25 gün önce ama ben iğneyi olduktan 3 saat sonra doğum yaptım ve haftam size göre küçüktü

İğnenin bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum ben, okuduğum konularda ve fb postlarında da çok bahsetmişler... İyi ki vurulmuşum, vurulurken korkmuştum çünkü 🙄 İğneden sonra 2 hafta beklemiş olacağız inşallah etkisi güzel olur.
İnşAllah doktor 24 haftadan sonra olsa sorun yok demişti bana inşAllah bi sıkıntı çıkmaz
İnsallah çıkmaz 34. Haftada ama gerilikle 30. Haftada girmis olucam bakalım. 🥺

X