30 yaşında yaşlandım mı?

Aynen güzel anlattın.şimdi böyleyse ileride nasıl olur bilmem.yadırgıyorum bu halimi.
Geçicek bunalıma girmiş ola bilirsin ara sıra her insana oluyor böyle bir anda her şeyden soğuyorusun sıkılıyorsun sonra yine kendine geliyorsun yaşam enerjini geri döndürecek bir şeyler olacak illa ki.

Demek ki normal yaşadıklarım.

Yaşam hevesi azalmak diye tanimlamiyorum ben bunlari, ondan bana normal geliyor eve de kapanmadim ama mümkünse kalabalik yerlerden ziyade ormanda sakin bir yuruyusu, kahveyi daha cok seviyorum. Daha huzurlu ve sakin yaşama gectim diyorum.
Ha yine de arada insan içine illa karisiyoruz.

16 yaşında okuldan çıkar İstanbulun bütün barlarini gezer (2000lerde kimlik soran yoktu) sabaha karşı nargileciye gider (o zamanlar nargile gençler arasında populerdi sadece ağır abiler icmiyodu) ordan sabah okula gider öğle arasında okuldan kaçıp bi bira içerdim en az haftada 3 kez. Şimdi 35 yasindayim bi konsere kulübe gitsem saat 12 oldu mu esnemeye başlıyorum alkol bende uyku yapıyor eve gitsem de kardashianlar love is blind işte benim stilim gibi salak salak programlar veya kızılcık serbeti filan izlesem diye hayal kurmaya başlıyorum ama mesela şu an böyle yogaya gideyim trekkinge gideyim pazar kahvaltısına gideyim tiyatroya gideyim meyhaneye gidip meze yiyip muhabbet edeyim deniz tatiline gideyim arkadasa oturmaya gideyim onlara heves ediyorum yani içmek dans etmek artık hiç çekici gelmiyor daha yaşlı aktiviteleri daha çok sever oldum.

Merhaba hanımlar merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.30 yaşına gireli 6 ay olacak.genç bir yaş olduğunu düşünüyorum ama benim neredeyse hiçbir şeye hevesim kalmadı.mutsuz muyum desem mutsuz da değilim.işe falan gidiyorum.onun haricinde genelde evdeyim.çok çağıran eden oluyor ama içimden gelmiyor.istiyorum ki evde çay falan içeyim, televizyon izleyeyim.yatayım.ne olduysa 30 yaşına girince oldu.eski hâlimden resmen eser yok.bazı duygularımı tamamen kaybetmiş gibiyim.nerede 25 yaşında enerjisi bitmek bilmeyen, koca güne dünyaları sığdıran kadın nerede şimdiki enerjisiz kadin.sanki erkenden de uykum gelmeye başladı.resmen yaşalanmiş gibiyim.30 yaşında enerjisi ve yaşam hevesi azalan var mı benim gibi merak ediyorum.
Yaş ilerledikçe insan içinde, ruhunda, eğitiminde, kariyerinde.. yapmadığı şeyleri farkedip rahatsız olmaya başlıyor bence. Enerjiden ziyade isteğiniz yok gibi ki artık. 20 li yaşlarda üstte bahsettiğim şeylere yatırım yapmadıysanız, ki çoğumuz bu bilinçte olmuyoruz, bunlar rahatsız ediyor bizi. Hani az çok psikoloji ile ilgilenenler bilin; üretkenlik evresine giriyoruz 30 lar ile birlikte. Buna uygun yatırımlar (eğitim, terapi, kültürel geziler, konfor alanından çıkaracak her türlü tecrübe..) yapabilirsiniz bence 🤔

Merhaba hanımlar merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.30 yaşına gireli 6 ay olacak.genç bir yaş olduğunu düşünüyorum ama benim neredeyse hiçbir şeye hevesim kalmadı.mutsuz muyum desem mutsuz da değilim.işe falan gidiyorum.onun haricinde genelde evdeyim.çok çağıran eden oluyor ama içimden gelmiyor.istiyorum ki evde çay falan içeyim, televizyon izleyeyim.yatayım.ne olduysa 30 yaşına girince oldu.eski hâlimden resmen eser yok.bazı duygularımı tamamen kaybetmiş gibiyim.nerede 25 yaşında enerjisi bitmek bilmeyen, koca güne dünyaları sığdıran kadın nerede şimdiki enerjisiz kadin.sanki erkenden de uykum gelmeye başladı.resmen yaşalanmiş gibiyim.30 yaşında enerjisi ve yaşam hevesi azalan var mı benim gibi merak ediyorum.
30 yasima 25 gün kaldi ama ben simdiden yorgunum zaten suanda uykum var yorgunum halsizim.
Ama ben 30 girmeden hersey oldu 2 bebeden sonra 😀

Bende 35 yaşındayım ama çok iyi hatırlıyorum 30 lu yaşlara girdiğim de bi tuhaf hissetmiştim yaşlanıyor muyum falan bi süre sonra alışıyorsun 20 li yaşlar gibi olmuyor fakat

Bi tık enerjin azalıyor bu doğru. Zaten yaş ilerledikçe bunların olması doğal. 40 da bi tık 50 de bi tık böyle sürer.

Ama bu demek değil ki öldün bittin.

30 da kendinin çok önemli olduğunu anlıyorsun. Tahammülün eskisinden daha az oluyor.

İnsanları gereksiz şımartmıyorsun. Tecrübelisin artık.

Son düzenleme:

Aaa ne yaşlanması kızz. Çıtırız daha🍓
Herkesin dönemi farklı. Kimi 30 yaşına kadar hayatını yaşayamıyor 30undan sonra akıyor alemlere, kimi 30a kadar herşeyi yapıyor dinginleşiyor. Kimi hep aynı.
Kendini şartlandırma. Bazen sakin olur insan bazen enerjik.

Ilgi alaniniz değişiyordur.

37ye girdim. Para verseler sabahlara kadar icip Disco/ Bar gezmem.
Sabaha kadar güzel bir Şarap barinda oturup sohbet ederim ama tavşan gibi ordan oraya ziplamam.
Doğru.eskiden işim gücüm erkeklerdi.öyle ki başka hiçbir şey düşünemiyordum bile.varsa yoksa erkek, seks.şimdi aklıma bile gelmiyor.hatta yazan eden oldu mu rahatsız oluyorum artık.resmen bambaşka bir insana dönüştüm bir anda.bu kadari şaşırttı doğrusu.sadece enerji meselesi de değil.nedeni ne bu radikal değişimin? Yaşla ilgili olduğunu düşündüm ben de.

Ay evet ben de 30 yaşındayım. Yaşlandım mı acaba hissi bende de oluştu. Ama benim çalıştığım ortamda kızların yaş aralığı 25-28 arası. Bakıyorum fikir fıkırlar. Haftasonu hangi konsere gitsek ne yapsak instagramda ne paylaşsak bunun derdindeler . Bana bunlar çocukça geliyor. Birkaç kişi dHa var benim yaşlarımda onlarda benim gibi düşünüyor . Biz 30+lar daha dingin yaşıyoruz hayatı . Eşimize çocuğumuza vakit ayırmak daha cazip geliyor. Ya da öyle gürültülü ortamlar yerine ormana gidip nefes almak bana daha güzel geliyor.

X