30 yaşında yaşlandım mı?

Evet.

Gençlik 25 yaşında biter.

Yapacak bir şey yok, doğanın kanunu bu.
Doğanın bu kanundan haberi var mı acaba 😂

Ben 33 yaşındayım 25 yaşında nasılsam aynıyım hatta 25 yaşındaki halim de fazlaca hareketli olduğu için şu an 25 yaşında olanlardan daha aktif bir yaşantım var. Bir sürü hobim, gezip gördüğüm ve görmeye devam ettiğim bir sürü ülke.. asla evde oturamam ruhum daralır benim. Bu tamamen yapı meselesi böyle 25 yaşında gençlik bitiyor bir kanun değil yani. Ruhsal olarak bahsediyorum kaldı ki fiziksel olarak da gençliğin asla 25 yaşında bittiğine katılamam.

Doğanın bu kanundan haberi var mı acaba 😂

Ben 33 yaşındayım 25 yaşında nasılsam aynıyım hatta 25 yaşındaki halim de fazlaca hareketli olduğu için şu an 25 yaşında olanlardan daha aktif bir yaşantım var. Bir sürü hobim, gezip gördüğüm ve görmeye devam ettiğim bir sürü ülke.. asla evde oturamam ruhum daralır benim. Bu tamamen yapı meselesi böyle 25 yaşında gençlik bitiyor bir kanun değil yani. Ruhsal olarak bahsediyorum kaldı ki fiziksel olarak da gençliğin asla 25 yaşında bittiğine katılamam.
Sizin hareketli olmanız yaşlanmadığınız anlamına gelmez.

Ona bakarsanız 12 yaşında bir sürü hareketsiz ergen var.

80 yaşında uçaktan paraşütle atlayan teyze de genç o zaman.

Sizin hareketli olmanız yaşlanmadığınız anlamına gelmez.

Ona bakarsanız 12 yaşında bir sürü hareketsiz ergen var.

80 yaşında uçaktan paraşütle atlayan teyze de genç o zaman.
Hangi kanun 25 yaşında yaşlandığını söylüyor bana bir zahmet o kanunu gösterin o zaman 😂 tam olarak bahsettiğim de bu evet 80 yaşında bu saydıklarınızı yapıyorsa ruhu gençtir ve önemli olan hayatı yaşayış biçimimizdir. Bahsettiğiniz gibi genel bir kanun olamaz yani. Fiziksel olarak bahsediyorsanız da bilimsel olarak artık 45 yaş bile orta yaş olarak kabul ediliyor. Yaşam tarzı, yaşam kalitesi, sağlık imkanlarının artması gibi sebepler bu kavramları değiştirir. Çok öncelerde ömür süresi de 40 yaştı o zaman onu kabul etmeye devam edelim.

Hangi kanun 25 yaşında yaşlandığını söylüyor bana bir zahmet o kanunu gösterin o zaman 😂 tam olarak bahsettiğim de bu evet 80 yaşında bu saydıklarınızı yapıyorsa ruhu gençtir ve önemli olan hayatı yaşayış biçimimizdir. Bahsettiğiniz gibi genel bir kanun olamaz yani. Fiziksel olarak bahsediyorsanız da bilimsel olarak artık 45 yaş bile orta yaş olarak kabul ediliyor. Yaşam tarzı, yaşam kalitesi, sağlık imkanlarının artması gibi sebepler bu kavramları değiştirir. Çok öncelerde ömür süresi de 40 yaştı o zaman onu kabul etmeye devam edelim.
Eğer sporcular ve sanatçılar artık sizden genç olmaya başladılarsa, yaşlanıyorsunuz demektir.

Sporcuların çoğu 30 yaşından itibaren emekli olmaya başlarlar.

Eğer sporcular ve sanatçılar artık sizden genç olmaya başladılarsa, yaşlanıyorsunuz demektir.

Sporcuların çoğu 30 yaşından itibaren emekli olmaya başlarlar.
Bu tamamen sizin kendi kendinize uydurmuş olduğunuz bir algı. Sporcular çok yoğun çalıştığı için genelde erken emekli olmak isterler. Hiç ara vermeden aynı eforla 30 yıl bir şeye devam etmek tahmin edersiniz ki zordur. Sosyal yaşamları hatta aile yaşamları da çok kısıtlanır. Bahsettiğiniz 30 yaş bile çok nadir bir sporu bırakma yaşıdır. En aktif spor diyebileceğimiz futbolda futbolcuların 31-32 yaşında futbolu bırakması çok çok erken kabul edilir ve çok nadirdir bu. Aktif futbolculuk yapan dünyanın en iyi futbolcuları şu an 39-40 yaşında futbola devam ediyorlar. Kaldı ki sporcular erken emekli oluyor diye 25 yaşını genç 26 yaşını yaşlı mı kabul edeceğiz şimdi?

İkilerden üçlere geçişin psikolojik olarak bir değişimi var zaten. Sizinki bu olabilir belki. Öte yandan, hayatı o kadar dolu yaşamışsınızdır ki, yine 3 faktörüyle beraber hayata doyma konusunda istem dışı frene basma ihtiyacı doğmuş olabilir.

Enerji dediğimiz şey, oradan oraya zıplamak, hurra şeklinde bir şey değildir ki zaten. İçsel yolculuk vardır mesela. Şahanedir, eşsizdir. Belki artık madalyonu çevirip bu tarafa bakmanızın zamanı gelmiştir.

İstikbal korkusu bu, zurnanın zırt dediği yerdesin. Nerede görsem tanırım.

Bir karar vermen lazım, verdiğin karara göre hayatını düzenlemeye başlaman lazım. Belli ki durumdan memnun değilsin. Diğer türlü beni nasıl bir gelecek bekliyor, ben ne yapacağım diye düşüne düşüne dipsiz bir uçuruma düşersin. Zaten bir süredir hayatını fazlasıyla sorguladığını görüyorum. İyisi mi artık harekete geç. Yalnızca düşünmek uyku getirir.

Merhaba hanımlar merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.30 yaşına gireli 6 ay olacak.genç bir yaş olduğunu düşünüyorum ama benim neredeyse hiçbir şeye hevesim kalmadı.mutsuz muyum desem mutsuz da değilim.işe falan gidiyorum.onun haricinde genelde evdeyim.çok çağıran eden oluyor ama içimden gelmiyor.istiyorum ki evde çay falan içeyim, televizyon izleyeyim.yatayım.ne olduysa 30 yaşına girince oldu.eski hâlimden resmen eser yok.bazı duygularımı tamamen kaybetmiş gibiyim.nerede 25 yaşında enerjisi bitmek bilmeyen, koca güne dünyaları sığdıran kadın nerede şimdiki enerjisiz kadin.sanki erkenden de uykum gelmeye başladı.resmen yaşalanmiş gibiyim.30 yaşında enerjisi ve yaşam hevesi azalan var mı benim gibi merak ediyorum.
Oo ben o enerjik kadini 23 yasinda biraktim🤣🤣

X