3 kuruş param vardı o da eridi gitti.

Neolacaksimdibuis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2021
572
1.040
Ekonomiden anlayan kadınlar biraz dertleselim mi.?
Terste kalanlar ne durumda?

Gizliden saklıdan biriktirdiğim bi 35 grm altınım vardı hesapta.

Düşüyordu yükseliyordu derken parcalı sattım, cok yükseklerde satamadım makas vardı. Sattıktan sonra dolar aldım tl de durmasın diye.

E tabi hersey bir gece de tepetaklak oldu.

Su an 980 dolar ve vadeli de param var. 11bin gibi.
35 grm altından geriye 20 binkaldı.(2bin öncedem vardı)

Kafamı hangi duvarlara vurayım bilemdim
Altını sattıgım yerlerden düşükte şu an aslında ama kazanc yok.

Bankaları zengin ettim.

Napalım bekleyelim mi? Vadeli de li paramla altın mı alsam.? Terste kalanlar ne durumdasınız?

Son düzenleme:
Hiç bir emtia sonsuza kadar ne düşer ne yükselir. Benim alim yaptığım dönemler büyük ölçüde dengede kaldığı dönemler.
Ben o günlerde şaşkınlıkla izledim 9 telden sonra olabildiğince nakite geçtim ve bekledim hatta 15 16 dönemleri sayesinde borçlarımı kapadim. Bu sitede bile asla 11 tlye düşmez yorumları okudum insanlar birbirine 15tlden dolar aldırdı.
Kademeli alim veya dengeye gelmesini beklemek seçilebilir. Bir yerden sonrası kısmet kendinizi üzmeyin. Bu ülkede ekonomi iyi değil hepimiz biliyoruz. Paramız ile aslinda alim gücünü korumaya calisiyoruz elinizdeki varlıklara bakın üzülmeyin 1 yıl sonraki durumu kimse bilemez

Ben de param olsa şu an altın alırdim.
Geçici bir süre düşer sonra geri çıkar piyasa böyledir.
Dolar yerine altın alın.
Dua edelim ki biraz düşüşte kalsın her şey el yakıyor daha bu düşüşler markete bile yansımadı hala her şey pahalı.
Dolar zaten gavur parası o kadar can yakmaz

ama şu an bizim bazı insanlarımız onlardan daha vicdansız olmalı ki hala fiyatlar yüksek.
Dolmuşum ben de kusura bakmayın.

Dolar yerine altın alın.
Dua edelim ki biraz düşüşte kalsın her şey el yakıyor daha bu düşüşler markete bile yansımadı hala her şey pahalı.
Dolar zaten gavur parası o kadar o kadar can yakmaz ama şu an bizim bazı insanlarımız onlardan daha vicdansız olmalı ki hala fiyatlar yüksek.

Fiyatlar nasıl düşecek ki ellerindeki hammadde maliyeti yüksek + akaryakıt indirimi pompala yansımıyor doğal olarak enerji maliyeti de dusmuyor

Dolar yerine altın alın.
Dolar zaten gavur parası o kadar can yakmaz

ama şu an bizim bazı insanlarımız onlardan daha vicdansız olmalı ki hala fiyatlar yüksek.
Gavuru falan boşverin
Altın alan mütedeyyin akp li de akp nin sülalesine rahmet okuyor şuan🥴
Malı götüren götürdü olan bizim gibi küçük ölçekli yatırımcıya oldu

Fiyatlar nasıl düşecek ki ellerindeki hammadde maliyeti yüksek + akaryakıt indirimi pompala yansımıyor doğal olarak enerji maliyeti de dusmuyor
Markete gittim kasa görevlisine sordum dolar yükseldikçe etiketler değişti devamli her gün yeni etiket her gün yeni etiket
Peki şimdi etiket değiştireni henüz göremedim düşüşler ne zaman başlayacak dedim.

Düşüşler sabit kalırsa fiyatlara yansiyacakmis🤔 demiyorlar ki işimize gelmedi 😏

Annem altin 500ken almisti. İlk yukselis3 geçince 600lerde bozdurdu. 25 bine yakin kâri vardi. Ama sonra doymadi. İnsan oglu boyledir, gitti kimseyi dinlemedi 900ken aldi. O en son yukselişi yakalayamadi ve 5 bin zararina bozdu hepsini. Kâri da gitti elden

Ben hiçbir şey olmamış gibi tlde durmamaya devam ediyorum.
Hem altından, hem dolardan, hem eurodan zarardayım. Acelem yok, bir kaç ay beklerim. Karalar bağlayamam.
Ben 'gördüğü yeri unutmaz'cıyım"
Aldığımız hiçbir şeyin fiyatı duşmeyecek tabi ki. Bir gecede fırlamayacağının garantisi mi var tekrar doların? Özellikle millet 16 17' yken daha da artacak deyip stokladı her şeyini. Ticaret budur, indirim beklentim yok. Kimse kimseye hayrına bir şey satmıyor.
Ha bir akşamda plan yaparak bu kadar düşebiliyorsa bu dolar, neden bu kadar yükselmesine müsaade edildi? Arada kimler kar etti keşke bilsek...
Küçük yatırımcı olarak biz etmedik, yalnız değilsin yani.

Gavuru falan boşverin
Altın alan mütedeyyin akp li de akp nin sülalesine rahmet okuyor şuan🥴
Malı götüren götürdü olan bizim gibi küçük ölçekli yatırımcıya oldu
Ekonomi bakanı da dedi ya çarpılan küçük yatırımcı oldu diye🤦‍♀️ şaka gibi. Ama gözlerdeki ışıltıya odaklanalım biz ışıltı önemli 👀

Hiç bir emtia sonsuza kadar ne düşer ne yükselir. Benim alim yaptığım dönemler büyük ölçüde dengede kaldığı dönemler.
Ben o günlerde şaşkınlıkla izledim 9 telden sonra olabildiğince nakite geçtim ve bekledim hatta 15 16 dönemleri sayesinde borçlarımı kapadim. Bu sitede bile asla 11 tlye düşmez yorumları okudum insanlar birbirine 15tlden dolar aldırdı.
Kademeli alim veya dengeye gelmesini beklemek seçilebilir. Bir yerden sonrası kısmet kendinizi üzmeyin. Bu ülkede ekonomi iyi değil hepimiz biliyoruz. Paramız ile aslinda alim gücünü korumaya calisiyoruz elinizdeki varlıklara bakın üzülmeyin 1 yıl sonraki durumu kimse bilemez
Bekliyoruz bakalım:)

Euro 20yi gorunce satip 13e dusunce almadigima cok pismanim ama nereden bilebiliriz boyle olacağını.

Altin satip vadeye yatiran sonra pisman olup tekrar vadeden cekip grami 1000 liradan altin alan birini duydum cevrede. 500bin zarari var...

En guzeli altini hic ellememek.
Offfcok kötü olmuş. Altını hiç bozmamak lazımdı ama bilemiyorsun işte. Satınca da bir daha yerine koyamıyorsun.

Ekonomi bakanı da dedi ya çarpılan küçük yatırımcı oldu diye🤦‍♀️ şaka gibi. Ama gözlerdeki ışıltıya odaklanalım biz ışıltı önemli 👀
Gözleri yamulsun
s-48e0da030c8cb3ba082308cb928fe98a6ad0d488.jpg

X