3 ayda 20 kilo verdim :) kaldı 14 kilo :)

carpediem435

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2016
464
718
37
Merhaba bayanlar..

Nerden başlasam bilemedim isterseniz zayıflamaya nasıl karar verdim o konudan başlayalım
aslında şişman hatta obez bir insanın zayıflamak için o kadar çok nedeni var ki... 32 yaşındayım boyum 165 başlangıç kilom 89.9 du şuanda 69.9 uum:) :halay:2 yaşında bir kızım var:emir_bebek:..

kendimi hiç güzel hissetmiyordum. üzerime uygun kıyafet bulamıyordum. artık süslenmek bile istemiyordum. her gören ne kadar şişmişsin diyodu. bi sabah eşime artık zayıf olmak istiyorum lutfen mide ameliyatı olmama izin ver çünkü ben çok iradesizim ve yemeyi kesemiyorum diye ağladım.. kıyamam oda hemen o gün araştırmaya başlamış. akşam bana eğer mide ameliyatı olursan 2 hafta sıvı en az 1 ay püre yemek zorundasın dedi. üstüne bide 6 ay hamurişi, makarna, pilav vs yasak dedi. şöyle bi düşündüm ve ben bunları bu kadar süre yaparsam zaten zayıflarım dedim ve hemen o akşam rejime başladım :)

artık zayıf bir eş ve zayıf bir anne olmak istiyordum. gidip bi spor salonuna yazıldım haftanın 3 günü 1 saat pilates yaptım. hala devam ediyorum. ramazana kadar devam edip sonrasında evde pilates yapmaya başlıcam.
diyetleri araştırdım ve en iyisinin karatay olduğuna karar verdim. haa şunuda söyleyeyim karatay diyetini tam anlamıyla yapmıyorum.

Günde 2 öğün yiyorum akşam 7den sonra bişe yemiyorum. ekmeği, hamurişini, tatlıyı, makarnayı, pilavı ve abur cuburu şimdilik hayatımdan çıkardım. istediğim kiloya ulaşınca kendime arada kaçamak yapıcağıma dair söz verdim:)

Eğer bana katılmak isteyen olursa kapım sonuna kadar açık:) Ayrıca yazımı sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim :KK200:

Açlik krizlerini halsizligi period dönemini nasil aştiniz ? Tebrik ediyorrum sizi.[/QUOTE]

Teşekkürler tatlım ilk zamanlar günde 2 öğün yiyemiyodum. Öğlenleri çorba salata yada yoğurt ve meyve yiyodum :) midem küçüldükçe 2 öğüne indirdim. Kendimi hiç halsiz hissetmedim spordan kaynaklı diye düşünüyorum.

Benim artık geri dönüşüm yoktu zayıflamak dışında çarem yoktu. yeterince yemek ıvır zıvır yemiştim şimdiye kadar. artık kendime bu kötülüğü yapmıyacağıma ve irademe yenilmeyeceğime dair söz verdim kendime..

Açlik krizlerini halsizligi period dönemini nasil aştiniz ? Tebrik ediyorrum sizi.

Teşekkürler tatlım ilk zamanlar günde 2 öğün yiyemiyodum. Öğlenleri çorba salata yada yoğurt ve meyve yiyodum :) midem küçüldükçe 2 öğüne indirdim. Kendimi hiç halsiz hissetmedim spordan kaynaklı diye düşünüyorum.

Benim artık geri dönüşüm yoktu zayıflamak dışında çarem yoktu. yeterince yemek ıvır zıvır yemiştim şimdiye kadar. artık kendime bu kötülüğü yapmıyacağıma ve irademe yenilmeyeceğime dair söz verdim kendime..[/QUOTE]

Ben de belli bir kiloya kadar iniyorum. Hersey yiyerek. Sadece karbonhidrattan ve abur cuburdan kesiyorum. Stresli dönemde tekrar aliyorum. Ya da asiri halsizlik olumda. Kizim yasini gecti. Hala emiyor. Aslinda bir yandan avantaj diger yandan dezavantaj. Gece boyu uyaniyorm. Ama spor gercekten kan akisini hizlandiriyo. Halsizligim olmaz belki. Ben de baslamayi düsünüyorum

Ben de belli bir kiloya kadar iniyorum. Hersey yiyerek. Sadece karbonhidrattan ve abur cuburdan kesiyorum. Stresli dönemde tekrar aliyorum. Ya da asiri halsizlik olumda. Kizim yasini gecti. Hala emiyor. Aslinda bir yandan avantaj diger yandan dezavantaj. Gece boyu uyaniyorm. Ama spor gercekten kan akisini hizlandiriyo. Halsizligim olmaz belki. Ben de baslamayi düsünüyorum

benim kızımda emmeyi yeni bıraktı 2 hafta oluyo hatta. en çok onu düşündüm. onun benden utanması fikri bile delirtti beni. o yüzden şişman anne olmamalıydım..

boyun kaç şimdi kaç kilosun canım?

Ayy söylemiyimm ,ama vermeye başladım ben de :KK48:
Gün içinde neler yapıyorsunuz mesela ,nasıl besleniyorsunuz ,spor olarak da ne yaptığınızı sorabilir miyim

sabah 1 bazen 2 kaynamış yumurta, avuç içi kadar peynir, 5-6 zeytin, domates, salatalık ve biberle kahvaltı yapıyorum cnm. akşamda çorba salata ya et yemeği ( ama yağsız), yada sebze yemeği yiyorum. spor olarakta pilates yapıyorum.
kilonu saklamana gerek yok cnm sonuçta bende obezdim bundan 3 ay önce.. kilo isteyince verilebilen bişe

sabah 1 bazen 2 kaynamış yumurta, avuç içi kadar peynir, 5-6 zeytin, domates, salatalık ve biberle kahvaltı yapıyorum cnm. akşamda çorba salata ya et yemeği ( ama yağsız), yada sebze yemeği yiyorum. spor olarakta pilates yapıyorum.
kilonu saklamana gerek yok cnm sonuçta bende obezdim bundan 3 ay önce.. kilo isteyince verilebilen bişe
Yeşil çay falan içiyor musunuz ,günde bir de 2 lt en az su içmeye çalışıyorum ben ,inş. vericem 2-3 aya kadar

Yeşil çay falan içiyor musunuz ,günde bir de 2 lt en az su içmeye çalışıyorum ben ,inş. vericem 2-3 aya kadar

Evet içiyorum.. onları söylemeyi unutmuşum :) günde 1 veya 2 tane şekersiz kahve.. bazen nescafe bazen türk kahvesi.. 1 veya 2 fincan yeşilçay ve en az 2.5 litre su içiyorum :)

Tebrik ederim canım seni gerçekten.
Bende 2 öğün besleniyorum artık midem küçüldü ve alıştı bu duruma.
Ama adet dönemi krizlerim oluyor. Ya da misafir olduğunda hazırladıklarımdan canım çok çekiyor veya ben misafir olduğumda kendime hakim olmakta zorlanıyorum. Bunları da yenerim inşallah.
Bir şey sorucam su aklıma hiç gelmiyor fazla içemiyorum böylelikle senin aklına mı geliyor canın mı çekiyor suyu?

Tebrik ederim çok güzel vermişsiniz 3 ayda.benim 4 ay bitti 13 kilo verdim toplamda.oldukça yavaş gitti malesef. Mrk ettim hiç kaçamaklarınız oldumu.bide karatay mantığı sağlıklı şeyleri doyana kadar yiyebilirsiniz der.siz sınır koyuyomusunuz.

Tebrik ederim canım seni gerçekten.
Bende 2 öğün besleniyorum artık midem küçüldü ve alıştı bu duruma.
Ama adet dönemi krizlerim oluyor. Ya da misafir olduğunda hazırladıklarımdan canım çok çekiyor veya ben misafir olduğumda kendime hakim olmakta zorlanıyorum. Bunları da yenerim inşallah.
Bir şey sorucam su aklıma hiç gelmiyor fazla içemiyorum böylelikle senin aklına mı geliyor canın mı çekiyor suyu?

sağol canım. ben normaldede çok su içiyodum. canım istiyo içmeyince ağzım kuruyo hemen...
ben bardakta değilde şişe ile içiyorum cnm yanımda şişem bittikçe dolduruyorum daha rahat oluyo kesinlikle tavsiye ederim.. hatta kendine cicili bicili bi şişe al ama kesinlikle boş bırakma bi süre sonra içmeyince ağız kuruluğu hissedeceksin emin ol :KK66:

Tebrik ederim çok güzel vermişsiniz 3 ayda.benim 4 ay bitti 13 kilo verdim toplamda.oldukça yavaş gitti malesef. Mrk ettim hiç kaçamaklarınız oldumu.bide karatay mantığı sağlıklı şeyleri doyana kadar yiyebilirsiniz der.siz sınır koyuyomusunuz.

teşekkürler tatlım:) hiç kaçamak yapmadım ben. karatayı tam anlamıyla uygulamıyorum çünkü mümkün olduğunca tok kalkmamaya çalışıyorum ben. tıka basa yiyerek zayıflayabileceğime inanmıyorum çünkü :KK43: akşam mutlaka çorba ve salata yapıyorum zaten onları yiyince doymuş oluyorum.. ilerleyen saatlerdede bol bol su yeşilçay vee aç hissedersem kendimi şekersiz kahve içiyorum..

sağol canım. ben normaldede çok su içiyodum. canım istiyo içmeyince ağzım kuruyo hemen...
ben bardakta değilde şişe ile içiyorum cnm yanımda şişem bittikçe dolduruyorum daha rahat oluyo kesinlikle tavsiye ederim.. hatta kendine cicili bicili bi şişe al ama kesinlikle boş bırakma bi süre sonra içmeyince ağız kuruluğu hissedeceksin emin ol :KK66:

Aldım tatlım tupper dan kendime de eşime de ama bir alışkanlık edinemedim yürüyüş yapıyorum haftada 3 gün yine canım çekmiyor. Bakalım yarın 30 dk bir telefonun saatini kurucam inşallah alışırım.

Aldım tatlım tupper dan kendime de eşime de ama bir alışkanlık edinemedim yürüyüş yapıyorum haftada 3 gün yine canım çekmiyor. Bakalım yarın 30 dk bir telefonun saatini kurucam inşallah alışırım.

İnşallah tatlım. su içmek çok önemli vücudun toksin atmasını sağlıyo. su içerek daha rahat ve daha hızlı vereceksin kilolarını :KK9:

X