26 yasinda cilt bakimina baslamak?

Neler yapmam gerekiyor, düzelir mi?
düzelir düzelir. cisem çakır izleyin bence. marka olarak bebak Pharma öneririm içeriği çok güzel formülünü yazanı birebir tanıyorum çok uğraştılar. diğer Türk kozmetik markaları gibi fason üretim değil. chamos markası da güzeldir. dermoskinde. güneş kremi temizleyici mutlaka alın. cilde erken müdahale çok önemli

cildiniz çok kuru ve komedon gözenek dolu. önceliğiniz iyi bir yıkama jeli almak olmalı nemlendirici kullanıyor musunuz?
Yorumunuz icin tesekkur ederim. Bugün is yerinde çektim. Cildim oldukça kötü durumda. Sizce hangi marka urunler daha hızlı sonuç verir? Hemen alacağım çünkü maaş yattı 🤭

Eklentiler

• 20231108_132930.jpg
    20231108_132930.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 46
Yorumunuz icin tesekkur ederim. Bugün is yerinde çektim. Cildim oldukça kötü durumda. Sizce hangi marka urunler daha hızlı sonuç verir? Hemen alacağım çünkü maaş yattı 🤭
cildiyenin verdiği ürünlerle başlayın derim. hangi ürünlerse internetten alın. ama aciken nemlendirici ve güneş kremi almaya çalışın. saçlarınıza da curly girl metodunu araştırın

26 yaş yavaş yavaş retinola başlamak için iyi bir yaş, hergün 50 faktör güneş kremi sürün, iyi kalite bir nemlendirici, serumları araştırın cildinizin ihtiyacına göre hyaluronic acid, aha/bha, c vitamini, niacinamide gibi içerikleri araştırın. Youtube'da yagmur vardar ve cisem çakırın cilt bakımıyla ilgili cok güzel videoları var. Ben hepsini ordan öğrendim ama en önemlisi mutlaka güneş kremi. Aksamları da mutlaka çift aşamalı temizlik yapın, önce yağ bazlı sonra su bazlı.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum. Çok fazla cilt bakim ürünü var, hangilerinden başlayacağımı bilmiyorum. Yüzümü de atmak istedim, hangi marka daha iyi olur sizce? Her adımda farklı marka önerisi de olur. Okuyanlara teşekkürler ❤️
Yoksa cilt bakımı yerine direkt güzellik merkezine mi gideyim?
Öncelikle cildinizi iyi tanımanız lazım bir sürü ürün kullanmak hiç bir fayda sağlamaz doğru ürün kullanmanız lazım mesela cildiniz hassas ise alacağınız ürünlerin içeriğine bakmanız lazım benim kullandığım ve içerigi temiz bir cilt bakım ürünü önerebilirim "new paradise" serumunu ve kremini kullanıyorum. İçerigi çok temiz alkol yok vegan sizde bir araştırın derim.

Temizlik, bol su içmekten sonra cilt bakımının en önemli ve ilk adımı. Yüzünü neyle temizleyeceğini bulmanın yolu da biraz cilt tipini iyi tanımaktan geçiyor. Ben La Roche Posay'in Effaclar jelini kullanıyorum. 400 ml bana 6 ay gidiyor.

Akne izleri ve lekeler için muhtemelen serum kullanacaksın. Cildin asitlere alışık değilse daha küçük yoğunluktaki çözeltilerle başlayabilirsin. Genelde The Ordinary önerilir, ürünleri pahalıdır ve çözeltilerin yoğunluğu yüksektir, yeni başlayan biri için uygun değildir ki fotoğraflara bakılırsa senin buna ihtiyaç duyacak kadar sorunlu bir cildin de yok. İnan ne ciltler var, senin yüzün çok çok iyi görünüyor. Aha Bha ve Arbutin, Hyaluronic asit içeren serumlar kullanabilirsin, hemen her marka bu serumları üretiyor, kalburüstü bir şey olsun ne çok pahalı ne çok ucuz dersen The Purest Solutions önerebilirim.

Fondöten kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem. İlla yüzüme bir şey süreceğim dersen, La Roche Posay'in Effaclar Duo+ Unifiant kremi renklidir, hem cilt sorunlarını gidermeye çalışır hem cilt tonunu eşitler, fondöten kadar kapatıcı değil tabii ama yine fotoğraflarına bakarak, senin işini göreceğini düşünüyorum. Ara sıra indirimlerde 300 küsürlere iniyor, öyle bir anda yakalayıp paraya kıyıp alabilirsin.

Cildini iyi nemlendirmen ve yaz kış güneş kremi kullanman da önemli. Nemlendirici sana kalmış, nemlensin yeter. Güneş kremi de, LRP, Bioderma, Solenta vs türevleri pahalı geliyorsa Korres öneririm. İçeriği temizdir ve genelde bitkiseldir, ürünlerinde çoğunlukla yoğurt, evet bildiğimiz yoğurt, kullanır. Kolay gelsin. 🌸🌸🌸

X