25 kilo verme serüvenim

Bukeycicekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2016
138
61
Bu yola nasıl baş koydum?
Üzücü bir olay sonucu artık birşey yapmam gerektiğinin farkına vardım. Malum genç bir kızsınız zaten fazla kilolar yüzünden istediğinizi giyemiyor, bir davete katıldığınızda zorunda olmadıkça gitmiyor gittiğinizde ise yaşlı işi siyah uzun vs giyiniyorsunuz. Tabi ki tek kötü yanı bu değil bazı kendini bilmezler sizin de eğlendiğinizi düşünüp kilonuz üzerinden mizah yapıyor. Bir gün okulda arkadaşımın " şu haline bak benim iki bacağım senin bir bacağın az ye de ....... " demesinden sonra insanların ne kadar kötü olduğunu ve artık bunlara karşı ezilmeyeceğimi kendime söz verdim. Çünkü artık elbise alırken ağlamaktan istediğimi giyememekten bıkmıştım.

Befor- after http://i.resimyukle.xyz/BcM6.jpeg

Neler yaptım?
Farklı olarak hiç bir şey yapmadım. İki kuralım vardı;

- disiplin

- irade

Ve beni en ama en çok gaza getiren şey yaza az kalmıştı ve ben yine o mayoyu giydiğimde acaba bu millet ne düşünecek diye düşünmek yerine kendime bakmak istemiştim.

Kahvaltım
Genel olarak çok bilindik bir kahvaltı yapım ve kombinasyonlarım

- 1 yumurta, peynir, zeytin, jambon, 1 dilim ekmek

- Beyaz peynirli domatesli tost (jambon eklenebilir), zeytin / tost ekmeği yerine lavaş da güze bir tercih /

- melemen, bir dilim ekmek, zeytin

- fırında yumurtalı ekmek, zeytin, peynir

Bunun gibi kahvlatılarım oldu görüldüğü üzere bilindik. Tabi ki siz daha çok yaratıcı olabilirsiniz.

Öğle yemeği
Öğle yemeği en kolay tercihde bulunacağınız öğündür. Genel olarak protein tercih ederseniz daha iyi olur. balık, et, köfte, sandiviç, kepekli makarna.İlla protein almak zorunda değilsiniz sebze yemeği harika bir tercih olabilir

Akşam yemeği
Olabildiğince hafif tüketiyoruz çünkü akşam yediklerimizi sindirmemiz ne yazık ki zor ve kilo yapıyor akşam yemeğinde salata tiketebilirsiniz bu salatanızı kinoa, tavuk, peynir gibi şeylerle zenginleştirebilirsiniz. Sebze yemeği yanında yoğurt ve bir dilim ekmek de güzel bir tercih. şu an yaz olduğundan çorba tercih edilmese de kışın akşamları öğününüzün yanına bir kepçe çorba eklerseniz daha tok tutucu olacaktır.

Kaçamak
Bu kadar kilo verdik diye ölüm orucuna girmedik herhalde ! Kaçamaklarım tabi ki oldu önemli olan dengelemek. Nasıl dengeledim hemen anlatayım. Can'ım o gün diyelim karbonhidratlı birşey istedi pizza, makarna ( kremalı veya soslarla fazla kalorili hale getirilmiş) vs bunları öğle yemeğinde tercih ettim. Pizzamı elimden geldiğince daha az kalorili yani ince hamur ve vejetaryan seçtim tabi siz karışık da yiyebilirsiniz ama sadece 1 dilim Kaçamak diyorum fakat belirttiğim gibi bir dilim vejetaryan pizza aslında kaçamak değil ama yine de dengeleyelim içimiz rahat etsin. O akşamı salatayla geçirdim ve ara öğünlerimi bir sütlü kahve veya Türk kahvesi + 5 6 badem olarak geçirdim. Çok fazla yediniz öyle böyle değil hafta sonu çok kaçırdınız hiç üzülmeyin gelecek günden itibaren 1 hafta hafif beslenerek ( salata, sebze yemeği, çorba) dengelemeniz mümkün

Besin değişimi
1) bir porsiyon sütlü tatlı = 1 dilim ekmek + 1 porsiyon meyve + 1 porsiyon süt( yoğurt, ayran) elveda ✋

2) hamburger, pizza ( eğer tercih ettiysek sadece burger ve ayran mümkünse burgerin bir ekmeğini yemeyelim)= 1 porsiyon yağ, 1 porsiyon ekmek, 1 porsiyon et

Aslında daha çok var fakat aklıma gelmiyor siz sorun ben onlar belirteyim

Tam vazgeçecekken ne yaptım?
- Gerçekten böyle olup insanların benle alay etmesini mi tercih edersin yoksa istediğim görüntüyü elde edip insanların bana hayran kalmasını mı ?

" Seçim sizin; istediğiniz şeyleri giyememek, mağazadan ağlayarak çıkmak,istediğinizi değil de sizi zayıf gösteren ve tek bulduğunuz parçayı mı almak ? Yoksa cıvıl cıvıl elbiseler arasında kararsız kalıp sizin beğendiğinizi mi almak ? "

Boy: 168 (1.5yıl önce 165tim zayıflayınca uzadım)

başlangıç: 75

güncel: 50

5 ay gibi bir sürede malesef sporsuz verdim. Tavsiyem spor yapın 5 ayda değil 3 ayda aynı kiloyu verirsiniz.

harika olmuşsunuz:KK5: benim en çok merak ettiğim bacaklarınızda çok sarkma oldu mu birde benim bacaklarım çok kalın geliyor sanki verdikçe incelmiyor yada ben farkemiyorum bilemiyorum ama fotoğraflar çok motive edici olmuş gerçekten tebrikler:KK73:

harika olmuşsunuz:KK5: benim en çok merak ettiğim bacaklarınızda çok sarkma oldu mu birde benim bacaklarım çok kalın geliyor sanki verdikçe incelmiyor yada ben farkemiyorum bilemiyorum ama fotoğraflar çok motive edici olmuş gerçekten tebrikler:KK73:
Teşekkür ederim :KK15: Ben malesef sporsuz verdiğim için sarkma demeyelim de sıkışık pek yoktu ama dediğim gibi hiçbirşeyin sarkmadı benim de bacaklarım çok kalındı ama en son bacaklardan gitti bende araştırdığımda insanın ilk başta en zayıf bölgesinden incelme olurmuş mesela benim yüzümden oldu en kalın bölge bacaklar olduğundan bacaklar en sona kaldı :KK54:

Teşekkür ederim :KK15: Ben malesef sporsuz verdiğim için sarkma demeyelim de sıkışık pek yoktu ama dediğim gibi hiçbirşeyin sarkmadı benim de bacaklarım çok kalındı ama en son bacaklardan gitti bende araştırdığımda insanın ilk başta en zayıf bölgesinden incelme olurmuş mesela benim yüzümden oldu en kalın bölge bacaklar olduğundan bacaklar en sona kaldı :KK54:
tipin benim tipime benziyor ondan sordum ki haklıyım sanırım benimde yüzümden belimden göbeğimden gitti daha vermem gereken kilo var tabi ama bacaklarım hala aynı da hiç gitmeyecekmi acaba diye bazen bir paranoya oluyor teşekkür ederim cevap için pes etmezsem sıra oraya gelecek demek ki ay inşallah sizin gibi olmayı çok isterim :KK48::KK48:

yanlış anlaşılmasın ama ben bu resimleri daha önce bi yerde daha gördüm sanki..başka bi yere üyeliğiniz var mı acaba?gerçekten aklıma takıldı

Öncelikle tebrikler mükemmel görünüyosun
Bende 77 kiloydum boyum 1.57 ama senin kilolu halin 90 kg gibi duruyomuş herhalde resimde oyle çıkmışsın. Bende 62 ye kadar indim 15kg verdim 57 inmek istiyorum işallah inecem

X