23 yaşında yatırım yapamıyorum

İşte çalışıyorum aylık 10 bin civarı alıyorum ama çoğu kıyafete ayakkabıya gidiyor bu ay ki tüm param bitti ve ailem kızıyor harcadığım için.biraz altın yap ilerde lazım olucak diyorlar haklılar mı?
Bence hem kendinizden ödün vermeyin, hemde geleceğinizi düşünün. Ben çalışırken birikim yapamadım, bekarken. 2 yıl çalışma hayatım oldu uniden sonra. Düğün hazırlığı, çeyiz yapma, eksik tamamlama, yatak odası alma derken anca aldığım maaş gidiyordu. Şöyle anlatayım, o zaman asgari ücret 2300 dü ben 1500 e yakın bu konularda ödeme yapıyor kalanla da geçinmeye çalışıyordum. Kendime keyfi harcamam olmadığı için çalışmak bana hiç cezbedici gelmedi, hiç bir zaman. Sabah git akşam gel ay sonu borç kapa kalanla karnını doyur, başa sar. Çok sıkıcıydı. Başka bir arkadaşta har vurup harman savuran tatile gitmek için kredi çeken bir tipti. Şuan ikimizde evliyiz, oda pişman bende. Evimizi, ve arabamızı aldık, bugüne kıyasla o gün yapilabiliyordu bir şeyler. O arkadaşım kirada ve olan arabasını satmak durumunda kaldı toparlanabilmek için. Ben çalışmanın keyfini alamadığım için, oda yıllardır çalışıp elde avucta bir şey olmadığı için pişman. Çok uzun oldu farkındayım, ama arasını yapmaya gayret et. Ayda 5 gun dışarda kahve iciyorsan, 10 iciyormus gibi say kalan parayı hemen bir şeye çevir türk parasında kesinlikle bekletme. Bir bakmışsın, senin için iyi bir rakama gelmiş.

X