Premature Bebekler 23 haftalık doğurdum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Blackcat95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
903
548
28
MMerhab ben bu akşm 18.35de ilk bebeğimi normal doğum ile dünyaya getrdim size sorm 560gr doğan 23+0haftalık yada daha küçük bana umut olacak bildiklerniz varmı? Ben yeterince farkındaym şansımın çok az olduğunun doktr bile %10 yaşar dedi

bu kadar erken doğumlarda genelde ciğer sorunu olur ve bebek onu atlatırsa yaşama şansı yüksek diye biliyorum.

MMerhab ben bu akşm 18.35de ilk bebeğimi normal doğum ile dünyaya getrdim size sorm 560gr doğan 23+0haftalık yada daha küçük bana umut olacak bildiklerniz varmı? Ben yeterince farkındaym şansımın çok az olduğunun doktr bile %10 yaşar dedi

Benim kız kardeşim 6 aylık doğmuştu ve şuan 20 yaşında. Kız kardeşim için de yaşamaz demişlerdi ama yaşadı. Umudunu kaybetme. İnşallah yaşar.

Hepinize tteşekkür ederim bebek ters gelmesine rağmen normal yaptırdılar umarım Rabbim saglıklı ömürler versin minik kızıma dualarınızı esirgemeyin nolur

Rabbim yardımcın olsun senin de bebeğinin de herşeyin hayırlısını iste

ama o hafta da bebeği normal yolla doğurtmak ne kadar yanlış birşey zaten hayati tehlikesi var nasıl kabul edersiniz ki böyle birseyi

Rabbim yardımcın olsun senin de bebeğinin de herşeyin hayırlısını iste

ama o hafta da bebeği normal yolla doğurtmak ne kadar yanlış birşey zaten hayati tehlikesi var nasıl kabul edersiniz ki böyle birseyi
Sezeryan olursan kilolusun mesaneni yada bağırsağını kesme ihtimalim var ve bi sonraki bebeğinde bu haftalarda doğma ihtimali artar dediler (hastaneye geldiğimde bebek kanala girmişti)

inşallah ömür veren Allah yaşar evinize dönersiniz bebişinizle.uygulanan yoğun bakım ve ilaçlara tepkisi iyi olursa sıkıntı olmaz gibi.

560 gram doğmuştu önce 500 gramın altına inmesi gerekiyomuş daha ssonra kilo aldrmaya calışıcaz dedi doktor ödem atcakmış kan veriyorlarmış

Geçmiş olsun annesi sağlıkla evinize gelsin inşallah
Burda vardı o haftalarda Doğum yapan

Ayrıca arkadaşlar kadın Doğum uzmanı mısınız?
Demek ki uygunmuş ki doğurtmuşlar kadını
Çok teşekkür ederim sağolun ne oldu o doğum yapan bayanın bebeği yaşadımı?

X