20lik Gömülü Diş

Rapunzelea

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
927
414
Merhaba... gömülü 20lik diş çektiren var mı ? Süreç nasıl oluyor. Ağrısı ,sızıcı nasıl oluyor ? Çabuk iyileşir mi ? Çok korkuyorum🙄

Merhaba... gömülü 20lik diş çektiren var mı ? Süreç nasıl oluyor. Ağrısı ,sızıcı nasıl oluyor ? Çabuk iyileşir mi ? Çok korkuyorum🙄
Merhaba hic korkmayın.İslem esnasinda igne yapılırken hafif bir acı hissi oluyor sonra geciyor .
Doktorum islem bittikten sonra bana iki igne yazmıstı agrı kesici ve antibiyotik.Kalcadan saglı sollu kasa vuruldu o daha cok acıdı..🤣

Bir hafta dikisler oluyor o kısımda cigneme islemi yapmadim pek.Bazılarinin yüzü sisebiliyor.Ben de pek sisme de olmadı.
Gecmis olsun

Merhaba hic korkmayın.İslem esnasinda igne yapılırken hafif bir acı hissi oluyor sonra geciyor .
Doktorum islem bittikten sonra bana iki igne yazmıstı agrı kesici ve antibiyotik.Kalcadan saglı sollu kasa vuruldu o daha cok acıdı..🤣

Bir hafta dikisler oluyor o kısımda cigneme islemi yapmadim pek.Bazılarinin yüzü sisebiliyor.Ben de pek sisme de olmadı.
Gecmis olsun
O anda tamam uyulturacaklar ya sonra🙊 kaç gün iyileşiyor. Sonradan acımıyor mu ? Ben diş teli taktım doktor alttakileri çektir dedi 2side çıkmamış gömülü

O anda tamam uyulturacaklar ya sonra🙊 kaç gün iyileşiyor. Sonradan acımıyor mu ? Ben diş teli taktım doktor alttakileri çektir dedi 2side çıkmamış gömülü
Yok canim acımıyor sonrasinda da aci olmuyor agrı kesici veriyor doktor zaten ama ben kullanmamistim bile düsün.Gomulu olmasi da birşey ifade etmiyor anlamıyorsun hic.Korkma gerilme ☺

İki tane yirmilik diş çektirdim ben alttakilerden sol taraftaki dişim kemik kaldırıldı dikiş atıldı . Bir hafta sonra sağ dişim çekildi onda dikişe gerek yoktu ve daha iyi geçti şükür .. tabi biraz zor oluyor özellikle dikiş varsa ama ağrı sızı cekmektense çektirmek daha iyi geçmiş olsun

Eğer ucu hiç çıkmadı ise yani tamamen ceraahi işlem ile alınacaksa malesef biraz zor oluyor ☹️ işlem esnasında uyuşturulduğu için ağrı sızı olmuyor ama benim şahsen sonrasında çok ağrım oldu. Apranax anca kesiyordu. Bi kaç gün ağzımı açamadım çay kaşığı ile çorba yiyebildim sadece. Ama 1 haftada iyileşti 1 hafta sonra hiç bir şikayetim olmadı.

Kişiden kişiye hatta dişten dişe bile değişebiliyor acısı çekme kolaylığı vs. İki tane tamamen gömülü çektirdim ilkinde çok ağrım oldu hatta ağzımın uyuşukluğu 1 hafta geçmedi çok korkmuştum öyle kalacak diye. İkinci çekim ise ilkine göre oldukça kolaydı. Çekim sonrası mutlaka soğuk kompres yapın yanağınıza. Şişmesini engelliyor.

Yok canim acımıyor sonrasinda da aci olmuyor agrı kesici veriyor doktor zaten ama ben kullanmamistim bile düsün.Gomulu olmasi da birşey ifade etmiyor anlamıyorsun hic.Korkma gerilme ☺
Peki yaşınız kaç? Yanlış anlamayın yaşınız gençse iyileşme daha mı kolay olur diye. Ben 40 yaşındayım alttakiler tamamen gömülü. Ama 1ini çektirmem lazım. Metak ediyorum

Valla bu yorumlar bana o kadar iyi geliyorki çünkü tam tedavilik bir dişçi fobim var. Hepsinden özür diliyorum ama çok korkuyorum elimde değil. İnanın bu yorumlar içime su serpiyor desem hiç abartmış olmam.
Ben asırı korkardım o disci koltugunda kaybolurdum adeta küçülürdüm..
Psikolojik iste korkular insan izlediginde korkuyor mesela ama yasarken ayni sekilde olmuyor.Cektirdikten sonra neden bu kadar bekledim dedim düsünün:)

O ağrıyı çekmektense ,çektirmek çok mantıklı..kişiden kişiye değişebilir ama benim 20lik dehşet acılı çıktı, 5gun boyunca ağladım..apse yapmış, çenem yamuldu, şişti. bı yandan antibiyotik,günde 4tane majezik veya arveles.. düşünün arveles bile gecirmiyordu ,ay çok şükür pırtladı çıktı namussuz diş😢

Ben asırı korkardım o disci koltugunda kaybolurdum adeta küçülürdüm..
Psikolojik iste korkular insan izlediginde korkuyor mesela ama yasarken ayni sekilde olmuyor.Cektirdikten sonra neden bu kadar bekledim dedim düsünün:)
Doktorum sıcakta çektirme dedi. Havalar biraz serinlesin öyle çektir dedi. Havalar serinlesin en kısa zamanda halledip tecrübemi güzel bir şekilde paylaşırım inşallah

X