2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Masallah de kız sabahın köründe kalkıyoruz 😂😂😂😂

Evet masallah çok iyi oluyor ya o yüzden sabah kalkmayı çok önemsemiyorum tavuk gibi akşam onda uyuyoruz biz de 😂😂
Canım benımkı de 6 da kalkıyordu ya bu ara ınsafa gelmıs bıraz😁7 7. 30 uyanıyor. Yanı canım ben 2. Uyku yaptırdıgım ıcın bızım en gec 9 falan o da ıdeal bır saat. Aksam babası gelıyor bıraz vakıt gecırıyor abısıyle aksamları kuduruyorlar falan ıyı oluyor. Senın 7 den sabaha kadar kesıntısız uyuyor ıse ıyı canım. Ben 7 de uyutsam 1 saat sonra uyanır cunku bazen tek uyku yaptıgında 7 de uyutuyorum uyanıyor.

Akşam 7 de uyuyunca da ne güzel olur be , insan yemek yer kahve içer dizi bile izler 😂 maşallah diyelim de
Ben ozluyorum sıkılıyorum ya oyle erken uyusalar🥲 Dun esım abısını aldı goturdu kardesı de uyuyordu uyanmadı uzunca aksam oldu nasıl sıkıldım nasıl anlatamam kardesu uyandı abısı geldı ayy evım nasıl şenlendi😁

2. Uykuyu 3 te uyuması için en az 11 de kalkması lazım yani 2. Uyku öncesi bi 4 saat zorlanmadan ayakta kalabiliyor, sabah o zaman 6 da falan kaldırmam lazım 😅 8 bile yoruyor bazen, bugün 11 de uyutmadım parka falan indirdim 12.30 gibi yatırcam bakalım nasıl olacak, bide 2. Uykudan sonra 1-2 saat aşırı mız mız oluyor , bi deneyim bakalım baktım gene olmuyor 1 uyku için bi kaç ay daha böyle devam ederim
Canım benım mesela nasıl 7 de uyandı beslenme ıslerı vs 10 da uyutuyorum 1. Uykudan uyanınca en fazla 3 saat ayakta duruyor yıne uykusu gelıyor. Ben 1. uykuyu kesınlıkle 11 ı gecırtmemeye calısıyorum kı 2. uyku gec saate kalmasın ya bır de hep hareket halınde kosturma vs kendını cok yoruyor 2. uyku uyuması ona şart😁

Canım şimdi sana yazmak için girdim, etiketini gördüm ☺️ Dün sabah ve akşam ventolin verdik birer defa. Çok şükür öksürüğü neredeyse bitti 🥰 çok teşekkür ederim sen yazmasan kendi başıma vermeye cesaret edemezdim
Ya canım cok sevındım. Bebekler oksurunce cok uzuluyorum🥲

Kızlar tek uykuya düşen varmı, oğlan 13.5 aylık dün ikinci uykusuna neredeyse 40 dk da geçti o kadar yordu ki , 2. Uykuya daldıramıyorum daldı mı 4.30 dan 6 ya kadar uyudu, bu sefer gece geç yatıyor, napsam bilemedim

8 de uyanıyor ya 11-11.3 dan önce zaten uyumuyor oda 12.3-1 e kayıyor, sonra da 4 te uyutamıyorım bu sefer 6 da uyanınca , akşam 10-10.3 dan önce asla uyumuyor, siz anladınız beni yani akşam bence en geç 9.3 da dalmış olmalı bir bebek ki büyüme hormonu için gerekli tabi bizde dinlenelim 😅
Kızım da o zamanlar tek uykuya
Mecburi geçiş yaptı memede uyuyor ve ben ise başlayınca anca 13.00 da evde oluyorum gelir gelmez uyuyir en az 2 saat sonra akşam da en geç 21.30 da uyuyor inanılmaz güzel bir düzen oldu geç erken bebege göre değişir sinyali alıyorsan tek uykuya geçebilirsiniz bence

Kızlar tek uykuya düşen varmı, oğlan 13.5 aylık dün ikinci uykusuna neredeyse 40 dk da geçti o kadar yordu ki , 2. Uykuya daldıramıyorum daldı mı 4.30 dan 6 ya kadar uyudu, bu sefer gece geç yatıyor, napsam bilemedim

8 de uyanıyor ya 11-11.3 dan önce zaten uyumuyor oda 12.3-1 e kayıyor, sonra da 4 te uyutamıyorım bu sefer 6 da uyanınca , akşam 10-10.3 dan önce asla uyumuyor, siz anladınız beni yani akşam bence en geç 9.3 da dalmış olmalı bir bebek ki büyüme hormonu için gerekli tabi bizde dinlenelim 😅
Benimki bazen hiç uyumuyor canım... Kızım da böyleydi

Canım benım mesela nasıl 7 de uyandı beslenme ıslerı vs 10 da uyutuyorum 1. Uykudan uyanınca en fazla 3 saat ayakta duruyor yıne uykusu gelıyor. Ben 1. uykuyu kesınlıkle 11 ı gecırtmemeye calısıyorum kı 2. uyku gec saate kalmasın ya bır de hep hareket halınde kosturma vs kendını cok yoruyor 2. uyku uyuması ona şart😁

Kızım da o zamanlar tek uykuya
Mecburi geçiş yaptı memede uyuyor ve ben ise başlayınca anca 13.00 da evde oluyorum gelir gelmez uyuyir en az 2 saat sonra akşam da en geç 21.30 da uyuyor inanılmaz güzel bir düzen oldu geç erken bebege göre değişir sinyali alıyorsan tek uykuya geçebilirsiniz bence

Benimki bazen hiç uyumuyor canım... Kızım da böyleydi
Kızlar bugün 8 de kaldırdım 11 de uyutmadım oyaladım parkta 12.30 da 5-10 dk içinde daldı eve gelince ve 2.5 saat uyudu 3 te kalktı , sanırım tek uyku vaktimiz gelmiş gibi, bugün artık 9 gibi en geç yatar dayanamaz

Canım benımkı de 6 da kalkıyordu ya bu ara ınsafa gelmıs bıraz😁7 7. 30 uyanıyor. Yanı canım ben 2. Uyku yaptırdıgım ıcın bızım en gec 9 falan o da ıdeal bır saat. Aksam babası gelıyor bıraz vakıt gecırıyor abısıyle aksamları kuduruyorlar falan ıyı oluyor. Senın 7 den sabaha kadar kesıntısız uyuyor ıse ıyı canım. Ben 7 de uyutsam 1 saat sonra uyanır cunku bazen tek uyku yaptıgında 7 de uyutuyorum uyanıyor.
Ya iyi canım sevindim senin adına darısı alinin başına cidden ben yediye de razıyım ya altı aşırı erken oluyor aman idare ediyoruz bi şekilde 😂 beni hayata bağlayan tek şey akşam yedide bos kalmak su an😂

Kızlar bugün 8 de kaldırdım 11 de uyutmadım oyaladım parkta 12.30 da 5-10 dk içinde daldı eve gelince ve 2.5 saat uyudu 3 te kalktı , sanırım tek uyku vaktimiz gelmiş gibi, bugün artık 9 gibi en geç yatar dayanamaz
Haber ver canım bakalım dırek uykuya dalacak mı.

Ya iyi canım sevindim senin adına darısı alinin başına cidden ben yediye de razıyım ya altı aşırı erken oluyor aman idare ediyoruz bi şekilde 😂 beni hayata bağlayan tek şey akşam yedide bos kalmak su an😂
Aslında erken uyandıklarında daha guzel bır duzen oluyor. Benım kı bugun 9.15 te uyandı bana gune baya gec kalmısız gibi geldı. Ben de bır sey mı oldu dıye yatakta huzursuzzum gıdıp kapısının arkasında aralıktan bakıyorum 😁Hayır bunyem de alısık degıl uyuyamadım da 9 bana gec geldı. Ay benım kı bır kac gun oncesıne kadar 5.30 da da uyanıyordu.Saat 6 dan sonra ve de tek uykuyla sen de ıyı bır dınlenmeyı hak edıyorsun hakkındır😁

Aslında erken uyandıklarında daha guzel bır duzen oluyor. Benım kı bugun 9.15 te uyandı bana gune baya gec kalmısız gibi geldı. Ben de bır sey mı oldu dıye yatakta huzursuzzum gıdıp kapısının arkasında aralıktan bakıyorum 😁Hayır bunyem de alısık degıl uyuyamadım da 9 bana gec geldı. Ay benım kı bır kac gun oncesıne kadar 5.30 da da uyanıyordu.Saat 6 dan sonra ve de tek uykuyla sen de ıyı bır dınlenmeyı hak edıyorsun hakkındır😁
Ben de alin bi sekize kadar falan uyusa şok olurum herhalde iyi mi değil mi emin olamam😂😂 sağol canim benim evet zor ama idare ediyorum allahtan uykuya çok düşkün değilim😬

Kızlad 3-4 gündür bize bi güncelleme geldi , istediği olmadığı an ağlama ama nasıl mesela bana elimden tut dedi oğlum oyna azıcık dedim tutmadım vay sen mi tutmayan ben onun gönlünü yapana kadar yarım saat sanki canı acımış gibi ağlama, herşeyde sinirlenip yere oturup ağlama her dediği o an yapılacak, 1.5 saatlik yolda 2 kere mola verdik geçen durmadı asla ağlıyor sanki canı canıyor, bide evde oturup oyuncak oynama bitti ya balkona çıkacak yada aşşağı parka inecek abartmıyorum yarım saat tek oyun oynadığı yok , şimdi kahvaltı yaptırdım parka indirdim parktan geldik uyuduk asla evde oyalanmıyor, evdeyse de elimden tut beni evi dolaştır, pertim kızlar 9.5 da onla uykum geliyor, 13 ay olduk, bu nedir geçecek mi bu süreç
Nerde görsem tanirim 9. Sıçrama bu 😂 malesef biz de dibine kadar yaşadık googledan bi arastir 58. Haftalarda falan başlıyor 64 e doğru etkileri azalıyor 🫠
Kızlar montessorilere iç yatak olarak hangi marka tercih ettiniz? annewith annewith minseo minseo
Henüz almadim ama yatak benim ince çizgimdir 😂 yatsandan alacagim kendi yatağımızda ordan fakat markasi yatsan değil sealy , amerikadan ihraç edilen bir marka. Aşırı aşırı rahat ve konforlu. Bulutlarin üzerinde uyuyormussun hissi veriyor ve aşırı dinlenmiş uyaniyorsun.Hem visco hem pocket yay sistemli. Denemeni tavsiye ederim 🫣
Merhaba güzel anneler. Ben 2024 Mart annesiyim bebegim 2 aylık çok zor geçiyor bu günler. Bende sizin gibi emekledigini yurudugunu gorurum. Size sorum şu bebeklikleri mi daha zordu yoksa şuanmı?
Canim her bebek kendine özel kimi yenidoğan çok zor geçirir kimi büyüdükçe zorlaşır. İlk zamanlar senin anneliğe alışma sürecin ve onun dünya adaptasyon süreci ile psikolojik zorluklar da işin içine girdiği için kendini daha çok çıkmazda hissedebilirsin. Büyüdükçe evet her şey çok kolay olmayacak ama bebeğinin dilini anlayıp isteklerini çözmeye başladıkça kendini daha rahat hissedeceksin. Fiziksel yorgunluğa bir noktadan sonra alışıyorsun. 8 saat uyuyunca uykumu alamayan ben 2-3 saat uyku ile işe geldiğim zamanlar oldu mesela vücut bu sürece bir şekilde adapte oluyor 😊 Umarim çevrende seni anlayan ve destek olan birileri vardır ve bu süreci geçirmende kolaylık sağlarlar. Güzel günlerde büyütmeni dilerim ☀️

Ekin 2 aydır tek uyku canım. İki uyku yapinca gece uykulari çok bozuluyordu. şuan tek uyku 8.00-8.30 uykuya geçiş bazen 9.00 a sarkıyor. Gece 2 civari mama yiyor. Sabah 8-9 arasi uyanıyor. Şuan düzenimiz bu şekilde 🩶 Tabiki atak ve diş dönemleri gece uykularinda gerileme bozulma oluyor

X