20 lik çürük dişim ağrırken çenemi açamamamak , yutkunamamak normal mi?

Sipser

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.471
1.131
Merhaba hanımlar sol alt çenede yatık oyuk ve çürük yarı cıkmış 20 liğim bir aydın bana eziyet çektiriyor dün gittiğim cerrah aksef 500 mg ve arveles verdi , Haftaya pazartesi de ameliyat. Bu sabah kalktığımda çenemin altı şişmiş yutkunmak çiğnemek ve konuşmakta aşırı zorlanıyordum. Hala da öyle .. aynı durumu yaşayanlar ne sürede iyileşiyor acaba ..

Merhaba hanımlar sol alt çenede yatık oyuk ve çürük yarı cıkmış 20 liğim bir aydın bana eziyet çektiriyor dün gittiğim cerrah aksef 500 mg ve arveles verdi , Haftaya pazartesi de ameliyat. Bu sabah kalktığımda çenemin altı şişmiş yutkunmak çiğnemek ve konuşmakta aşırı zorlanıyordum. Hala da öyle .. aynı durumu yaşayanlar ne sürede iyileşiyor acaba ..
Daha 2 hafta önce yaşadım aynısını canım. Çıkmaya çalışıyordu yatıktı. İltihaplandı dokor 1000 mg augmentin verdi. Sonra ameliyatla çektirdim ne yazıkki çektirikten sonrasında da iltihaplandı. Doktor Ameliyattan sonra da veriyor antibiyotik. Ameliyattan sonra ki aşama çok önemli aman dikkat et sürekli buz koy fazla kanını tükürme ilk gün gargaralarını düzenli yap. Benim ağrım kulağıma boğazıma gözüme başıma kadar vuruyordu düşün

Sıcak veya soğuk kompres iyi geliyordu bana denediniz mi çok geçmiş olsun benim ki yirmilik değil ama en dipteki disti

Bu arada çektirdikten sonra ki iyileşme aşaması 1 hafta sürdü ağrım vs.

Sıcak veya soğuk kompres iyi geliyordu bana denediniz mi çok geçmiş olsun benim ki yirmilik değil ama en dipteki disti
Merhaba evet soguk çok iyi geldi .. diş ağrımda hafifledi ancak bu sefer şişen çene altım ve boğazım ağrıyor:) çene açmak çiğnemek vs imkansız .çok kombine ve ilginç bir ağrıymış kesinlikle ihmal edilmemeli, böyle ansızın yakalayıveriyor..

Daha 2 hafta önce yaşadım aynısını canım. Çıkmaya çalışıyordu yatıktı. İltihaplandı dokor 1000 mg augmentin verdi. Sonra ameliyatla çektirdim ne yazıkki çektirikten sonrasında da iltihaplandı. Doktor Ameliyattan sonra da veriyor antibiyotik. Ameliyattan sonra ki aşama çok önemli aman dikkat et sürekli buz koy fazla kanını tükürme ilk gün gargaralarını düzenli yap. Benim ağrım kulağıma boğazıma gözüme başıma kadar vuruyordu düşün
Şimdi iyi misiniz , insana hiç geçmeyecek gibi geliyorda:KK43:

Geçmiş olsun. Geçen yıl çektirdim sonrasında buz koymadığım için yüzüm 1 hafta şiş ve mor gezdim siz ihmal etmeyin.
Şimdi de sol alt 20 lik dişim çıktı ağrı falan yok diye gitmedim dra korktum şimdi illa çürüyormu bu dişler.

Ben çürümeden çektirmek zorunda kalmıştım. Baskı yapıp ağrıtıyordu. Evet her yere vuruyor ağrısı. Yaşadıkların da normal antibiyotiği düzenli iç. Ağrı kesicini al. Randevuna git aldır.

Ben çürümeden çektirmek zorunda kalmıştım. Baskı yapıp ağrıtıyordu. Evet her yere vuruyor ağrısı. Yaşadıkların da normal antibiyotiği düzenli iç. Ağrı kesicini al. Randevuna git aldır.
Çok teşekkür ederim, inşallah öyle yapacağım. Bu Ağrı çekilmez yoksa.

Maalesef boyun sırt bile ağrıyabilir yaşadım yani , ağzımı çiğneyemiyordum

Genelde alt çene yapıyor bunu iki hafta kitlenmişti çenem, oyup alıyor ya içerden çok zor valla

Şimdi iyi misiniz , insana hiç geçmeyecek gibi geliyorda:KK43:
Çektireli 10 gün oldu. Zor hala ağrıyor çenem ve boğazım. Ama ağzımı açıp yemek yiyebiliyorum. İlk 3 gün çok zordu. Hele tekrar iltihaplanınca felaketti. Merak etmeyin titiz davranırsanız atlatırsınız basit şekilde. Bende inanılmaz korkuyordum ama başa gelen çekiliyor ilk 3 günüde atlatınca geriye birşey kalmıyor. Geçmiş olsun

X