20 li yaşlarında genç bir kızım bana önerileriniz, bunu yap bunu yapma dediğiniz neler var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
23 yaşındayım bana neleri önerirsiniz neler yapmalı nerden kaçmalı? Sabırsız kolay sinirlenen kolay sönen azimli çalışmayı seven ama hemen pes eden hayatı sadece telefon ekranıyla geçen kendi özbenligini korumayan kendine değer vermeyen biriyim çünkü günlerim telefon başında geçiyor çalışmam gerekenleri hemen çalışmıyorum sürekli erteliyorum işlerim kariyerim ufacık bir uzutunuyle hepsini geri plana atıyorum üzüntümü bu şekilde mi atıyorum yoksa bahane mi bilmiyorum ama kariyerim için en verimli zamanlarım nasıl değerlendirebilirim neler yapabilirim ?

Hayatını bilmediğimiz için tavsiye vermekte zor. Çalışıyor musun okuyor musun?
Ertelemeyi bırakmalısın yapılacakları günü gününe yapmaya başla. Günlük çalışma planı yap. Telefonu 2 3 saatte bir yarım saatliğine al.

Kendine bir hedef belirle. Mesela bir işe girip çalışabilirsin. Düzenli yaptığın en az bir alışkanlığın olsun. Bu düzen ve tertip kazanmak için önemlidir. Bunun ne kadar küçük olduğunun önemi yok. Mesela günde 2 litre su içmek. Ya da her gün küpe takmak.

Bir yasın var sanki, o yasını tut, kağıda yaz, yak. (En ufak üzüntüde her şeyi erteliyorum dediğin için bunu dedim)

Burada öneri almak yerine bir psikoloğa git bence.Sana bir çok öneri gelebilir burada doğru yanlış. Bu konuda uzmanına gitmek en iyisi. Psikoloğa giden biri olarak çok faydasını gördüm.

Aynı anda her şeyi yapmaya çalışmayın. Örneğin; normalde yataktan zor kalkan biri bir anda günlük 8,10 saat ders çalışamaz. Cilt bakımı yapıp 2.5 litre su içemez. Yavaş yavaş başlayın. Kendinizi emekleyen bebekler gibi düşünün. Ben düzen işlerine her gece düzenli cilt bakımı yapma adımıyla başlamıştım. Devamında spor ve yoga yapmak geldi. Dediğim gibi yavaş yavaş hedefleri gerçekleştirin. 1 günde nasıl üşengeç olmadıysanız 1 gecede de atom karınca olamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X