20 gunluk bebegim cok az emiyor

Tubisk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
95
18
34
20 gunluk bebegim 5 dakika emip uyuyor 1 saat bazen ben zor uyandiriyorum normalmi doyuyomu anlayamiyorum

Kilo alimi ve yaptigi cis sayisi ile anlasilir. Doktorunuz ne diyor? Bir haftalikken goturdugunuzde ne dedi? 10 gun sonra tekrar gotureceksiniz o zaman belli olur.

Kilo boy gelisimi normalse sorun yok, geriden geliyorsa doktor takviye verir. Biberon kullanmaya baslarsaniz en kucuk delikli ve anne memesine yakin olan biberonlardan alin. Bir damla geliyor olsa dahi sutu kesmeyin. Hem siz kazanirsiniz hem bebek.

Kilo alimi ve yaptigi cis sayisi ile anlasilir. Doktorunuz ne diyor? Bir haftalikken goturdugunuzde ne dedi? 10 gun sonra tekrar gotureceksiniz o zaman belli olur.
Doktora emmesi hakkinda bisy solemedm kilosu icin iyi simdiden sonra alcak kilo dedi

Kilo boy gelisimi normalse sorun yok, geriden geliyorsa doktor takviye verir. Biberon kullanmaya baslarsaniz en kucuk delikli ve anne memesine yakin olan biberonlardan alin. Bir damla geliyor olsa dahi sutu kesmeyin. Hem siz kazanirsiniz hem bebek.
Sutum var bazen sagip veriyorum ama saatte bir uyaniyo 10 dakikayi gecmiyo bazen 5 dakika emip uykuya daliyo 20 gunluk 500.gram almisti 10 gun sonra gidicez bidaha

Ilk zamanlar saatte bir bucuk saatte emzirmek normal. Aslinda sagip vermeye alistirmasan ileriki donemlerde cok rahat edersin. Kilo alimi da ilk 20 gun icin fena degil bence. Bir de ac olsa o kadar rahat uyuyamazdi diye dusunuyorum. Doktorunla gorusursun bir dahaki randevunda emip uyuma durumunu.

Hanımefendi bebeğinizi en az 2-3 saatte bir uyandırıp beslemeniz gerekiyor. Uykuya dalmasına izin vermeyin. Sırtını ovalayın rahatsız edin uyandırın ve aktif şekilde bir göğsünüzü 15 dakika boyunca emzirin. Ardından gazını çıkartıp diğer göğsünüzü aynı şekilde emzirin. İki göğsünüzden sağınca toplam kaç ml süt çıkıyor ?

Uyusun diyen arkadaşlar olmuş ama çok yanlış. Eğer onu uyandırıp beslemezseniz şekeri düşer ve uykuya daha meyilli olur. Sarılık olur ve kilo kaybeder.

Sarilik mi var baktiniz mi cildine?
sarilik uyutur bebeği.
Kan sekeri düşer se uyur sürekli .

Hanımefendi bebeğinizi en az 2-3 saatte bir uyandırıp beslemeniz gerekiyor. Uykuya dalmasına izin vermeyin. Sırtını ovalayın rahatsız edin uyandırın ve aktif şekilde bir göğsünüzü 15 dakika boyunca emzirin. Ardından gazını çıkartıp diğer göğsünüzü aynı şekilde emzirin. İki göğsünüzden sağınca toplam kaç ml süt çıkıyor ?

Uyusun diyen arkadaşlar olmuş ama çok yanlış. Eğer onu uyandırıp beslemezseniz şekeri düşer ve uykuya daha meyilli olur. Sarılık olur ve kilo kaybeder.
Her saat basi eger uyanmazsa ben uyandiriyorum zaten genelde saatte bir uyaniyo ve en fazla 8 dakika emiyo digerini emmiyo uykuya daliyo

Bi de tek göğsünü emsin bi sefer de sonra ki bir saatte diğer göğsünü beslensin ön süt içmesin ikisinden de .

20 gunluk bebegim 5 dakika emip uyuyor 1 saat bazen ben zor uyandiriyorum normalmi doyuyomu anlayamiyorum
2-3 saatte bir emmesi gerek. Sutunu sagip kontrol et geliyor mu ne kadar geliyor.
3 saatte bir 20-30 ml oluyor mudur?
Ememezse doymuyosa susuz kalir. Susuzluk tehlikeli olabilir dikkat et.

Doktora götürün tekrar.. Sarılığına baksınlar.. Uyumasının sebebi sarılık olabilir.. İki günde bir doktor kontrolünde fototerapi almadan 17 den 10 a düşürebilmiştik.. Ama göğsüm sürekli ağzındaydı.. Hiç bıraktırmadım.. Uyandırmaya çalışın..

Doktora götürün tekrar.. Sarılığına baksınlar.. Uyumasının sebebi sarılık olabilir.. İki günde bir doktor kontrolünde fototerapi almadan 17 den 10 a düşürebilmiştik.. Ama göğsüm sürekli ağzındaydı.. Hiç bıraktırmadım.. Uyandırmaya çalışın..
Bizim 12 ye cikmisti ama ozMn uyanmiyodu artk kendisi uyaniyo eger uyanmszsa mudagele ediyorum

Siz yine de tekrar kontrol ettirin.. Telaşlandırmak için söylemiyorum kesinlikle sadece içiniz rahat eder diye söylüyorum..

X