20 aylık ikizlerim ne olur yardım edin

iyi_biri_06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
543
551
Sevgili anneler çok kötü durumdayım. 20 aylık ikizlerime tek başıma bakıyorum. Bir düzen kurmuştum. Evden çıkmıyoruz hiç beni görüyorlar yalnızca çok hastalanan çocuklar olduğu için misafir de alamıyorum yani tekim. Zavallılar bir tek beni görüyorlar gerçekten. Oğlan doğduğundan beri huysuz. Ama düzen kurmuştum. Gerçekten kafamı toplayamıyorum. Bundan bir ay önce annemlere gittim başka şehirdeler. Kalabalık bir ortam görsünler çocuklarla oynasınlar dedim. Yaşıtlarına göre gerideler dedim herhalde yalnızca beni görüyorlar o yüzden. Kızım çok güzel uyum sağladı. Dışarıyı gördü gezdi koştu arkadaş edindi. Ona çok iyi geldi ama oğlum yalnızca kucak istiyordu. Normalde de kucak isteyen bir çocuk ama ben alıştırmamistim izin vermemiştim orda büyük ablam sürekli kucağına di o da ona alıştı bana gelmiyordu bile. Şimdi nerdeyse bir haftadir evimdeyim ama kafayı yemek üzereyim sürekli ağlıyor. Zaten hastalıktan da çıkmadı tam bir de izin vermiyor yanından kalkayim. Yanında kalayım diyorum o zaman da ağlıyor. Ne tuvalete gidebiliyorum ne bir su icebiliyorum. Öyle böyle ağlamıyor yani gören bir şey oldu sanir öyle ağlıyor ve sakinleşmiyor. Ne olur bu ağlama krizlerini nasıl söndürebilirim bana yöntem gösterin yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Yardım edecek hiç kimsem yok burada. Eşim akşam eve geliyor ve oturduğu yerde sızmaya başladı sanırım bizim yokluğumuz ona da rahatlık vermiş normalde böyle değildi. Lütfen yardım edin

Neden dışarı çıkmıyor çocuklar sürekli evde olmaz sizi de onlarida daha kötü etkiliyordur tek cikamayabilirsiniz iki bebekle ama akşam eşiniz gelince bir yarım saat bile hava almaya ciksaniz herkes için daha kolay olur bence

İlk önce sizin sağlıklı bir anne olabilmeniz için hava almaya ihtiyacınız var . 2 çocuk eminim çok zordur ben tek çocukla bile bazen tükenmişlik yaşıyorum . Ama bence eve kapanmak yerine parklara avm gidin çocukların ruhsal gelişimi için . Evde kalınca tv mecbur açılıyor Buda çocukları kötü şeylere sürüklüyor (otizm) trafik alanlarından uzak sizinde ellerinizin üzerinde olan yerlere . Mental olarak hava almak iyi gelecektir . Arabaları varsa bebek arabalarına koyup her yeri gezebilirsiniz diye düşünüyorum. Allah kolaylık versin

Benim de ikizlerim var. Her gün öğlen uykusundan uyandıktan sonra yemek yerler ve mutlaka sokağa çıkarız. Soğuk da olsa giydirip çıkarıyorum çünkü evde kuduruyorlar sürekli. Dışarıda o enerjilerini daha iyi atıyorlar. Bence çıkarmaya çalışın, sizin için de rahatlık olacak emin olun. Salıncağa koyun ikisini zaten en az 15 20 dksı var

Benim de ikizlerim var. Her gün öğlen uykusundan uyandıktan sonra yemek yerler ve mutlaka sokağa çıkarız. Soğuk da olsa giydirip çıkarıyorum çünkü evde kuduruyorlar sürekli. Dışarıda o enerjilerini daha iyi atıyorlar. Bence çıkarmaya çalışın, sizin için de rahatlık olacak emin olun. Salıncağa koyun ikisini zaten en az 15 20 dksı var
Kaç yaşındalar

Dışarı çıkmam şu aşamada mümkün değil hem evimden dolayı hem de çocuklar tam yuruyemiyorlar ikisi de dışarıda kucak istiyor. Ben TV acmiyorum kendim de sevmem izlemeyi onlar da izlemiyorlar zaten. Bir ay önce ne güzeldi oyuncaklarla oynuyorlardı birbirleriyle bile oynamaya başlamışlardi. Şu ablama krizlerini nasıl söndürebilirim peki? İkiz annesi olmak çok zor her anı zor.

Cocuklar insan gormus insana alismis insan istiyorlar? Yaz gelmis havalar mis gibi niye bi evin icine tikilsinlar. Yok mu pusetleri bindirin gezdirin

Dışarı çıkmam şu aşamada mümkün değil hem evimden dolayı hem de çocuklar tam yuruyemiyorlar ikisi de dışarıda kucak istiyor. Ben TV acmiyorum kendim de sevmem izlemeyi onlar da izlemiyorlar zaten. Bir ay önce ne güzeldi oyuncaklarla oynuyorlardı birbirleriyle bile oynamaya başlamışlardi. Şu ablama krizlerini nasıl söndürebilirim peki? İkiz annesi olmak çok zor her anı zor.
Tam hareketli zamanları zordur ya benmkiler 10 gün sonra 9 aylık olacak.
Bebek arabasiyla filan cikamiyormusunuz evde senide bunaltirlar ama eşiniz hiç destek değil mi böyle tabiki çok zor olur

Çocuklar dışarıyı istiyor bence
Tamam tek başınıza zor olabilir ama eşinizle çıkmalısınız onların iyiliği için
Benim bebem de sürekli hasta oluyor ama yine de çıkıyoruz. Hiç çıkmasak bu defa dışarı çıkınca öcü görmüş gibi olacak çocuk ne yapacağını bilemiycek. Her ortama alışması lazım. Üstelik güneşten, topraktan vitaminini alsınlar. Toprağa temas edip enerjilerini atsınlar

• Beğen
Reactions: H M
Çocuklar dışarıyı istiyor bence
Tamam tek başınıza zor olabilir ama eşinizle çıkmalısınız onların iyiliği için
Benim bebem de sürekli hasta oluyor ama yine de çıkıyoruz. Hiç çıkmasak bu defa dışarı çıkınca öcü görmüş gibi olacak çocuk ne yapacağını bilemiycek. Her ortama alışması lazım. Üstelik güneşten, topraktan vitaminini alsınlar. Toprağa temas edip enerjilerini atsınlar
Biz hepimiz biraz çıkmasak bunaliyoruz evde 😬

Çocukları dışarı çıkarmadığınız için hastalanıyor olabilirler mi? Mikropla tanışmamışlar ki evde sizin oluşturduğunuz steril bi ortamda yaşıyorlar en ufak bir şeyde hasta olmaları bundan geldi bana. Oluşturduğunuz düzenin size de faydası yok çocuklara da yok gibi :KK43:

Ben de öyle düşünüyorum dışarı ciksalar mikropla tanışırlar diyorum sonra bir hısım cikariyorum tabi ki hastalanıyorlar ve öyle böyle değil hastalıkları yalnızca ağlamakla geçiyor gece gündüz yok. Sonra yine bir müddet eve kapaniyoruz sonra yine aynı döngü. Yine de çıkarayım diyorum oğlum yalnızca kucak istiyor ayağını yere koymuyor oturtmuyor da kucakta gezeceksin. Kız da tam çağında yerinde durmak istemiyor pesinden koşmak gerekiyor yani tek başına olacak şey değil yani en azından benim gücüm yetmiyor ona. Eşim pek destekçi değil hafta sonu çıkalım diyor o hafta sonu mutlaka yağmur yağıyor yani ben bir şeyin içindeyim ne cikabiliyorum ne cikarabiliyorum. Yalnızca ağlaması sönsün istiyorum. Etrafta gezip bir şeyleri dağıttığı zamanları özledim.

Sosyal, bedensel, zihinsel her türlü gelişimleri için dışarı çıkmaları, doğayı kesfetmeleri, insanlarla haşır neşir olmalari gerekiyor ben oğlumu 2 gün cikarmasam kendimi suçlu hissediyorum eve kapandi kaldı diye evde tek çocuğa bakmak bile çok zor Allah yardımcıniz olsun ama disarda 1 2 saat vakit geçirmek çocuklara iyi geliyor.

Sevgili anneler çok kötü durumdayım. 20 aylık ikizlerime tek başıma bakıyorum. Bir düzen kurmuştum. Evden çıkmıyoruz hiç beni görüyorlar yalnızca çok hastalanan çocuklar olduğu için misafir de alamıyorum yani tekim. Zavallılar bir tek beni görüyorlar gerçekten. Oğlan doğduğundan beri huysuz. Ama düzen kurmuştum. Gerçekten kafamı toplayamıyorum. Bundan bir ay önce annemlere gittim başka şehirdeler. Kalabalık bir ortam görsünler çocuklarla oynasınlar dedim. Yaşıtlarına göre gerideler dedim herhalde yalnızca beni görüyorlar o yüzden. Kızım çok güzel uyum sağladı. Dışarıyı gördü gezdi koştu arkadaş edindi. Ona çok iyi geldi ama oğlum yalnızca kucak istiyordu. Normalde de kucak isteyen bir çocuk ama ben alıştırmamistim izin vermemiştim orda büyük ablam sürekli kucağına di o da ona alıştı bana gelmiyordu bile. Şimdi nerdeyse bir haftadir evimdeyim ama kafayı yemek üzereyim sürekli ağlıyor. Zaten hastalıktan da çıkmadı tam bir de izin vermiyor yanından kalkayim. Yanında kalayım diyorum o zaman da ağlıyor. Ne tuvalete gidebiliyorum ne bir su icebiliyorum. Öyle böyle ağlamıyor yani gören bir şey oldu sanir öyle ağlıyor ve sakinleşmiyor. Ne olur bu ağlama krizlerini nasıl söndürebilirim bana yöntem gösterin yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Yardım edecek hiç kimsem yok burada. Eşim akşam eve geliyor ve oturduğu yerde sızmaya başladı sanırım bizim yokluğumuz ona da rahatlık vermiş normalde böyle değildi. Lütfen yardım edin
bunalima girmis gibi cocuk, benim oglum da aynen bu sekilde olmustu. annemlere gittik ve 2 ay kalmistik. yigenlerimle annemle babamla cok guzel oynuyordu. memleketten geldik ve yavrum resmen bunalima girmisti. hep agliyor ve surekli dibimdeydi. hatta salondan baska odalara dahi gitmiyordu. cocugun eve alismasi tam 3 hafta surdu. kalabaliga alisip daha sonra sakin ortama girince boyle oluyor ama alisacaltir insallah

Ah evet aynı dediğiniz gibi dibimden ayrılmıyor ve azıcık kalkmaya kalksam başlıyor ağlamaya ve susmuyor hiçbir şekilde. İnşallah geçer içime su serptiniz. Beni korkutan şey sanki bu durumdan hiç kurtalamayacak olma korkusu
bunalima girmis gibi cocuk, benim oglum da aynen bu sekilde olmustu. annemlere gittik ve 2 ay kalmistik. yigenlerimle annemle babamla cok guzel oynuyordu. memleketten geldik ve yavrum resmen bunalima girmisti. hep agliyor ve surekli dibimdeydi. hatta salondan baska odalara dahi gitmiyordu. cocugun eve alismasi tam 3 hafta surdu. kalabaliga alisip daha sonra sakin ortama girince boyle oluyor ama alisacaltir insallah

Öncelikle kolay gelsin.İkiz bakmak eminim çok zordur.Ama neden niye insanlar çocukları dışarı çıkarmıyorlar anlamıyorum.Bwnim kızım da biraz fazla kalsa içerde beni darlar.Daha 17 aylık.Cocuklar için dışarı çıkmak ekmek su gibi.Hem ruhsal hem bedenen hastalanirlar.Litfen bir yolunu bulun edin ve günlük en az bir iki saat dışarda geçirin.

20 aylik cocuklarin tam olarak yuruyememesinin ve surekli hastalanmasinin, biri kucak isterken oburunun surekli kosturmak istemesinin bir tek sebebi var.

Sokaga cikmamak.

Biri 31 aylik, digeri 8 aylik iki cocukla her gun saatlerce sokaktayim. Eve geldigimizde toz toprak icinde oluyoruz, yagmur yagarsa camur icinde oluyoruz, bazen neredeyse kopek yavrusu gibi kokacak kadar kirleniyorlar, en az 1 saatte yikanip giyinmeleri sürüyor haliyle. Ama disarda o enerjilerini atmadiklari gun, beni delirtecek hale getiriyorlar.

Bir yolunu bulup o cocuklari disari cikartin, ucunuzu de cok iyi gelecek, emin olun ❤️

X