Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası 2 yaşında bir çocuğu kreşe göndermek ne kadar doğru? Kreş mi? Bakıcımı?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Anlattıklarınıza çok üzüldüm.Çalışan anneler olarak çocuklarımızı ya bakıcıya yada kreşe göndermek zorundayız.Ama onlar hiç acımıyorlar yavrularımıza çok yazık..Allah kötülerle karşılaştırmasın.Minicik yavrular neler yaşıyor nelere maruz kalıyor görüyoruz.benimde oğlum 4 yaşında.Geçen yaz 3 yaşındayken verdik kreşe.İnanın bana kalırsa 3 yaş bile erken.benim oğlum kaşık tutmayı bilmiyordu daha.Kreşten hep aç gelirdi.Sonra orayı değiştirerek bu kış başında başka bir yere verdik.Yemesi uyuması burada daha iyi.İlk 2 ay çok ağladı sonra alıştı uzun zaman hiç ağlamadı ama sanırım sabah kalkıp gitmesi zor geliyor sabahları bikaç haftadır yine zorluk çıkarmaya başladı.Bakacak biri olsa yazın göndermiyeceğim.Sıkıldı çünkü aynı şeyleri yapmaktan.15 gün iznim var yazın.O zaman beraber olucaz oğlumla.Keşke daha uzun olsaydı.Ayrıca 1 yıldır süreklli hasta.Zayıfladı kuş kadar kaldı yavrum.Allah çalışan annelerin ve çocukların yardımcısı olsun,iyi insanlarla karşılaştırsın.

Arkadaşlar, çalışan bir bayanım,

Kızım 1,5 yaşında kayınvalidem bakıyor ve yaz sonu itibariyle artık bakamıyacağını çok yorulduğunu söyledi.

Kızım tam 2 yaşına girdiğinde ya kreşe göndericem yada bakıcı bulmam lazım....

Sizce hangisini yapmalıyım,

Bakıcı için genelde Evde ne yaptığı belli olmaz, kreştekiler gibi ilgilenmiyorlar diyorlar...

Kafam çok karışık sizce en doğrusu nedir?

2Yaşında çocuğu olanlar ve kreşe gönderen annelerden yardım rica ediyorum?

Hangisini yapmalıyım

Benim 3 yaşında bir oğlum var.Dördüncü çocuğum olduğu için haliyle biraz şımarık büyüttük.Ona olan sevgimiz yapmış olduğu hareketlerde, yanlışta da ,doğru dada onu üzmemek için aynı oldu.Fakat bu yanlış kontrol altına alınamayınca çocuk haliyle eğitimsiz ve kontrolsüz büyümeye başladı.Bir arkadaşım bana Fatih te bir çocuk yuvası tavsiye etti.Önce kararsızdım ve çekiniyordum.Sonra birkaç kişide met edince çocuğu yuvaya vermeye karar verdim.İlk günler epey ızdırap çektik,ağladı sızladı.Hergün akşama kadar yanında kaldım ama gün geçtikçe arkadaşlarına alıştı ve daha az sıkılır oldu.Çalışan personel ve eğitimcilerde işinin erbabı kişiler sağolsunlar.Allahtan güzel bir yere denk geldik.Şimdi çocuk eve gelmek istemiyor.Fiyatlarıda çok uygun geldi bana.Okadar gösterişi yok dışardan bakılınca ama hizmet mükemmel.Fatihteyseniz bence bir deneyin derim...

Benim 3 yaşında bir oğlum var.Dördüncü çocuğum olduğu için haliyle biraz şımarık büyüttük.Ona olan sevgimiz yapmış olduğu hareketlerde, yanlışta da ,doğru dada onu üzmemek için aynı oldu.Fakat bu yanlış kontrol altına alınamayınca çocuk haliyle eğitimsiz ve kontrolsüz büyümeye başladı.Bir arkadaşım bana Fatih te bir çocuk yuvası tavsiye etti.Önce kararsızdım ve çekiniyordum.Sonra birkaç kişide met edince çocuğu yuvaya vermeye karar verdim.İlk günler epey ızdırap çektik,ağladı sızladı.Hergün akşama kadar yanında kaldım ama gün geçtikçe arkadaşlarına alıştı ve daha az sıkılır oldu.Çalışan personel ve eğitimcilerde işinin erbabı kişiler sağolsunlar.Allahtan güzel bir yere denk geldik.Şimdi çocuk eve gelmek istemiyor.Fiyatlarıda çok uygun geldi bana.Okadar gösterişi yok dışardan bakılınca ama hizmet mükemmel.Fatihteyseniz bence bir deneyin derim...

ah kardeş kayınvalidemler normalde başka şehirde yaşıyorlar kızıma bakmaya geldiler, yazları kızımıda alıp gidiyorlar evlerine ( yazlık bir yerde oturuyorlar) artık yoruldum kızım bakamıyorum dedi.. haklıda ses edemedim...beni de anla dedi.. yazın ben elimden geleni yapıcam bezi bırakması için dedi..

çevremdeki herkez kreş diyor, benimde aklım ona daha yatıyor...,

ama dediğin gibi nasıl alışacak zorluk çıkaracakmı?
yemek nasıl yiğecek?
şimdi düşünüyorum ayakta sallanıyor azında emzik öyle uyuyor, orda nasıl yapıyorlar?

offf kafamda o kadar çok soru işareti var ki...
diyorum bazen tek benmiyim, tek benim kızımı böyle kreşe giden..

bu süreci yaşayan veya gören arkadaşlar yardım lütfen...
bana akıl verin nolur...

Çocuğum yok ama yeğenlerimdeki tebrübeyle kesinlikle kreş diyorum canım.

Hem eğitim öğretim görecek, hem yaşıtlarıyla oynayacak hem de gözün arkada kalmayacak. Evdeki bakıcılar bütün gün tv.nin karşısına oturtuyor çocukları, yemek yedirmek için uğraşmıyorlar bile. Ama kreşteyken bebişiniz, başlarda yapmasa bile sonrasında arkadaşlarına uyum sağlayarak onlar gibi yemeğini yiyecek, yaşıtlarıyla birlikte oyuncaklar ve arkadaşlar içinde olacak. Evde bir kişiyle tüm gününü geçirmeyecek.

kızım 3 yaşında. bu zamana kadar annem ve kayınvalidem dönüşümlü olarak baktılar. tuvalet eğitimini de tamamlayınca kreşe verelim, çocuklarla kaynaşır, yemesi ve uykusu düzene girer diye düşündük. Etrafdaki birçok kreşe gittim, çocuğunu kreşe gönderen diğer arkadaşlarımla görüştüm, bir türlü içime sinmedi. Sonunda çok sevdiğim bir arkadaşımın arkadaşının işlettiği kreşe karar verdik. eşim de ben de farklı zamanlarda gidip ortama baktık, ama işin içine girince anlıyor insan ortada dönen dolapları. Arada arkadaşım olduğu için kızma azarlama cezalandırma gibi şeyler olacağı aklımın ucumdan bile geçmemişti. ben özellikle kızım sık hastalandığı için terlemesine dikkat edilmesini tekrar tekrar tembihledim. İlk gün sabah kahvaltısı: yumurtalı kızarmış ekmek, lor peyniri kaşığın ucuyla (bırak kızıma yedirmeyi börek yapmak için bile almam)3 dilim incecik salatalık ve siyah çay. İlk şok bu. çocuklara zeytin isteyen var mı diye soruluyor ve isteyene 2 tane siyah zeytin poşetten veriliyor. tepkilerimi söyledim, bunu geçtik, çocuğum da okula gidiyorum diye o kadar hevesli ki. bizi orda istemedi bile. biraz daha durduk ve babaanneyle ayrıldık ordan. İlk gün çok keyifli geçmiş, kızım da mutluydu. 2. gün: kızımı bıraktım bana bakmadı bile koşarak arkadaşlarının yanına gitti. yarım saat sonra ilacını unuttuğumu hatırlayıp işe giderken uğradım, çocuğum klozetin üstüne oturmuş hıçkıra hıçkıra ağlıyorken buldum. niye ağlıyor diyorum, kabız heralde, karnı ağrıdığı için diyorlar. insan çocuğunu bilmez mi? evde de kabız olduğu zamanlar oldu ama, daha hiç ağlamadı. çocuğun ağlamaktan içi çıkmış ya. sakinleştirdim, rahatladı, tekrar oyun odasına bıraktım ama canım çok sıkkın. tekrar tekrar soruyorum, niye bu kadar ağladı, herbiri bişey diyor, içime bir türlü sinmedi. beynim durdu. çıktım ordan, eşimle konuştum, annemle konuştum, onlar da çıldırdı ağladığını duyunca, 10 dakika sonra tekrar kreşin önündeyim, ben gidince çocuğum tekrar ağlamış kendini yerlere atmış, onlar ne mi yapmış tek başına durma cezası vermişler. kreşin kapısı cam, zile basıyorum, çocuğum ordan cama vuruyor, anne ben buydayım diyor, 4-5 kere zile baSTIM ANCA AÇTILAR KAPIYI, ÇOCUĞUM BURDA TEK BAŞINA NE YAPIYOR DEDİĞİMDE, ARKAMDAN AĞLADIĞI İÇİN TEK BAŞINA BIRAKMIŞLAR. Hemen aldım çocuğumu, eşyalarını topladım, ben güçlü durursam çocuk da kreşe alışırmış. böyle mi alışacak dedim. söyleyeceğimi söyledim ve çıktım. Ha bu arada burası Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kreş. öğretmenler sözde üniversite mezunu.
kreşte çocuklarla ilgileniyorlar mı. tek kelime HAYIR. siz ordayken bütün çocuklara yavrum kuzum, ama yapmacıklık akıyor dillerinden. temizlik sıfır. sözde çocuğuma el yıkatıyor öğretmen, sabunu eline sıkıyor, çocuk suyun altına tutunca akıp gidiyor, kağıt havluyu veriyor sil elini. hiç köpük, elini ovalama falan yok. çocuğun biri altına işemiş etkinlik odasında, ayakkabısı ıslanmış, e tabi halı da ıslandı, öylece kaldı. ve o çocuğun yedek ayakkabısı olmadığı için çorapla gezdi bütün gün, tuvalet dahil buna...
yemekler hikaye.
benim tavsiyem, evde bir bakıcı ayarlayıp sık sık kontrol etmek şartıyla, ana okulu yaşına kadar evde bakılması. bizim için kreş kelimesi bile yok sözlüğümüzde. Allah korusun ordaki çocukları da...

yazdıklarına inanamadım, bu ne biçim şey böyle... Allahım napıcam ben :KK43:
ben senin gibi de sıkı sık ziyaret edemem...
çok kötü bir tecrübe olmuş

Çok küçüktü kızımı kreşe verdiğimde, kreş var kreş var derler ya daha önce bahsetmemiştim kimseyi ürkütmemek adına ilk kreşimiz çok iyiydi, çok memnundum, kreş müdürü de çok yakın arkadaşımdı ben hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yemekse yedi, içecekse içti, bakımsa en güzel şekilde bakıldı. Sonra (kızımı kreşten almadan 1 ay önce..) kreş el değiştirdi malesef.. Kreş müdürü ve öğretmenler değişti, kızımda değişmeye başladı. Bu arada 3,5 yaşına gelmişti, düşünün 2,5 sene geçirdik, kızım tepki vermeye gitmek istememeye başladı, başlangıçta öğretmeni değiştiği için olabilir mi diye düşündüm ama kızımı dinleyen bir anneyim, o akşam ilk defa kızım kaka kaçırdı oysa biz bezi bırakmıştık! Neden oluyor bir şeye tepki mi hastamı derken ertesi günde aynı, bir sonraki günde... Kızımı aldım pedagoğa götürdüm. İlk seansta oyun oynadılar, konuşuyorlar... Kızımın tuvaleti geldi, anne çişim geldi dedi, aldım götürdüm. Tuvalletede ellerini tutuyorum, düşmesin diye... Annecim sen beni hiç bırakmassın di mi dedi bana kızım ( pedagogda kapıdan gizlice bizi dinliyor) bırakmam annecim dedim, hep tutarsın dimi dedi, evet annecim dedim, ağlasamda seversin beni di mi dedi tabiki annecim olur mu öyle şey dedim, Fatma öğretmen beni tutmadı dedi!! Sakinliğimi koruyarak nerede annecim dedim, okulda tuvallette, ben de düştüm içine birde kızdı bana dedi! Tamam annecim dedim, pedagoğun beni sakinleştirmeye çalışmasını beklemeden çocuğu babasına verdim resmen okulu bastım! Ciddi bir tartışma yaşadık ve o akşam benim tavrımı gören bir çocukta sen zaten benimde saçımı çekip duruyorsun deyince benim gözlerim yerinden fırladı, kadını elimden zor aldılar ve o kreşi meb'e şikayet ettim ve akabinde bir kaç velininde şikayeti ile kreş kapatıldı.... Benim de kreş hikayem bitti! Eski öğretmenimizi eve bakıcı olarak aldık 1,5 senedir çocuklarım çok mutlu şekilde devam ediyorlar hayatlarına, benim gönlüm rahat.

Kreş konusu ciddi bir konu, çok doğru seçilmeli. Ben çocuk alışır, ağlar ağlar susar sözlerine katılmıyorum! Sen çocuğa sevgiyi verirsen o çocukta koşa koşa okula gider, para konusu çok ayrı iyi bir kreşe veremiyorsanız çocuğu hiç vermeyin evde baktırın derim, çünkü çocuklardan üç kuruş kesip yedirdiklerinden kısıyorlar, aldıkları etin markası, yedirdikleri bisküviler, kahvaltılarından kısılıyor. Bu sebeple doğru yer olmalı..

Şuan tekrar verir misin kreşe deseler, veremem! Cesaret edemem, yaşadıklarım iyi tecrübe oldu ancak yaz okullarına gönderirim. Yüzme vb.. gibi aktivitelere... Ama kreş zor, büyük kızım okula başlayacak ufaklığımda yine bakıcısında kalacak bir yıl daha.

inanılması çok güç...
hakkaten hayretle okudum yazılarınızı ...
ellerine sağlık yaptıkların için...
ahh benimde keşke kreşte bir tanıdığım olsa..
oofff kafam çok karısıkk

Çocuğum yok ama yeğenlerimdeki tebrübeyle kesinlikle kreş diyorum canım.

Hem eğitim öğretim görecek, hem yaşıtlarıyla oynayacak hem de gözün arkada kalmayacak. Evdeki bakıcılar bütün gün tv.nin karşısına oturtuyor çocukları, yemek yedirmek için uğraşmıyorlar bile. Ama kreşteyken bebişiniz, başlarda yapmasa bile sonrasında arkadaşlarına uyum sağlayarak onlar gibi yemeğini yiyecek, yaşıtlarıyla birlikte oyuncaklar ve arkadaşlar içinde olacak. Evde bir kişiyle tüm gününü geçirmeyecek.

sorun iyi bir kreş bulabilmek... oofff yazılanları okuyunca çok kötü oldum...
ALLAHım kötü insanlarla karşılatırmasın

Ne kadar zor bir durummus bu :-( dusun dusun olmuyor ... İnanin bagira cagira aglamak istiyorum! Simdi birde kizi gondericem babaneyle offf hakkaten cok kotuyum ilk defa bir yaz doneminin cabucak gecmesini istiyorum !! Kizimdan ayri kalmak istemiyorum ama artik kayinvalidemlerle yasamaktanda biktim!!! Offff bu gunlerde gececek dimi ???

Kızınız adına okadar üzüldümki çok küçük daha kres icin ama başka care olmayınca mecbur kaliyor insan benimde aynı sorunum var kaynana bir sene daha baksa 3yaşinda verirsin kreşe olmazmı allah yardımcın olsun zor gerçekten

Kızınız adına okadar üzüldümki çok küçük daha kres icin ama başka care olmayınca mecbur kaliyor insan benimde aynı sorunum var kaynana bir sene daha baksa 3yaşinda verirsin kreşe olmazmı allah yardımcın olsun zor gerçekten

Evet zor bir durumda kaldık...
yapacak birşey yok..
ama yazılanları okudukca daha da endişem artıyor..
iyi bir kreşe verelim desen bütçe kısıtlı bide parası iyi olsada eğitimi iyi diye birşey yok...

ooff çok yorgunum kafam çok karışık...
başka tecrübesi olan yokmu?
akıl akıldan üstündür derler ya...
tecrube eden anneler paylaşım yaparsanız çok mutlu olurum

Anneciiiim, buradaki kreş hikayelerini okuyunca şaşırıp kaldım.

Bir kız yeğenim, her gün okulundan saçları süslü püslü dönüyor, öğretmeni hepsini tek tek süslüyor, çocuklara bayılıyor. Bir ablam dini eğitime önem verdiği için çocuk tüm duaları vs. öğrendi, çok güzel eğitim alıyor, bir diğeri İngilizce öğrensin istiyor ve ufacık yaştaki çocuk ing. sunum yapıyor haftada bir... Ve hepsi okuluna(okulları farklı farklı) severek gidip geliyor. ilk defa burada okuduklarım karşısında şoke oldum. sabrı, sevgisi, ilgisi olmayan bir insan neden anaokul öğretmenliğini seçer ki??!

okuduklarıma çok üzüldüm, allah yardımcınız olsun, umarım en güzeli en iyisini seçersiniz çocuğunuz için ve karşınıza güzellikler, iyi örnekler çıkar, sıkıntı yaşamazsınız.. ablamlar hep iyi ve bilinen anaokullarını tercih ettiler, sanırım biraz da şans işi ve hepsi çook memnunlar. bir de evdeki bakıcılardan çook çektikleri, çocukları helak ettikleri için ben kreşi önermiştim..

bir de eve kadın tutarsanız kaynananız yanında dursun, bunu önerin kendisine... en azından ilk zamanlarında...

Anneciiiim, buradaki kreş hikayelerini okuyunca şaşırıp kaldım.

Bir kız yeğenim, her gün okulundan saçları süslü püslü dönüyor, öğretmeni hepsini tek tek süslüyor, çocuklara bayılıyor. Bir ablam dini eğitime önem verdiği için çocuk tüm duaları vs. öğrendi, çok güzel eğitim alıyor, bir diğeri İngilizce öğrensin istiyor ve ufacık yaştaki çocuk ing. sunum yapıyor haftada bir... Ve hepsi okuluna(okulları farklı farklı) severek gidip geliyor. ilk defa burada okuduklarım karşısında şoke oldum. sabrı, sevgisi, ilgisi olmayan bir insan neden anaokul öğretmenliğini seçer ki??!

okuduklarıma çok üzüldüm, allah yardımcınız olsun, umarım en güzeli en iyisini seçersiniz çocuğunuz için ve karşınıza güzellikler, iyi örnekler çıkar, sıkıntı yaşamazsınız.. ablamlar hep iyi ve bilinen anaokullarını tercih ettiler, sanırım biraz da şans işi ve hepsi çook memnunlar. bir de evdeki bakıcılardan çook çektikleri, çocukları helak ettikleri için ben kreşi önermiştim..

bir de eve kadın tutarsanız kaynananız yanında dursun, bunu önerin kendisine... en azından ilk zamanlarında...

kayınvalidemle aynı ilede yaşamıyoruz...
keşke öyle bir durum olsaydı da oda bir taraftan takip edebilseydi...
inşALLAH benim durumundaki tüm anneler bir şekilde istedikleri gibi bir yer bulur...

yazılanlaır okuyunca ben de cok kararsız kaldım. eylulde 2 yasına basacak kızım ve ekimde kardeş geliyo. anlayacagınız onumuzdeki sene ya kızımı kardesine bakabilmek icin tv onune hapsedicem ya da bakıcı tutup onun tv onune hapsetmesini seyredicem ya da kreş bulucam. tek başıma ikisiyle başedemem diye düşünüyorum. kızımın tam hareketli ve ogrenmenin hızlı oldugu yaşı, ote yandan bebek yeni doğmuş olacak ve daha cok ilgi isteyecek. bakıcı tutsam, e o da iki üç gün sonra tv izletmeye başlar, yaz günü değil ki parka götürsün gezdirsin. kreş düşünyüodum burdakileri okuyunca kararsız kaldım(hastalık ve kötü bakım) Allah kolaylık versin hepimize.

Genel olarak duygusal bir insanım ama konu çocuk olunca annelik içgüdüsüyle sadece kendi yavruma değil tüm kuzucuklara karşı aşırı bir hassasiyetim var..kreşler hakkındaki olumsuz yazıları işyerimden okurken inanın gözlerim doldu,içim ezildi...sahip olduğu mesleğin gerektirdiği meziyetlere ve duyguya,sevgiye,ilgiye sahip olamayan insanlar hele işleri insanla ilgiliyse hele ki çocukla,nasıl o işi yapmaya çalışırlar ısrarla anlamıyorum...yapamıyorsan yapma kardeşim kimse seni zorlamıyor..yazıktır,günahtır,ayıptır..diyecek bişey bulamıyorum...masum yavrucuklara böylesine davranıp bir de bu işten para kazanmak ha..Allah bildiği gibi yapsın ne diyim...sinir oldum şimdi....:KK43:((

kızlar okuduklarınızdan genel çıkarımım şu oldu:

kayınvalide varsa büyük şans...

peki kaynananızın diğer elti bebeklerini(çocuk değil 2 yaş) dövdüğünü görseniz? büyükleri de döver ama o yavruya kaç kere vurduğunu gördüm...

şu an kpss hazırlanıyorum. türkçe öğretmeniyim. kaynanam da atanırsam benimle gelip oğluma bakma planları yapıyor. ama canı mesela bana sıkılsa, emin olun yapıştırır oğluma:KK47:

geçen yaz ramazanda oruç tutuyorduç hayır kendine tutuyorsun değil mi? eltim de tarlada çalışıyordu tüm gün. iftardan sonra geliyor. o zaman eltimin kızı daha 17 aylık falan. iftar sofrası yerde ezanı bekliyoruz. çocuk ağlıyor. sebebi belli değil. bu bir yapıştırıyor görseniz!!!!!!! dayanamadım. kendi oğlum o zaman 7 aylıktı. çekyata yatırdım. aldım eltiminkini. kucağımda emzirdim, sakinleştirdim. ayağımda ninni söyleyerek uyuttum. hemen uyudu zaten. dönüp sebebini sordum" aman canımdan bezdim" dedi.

şimdi ben nasıl güvenirim?

geçenlerde de 6 yaşındaki torunu önünde duruyormuş diye çocuğun göğsünden yumrukla ittirerek uzaklaştırdı. sarsıldı resmen yavrum. turana yapsa elimden kimse alamzdı. annesi ses etmeyince başka türlü konuştum. "anne yazık değil mi? çocuk sana ne yaptı? sen sinirlenince turana da mı böyle vuracaksın" dedim." yok ona etmem" diyor. "şimdi az görüyorsun da kıymetli" dedim. eşim de oradaydı. bu küsmüş bana. 2 gün konuşmadı "ne gelirim ne oğluna bakarım" dedi. yaşlıdır diye özür diledim gönlünü aldım ama durum bu.

siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız?

ben atanırsam hamile kalıp nasipse doğum izni+ 2 yıl ücretsiz izinle yavrularımı kendim büyütmek istiyorum.

valla çok zor bir durumdayız...

ne taraftan baksam yinede bir kötü taraf var!

oooffff ben daha kreşlere bakmaya başlamadım valla ... :KK43:

daha önceden 1-2 tane ile telefon görüşmesi yapmştım...

gitmeye korkuyorum : (

selam hanımlar , inanın ben de bu kötü tecrübeleri okuyunca gözlerim doldu , kızım 24 aya geldi annem bakıyor sağolsun Allah razı olsun istisnalar hariç anneniz sizden daha iyi bakar da malesef bazı kayınvaldeler öyle bakamaz çok azdır öyle iyi bakacak olan. benim kayınvaldem iyidir uzakta zaten ben bakamazdım diyor sinirliyim diyor . annem sabırlı melek gibi bir fiske vurmaz hep sever oynar kitap okur resim yapar 50yi geçti yaşı maşallah çok bilgilidir elaya neler öğretti dini yönden örnek olmanın yanında çocuk şarkıları vs.dolu şey. ela çok mutlu ananem diyor başka demiyor annem sabah alıyor ela uyandıktan sonra kendi evlerine geçiyor aramız şuan 10 dakika ela çok mutlu oluyor onların evinde dedesi dayısı da öyle çok severler hiç gözüm arkada değil. kısacası anne gibisi yok keşke öyle bir imkanınız olsaydı biz bu sene yaz sonu başka semte taşınacağız annemlerde gelecek kız kardeşim de orada , annem yuvaya daha vermeyelim senye gider o da yarım gün diyor gittiğimiz semt de yuva ve kreş bölgesi var şimdiden araştırdım kısmetse seneye yaz gelsin haziran gibi yarım gün 1-5 arası yollayacağım sabah uykusu iyi kaldırmak istemiyorum öğlen götürecekler alacaklar . inşallah siz de en huzurlu olacağınız kreş ya da bakıcıyı bulabilirsiniz . hoşcakalın

benim oğlan 25.ayında bakıcımız var ben de eylülde kreş düşünüyorum sosyalleşmesi açısından ama ben de kararsızım.
bakıcımız konusunda gel git düşüncelerim var bi gün diyorum ki ben böyle bakıcıyı nerden bulcam başka bir gün her şey gözüme batıyor.
mesela tv izlemeye meyilli biri . gerçi tv ye kilit koyarım ama çocuk uyuduğunda sap gibi kalacak o huzursuz olunca çocuğumada isteksiz bakacak.onu da rahat ettirmek lazımki çocuğumuza iy baksın.
ben de kararsızım
ve en kötüsüde bu kararsızlık çok stres yapyorum ah ahhhh

kreşler için okuduklarınız sizce evde başına gelmez mi?

size 2 tavsiyem var bir okul öncesi öğretmeni olarak
1. si kamera sistemi olan yerleri tercih edin.

2. si ise birçok şubesi olan bir yeri tercijh edin.çünkü haklarındaki tek bir soru işareti bile onlar için büyük bir leke olacağından daha dikkatli olacaklardır.

kızım 21 aylık oldu...
eylül ayında kısmetse krese vericem ..

zor olacak biliyorum ama çare yok ...
2 yaş alan kreş çok az

:KK43:

parçalış şeyleri yeni yeni yemeye alıştı..

daha önce tecrübe eden varsa lütfen paylaşımda bulunsun?

nasıl geçiyor bu süreçler

X