Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 2 tel saçım kaldı :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Liken teşhisini hangi doktor koydu acaba? Buradan veya özelden yazabilir misiniz? Bir de tırnaklarınizda dikey uzun düz çizgiler var mıydı? Dışarıdan bakıldığında belli olan bir durum var mıydı liken skarsiz şekilde miydi? Çok soru sordum, mazur görün. Ben de uğraşıyorum.
benim de tırnaklarımda dikey uzun düz çizgiler var bu neyin göstergesi acaba?

Bir seylerin yolunda gitmediginin
tamam ama yani hangi alandan şüphelenmeli? kan değerleri vitamin eksikliği mi ya da ne bileyim bambaşka bir mekanizmadan mı kaynaklanma ihtimali vardır? şimdi ben de bakmaya devam ediyorum araştırmak ve bilgi sahibi olmak için ama sizin böyle bir durumunuz olduda doktor bir sebep mi söyledi bunun için o yüzden soruyorum. bir de şu kafamı karıştırdı hatırladığım en küçük yaşımda dahi tırnaklarım böyleydi genetik bir nedeni olamaz mı diye düşündüm

Benimde saçlarım çok gürdü herkes iki kafaya yetecek kadar saç var derdi. Lise sonda aşırı döküldü neredeyse çeyreği kaldı. Şimdi de çok fazla dökülüyor stresten o zamanları sarımsak sürüp durdurmuştum. Şimdi de başladım sarımsağa inşallah yine durur. O zamanları sarımsağı düzenli kullanmadım dökülmesi durunca bıraktım belki devam etseydim saç çıkarır mıydı bilmiyorum ama şuan saç çıkarmak istiyorum ne yapabilirim önerisi olan var mı

tamam ama yani hangi alandan şüphelenmeli? kan değerleri vitamin eksikliği mi ya da ne bileyim bambaşka bir mekanizmadan mı kaynaklanma ihtimali vardır? şimdi ben de bakmaya devam ediyorum araştırmak ve bilgi sahibi olmak için ama sizin böyle bir durumunuz olduda doktor bir sebep mi söyledi bunun için o yüzden soruyorum. bir de şu kafamı karıştırdı hatırladığım en küçük yaşımda dahi tırnaklarım böyleydi genetik bir nedeni olamaz mı diye düşündüm
Protein eksikliği, vitamin eksikliği, emilim bozukluğu, otoimmun rahatsızlıklar. Belki de sebebi yoktur. Ama birkac doktor videosunda gördüğüm kadarıyla üst kattaki sebeplerden olma olasılığı düşük değil.

Benimde saçlarımın önünde ve tepesinde seyrelme var Prp ve mezoterepi tedavisi görüyorum iki seans gittim cuma günü üçüncü seansına gidiyorum inşallah faydasini görürüm benim küçük cansiz saçlarım dökülüyor
Meb prp bitti mi dökülme ne durumda.erkek tipi dökülme var bende de 4 seans prp mezo sonrası 1.5 ay az döküldü seanslar bitti 1 ay tamamlanmadan saç dökülmesi artmaya başladı bugün çok fazlaydı ne yapacağım böyle bilmiyorum

bu sene saçlarım çok dökülmeye başladı demir eksikliği vardı ilaçlarımı içtim d vitamini aldım bakımlar yaptım bi ara durdu gibi ama şimdi yine dökülüyor ve belkide strestendir diye düşünmeye başladım artık bu sene ciddi bir sağlık sorunum oldu çok üzüldüm başka şeylerde üst üste gelince ona bağladım uzun zamandır görmediğim arkadaşım saçına ne olmuş ne kadar azalmış dedi saçlarımı öremiyorum bile 1 parmak kalınlığında örgüm oluyor can sıkıcı. şimdi şampuanımı değiştirdim kolojen içmeye başladım yine bakım yapıcam belki toparlar

Tekrar doktora gittim vitaminler aldım. Özellikle önlerde vs hiç saç kalmadı. Geçenlerde kaynağımı çıkarttırdım resmen iki tel saçım kalmış cidden psikolojim bozuldu tekrar taktırdım maalesef. Peruk vs kullanma şansım yok toplumumuz malum yargılamayı çok seviyor. Eskiden çıt çıt kullanıyordum o bile daha iyiymiş diyorum. Eski fotoğraflarıma bakınca üzülüyorum azda olsa bir saç varmış.sürekli gece gündüz bunu düşünüyorum 18 yaşından beri şuan 33 yaşındayım ve bu beni gerçekten yıprattı. Tedavi vs deneyeceğim mezoterapi + prp biraz bile düzelme olursa o zaman kaynakları çıkartıp postiş vs idare etmeye çalışacağım. Şimdiki aklım olsa kaynağa asla bulaşmazdım. Tek istediğim seyrek gözükmeyen sağlıklı saçlar çok mu şey istiyorum acaba. Şuan bunları yazarken bile gözüm doluyor umudumu kaybettim ben. 😭

Tekrar doktora gittim vitaminler aldım. Özellikle önlerde vs hiç saç kalmadı. Geçenlerde kaynağımı çıkarttırdım resmen iki tel saçım kalmış cidden psikolojim bozuldu tekrar taktırdım maalesef. Peruk vs kullanma şansım yok toplumumuz malum yargılamayı çok seviyor. Eskiden çıt çıt kullanıyordum o bile daha iyiymiş diyorum. Eski fotoğraflarıma bakınca üzülüyorum azda olsa bir saç varmış.sürekli gece gündüz bunu düşünüyorum 18 yaşından beri şuan 33 yaşındayım ve bu beni gerçekten yıprattı. Tedavi vs deneyeceğim mezoterapi + prp biraz bile düzelme olursa o zaman kaynakları çıkartıp postiş vs idare etmeye çalışacağım. Şimdiki aklım olsa kaynağa asla bulaşmazdım. Tek istediğim seyrek gözükmeyen sağlıklı saçlar çok mu şey istiyorum acaba. Şuan bunları yazarken bile gözüm doluyor umudumu kaybettim ben. 😭
Sizi çok iyi anlıyorum ben de aynı durumdayım. 3 defa kaynak yaptırdım 3. kaynak saçımı daha da mahvetti 😔 sonra postiş kullanmaya başladım, inanın dışardan hiç anlaşılmıyor postiş olduğu. Peruk dükkanları bu konuda baya yol aldılar, en son kullandığım postişi kimse anlamıyordu. 1 aydır postiş de kullanmıyorum ve şuan insanlar saçımı kestirdim sanıyor ve son dönemde aşırı dökülmüş şeklinde yorumladılar. Napayım artık başka çarem yoktu. Bir de gerçekten göz alışıyor, inanıyorum ki kaynak olmadan da saçlarınız insan içine çıkılabilcek durumdadır ama sizin gözünüz kaynak olan haline alışmış olduğundan çıkarmakta zorlanıyorsunuz.
Bende otoimmun hastalık var, önümüzdeki ay fonksiyonel tıp uzmanına gidicem, sanıyorum ki beslenmemi düzenleyecek çünkü karbonhidrat ağırlıklı beslenen biriyim bu da dökülmemi artırıyor bence. önce bunu düzene koyacak galiba.
Onun dışında yaptıklarım, sığır iliği kürü(kullandığım yağlardan dolayı da saçlarım çok dökülüyor ama ben inatla denemeye devam ediyorum bakalım nereye kadar pes etmicem), suda kolajen içiyorum(1 hafta oldu), ay takvimine göre saç kesimi. Şampuan olarak prozinc mor olanı kullanıyorum o da iyi geliyor saça. Elma sirkeli suyla duruluyorum

Cidden şuan saçım toplanacak kadar bile yok, tek çarem mezoterapi + prp son umudum da saç ekimi ama hala emin değilim. Bende bu işe ilk çıt çıt ile başladım zamanla uğraşmak zor geldi her hafta kuaför gitmek vs. Oda zarar veriyordu ama kaynak başka bir şey. Umarım kurtulurum günün birinde hepsinden. Tek istediğim keş görünmeyen bir saç, içimde bu ukte yıllardır. Ama görüyorum ki benim gibi bu sorunla mücadele eden çok insan var. Araştırdım hatta çoğu ünlünün bile saçları aslında peruk vs. Bu dökülme sorunu ortak problem.

Cidden şuan saçım toplanacak kadar bile yok, tek çarem mezoterapi + prp son umudum da saç ekimi ama hala emin değilim. Bende bu işe ilk çıt çıt ile başladım zamanla uğraşmak zor geldi her hafta kuaför gitmek vs. Oda zarar veriyordu ama kaynak başka bir şey. Umarım kurtulurum günün birinde hepsinden. Tek istediğim keş görünmeyen bir saç, içimde bu ukte yıllardır. Ama görüyorum ki benim gibi bu sorunla mücadele eden çok insan var. Araştırdım hatta çoğu ünlünün bile saçları aslında peruk vs. Bu dökülme sorunu ortak problem.
Bende de seyrelme var önlerde. Başkaları ne der düşünmeden, peruk takın içiniz rahat edecekse. Ben bir profesöre göründüm, kadının saçında benimkinden daha fazla dökülme vardı.

İşte benim özgüvenim çok düşük birisi bir laf söylerse iş yerinde bile çalışamam orada bir daha yani kaldıramam hassas olduğum bir konu saç konusu, gerçekten yaşayan bilir sadece :KK43: Her akşam alıyorum oturup eve gelince.

Saçlarımda çok seyrek olduğu için beyaz saçlar için olası spreyden sıkıyorum dibine (siyah )bir arkadaşım sormuştu bir kere sen boyuyor musun saçının önünü diye o zaman bile kendimi çok kötü hissetmiştim

Sizi çok iyi anlıyorum ben de aynı durumdayım. 3 defa kaynak yaptırdım 3. kaynak saçımı daha da mahvetti 😔 sonra postiş kullanmaya başladım, inanın dışardan hiç anlaşılmıyor postiş olduğu. Peruk dükkanları bu konuda baya yol aldılar, en son kullandığım postişi kimse anlamıyordu. 1 aydır postiş de kullanmıyorum ve şuan insanlar saçımı kestirdim sanıyor ve son dönemde aşırı dökülmüş şeklinde yorumladılar. Napayım artık başka çarem yoktu. Bir de gerçekten göz alışıyor, inanıyorum ki kaynak olmadan da saçlarınız insan içine çıkılabilcek durumdadır ama sizin gözünüz kaynak olan haline alışmış olduğundan çıkarmakta zorlanıyorsunuz.
Bende otoimmun hastalık var, önümüzdeki ay fonksiyonel tıp uzmanına gidicem, sanıyorum ki beslenmemi düzenleyecek çünkü karbonhidrat ağırlıklı beslenen biriyim bu da dökülmemi artırıyor bence. önce bunu düzene koyacak galiba.
Onun dışında yaptıklarım, sığır iliği kürü(kullandığım yağlardan dolayı da saçlarım çok dökülüyor ama ben inatla denemeye devam ediyorum bakalım nereye kadar pes etmicem), suda kolajen içiyorum(1 hafta oldu), ay takvimine göre saç kesimi. Şampuan olarak prozinc mor olanı kullanıyorum o da iyi geliyor saça. Elma sirkeli suyla duruluyorum
Özel olmazsa otoimmun hangi hastalık? Lupus, Ra falan mı? Bende de Ana test pozitifliği var.

Yok hayır öyle bir şey değil değerlerim çok kötü vitamin eksikliği var, stres vb belki bir çok etken. Bu durum beni git gide yoruyor kendime güvenim düştü :KK43:

Merhabalr, bu mesajı başka bir kullanıcıya gönderdim. Belki bu bilgilerle başkalarına da yardımcı olurum:
Merhaba, sac dökülmesi baslikli konuda gördüm yorumunuzu.
Bnmde saclarim cok dökülüordu. Psikolojim bozuluyordu. Seni cok iyi anlıyorum. Oyüden seinile kendi tecrübemi paylaşmak istedim.
Demir ve vitamin d degerlerine baktır. Vitamin d kullandıgımdan berli guvatır degerlerimde cok iyi oldu. Bn degerlerim iyi oldugu halde, hala kullanıyorum, belirli bir yaştan sonra vücut güneşten cok az bu vitamine dönüştürüor.
Bu iki degerlerim şuan cok iyi. Ben yarım seneden fazla son sac yıkamamda şampuana 6-7 damla nane yagı döküyorum, masaj yapıp iki dk öyle bırakıyorum sonra yıkıyorum. Dökülme okadar azaldiki, hiç denilcek kadar.
Nane yagının kalitesi iyi olması gerek. Aktardan aldıgım hic iyi degildi. Cünkü o 2 dk sürede soguk yanma oluşuor kafa derinde. Aktardan aldıgım yag ile hiç birsey olmadı

Benimde saçlarım çok gürdü herkes iki kafaya yetecek kadar saç var derdi. Lise sonda aşırı döküldü neredeyse çeyreği kaldı. Şimdi de çok fazla dökülüyor stresten o zamanları sarımsak sürüp durdurmuştum. Şimdi de başladım sarımsağa inşallah yine durur. O zamanları sarımsağı düzenli kullanmadım dökülmesi durunca bıraktım belki devam etseydim saç çıkarır mıydı bilmiyorum ama şuan saç çıkarmak istiyorum ne yapabilirim önerisi olan var mı
Benim de hikayem aynı. Sanki o zamanlar sarımsak çoğalttı gibi ama dikkat ettim stresli olaylar yaşadıktan sonra saçlarım gitmiş. Büyük ihtimalle stresten. Ferritin falan düşük çıktı bend. Öncelikle tam kan tahlili, ferritin falan hepsini yaptırın geç olmadan. Ben çok geç kaldım. Şimdi ilaçla beraber mezoterapi deniyorum biraz gelişme var. Ayrıca yabancı sitelerde biberiyeyi övüyolar. Dht baskılıyo. Eğer erkek tipiyse sizinki de deneyin

Uzun yıllardır saç dökülmesi ve seyrekleri ile mücadele ediyorum. 5 yıldır da mikro kaynak kullanıyorum saçımda hep bir azalma vardı ama şuan tane tane sayılır vaziyete geldi özellikle ön ve tepe kısımlarım ağlıyorum sinirimden. Tabi ki saçıma zarar verdim kaynak, boya vs ama bunları yapmasam bile ben yine de saçım az olacaktır bu kadar olmasa bile. Geçen doktora gittim eksik vitaminlerim vs hepsini tamamladım şuan. Bu hastalık gibi bir şey hiç mi çaresi yok birde korkuyorum ileride çocuğum vs olursa ne yapacağım ben o zaman da deli gibi dökülüyormuş. Bu soruna çözüm bulan var mı aranızda. Saç ekimi mezo terapi vs etkili mi bunlar ? Çevremde bu sorunu yaşayan kimse yok herkesin saçı çok gür 😞
Kaynak kullanarak dökülen saçlarınıza en büyük kötülüğü yapmışsınız :KK43:(

X