Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069

2. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

2. TAKIM KURALLARI:

Takım üyelerinin uyması gereken şartlar:

1. Her gün en az 5 mesaj paylaşımı

2. Günlük menü paylaşımı.Takım düzenini sağlamak için herkes menüsünü hem görsel hem de içerik olarak alttaki sıralamaya göre paylaşmak zorundadır!!!

ÖRNEK MENÜ

KAHVALTI(saat)

ARA ÖĞÜN(saat)

ÖĞLE YEMEĞİ(saat)

ARA ÖĞÜN(saat)

AKŞAM YEMEĞİ (saat)

ARA ÖĞÜN (saat)

Spor:
Çay:
Su:

3.En az 2 litre su içilecek..

4.En az 1 kupa bitki çayı içilecek ve menüye eklenecek..

5. Kitap okumak şart..Okunan kitabın günlük paylaşımı..

6. En az 30 dk spor yapılacak..

ÖZEL KURALLAR

1-Takımda aktif olunmalı, diğer üyelerin menüleri yorumlanmalı, takım arkadaşları motive edilmeli, menü ve spor konusunda fikir verilmeli,takım düzenine ve sağlıklı beslenmeye yönelik kötü örnek teşkil edebilecek davranışları sergilenmemelidir!!!

2-Zaruri durumlarda takıma girilmeyeceği belirtilmeli, kaptan veya yardımcılardan izin alınmalı, diğer üyelere de haber verilmelidir!!!

4.Pazartesi ve Cuma kilo bildirimi vardır. En geç 12.00ye kadar yapılmak zorundadır! 12.00den sonra bildirim yapmak uyarı almaya sebeptir!!!

5.Takım içi dereceler listemiz de uyarı tablosunda her derece bir uyarıyı siler. 2 uyarı alınır, hiç derece olmazsa ve ertesi haftada derece alarak uyarılar yine silinmezse O üyeye bir yaptırım uygulanacaktır!!!

6.Kilo vermek zor ve ciddi bir iştir.Ve birlikte takım halinde kilo vermek çok daha ciddi bir iştir. Eğer takımsak birbirimizin moralini bozup, motivasyonunu düşüyorsak takım olmamızın hiçbir anlamı olmaz.Ayrıca bir görünüp bir kaybolursak, her gün her gün bozdum vs diye yazıp düzeltmek için adım atmıyorsak bu şekilde hem bireysel hem de takımca ilerlememiz çok zor. Çünkü birimiz düşünce hepimiz düşüyor.Birimiz motive olunca da bu hepimize yansıyor!!!

NOT: Arkadaşlar lütfen tek tek uyarmak zorunda kalmadan kurallara uyum sağlayınız. Amacımız takımımızı düzenli , kurallı ve başarılı bir takım haline getirmektir. Takımın üyeleri olarak bu kurallara uymak keyfiyet değil zorunluluk gereğidir!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
dün gece bekleyen herkese hber bırkatım bakalım gelcekler artık yavaş yavaş..sende hoşgeldin esea.gerekli şeyleri anlatıcam linlerini vricem okumanız reken şeylerin merak etme..
ama giriş olarak bu iki linki ben gelene kadar hatim edebilirsiniz sırnaşık şey

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari-hakkinda-genel-aciklama-t171429/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/cuma-yarismasi-nedir-t154953/index.html
şimdilk kaçtım.aklınıza takılan herşyi sorabilirsiniz.geldiğmde tek tek cevaplarım
ve tek tek öptüm hepinisi Şeniz

Arkadaşlar öncelikle hepinize tekrar hoş geldiniz diyerek başlıyorum.....

1)Cuma yarışması Püsküüt tarafından kurulmuş olup uzun süredir devam etmektedir...Cuma yarışmasına ilişkin detaylı açıklamalar püsküüt tarafından CUMA YARIŞMASI NEDİR? topiğinde anlatılmıştır.(linki daha önce vermiştim belki okuyan arkadşlarımız olmuştur ama yeni gelnler için tekrar veriyorum) sizden öncelikli ricam bu topikteki açıklamaları okumanız...aklınıza takılan bişey olursa mutlaka sorun elimdne geldiğince yardımcı oluurum...

2)
Cuma yarışamsındaki önemli ve takip etmenizi istediğim topiklerden biri Cuma yarışması üyelerinin paylaşım alanı.Bu topikte cuma yarıması ile ilgili konular konuşlmakta ayrıca cuma günleri kio bildirmleri bu topiğe yapılmaktadır (tabiki kilolar önce takım içinde toparlanıp son durum takım lider veya takım liderinin olmadığı durumlarda yardımcısı yada diğer üyeler tarafından paylaşım alanna yazılacaktır)paylaşım alanını sürekli takip etmeye çalışın fakat gerek duymadığınız sürece (sohbet içerikli ) mesajlar yazmayın fakat orda bir mevzu dönüyosa sizde fikrinizi paylaşablirsiniz çünki büütn üyeler eşit hakka sahiptirler ayrıca benim lider vasfında olam sizden bir farkım olduğu manasında değldir sadece yapılacak işleri bildiğim için ve bunları yapacak sabit birisi olması gerektiği için görevli olucam.bunun dışında hepimiz aynıyız.

3)Cuma yarışması sonuç listeleri topiğine asla mesaj yazmayın....
4)Kilo bildirmlerinizi cuma günü aksama olmaması açısından lütfen perşembe günü yapın.mümkünse perşembe sabah uyandıktan sonra aç karnına tartılın ama bildirimiznizi perşembe gün bitimine kadar yapabiliriniz
5)Eğer guruba 1 günden uzun süre giremeyecekseniz lütfen haber verin.3 gündne uzun süre giremeyeceksenizde izinli sayılmak istediğiniz süreyi bildirerek izin talebinde bulunun çünki uzun süre takıma uğramayan üyeler takımdan çıkarılır.iiznli olmadığı halde 2 hafta üst üste kilo bildiriminde bulunmayan üyede diskalifiye olur!
6)Daha öncede konuşuldu fakat toplu mesajda bulunması adına tekrarlıyorum Diyet gurupları hakkında Genel Açıklama linkinde belirtildiği üzere takımda sohbet içerikli mesajlar değil diyetle ilgili mesajlar yazılacaktır aksi halde mesajlar silnecektir.biz 16 mayıs tarihine kadar birbirimizi daha iyi tanımak adına takımımızı kullanıcaz o tarihten sonrada sohbet odalarına geçiş yapıcaz...
7)Bütün üyelerin kilo çizelgelerini yapmalarını ve her hafta çizelgelerini güncelelmelerini rica ediyorum..
8)Aklıma şimidlik başka bişey gelmiyo sizlerin eklemek istediği bişey olursa yazarsıznız.sormak istediğiniz bişeyler olursa yarışmada ben , ececix ve husel eski ve tecrübeli olduğumuzdan yanıtlarız..
püsküüütn önerisiyle ben takım lideri ececix de yardımcımdır.birmizin olmadığı duurmlarda diğeirmiz takımla ilgilenecektir...sevgiler a.s.

imza:2.Takım lideri Silviya

Son düzenleme:
pcden ayrılıyodum fakat mesajını görünce cevap vermedne edemedim...beslenme konuusda daha çok şey konuşucaz ama pat die söyliiym yolun yanlış!diyeti unut sağlıklı masıl beslenebilirm sorusunu sor ve bunun cevabını araştır... Diyet-Sağlıklı beslenme formunun iyce araştır oku..çok güzel konular var...ama her okuduğunuda uygulamaya kalkma bi süzgeçtne geçir...püsküütn zayılarken izlediği yolu analtan bi konun var onun linkini ve benim hazırlamış olduğum 2 konu var çıkmadan onları vericem.briaz uzunlar sıkılırsan ara sıra vait buldukça okursun..beslenme bölümündeki ilgini çeken konuşarada göz atarsın.ben böyle yaptım hep..çok faydasını gördüm..linkeri veriyorm veee kaçıyorum şeker.görüşürzz
püsküütün zayıflama maratonu
dengeli beslenme ile ilgili benim konum
vücudun her bölgesine yönelik egzersizlerin olduğu konu

bu konuları alana bunuda bedava veriyoruz Bayanlar kaslanmaktn korkmayın!

fıstıklarım yarından itibaren yeme düzenlerimizi ayarlamaya çalışalım.
hepinize önerim üç ana üç ara öğündür!kesinlikle sonuç alırsınız bundan!ben böyle yaptığımda kilo verebildim onun dışındaki yötemlerde çuvalladım hep!

haftalık 1 kg dan fazla hedefler koymayın kendinize ki böylelikle hayal kırklığına uğramamış olursunuz?
herkes kilo bildirimini ne tür baskülle yapacağını ve kendne ait baskülü olup olmadığını yazarsa seviniirm.ben ölçümleirmi dijital baskülle yapıyorum mesela ve kendime ait baskülüm var.
spor salonna gidenler veya herhangi bir spor aktivitesi yapanlarda bunu belirtsinler notlarmı ona göre alıp size spor konusnda baskı yapcam jeyyarKötü Kazen

bide dikkat ederseniz listeyi hazırlarken kiloya göre yaptım sıralamayı çünki aklımda bi tilki vardı.heman anlatim tilkiyi size kiloları birbirine yakın olan arkadaşlar kendi aralarındada çekişmeye girsinler diye kimin kime yakn olduğu daha bariz görünsün istedim.böyle bir uygulama yapabiliriz.mesela takım içindede diyelimki tolam üye sayımız 10 olsun herkes verdiği kiloya göre sıralamaya girer 1. 2.3. olanalr belirlenir falan...

listmeizi tekrar kopyalıyorum buraya eğer fikir hoşunuza giderse gözünüze rakip kestirin ve daha hırsla yarışalım :)

esea..............163cm-60.0kg
merilcan.........168cm-60.8kg
tarikim...........155cm-61.0kg
martı..............172cm-64.0kg
bugdaysarısı...168cm-66.0kg
SİNEJAN.........177cm-67.0 kg
ececix...........173cm-69.0kg
ogretmen3891..175cm-71.5kg
husel.............168cm-72.0kg
SunLight..........162cm-74.0kg
aydasu...........167cm-76.0kg
yagmurtasi.....162cm-78.5kg
singing kettle..163cm-79.0 kg
silviya............160cm -80.0kg
ayshe85.........?cm-?kg

yağmurtası singing kettle ve silviya nın boy ve kiloları birbirine yaklaşık ve kendi aralarında bi çekişme yaşayabilirler SİNEJAN ve ececix de boy ve kilo larak birbrleirne yakınlar.ilk göüzme çarpan bunlar oldu.artık nasıl yapmak isterseniz öyle yaparız.sizlerinde değişik fikirlerini bekliyorum.

hepinize iyi geceler.ben yarın öğleden sonra yada akşama doğru ancak gelebilrim.hepiniz hoşcakalın...Şeniz

Son düzenleme:
püsküüt gerçekten çok özverili birisi.onu yormayalım üzmeyelim.şimdi hatırlamıyorum ama ilk sayfalarda bi arkadaş selam deyip boy kilo bilgiisni yazmış sonra tekrar bi mesaj göndererek pardon selam demicektik dimi demiş ve takrak bilgileri girmiş.bunu örnek vermek adına söyleidm şidi arkadş kimdi nicikni hatırlayamıyorm.sakın alınganlık olmasın bu mezuda.gelmek istediğim nokta şu; mesajımızı yazarken tabiki selamda diyce birbirmize ttlı şeylerde söylicez .araya bişeylerde yazıcaz önemli olan gereksiz yere fazla ve boş mesaj yazmamak.yazdığımız mesajlarında içeirkleri önemli mesela yaptıkalrmız analtırken parça parça analtmak yeirne günümüzü tümüyle özetleyeibliriz.sabah öğle akşam yemeğinde neler yendiğini yazmak yerine bunla ilgli olarak hepsini tek bir mesajda toplayabliriz.ayrıca çoklu alıntı yaparak birden fazla mesaja tek mesaj içerisinde cevap yazabiliriz.buda mesaj sayısı açısından tasarruf olacaktır..
ÇOKLU MESAJ ALINTISI NASIL YAPILIR? burda çok detaylı anlatılmış.ayırıca yeni üye olan arkadşların site ile ilgli merak edebilecekleri diğer konulara burdan bakablirler..Sık sorulan sorular /Cevaplar

hepinize şimidden duyarlılığınız için teşekkür ediyorum.mümkün olduğunca cümllerimi özenli seçmeye çalışıyorum eğer rahatsızlık duyduğunuz herhangi bi yanım olursa lütfen benimle paylaşın.en son isteyeceğim şey içinizden herhangibiirni kırmak incitmek olacaktır.daha önceki takımda yaşdığım sorunların hiçbirini burda da yaşamak istemem.sevgiyle kalın a.s.

Bu aksam yakalayamadim seni Silviya.Aslinda benim sorularim vardi kizlar ozellikle uzun zamandir diet yapip kilo verenler.Ilk mesele tuz.Yani cok tuketmesem de tamamen kesemiyorum siz de nasil hic mi tuketmiyor sunuz?
ikincisi:Kendinize hep ozel bir yemek mi hazirliyosunuz oglen ve aksam.Ben buna cok useniyorum(biraz tembelim)acaba evdeki yemeklerde az porsiyon tuketsem ise yarar mi?
Bi eksigim daha var spor.Hepiniz neredeyse yapiyorsunuz.Ozellikle bu konuda bana destek olur musunuz yapip yapmadigimi sormata serbestsiniz.Burada hava cok sicak yuruyus biraz zor ama evde yurume bandim var oda ise yarar umarim.Aksama ne yedigimi yazarim.byeeeeeeee

arkadaşım eğer yürüyüşe çıkamıyorsan evde spor yapmak o kadar da zor değil. 3 gün salona gittiğim halde evde de yapıyorum sporumu. önemli olan spor ortamını hazırlamak.
----- eğer varsa spor aletlerini salonda topla
----- cd çalar veya bilgisayardan hareketleri parçalar ayarla
----- kendini illa şu saatte yapacağım diye şartlandırma
----- sporu evin içinde kendine yaptığın bir rahatlama terapisi olarak düşün
----- kendine bir aerobik cd si al
----- sitemizde de bu hareketleri gösteren linkler var.onları bul ve hareketleri not et.
----- not defterin yanında olsun, hangi hareketi kaç kere yaptığını yaz
----- sayıları yapabildiğin kadar arttırarak devam et.

ben bu yazdıklarımı uyguluyorum ve bölgesel fazlalıklarımı bayağı törpüledim spor sayesinde.

arkadaşlar ben geldim hemen iki satır yazıp yine kaçıcam çünki...genel olarak yedikleirnize baktım fena görünmüyolar...evde tadilat var ondan dolayı evdeki düzensizlik beni geriyo...bi türlü tam bitemediki rahat rahat etrafı temizleyip toplayalım.herneyse yarışı izleyecektim güya tv karşısnda uyuya kalmışım ilk 5 turla son 3 tuur izleyebildim (58 turdu ) arada uyuya kalmışım.yani malesef yarışın heycanını yaşayamadım. kupayıda F.MASSA aldı..tabi ben yazıyorum ama aranızda F1 seven ve ilgilenen varmı bilemiycem...
bu arada rakip mevzusuna ok. diyosanız listeyi yazayımda daha rahat seçin rakibnizi...işte liste..

ayshe85.........162cm-63kg
martı..............172cm-64.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo
ececix.............173cm-69.0kg
Kocaeli ...........178cm-70.0kg
SunLight..........162cm-74.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo
singing kettle..163cm-79.0 kg dijital baskül koşu bandı var
silviya............160cm -80.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo

ama bi durum var; gördüğünüz gibi listede 16 kişi var ve takım üye üst limiti 10 kişi hadi 2 kişide tolerans olsun demişti püsküüt böyelikle 12 kişilk bir takım olucaz gibi görünüyo..carşamba günü paylaşımlarınıza göre performans değerlendirmesi yapıcam eğer elenen üye olmaz ise ve illaki takım üst limitine uymamız gerekirse belki kontenjanı açık olan takımlara kaydırma olabilir aranızdan.ama tbiki bu konuyu püsküüte danışıcam en uygun ne olursa onu yapıcaz...gerilmeyin ama böyle bişeyede hazırlıklı olun derim :) ama hepinizi çok sevdim umarım hep birlikte oluruz arkadaşlar...

arkadaşlar genellikle yakın kiloloları guruplandırdım boylarıda dengelemek çok zor. gurplardaki üyelerinde kiloları arasında genellikle 1 kg fark var eğer sizin farklı bir öneriniz veya rakip olarak seçmek istediğiniz farklı bir kişi olursa ona göre düzenlene bilir.benimki sadece öneri.siznde fikirlerinizi bekliyorum...

gurup1

gurup2

gurup3

gurup4

gurup5

gurup6

gurup7

kahvaltı

bir su bardağı süt veya bir kibrit kutusu kadar peynir
bir adet küçük domates+ bir adet salatalık
çeyrek ekmek+ şekersiz çay
haftada bir kez süt ve peynir yerine 1 katı yumurta

kızlar vücudun yumurta ve süt peynirede ihtiyacı var. yumurtada demir var sütte de kalsiyum zaten biliyorsunuz.

ara öğün

bir porsiyon meyve

öğle yemeği

bir porsiyon sebze yemeği içinde üç dört parça et olacak etsizse eğer yemek yanına 2 adet köfte
bir kase yoğurt
salata (yağsız tuzsuz)
haftada bir kez bir kase mercimek çorba
çeyrek ekmek

ikindi

bir porsiyon meyve

akşam yemeği
öğle ile aynı
bir porsiyon sebze yemeği içinde üç dört parça et olacak etsizse eğer yemek yanına 2 adet köfte
bir kase yoğurt
salata (yağsız tuzsuz)
haftada bir kez bir kase mercimek çorba
çeyrek ekmek

yatarken
bir su bardağı süt veya iki su bardağı ayran
yarım dilim ekmek
bir domates bir salatalık

bir süre sonra eşim ve arkadaşı bu öğünü yemediği için doktor bu öğün yerine iki porsiyon meyve yiyeblirsiniz demişti.

önce çeyrek ekmekle başladılar ama buranın ekmek gramı ile kuşadasının farklıymış galiba doktor üçte bir ekmeğe çıkardı sonra ekmeği.

az önce temizlik yaptım devam etmem lazım o yüzden meyve porsiyonlarını ve serbest yask yiyecekleri de bi ara yazayım. ayda 80 ytl veriyorlardı işte hazır doktor diyeti arkadaşıyla aynıydı diyet yanlız onun yarım ekmekti eşimin üçte bir ekmektei ve eşime sadece haftada bir porsiyon çorbaydı arkadaşıan her öğün çorba vermişti sebze yemeğinin yanına.

grş öptüm kızlar

ŞenizŞenizŞeniz

Fıstıklı kurabiyelerim. Takımımız 07.05.2008 Çarşamba tarihinde kuruldu bu güne kadar takımıza başvruda bulunanların listesi aşağıdaki gibidir

Kocaeli ……..178cm-70.0kg
esennil……… 163cm-72.0kg

Toplam :17 Kişi

yukarıdaki üyelerden

buğdaysarısı pc si bozulduğu için paylaşımda bulunamayacağı gerekçesiyle,
esea, öğretmen3891,yağmurtası ;bu üyelerimizde deneme süresi içersinde yeterli paylaşımda bulunmadıkları gerekçesiyle takımda asil üye olmaya hak kazanamamışlardır:

takımımızın asil üye listesi aşağıdaki gibidir :

Kocaeli ……..178cm-70.0kg
esennil……… 163cm-72.0kg

Toplam :13 Kişi

Takımların normal üst limiti 10 kişi fakat püsküüt bize ilk başta +3 tolerans tanıdı yalnız büütn üyelerden ricam düzenli paylaşımda bulunmaları,eğer bir gündne fazla giremeyeceklerse bunu bildirmeleri 3 gün veya daha fazla süreli paylaşımda bulunamayacaklarsa ( seyahat ,hastalık gibi sebeplerden ötürü) mutlaka izin istemeleri.kuralları ihlal eden üyeler takımdan çıkaıralcaktır.üsteli cuma yarışmasında yeni yapılanma sürecine doğru gidiliyo yavaş yavş yeni kurallar gelebilir bu yüzden takımda kalabilmek için mümkün olduğunca takipte olalım ve paylaşımları ihmal etmeyelim.

martı nickli üyemizin hedef kilosuna son 4 kilo var spor aktivitesi gayet iyi.bunu sonucu olarak vücudunun sıkılaşacağını fakat baskülde her hafta ciddi farklar görmeyeceğini düşünmekteyim.üstelik boyna göre kilosu sağlık sınırları içerisinde olduğu için estetik olark vermek istediği son ilolar gayet diençli olacaktır bu yüzden listede yer almamasını daha uygun görüyorum.ama bizmle paylaşımda bulunmasındanda ayrıca keyif alıyorum bu konu hakkında sizleirn ve martının yorumunu bekliyorum.umarım yanlış anlaşılmam .hepnizi çok sevdim arkadaşlar ve birlkte sonuca ulaşmayı çok istiyorum.Şeniz

Son düzenleme:
Kemikleriniz İçin Pirinç

Esmer pirinç, harika bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum, kemik minerali yoğunluğunu güçlendirmeye yardımcı olan bir mineraldir. Dörtte üç bardak esmer pirinç, 40 miligram magnezyum sağlar. Beyaz pirinç, bu miktarın yarısından azını içerir. Biraz daha magnezyum ve diğer önemli besleyici maddeler için, bir miktar karışık sebze, kavrulmuş tofu ya da ızgara somon ekleyin.

Sonuç: Yeterli magnezyum alımı (kadınlar için günde 400 miligram, erkekler için günde 333 miligram), ömrünüze 0,9 yıl katabilir.

Kaynak: Realage.com
dikkatimi çekti kızlar paylaşmak istedim

kızlar bunu mutlaka okumanızı istiyorum.böylelikle boş hayallere kapılmayız.en sağlıklı ve doğru olanın ne olduğunu biliriz.

BİR HAFTADA EN FAZLA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

ayrıca rakip öneri listemi asil üyelerimize göre tekrar veriyorum.bana net olarak rakibim bu deyin ona göre not alıcam.tabiki rakip isteyenler.illa bi sornluluk yok bu konuda.sadece çekişme omlası açısından bir öneri!

RAKİP LİSTESİ

gurup1

gurup2

gurup3

gurup4
esennil……… 163cm-72.0kg

gurup5

gurup6
Singing kettle..163cm-79.0 kg

Günaydın kızlar....uykusuz bi gece geçirdim sabah 6 da hergünki kahvaltımı yaptım 1-2 saat daha uzandım vee 8 de kalktım.şimdide zehir gibi bi kahve içiyorum sonra yürüüyşe çıkıcam onda sonrada spor salonuna gitcem...bu gün ne yersem gün sounda toplu bi şekilde yazarım artık.

silviyacım göğüslerin için ne yaptın .paylaşırmısın.

canım ben önceleri haftada iki gün 1 saat gidiyodum salona ara sıra gidemediğimde oluyodu.
ama her gittiğimde düzenli olarak yaptığım harekeleri yazıcam

hareketin adı: set sayısı X tekrar sayısı

buterfly:3x10 (makinede)
buterfly:3x10(2.5 kg lık dumbell ile)
lateral:3x10 (2.5 kg lık dumell ile)
dumbell cruls:3x10 ( 2.5 kg dumell ile )
front dumbell rises:3x10 ( 2.5 kg dumell ile )
dumbel french:3x10( 2.5 kg dumell ile )
lying triceps extentions with dumbbell :3x10( 2.5 kg dumell ile )

bunların hepsi tek başına göğüs kaslarını çalştırmıyo tabiki kol+göğüs. tek bir kasa yönlenmek mümkün değil.hepsi birbirni desteklediği için cevresindekilerle birlikte çalışmak gerek.buarda ilk başlarda dumell 1 gk dı bir ay sonra 2,5 ile yapamya başladım.şimdi ise
bunları devam ettirmeye çalışıyorum ama zaman zaman atladıklarım olabliyo ama aşağıdakileri keisnlkle yapıyorum

buterfly:3x10 (makinede)
bench press:3x10
lateral:3x10

eğer bu hareketlerin yapılış şekillerini merak edersen bu lnktne faydalanaiblirsin. http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=175234

sampd47a2802111700d9.jpg

a.s. 2. Takımcım a.s.

Cuma Yarışması 52. etapta birinci olduğunuz için tebrikler.

Ayrıca sevgili singing kettle ı, bireysel sıralamada etap birincisi olduğu için ve sevgili aydasu yu da, bireysel sıralamada etap ikincisi olduğu için tebrik ediyorum.

Yarışmamızdaki ilk haftanızda elde ettiğiniz başarının devamını diliyorum.

:nazar:

52. Etap Gurup içi Sıralaması

singing kettle (3,80% ) BİRİNCİ :hooray:
aydasu ( 2,63% ) İKİNCİ a.s.
esennil ( 2,08% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
martı ( 1,88%) DÖRDÜNCÜ

Kocaeli ( 1,43% ) BEŞİNCİ

husel ( 1,39% ) ALTINCI

ayshe85 ( 1,11% ) YEDİNCİ

SunLight ( 1,08% ) SEKİZİNCİ

SİNEJAN ( 0,90% ) DOKUZUNCU

tarikim ( 0,82% ) ONUNCU

silviya ( 0,63% ) ONBİRNCİ

merilcan ( 0,16% ) ONKİKİNCİ

ececix ( 0,00% ) SONUNCU :tomato:

RAKİPLERİN 52. Etap sonunda durumları :

gurup1

merilcan ve tarikim in 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
merilcan 0.1 kg kaybederek 60.7
tarikim 0.5 kg kaybederek 60.5 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.2kg iken yine 0.2 kg olmuş fakat tarikim öne geçmiştir...
tarikimi rakibi karşısndaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
merilcan a yeni etapta başarılar diliyorum a.s.

gurup2

ayshe85 ve martı nın 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
ayşe85 0.7kg kaybederek 62.3
martı 1.2 kg kaybederek 62.8 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.0kg iken 0.5 kg olmuş ayshe85 biirnci sıradaki yerini korumuştur.
kilo kayıplarından ötürü iki arkadşımızıda tebrik ediyorum a.s.

gurup3

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
SİNEJAN 0.6 kg kaybederek 66.4kg
ececix 0.0 kg kaybederek 69.0kg
Kocaeli 1.0 kg kaybederek 69.0 kg gerilemiştir.

SİNEJAN ın ececix ile kilo farkı -1.0 koca eli ile kilo farkı -2.0kg
ececix in SİNEJAN ile kilo farkı +1.0 kocaeli ile kilo farkı -1.0
kocaeli nin SİNEJAN ile kilo farkı +2.0 ececix ile kilo farkı +1.0 iken

SİNEJAN 0.6 kg kayıpla 1.lik sırasını korumuş
kocaeli 1.0 kg kayıpla 2. sırada yer almaktadır
ececikx kilo verememiş ve 3. sıraya gerilemiştir.

SİNEJAN ve kocaeli ni vermiş oldukları kilodan dolayı tebrik ederim a.s.
ececixe ise yeni etapta başarılar dilerim a.s.

gurup4

esennil……… 163cm-72.0kg

esennil ve husel in 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
esennil 1.5 kg kaybederek 70.5
husel 1.0 kg kaybederek 71.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.0kg iken yine0.5kg olmuş esennil 1. sıradaki yerini korumuştur.

esennil i rakibin karşıındaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
huselede yeni etap için başarılar diliyorum a.s.

gurup5

SunLight ve aydasu nun 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
SunLight 0.8 kg kaybederek 73.2 kg
aydasu 2.0 kg kaybederek 74.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 2.0kg iken yine0.8 kg olmuş
Sunlight birinci sıradaki yerini korumuştur
kilo kayıplarından dolayı her ikiisnide tebirk ediyorum ve yeni etapta başarılar diliyorum a.s.

gurup6
Singing kettle..163cm-79.0 kg

Singing kettle ve silviyanın 52 etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 52. etap sonunda
Singing kettle 3.0 kg kaybederek 76.0 kg
silviya 0.5 kg kaybederek 79.5 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.0kg iken 3.5 kg olmuş
Singing ketle birinci sıradaki yerini korumuştur

Singing kettle ı kilo kaybından dolayı tebrik ediyorum.a.s.
silviyayada yeni etapta başarılar diliyorum a.s.

Karpuzun kalorisine gelince şöyle bi yazıya rastladım hemen paylaşiim sizlerle

Sıcak havalarda terle birlikte vücuttan atılan su ve mineral kaybını karşılamak için bol bol karpuz yiyin. Yüzde 95?i su olduğu için hem vücudun su kaybını karşılıyor, hem de susuzluğu gideriyor. İdrar söktürücü özelliği ile vücutta biriken toksinlerin atılımını kolaylaştırıyor. Karpuz ayrıca kilo vermek isteyenler için de ideal bir meyve. Tatlı bir lezzeti var ama içerdiği şeker miktarı 100 gramında sadece 3.7 gr. Yağdan yoksun, kalori açısından ise hayli fakir bir meyve. Yaklaşık 300 gramlık bir dilimin kalorisi sadece 45. Karpuzu diğer meyvelerle karşılaştırdığımızda ortaya ilginç kalori miktarları çıkıyor. Örneğin; 2 incirin kalorisi 90 iken küçük bir salkım üzümünki 80 kaloriye ulaşıyor.
Karpuzun bir diğer özelliği de vücudun su tutmasını önleyerek selülit oluşumunu engellemesi. Formunu korumak ya da kilo vermek isteyenler karpuzu sofralarından eksik etmemeli.

Çok zengin bir meyve

Bol su içermesi ve vücudu inceltici özelliklere sahip olması karpuzun besinsel değerlerden yoksun olduğu anlamına gelmiyor. Aksine sağlığımız için gerçek bir nimet. 100 gramında 37 mcg A vitamini, 10 mg C vitamini ve 280 mg potasyum bulunuyor. A vitamini sayesinde cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Sıcakta terle birlikte vücuttan atılan potasyum kaybı nedeniyle ortaya çıkan tansiyon düzensizliğini içeriğindeki potasyum minerali ile dengeliyor. Ayrıca son yıllarda kansere karşı etken bir madde olduğu kanıtlanan likopen içeriyor. 100 gramında tam 4 mg likopen bulunuyor. Doğadaki dört yüz karoten (vücutta A vitaminine dönüşüyor) maddesinden biri olan likopen, en çok kırmızı renkli meyve ve sebzelerin içeriğinde var. Bilim adamlarına göre bu antioksidan etkili madde, yaşlanmaya ve kansere karşı çok önemli bir etken. Meyvedeki kırmızı renk ne kadar yoğun olursa likopen maddesi o denli çok demektir. Tıpkı önleyici bir ilaç gibi likopen, prostat ve mide kanseri riskini en aza indirgiyor, gözleri koruyor özellikle de retinanın dış etkenlerden kaynaklanan harabiyetini önlüyor ve kanın damarlarda dolaşımını hızlandırıyor.

spor yapmaya başlamadn en az 2 saat önce bişey yemeiş olman gerekiyo aksi halde ancak o yeidklerini yakarsın yağların olduğu gib durur canım.alkınızda bulunsun!!sabah aç karnına spor yapılmasının önerilmesinin sebebide budur.sabah kadar bütün glikojen depoları boşalır spora başladığnıda vücut hemen yağ yakmaya başlar...

X