2. Kedimizi sahiplendik

Kızlar merhaba. Daha önce yazmıştım ben 2. Kediyi sahiplenmek istiyorum diye. O kadar endişeliydim ki bir türlü alamadim 2. Kediyi. Benim oğlum 8 yaşında. Doğduğu günden beri benimle. Başka kediye alışık değil. Başka hayvana alışık değil. Aşırı ürkek. Dışarıyı bilmez. Trasa vs gittiğimizde çok panikliyor. Neyse konuya geleyim bizim dükkana yavru bir kedinin yolu düştü. İki haftadır dükkanda bakıyorum ama artık alarm görmeye başladı bu bebeği. Ben de bu akşam eve getirdim. Çok seviyorum onu. Bir an evvel lokumla anlassin istiyorum ama şuan evin içinde her yerden hirlama sesleri geliyor. Çok endişeliyim. Bu hep böyle geçmez dimi. Lokum, eşimle bana da hirlamaya başladı. Gözü dönüyor valla ısırmaya kalkacak gibi. Bize zarar vermesi sorun değil de hem yavru için endişeliyim hem de lokumun psikolojisi için. Nasıl yol izlemeliyim. Hep peşinde bizim oğlan, yavruyu hiç rahat bırakmıyor. Akışa mi birakmaliyim ayrı mi tutmaliyim çok kararsız kaldım.
Öncelikle tebrikler:) ikinci olarak hayvanlar sağlık sorunu yoksa traş edilmez.

Zamanla kendi alanlarını oluşturup kendi düzenlerini kuracaklar, siz müdahale etmeyin, Lokum haklı olarak kıskanıyor şu an ama biraz zaman geçince daha iyi hissedecek.

X