2.Evlilikler ve eşimin ailesi ile yaşama ısrarı

Bu adam ve ailesi bir omur cekilir mi kendinize onu sorun her seyden once, saglikli iliskiler degil ve zamanla size zararlari olacak gibi gorunuyor.
Bir kere bosanmissiniz eger size uygun olmadigina kanaat getirirseniz tekrar bosanirsiniz. Dunyanin sonu degil nihayetinde. Kendinize yazik etmeyin bu aile ile derim.

Evet bir tane daha almak zorundayım o zaman dedi o da anneme babama baksın diye sonra da şaka yaptım dedi
Gercek isteklerini soyleyip sonra saka yaptim diyen bu kv den uzak durun mumkunse. Basiniza daha cook is acar. Kendine hizmetci ariyor saka gibi elin kizi kendi annesi varken sana niye baksin ki.
Zaten carsafli tutucu olup dedikodu yapan mikser gibi ortaligi karistiran kisilige sahip sanirim, aman dikkat. Nerede kime ne soylenecegini bu yasa kadar ogrenmemislerse bundan sonra hic ogrenmezler.
Ezdirmeyin kendinizi, baktiniz yapamiyorsunuz cekip gidersiniz valla diyorum bi omur cekilmezler.

Anasına babasına baksın diye hizmetçi tutsun o zaman.. gerçi adamın gözünde eş=anaya babaya hizmetçi demek ki😬 kusura bakmayın eşinizin şakası da kendisine benziyormuş iğrenç.. ki şaka filan değil resmen gerçek düşüncesi bu
Varoşluğa bak.hangi normal, çağdaş erkeğin aklına gelir ki bu tarz şakalar.ben söylesem anlamaz bile bu tarz şakaları hayatımdaki erkekler.evlenmiş olmak için yapılan evlilikler işte.yoksa bu kadar kişi nasıl evlenecekti?

Siz çalışıyor musunuz? Veya daha once çalışma tecrübeniz var mı?
Eğer dediğiniz gibi ortada cok büyük bir borc varsa ve adam ailesiyle yaşamayi teklif ettiyse, once tatlı tatli teklif edip sonra baskı kurup, çirkinleşebilir bu konuda.
Belki şu anda boşanma ihtimaliniz yoktur ama buna hazırlıklı olmanizi oneririm.

Konu sahibi durdunuz durdunuz ikinci evliliği böyle bir adamla aileyle mi yaptınız?
İnsan bir korkar acaba der....
Özellikle bikinci ebliligi yapan evladı olan kadınların aşk ,sevgi diye kendilerini ateşe atmalarina inanamıyorum aşk sevgi herşey olsaydı ilk evliliğiniz noktalanmazdı(ilk eşin hayatta olduğunu varsayıyorum)
Bağnaz, kuralcı ailenin yetiştirdiği adam nasıl olur ki?
İyi günde herkes iyi olur dar günde adam başlamış parasızlık ayagina eşini hizmetçi yapmaya adamın gözünde kadının değeri bu ,inat edinde o aşık adam neye evriliyor bir görün.......

Bu adam ve ailesi bir omur cekilir mi kendinize onu sorun her seyden once, saglikli iliskiler degil ve zamanla size zararlari olacak gibi gorunuyor.
Bir kere bosanmissiniz eger size uygun olmadigina kanaat getirirseniz tekrar bosanirsiniz. Dunyanin sonu degil nihayetinde. Kendinize yazik etmeyin bu aile ile derim.
Zaten bir hastalığım var bahsetmeyi unuttum tirotte bulunan bir kitle gözüküyor kanserli olma riski var bakılması gerekiyor bunun üzerine durmuyor bu umrunda değil ailesi umrunda elden ayaktan düşmüş bir durumları da yok kafam çok karışık oturup sadece ağlamak istiyorum

Ben diğer çocuktan ziyade ki onun yanında tüm ailesi olacak sizin çocuğunuz için endişelendim. sakın çocuğunuzu oraya götürüp rezil ettirmeyin. o evde çocuğunuz çok zorluk yaşar.
Yok zaten öyle bir durum çocuğum olmasa bile yapmam ki oğlum zaten çok hassas ona asla bu durumu yaşatamam bana çok düşkün tek başıma büyüttüm onu eşimi de baba olarak biliyor baba dedikçe üzülüyorum içim acıyor benden başka kimsesi yok ki zaten

Siz çalışıyor musunuz? Veya daha once çalışma tecrübeniz var mı?
Eğer dediğiniz gibi ortada cok büyük bir borc varsa ve adam ailesiyle yaşamayi teklif ettiyse, once tatlı tatli teklif edip sonra baskı kurup, çirkinleşebilir bu konuda.
Belki şu anda boşanma ihtimaliniz yoktur ama buna hazırlıklı olmanizi oneririm.
Hayır çalışmıyorum ama evlenmeden önce çalışıyordum eşim kadın çalışmasına normal bakan biri değil ama ben yine de dedim ona çalışır sana destek olurum diye ya da evden çalışma bir işte bulabilirim ama saçmalama diyor bana bir daha ağzından çıkmasın böyle bişey diye eğer ayrılma durumu olursa bunun hesabını zaten yapıyorum evet çok zorlanacağım ama annemle birlikte yaşamak zorunda kalacağım çocuğuma da annem bakacak ben çalışacağım başka çaresi yok

Konu sahibi durdunuz durdunuz ikinci evliliği böyle bir adamla aileyle mi yaptınız?
İnsan bir korkar acaba der....
Özellikle bikinci ebliligi yapan evladı olan kadınların aşk ,sevgi diye kendilerini ateşe atmalarina inanamıyorum aşk sevgi herşey olsaydı ilk evliliğiniz noktalanmazdı(ilk eşin hayatta olduğunu varsayıyorum)
Bağnaz, kuralcı ailenin yetiştirdiği adam nasıl olur ki?
İyi günde herkes iyi olur dar günde adam başlamış parasızlık ayagina eşini hizmetçi yapmaya adamın gözünde kadının değeri bu ,inat edinde o aşık adam neye evriliyor bir görün.......
Artık şuna inanıyorum aşk diye bir şey yoktur mecburiyetler vardır

Zaten bir hastalığım var bahsetmeyi unuttum tirotte bulunan bir kitle gözüküyor kanserli olma riski var bakılması gerekiyor bunun üzerine durmuyor bu umrunda değil ailesi umrunda elden ayaktan düşmüş bir durumları da yok kafam çok karışık oturup sadece ağlamak istiyorum
Sizi ve sagliginizi onemsemeyen bu adami neden cekiyorsunuz? Cok gecmis olsun umarim sagliginiza kavusursunuz. 🙏🏻

Yok zaten öyle bir durum çocuğum olmasa bile yapmam ki oğlum zaten çok hassas ona asla bu durumu yaşatamam bana çok düşkün tek başıma büyüttüm onu eşimi de baba olarak biliyor baba dedikçe üzülüyorum içim acıyor benden başka kimsesi yok ki zaten
Kıyamam miniğe, eğer güçlü durursanız kimseye de ihtiyacı yok. Ben de asla kabile şeklinde yaşayamam, ha ölmüşüm ha öyle yaşamışım benim için. Umarım maddi durumunuz vardır, ya da ayrılsanız bile kendinize ve oğlunuza bakabilecek durumdasınızdır.Çekilecek dert değil gibiler.

Çok teşekkür ediyorum. Şahsen bir daha gündeme gelirse bu konu ve aradaki bu iletişimsizlik çözülmezse ayrılmayı teklif edeceğim ona güzel bir şekilde
Inanin oglunuzla bir hayat kursaniz daha mutlu olursunuz, esiniz cok toksik sagliginizi umursamiyor calismanizi istemiyor soz hakki vermiyor.. ortada size verilen bir deger yok.
Diliyorum ki bundan sonraki hayatiniz size ve oglunuza guzellikler getirir.

Kıyamam miniğe, eğer güçlü durursanız kimseye de ihtiyacı yok. Ben de asla kabile şeklinde yaşayamam, ha ölmüşüm ha öyle yaşamışım benim için. Umarım maddi durumunuz vardır, ya da ayrılsanız bile kendinize ve oğlunuza bakabilecek durumdasınızdır.Çekilecek dert değil gibiler.
Her evlenen insan asıl ailesinin kendi eşi ve çocuğu olduğunu kabul edebilse bu tarz sorunlar çıkmaz. Ama kök ailesinden göbek bağını koparamayan ve her şartta ailem sülalem diyen onların her şeyine koşup seni kimsesiz bırakan biriyse zaten bu evlilik,evlilik bile değildir. Kaç kez bunun tepkisini kendine gösterdim. Baş başa geçirdiğimiz bir tatil bir gezme bile yok bakıyorum da. Ben onunla sevmediğim şeyleri bile yapıyorum. Mesela maç izliyor onunla oturup izliyorum ve takımını tezahürat ediyorum. O takımı tutmadığım halde. Vb gibi bir sürü şey sayabilirim size. Ama bakıyorum o benim sevdiğim hiçbir şeye hatta acıma bile saygı duymuyor.

Evet ben kapalı bir bayanım ama din ile günlük hayatımı birbirine karıştırmam eşim de mesela çoğu haramı işliyor ama bana oturup vaaz veriyor ve inanın bana hiç samimi gelmiyor bende diyorum yaptığın haramları ben yapmıyorum kim daha iyi Allah bilir bildiklerini kendine sakla ve önce de kendin uygula!! Diyorum. Yani onların yaşadığı din değil dini bütün bir insan zaten dedikodu yapmaz kesinlikle annemle yaşamamşken onlarla hiç yaşayamam

Akıllı bir kadınsınız neyin ne olduğunun farkındasınız. İnsan hayatı sadece kendisini ilgilendirir o kendi günah sevapları ile ilgilensin eşi bile olsa karışmamalı. Sanki muntazam yaşıyor da böyle tiplerin daha günaha girdiğini düşünüyorum.
İnsanı sadece Allah yargılar. Günlük hayatı da yaşamak için bu dünyaya geldik ayrıca. Herkes kendisi ile ilgilensin bence uyuşmuyorsunuz gibi yine de siz bilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet bir tane daha almak zorundayım o zaman dedi o da anneme babama baksın diye sonra da şaka yaptım dedi

İnanamıyorum ya bakıcı tutsun gerizekalı kusura bakmayın da yol yapıyor 4 evlilik yapabilir kafasında olanlar varya hani buda onlardan.
Hicbir kadın eşinin anne ve babasına bakmakla hükümlü değil. Ne acayip işler ve laflar ya.

Akıllı bir kadınsınız neyin ne olduğunun farkındasınız. İnsan hayatı sadece kendisini ilgilendirir o kendi günah sevapları ile ilgilensin eşi bile olsa karışmamalı. Sanki muntazam yaşıyor da böyle tiplerin daha günaha girdiğini düşünüyorum.
İnsanı sadece Allah yargılar. Günlük hayatı da yaşamak için bu dünyaya geldik ayrıca. Herkes kendisi ile ilgilensin bence uyuşmuyorsunuz gibi yine de siz bilirsiniz.
İşte böyle değildi biz ilk tanıştığımız zaman bile ben ailesini sorarken kızını sorarken boş ver onları şimdi biz kendimize bakalım diyordu şimdi ise ailem diye ölüyor. Evde bile kafanı kapat diyor gecelik giyiyorum giyme bunları kafir misin sen diyor kısa kollu askılı giyiyorum evde böyle dolaşma diyor nasıl müslümansın. Sonra zaten boş birisin diyor sinirlenip ben aldım işte sevdiğim için. Müslümanlıktan haberin yok diyor. Ama bana alkol içirmiyor kendisi tüketiyor. Bana sigara içme diyor sen kadınsın diyor. Kendisi her şeyi içiyor. Kendisi namaz kılmıyor bazen cünüp geziyor. Bana namaz kıl diyor. Afedersiniz ağda yapmam bile ona tuhaf geliyor. Boş işlerle uğraşıyorsun diyor. Bende dedim beni aldığın zaman açıktım lensler mini etekler giyip, makyaj yapıyordum. Beni o şekilde kabul ettin. Kapan demedin ben kendim kapandım. Şimdi bu nerenin kazası. Senin için yapmıyorum. Ben kendimi bu şekilde güzel ve iyi hissediyorum. Evde ufak bir kapatıcı sürüyorum göz altlarıma biraz rimel onu bile yapma diyor kızıyor. Tuhaf birisi. Onun için süslensem bile bunu istemiyor sanki yaşlanmış içi geçmiş gibi.

X