Evlat Edinme 2 bekar kadın koruyucu aile

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

deserve

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
47
31
35
Merhaba aklıma takılan bir şey var sizce aynı evde yaşayan 2 bekar kadın koruyucu aile olabiliyor mu? Evlat edinemiyolar sanırım ama koruyucu aile olayından emin olamadım

Merhaba aklıma takılan bir şey var sizce aynı evde yaşayan 2 bekar kadın koruyucu aile olabiliyor mu? Evlat edinemiyolar sanırım ama koruyucu aile olayından emin olamadım

:) koruyucu anne olabilir tek başına kadınlardan biri, ama iki bayan bir arada koruyucu aileliğe kabul edilmeyebilir, tabi akrabalık ilişkileri yoksa. ev arkadaşınız varsa sanırım buna sıcak bakmayabilirler ama bu ev arkadaşı kuzeninizse mesela sorun olacağını sanmam. ama başvuru beraber değil tek başına yapılır, sadece evde yaşayan diğer kişiden de sağlık raporu istenir ve görüşmeye çağırılır. yani mantık yürüttüm ben sdece ama, sanırım böyledir :)

Güncel olarak olabilir diye biliyorum

X