Deri ve Cilt Hastalıkları 2 aydır uyuzum

Melis303030

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
444
139
Merhaba,

2 aydır kasınıyorum, yaralar da cıktı. Doktora gittim doktor krem kullandıgın ıcın kendını saklıyo dedi göremedi. Ya kac krem kullandım geçmedi. Uyuzmuşum. Kaşıntıdan hayatıma devam edemiyorum. Hep kabardım, yara oldum. Lütfen hastalığı geçiren var ise bana bir tavsiye versin. Buraya yazıyorum çünkü burda etkileşim daha çok. En kısa yollu ne yapabilirim? Ne zaman geçer? Metrin , wilkinson, karışım kullandım.

Salgin var colugunuza cocugunuza valla cok dikkat edin.
Istikrarli ve dikkatli olmak disiplinli olmak lazim tedavi surecinde. Ben hic yasamadim fakat strese bagli kasintilarim olmustu asiri korkmustum uyuz diye, arastirmistim. Hatta burda uzun uzun yazmisti bir uye uyuzla ilgili bi yazi. Bulursam link birakicam

Arkadaşım geçirdi .2 haftada kurtuldu .öncelikle tüm kıyafetlerini Yüksek derecede yıkayıp ütüledi , tüm yorgan yastık ,havlu vs yıkadı . Koltuklarına kadar evi baştan aşağıya temizliyordu . Birde eczaneden bir karışım yapıp , 3 günde bir sürüyordu sanırım ,yada hergün,şu an pek hatırlayamadım .öyle böyle geçirdi . Size de geçmiş olsun .

Evdeki herseyin yıkanması yada kalin poşet ile havasız 3 gün kapalı kalması gerekiyor
Koltuklar için ne kullanılmalı bilmiyorum ama hali vs yıkayıp kaldirin
Sadece siz değil evdeki herkes ilaç kullanmalı.

Merhaba,

2 aydır kasınıyorum, yaralar da cıktı. Doktora gittim doktor krem kullandıgın ıcın kendını saklıyo dedi göremedi. Ya kac krem kullandım geçmedi. Uyuzmuşum. Kaşıntıdan hayatıma devam edemiyorum. Hep kabardım, yara oldum. Lütfen hastalığı geçiren var ise bana bir tavsiye versin. Buraya yazıyorum çünkü burda etkileşim daha çok. En kısa yollu ne yapabilirim? Ne zaman geçer? Metrin , wilkinson, karışım kullandım.
Biz 2.5 yıl önce komple ev olarak geçirdik. Yatılı gelen bir arkadaşımız bulaştırmıştı hemde uyuz olduğunu bile bile gelmiş hep beraber tatil amaçlı toplanıyorduk biz öğrendikten sonra onu da aradik bilgi amacli o zaman zaten bildiğini öğrenmiştik çok sinir bozucu ve çok zor bir süreçti sadece wilkinson pomad ise yaradı ama hepimiz işten izin alıp 3 gün o karışım ile durduk tüm koltukları ütü ile yüksek sıcaklıkta utuledik tüm kıyafetleri yıkadık. Onun dışında bu sıralar eczanede uyuz karışımı yapıp sattıklarını görüyorum onlari deneyebilirsiniz.

Her eve gelen koltuğa oturup kendini kaşımaya başlıyordu hatırladıkça gülüyorum

bende üniversite okurken uyuz olmuştum. arkadaşımdan geçmişti banada. bizim kwellada diye bi losyonla geçmişti. bu 4 5 sene önce falan olmuştu. ama son zamanlrda okuduğum kadarıyla bu losyonlar kremler bir işe yaramıyomuş. afganlardan gelen mutasyona uğramış bir uyuz böceği olduğunu söyliyolar. eczaneler karışım hazırlıyomuş öyle kurtulan duydum etrafınızdaki eczanelerle görüşün derim

Ziver diye hapı var baya pahalı ama hızlı kesin çözüm kremler maalesef fayda etmiyor 2defa bu ilaç sayesinde atlattık mutlaka kullanın şeklini eczaneden öğrenin kilonuza göre adet değişiyor geçmiş olsun

Merhaba,

Benim 3 ay sürdü wilkinson 2 kez krem losyon da 2 kez kullandım anca geçti kabus gibi 🙄çok geçmiş olsun.

Merhaba,

Ben yeni atlattığım ve ne kadar kötü birşey olduğunu bildiğim için her yerde yazıyorum. Kremler işe yarıyor ama maalesef tamamen bitirmiyor yada aylarca sürüyor, sabır kalırsa tabi. Biz ailecek Ziver hap ile 10 günde kurtulduk. Öncesinde bizde bir sürü krem ile hep hüsrana uğramıştık. Evdeki herkes kilosuna uygun haptan içiyor( örneğin 50 kg biri 4 tane aynı anda), sonra birde 10 gün sonra garanti olsun diye atnı dozda içiliyor. Ben garanti olsun diye uyuz losyonlarına ve duşta yaptığım herşeye devam ettim. Temizlik ütü vs 10 gün boyunca devam ettik. Ziver hap+uyuz losyonu+temizlik ile 10 günde kurtuldum. isteyene daha detaylı bilgi verebilirim. Allah herkesi bu beladan kurtarsın yeterki

X