2.5 yasindaki kizim icin dua

pastadelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
1.362
1.299
37
Sa arkadaslar.2.5 yasinda bi kizim var.ama henuz konusamiyor.bu durum beni cok uzuyor.ne yaoacagimi bilemiyorum artik.gordugum butun dilek dualarini yapmaya basladim.suzdenricam kizim icin dua atmeniz.bildiginiz okumami istediginiz bi dua varsa onu da yapayim. ama nolur yardim edin.konusacagi gunu sabirsizlikla bekliyorum.

Sa arkadaslar.2.5 yasinda bi kizim var.ama henuz konusamiyor.bu durum beni cok uzuyor.ne yaoacagimi bilemiyorum artik.gordugum butun dilek dualarini yapmaya basladim.suzdenricam kizim icin dua atmeniz.bildiginiz okumami istediginiz bi dua varsa onu da yapayim. ama nolur yardim edin.konusacagi gunu sabirsizlikla bekliyorum.

Ederiz tabii canım.Üzme kendini.Öyle birgün gelsin ki inşallah yeter kızım sus diye susturmaya çalış inş

Amin.Allah razi olsun sizden.hep konustugunu hayal ediyorum ins en kisa Zamanda gercek olur.bu arada kizimin adi zeynep

Son düzenleyen: Moderatör:
doktora götürmüşsündür mutlaka.eğer altında patolojik bi problem yoksa hiç korkma bazı çocuklar geç konuşuyo.bizim konşunun oğluda 5 yaşında konuştu.hiç b,işeyi yoktu.götürmedikleri dr kalmadı bişey olmadığını söylediler.sonra çocuk hiçbişey yokmuş gibi bi sabah kalktığında annesini uyandırmış acıktım die.ne kadar üzülmüştü halbuki kadın...üzülme bence buda öle bi durum...

Amin.Allah razi olsun sizden.hep konustugunu hayal ediyorum ins en Lisa zamanda gercek olur.bu arada kizimin Kami zeynep

Zeynep çok güzel isim, hatta bizim de favori isimlerimizden biri. Tabii daha bebek yok bizde. Olacak inşallah...
Neyse, benim yeğenim 3 yaşında konuştu, kız o da. Derdini kendi çapında anlatıyordu tabii ama mız mız mızlardı yani, bir türlü konuşamadığı için. Ablam çok üzülürdü, bir de kendisi 9 aylıkken konuşmuş, annem öyle diyor...
Sonra birden konuşmaya başladı bizim minik hem de o güne kadar içinde ne tuttuysa, o kadar konuşmaya başladı.şimdi ilk okul 2 ye gidiyor ve yaşıtlarından hiç geri kalır yanı yok hatta artısı bile var. Çok zeki, ezberi filan şahane.
Bak da gör, Zeynep de bülbül gibi şakıyacak, anne anne diye sana bir sürü şey anlatacak. Kuğu demişti dersin sonra:KK66:)

doktora götürmüşsündür mutlaka.eğer altında patolojik bi problem yoksa hiç korkma bazı çocuklar geç konuşuyo.bizim konşunun oğluda 5 yaşında konuştu.hiç b,işeyi yoktu.götürmedikleri dr kalmadı bişey olmadığını söylediler.sonra çocuk hiçbişey yokmuş gibi bi sabah kalktığında annesini uyandırmış acıktım die.ne kadar üzülmüştü halbuki kadın...üzülme bence buda öle bi durum...
goturdum doktora hic birsey yok.yasitlariyla ayni ortamda bulundur dedi baska bisey yok.ins benim kizimda beni konusarak uyandurir.dusuncesi bile heycanlandiriyor

Zeynep çok güzel isim, hatta bizim de favori isimlerimizden biri. Tabii daha bebek yok bizde. Olacak inşallah...
Neyse, benim yeğenim 3 yaşında konuştu, kız o da. Derdini kendi çapında anlatıyordu tabii ama mız mız mızlardı yani, bir türlü konuşamadığı için. Ablam çok üzülürdü, bir de kendisi 9 aylıkken konuşmuş, annem öyle diyor...
Sonra birden konuşmaya başladı bizim minik hem de o güne kadar içinde ne tuttuysa, o kadar konuşmaya başladı.şimdi ilk okul 2 ye gidiyor ve yaşıtlarından hiç geri kalır yanı yok hatta artısı bile var. Çok zeki, ezberi filan şahane.
Bak da gör, Zeynep de bülbül gibi şakıyacak, anne anne diye sana bir sürü şey anlatacak. Kuğu demişti dersin sonra:KK66:)

İns konusur en kisa zamanda.ama artik sanki hayalde kalacakmis gibi geliyir bana.bi mucize olsa da kizimda bi anda konussa.her gece boyle duayla uyuyorum.her sabah hayal kirikligiyla uyaniyorum.artik gercekten gucum kalmadi.ins sizkerin duasi. sayesinde bu mucize gercek olur

hiç sıkma canını valla ...düzelecek insallah ...sadece sabret dua et yeter...olacak rabbimin izniyle....kııız bi aşıldımı konuşmadığınıda konuşurmuş ne dersin:KK52:üzülme nolur seni anlıyorum ben...:KK34:

Aynen arkadaşlara katılıyorum gerçekten çok geç değil ki hem konuşması için,bol dua etmeyi unutma ben de kızın için edeceğim göreceksin konuşacak zamanla..

İnsallah en kisa zamanda konusur.Allah hepinizden razi olsun.kizimin konistugi gunu bi goreyim o sesini bi duyayim benden. mutlusu yok

Merhaba arkadaşım. Bence boşuna evham yapıyorsun. 2.5 yaşında konuşması gerek diye bir şey yok.
Genetik özelliklerin de etkisi vardır. Bazı çocuk geç konuşur bazısı da geç yürür.
Ben kendimden örnek vereyim sana. Ben 3 yaşımda konuşmuşum. Ama ana baba bir ablam 11 aylıkken
konuşmuş. Kardeşler arasında bile değişiklik gösteren durumlardandır bunlar.Sakın sıkma canını.Bu akşamdan itibaren dualarım küçük yeğenimize.
Rabbim tez zamanda müjdeli haber almamızı nasip eder inşallah.

HIç Üzülme, Benim Kızda 3 Yaşına Yakın Konuştu. Bunlar Tembellik Ediyorlar Hele De Tek Çocuklarsa Bişi Söylemelerine Gerek Kalmıyor. Onların Her Ih ıh Demelerinden ne Demek Istediğini Anlıyoruz Oda Konuşma ihtiyacı Duymuyor. Ben 3 Yaşında Anaokuluna Vermiştim. Tabi Orada Ih Ih lar Geçmiyor. Mecbur Konuşmaya Başladı. Maşallah Tüm Kelimeleri Büyük Insan Gibi Konulmaya Başladı. Ne Kadar Geç Konuşursa O Kadar Temiz Konuşuyorlar Allah In Izni ile. Sana Acizane tavsiyem Imkanın Var Ise Bir Anaokuluna Yolla. inan Faydasını Göreceksin.

Merhaba arkadaşım. Bence boşuna evham yapıyorsun. 2.5 yaşında konuşması gerek diye bir şey yok.
Genetik özelliklerin de etkisi vardır. Bazı çocuk geç konuşur bazısı da geç yürür.
Ben kendimden örnek vereyim sana. Ben 3 yaşımda konuşmuşum. Ama ana baba bir ablam 11 aylıkken
konuşmuş. Kardeşler arasında bile değişiklik gösteren durumlardandır bunlar.Sakın sıkma canını.Bu akşamdan itibaren dualarım küçük yeğenimize.
Rabbim tez zamanda müjdeli haber almamızı nasip eder inşallah.

İnsallah o haberi veririm en kisa zamanda.Allah hepinizden razi olsun

HIç Üzülme, Benim Kızda 3 Yaşına Yakın Konuştu. Bunlar Tembellik Ediyorlar Hele De Tek Çocuklarsa Bişi Söylemelerine Gerek Kalmıyor. Onların Her Ih ıh Demelerinden ne Demek Istediğini Anlıyoruz Oda Konuşma ihtiyacı Duymuyor. Ben 3 Yaşında Anaokuluna Vermiştim. Tabi Orada Ih Ih lar Geçmiyor. Mecbur Konuşmaya Başladı. Maşallah Tüm Kelimeleri Büyük Insan Gibi Konulmaya Başladı. Ne Kadar Geç Konuşursa O Kadar Temiz Konuşuyorlar Allah In Izni ile. Sana Acizane tavsiyem Imkanın Var Ise Bir Anaokuluna Yolla. inan Faydasını Göreceksin.

Goturdugum pedagogta ayni seyi soyledi.ama gunde 2 saat icin 300 lira istiyorlar.kac yere sordum.1 lirada asagi inmiyorlar.yasitlaritla oynasin diye hep parka cikariyordum ama artik kis geldigi icin o da bitti.be yaiacagimi bilmiyorun

Canım ya sakın üzülme Zeynepcik şimdi topluyor, bütün kelimeleri dağarcığına alıyor, sonra bir açılacak,hiç bir kelimeyi yarım konuşmadan bülbül gibi konuşacak. Hem her çocuk ayrı zamanda yürür ve konuşur. Sabırla dua edip bekleyeceksin, annelik kolay değil. Benim kız 12 yaşında bazen yavrum nolur ailemiz için 5 dakika susma vakti diyorum :KK1: Bu günleri sen de göreceksin inşallah. :nazar:

canım benım ederız tabıkı dua.. kızın zeynep konusacak canım benım herkes erken konuscak dıe bısı yok korkma zeynepte konuscak hatta arkadasların dedığı gıbı ozamanda bıraz sussa dıe bakarsın:) rabbım bıan önce güzel kızına şifa versın bıan evvel konussun ınsallahhh aminn

konuşamayan çocuğunuzun üzerine her gün isra suresini okuyup üfleyin. Bir dua kitabım vardı şu an bende değil süresi ne kadar hatırlamıyorum ama bunu yapmaya devam edin.bu arada çocuğunuzla her fırsatta sohbet edin beni anlamıyor ya da konuşamıyor diye düşünüp asla vaz geçmeyin. Allahın izniyle konuşmaya başlayacaktır. Yeğenim 3.5 yaşında kız çocuğu ve yeni konuşmaya başladı. Ona bu sure okunmadı ama örnek vermek için söylüyorum. Endişeye kapılmayın lütfen. Tez zamanda şifasını bulur inşallah..

Son düzenleme:
İnsaallah bi konussun Allahinizniylede sus dermiyim hi.hayali bile guzel:))isra suresinide sabah hemenokuyacam.allah hepinizden razi olsun

Sıkma canını sen doktor problem yok dediyse konuşacaktır her çocuk farklı her açıdan aynı yaşta olan başka çocuklar konuştu benim kızım konuşmadı diye üzme kendini sen konuş mutlaka elbet birgün cevap verecektir sana :KK34:benim kuzenimde çok geç konuştu şimdi susturamıyoruz çocuğu öyle bi konuşuyor ki biz bazen ayyy yeter artık bi sus diyoruz :KK1:

X