Konuşma Problemleri 2,5 yaşında ki kızımda aniden başlayan kekemelik

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

julliett

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
1
0
45
merhaba herkese. kızım 2,5 yaşında. normal akıcı bizler gibi her kelimeyi söyleyen bir cocuktu. 3 gündür aniden kekelemeye başladı. günlerdir okuyorum aniden korkma anne baba kavgası geginlik vsvs hiç bişey olmadı .3 aydan fazla sürerse bir uzmana götürülmesi gerektiğide yazıyor. sorum şu. bu konuda tecrübesi olanlar paylaşabilir mi. 2-3 yaş herşeyi konuşabiliyorken sonradan başlayan ve geçen varmı. ne kadar sürede geçti. ne gibi çalışmalar yaptınız. şimdiden teşekkür ederim.

merhaba herkese. kızım 2,5 yaşında. normal akıcı bizler gibi her kelimeyi söyleyen bir cocuktu. 3 gündür aniden kekelemeye başladı. günlerdir okuyorum aniden korkma anne baba kavgası geginlik vsvs hiç bişey olmadı .3 aydan fazla sürerse bir uzmana götürülmesi gerektiğide yazıyor. sorum şu. bu konuda tecrübesi olanlar paylaşabilir mi. 2-3 yaş herşeyi konuşabiliyorken sonradan başlayan ve geçen varmı. ne kadar sürede geçti. ne gibi çalışmalar yaptınız. şimdiden teşekkür ederim.
Benim eşimde öyleymiş ama böyle şeyler nazardan da olabiliyor küçükken anda kekemelemeye başlamış çokda güzel konuşuyor muş aslında sona hocaya götürmüşler onu hoca dua yazmış Bi anda kendiliğinden geçmiş ama şu zaman da hocaya gidilmez daha kötü hale gelebilir benim eşim için 27 sene öncesinden bassediyorım

Belki siz farketmeden bir şeyden korkmuştur. Onu korkutan bir şeyin olduğunu düşünüyorum. Onun ağzından hikaye uydurmasını deneyin belki korktuğu bir şeyi anlatır, aklıma bu geldi.
Ben küçükken arkadaşım bir araba kazasına şahit olmuştu ve o gündem sonra kekelemeye başlamıştı. 3-4 yaşındaydı. Sonradan düzeldi.

X