18 - 24 Aralık 2023 Haftalık Burç Yorumları

kedi komükk yurdum (7).jpg

18 Aralık- 24 Aralık 2023 KOÇ BURCU

Sevgili koçların avantajları neler? Öncelikle yıllardır hak ettiğin kıvama, moda duruma gelemediysen. Hak ettiğin bir terfi yükselişi, onayı alamadıysan hak ettiğin halde bir türlü o takdir o zam, o terfi sana gelmediyse. Evet biz senin hakkını vermemiz lazım ve gerçekten bunu hak ediyorsun diye o hak edişlerini alabilirler.

Özellikle hangi konularda kariyer, resmi konular, patronlar ya da gerçekten bu ara eğer patronlarıyla ya da yöneticileriyle belki de aile büyükleriyle bir sorun yaşıyorlarsa belki bu sorun uzun vadede onların çok hayrını olacak.

Yani şu anda sorun yaşadıkları için nasıl ayrım olacak diye olabilirler. Belki oradan ayrılmanız veya bir şekilde hakkınızı alıp gitmeniz sizin uzun vadede iyi ki böyle yaptım iyi ki bu oldu diyeceğiniz bir şeye vesile olabilir.

Gerçekten hakkınızı aramak için kesin ve net cümlelerle hatta çok keskin cümlelerle konuşmalar yapmaya başlayabilirsiniz.

Koç burcu bu ay en sert konuşma yapacakların başında geliyor. En sert dan dan ne gizliyse ne saklıysa korkmuyorum. Her şeyi ortaya çıkaracağım bitti. Bundan sonra kimseye eyvallah etmiyorum diyebilir. Ben ne kadar sakin ol falan desem de demiyorum. Çünkü beni dinlemeyeceğini biliyorum.

Gizli bilgileri açığa çıkartabilir. Koçlar yani sustum sustum ama yeter artık deyip gizli bilgileri açığa çıkar çıkabilir, çıkarabilir.

Peki her koç aynı mı? Suçlu koçlar yok mu? O suçlu koçların da suçları ortaya çıkabilir. Gerçekten suçlularsa suçları ortaya çıkabilir.

O yüzden yani böyle bir iletişim çatışmaları içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Başka ne avantajı var? Mars ona uyumlu yeni Ay ona çıkart uyumlu demek ki yeni başlangıçları olabilir, ben ne kadar yapmayın desem de ya bu işi yarım bırakmıştık, hadi gel buna devam edelim böyle.

Bir heves, bir hırs, bir dinamizm gelebilir. Koçlara biraz telaş, biraz içinde hareket barındıran bir süreçten geçtiklerini söyleyebiliriz. Kişisel olarak fiziksel olarak çok çekiciler bu da bu da bir etken yani canlı, hareketli ve çekici gözüküyorlar.

Onlar da evet, dış dış dünyalarında çok dinamik, savaşçı gözükseler de içten artık yeter Allah’ım ya vallahi bıktım insanların gerçek yüzünü görmekten de bıktım. Hatalarımla yüzleşmekten de bıktım insanlarla yüzleşmekten de bıktım Allah’ım bıktım diyor olabilirler.

İş dünyalarında yalana manipülasyona ve birazcık mide, bağırsak sistemi aynı zamanda duygusal sıkıntılara, alerjik reaksiyonlara da azıcık dikkat etmeleri gerekiyor.

Dezavantajınız şu hukuk seyahat, eğitim ve iletişim konularında bazı ufak tefek aksamalar görebilirsiniz. Çok dikkatli konuşmazsanız çok sert tartışmaların içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Zorunuza gider mi? Hayır, siz seversiniz, savaşmayı savaşırsınız bence. Ama yine de biraz dikkatli gitmekte fayda var. Çünkü işler çığırından çıkabilir.

Sonu olmayan galibi olmayan savaşlardan vazgeç. Tabii bunu sen bilirsin en iyi hani sadece savaşmış olmak için savaşçı olmuşsun acaba diye bir bak. Ruhunun çırpınan sesini duy, kendini daha doğru anlatmaya ihtiyacın var

Ya Melik, Ya Hakim esmaları.

Ama hak ettikleri terfi zam veya işte kayınvalidesinden atıyorum. 10 yılda bir tane güzel cümle duymamış veya kayınpederi duymamış, annesinden duymamış diyebilir ona ya gerçekten Allah senden razı olsun, iyi ki varsın gerçekten hak ettikleri cümleleri de duyabilir koçlar.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 BOĞA BURCU

Güven ve huzur senin için nefes kadar önemli huzurunu bozan tüm sorunlarla yüzleşme zamanı.Yani niye böyle oluyor? Çok sustum, çok yuttum ama beni artık bu zorlamaya başladı.

Ben huzur istiyorum diyen mesela boğanın pin kodu ne boğanın huzurunu bozmayacaksın, keyifle bir şey yiyorken müdahale etmeyeceksin. Uykusu varken uyuma demeyeceksin.

Uykusuzken onunla konuşmayacaksın, açken onunla konuşmayacaksın. Bırak uykusunu almış olsun, yemeğini yemiş olsun o zaman ondan iyisi yok önüne de şöyle kaliteli bir çikolata koydun mu? Bitmiştir.

Bir de boğa hiç kimseyi durduk yere tahakküm altında tutmaz. Çok öncesinden bunu görmüştür, incelemiştir, üstünde durmamıştır, kavga çıkarmak istememiştir. Huzuru bozulsun istememiştir. Ama nihai bir karar verdiğinde de bundan kolay kolay vazgeçmez.

Çünkü o kararı çok uzun vadede vermiştir. Siz kısa vade bile sansanız çok uzun vadede vermiştir. Para kaynaklarına gelir, gider dengeni gözden geçirmen gereken bir dönemdesin. Kesinlikle maddi konular senin için aralık boyunca çok önemli olacak.

Gereksiz masraflarla elinden çıkan gereksiz para durumlarıyla birazcık yüzleşebilirsin. Yani gelen gelirden çok masrafın olabilir bu ay gibi gözüküyor.

Aynı zamanda göz sağlığı, görme bozuklukları, konuşmayla alakalı dişlerle alakalı sorunlara bu ay biraz daha normalden fazla dikkat edersen yerinde olur.

Gerçekten şaka değil popon ağrıyabilir. Bu ay kalçalarım çok ağrıyor, yanlarımı çok ağrıyor, yürüyemiyorum falan romatizmal hastalığı çünkü sekizinci evden müthiş bir yer etkisi alıyorsun yani her şey orada yeni ay orada oldu, marsta oradan geçiyor.

Gözünden yaş gelebilir gözleriyle ilgili problemler olabilir. Görme sorunları, gözlük kullanma ihtiyacı varsa bunlar bu ay bunları çözüp doktora gidebilirler.

Onun dışında dezavantajın, tahammülün kalmadığı için kırıcı olabilirsin. Sen de gerçekten yeter bak benim canım burnum da zaten elimden para çıkmış bana yaklaşmayın.

Parasını alma çünkü niye o çok kendini hesabını yapmış garibim. Sen onun gelip de bir hesaplarını bozarsan ay sonunu zor getirmesine sebebiyet verirsen senden nefret edebilir bu aralar zor tahammül edebilirler.

Benim onlara en önemli tavsiyem, paranıza pulunuza sahip çıkın. Eğer ki bir miras hakkınız varsa uğraşıyorsanız, mücadele etmekten vazgeçmeyin. Bu miras hakkınızı almak için elinizden geleni yapın.

Tazminatınız bağlansın, hakkınız size gelsin. Bunun için sakın mücadeleden vazgeçmeyin, unuttukları paraları ve değerli şeyleri de bulabilirler. Bu süreçte ve mesela çok hak ettikleri bir parayı bu süreçte ellerine geçebilir.

Alım satım veya benzeri şeylerden de gelir elde edebilirler gibi görünüyor. Aşkta nasıllar aşk da çok iyiler, onu da belirtmeden geçemeyeceğim Venüs akrep burcunda tutkunun aşkın dibini yaşıyorsunuz.

Huzursuzluğa yer yok, huzur, huzursuzluk verenleri kapının dışına bırakalım, huzursuzluğa yer yok, aşkın dibini yaşıyorlar. Bak her şey bir problemli. Ama aşk, ilişkiler eğer ki çok takıntılı biri değilseniz gayet iyi gözüküyor.

Ya Halık, Ya Rezzak esmaları.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 İKİZLER BURCU

İkizler ve yükselen ikizler, şu cümlede kendinizi bulacaksınız, kanadın var, uçmak istiyorsun ama sağlam çiçekli bir dalın verdiği güvene tutunmayı da istiyorsun. İlişkilerin açısından çok hareketli bir hafta, hatta ay ay içindesin.

Hem özgür olmak istiyor hem de bir özlemi var, güvenmeye bir özlemi var. İkizler bu duyguyu yaşıyor. Buradan kanatlanıp uçmalı mıyım? Özgürlüğüme mi gitmeliyim yoksa bu güvenle dalı tutup burada mı kalmalıyım?

Bu şu da olabilir, ailemle yaşamaya devam mı etmeliyim? Artık ailemden ayrılıp yollarımı yeni bir yaşam alanına mı geçmeliyim? İkizler burcu bu kaygıları aynı anda yaşıyor olabilir.

Ya da işte bu şehre çok alıştım, bu şehir beni tanıyor, ben bu şehri tanıyorum ama acaba başka bir şehre mi gitmeliyim, başka bir yere mi yerleşmeliyim. Bu ilişki çok güvenilir, çok sadık bir insanla beraberim ama acaba bu insandan sıkılır mıyım, bu insanla devam edebilir miyim?

Onun istediği istikrarı sağlayabilir miyim? Bu kaygıları içinde yaşıyor olabilirler kendilerini her bakımdan kuş gibi böyle kanadı olan ama uçamayan biri gibi hissediyor olabilirler. Yanlış anlaşılmalarla ruhunu karartmadan önce iyi düşün partnerin, eşin, dostun, arkadaşın konuşurken çok dikkatli ol.

Seni gerçekten kırmak istememiş olabilir. Retro’dayız ki yönetici gezegeniniz Merkür Retro’da bu aralar size en çok para konuları ve ilişkilerle ilgili terslikler getirecek. Dolayısıyla mesela borcunu ödemedi veya senden borç istedi, geri ödemedi, konuşurken çok dikkatli ol.

Son söyleyeceğin sözü başta söyleme ve iletişim kurarken daha nazik daha dikkatli, daha sakin ilerlemeye gayret et. Çünkü bu sene için çok hayırlı olur. Güzel bir ilişkin varsa bu ilişkiyi problemlere kurban etmeni istemem.

Ama bazıları için bir durum olabilir, bazıları için diyorum. Gerçekten ayrılıklar yaşayabilirler. Partnerleriyle büyük kavgalara girebilirler. Kiminin partneri askere gider, kiminin başka şehre gider. Kiminin işte partneriyle bir uyum sorunu olabilir.

Ayrılıklar ve kopuşlar gündemde olabilir ikizlerde. O yüzden söylüyorum iyi bir ilişkiniz varsa yolunda gidiyorsa sakın böyle ego çatışmaları, kıskançlık gibi şeyler sebebiyle kurban vermeyin. Bu süre birazcık partnerinizden hafif uzak durursanız size daha faydası olur.

Kişisel alanında onu rahatsız etmemeliyiz. Bu süreçte ikizler burcu kişisel alanına girilmiş ve taciz ediliyor gibi hissedebilir. Dolayısıyla ikizler partnerinizin hayatına böyle kişisel alanına çok fazla müdahale etmemeye çalışın.

Biraz onu özgür bırakın, evet seviyorsunuzdur, o da sizi seviyordur ama ikizler burcunun bu ara gerçekten birazcık özgürlüğe ihtiyacı var, birazcık kendi başına kalmaya ihtiyacı var. Ben bunu bırakırsam elimden kaçar gider deyip ikizleri tamamen kaçırırsınız.

Yapmayın birazcık ona zaman hazırlayın, zemin hazırlayın, kendine gelmesini sağlayın. O yüzden yakın olmak için uzak dur ikizlerden diyorum.

Neticede sabrı ve aklıyla yürüyen kişi önünde düşenden memnun kalır. Önüne düşenden memnun kalır. Seçemiyorsan akışta bırak mesela şu an evleneyim mi evlenmeyeyim mi taşınayım mi? Taşınmayayım mı? Seçemiyorsan akışta kal ve o anki sana ağır gelen hissiyatına göre hareket et.

Ya Hay, Ya Kayyum bu ara ikizlerin aklı başında toplansın diye.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 YENGEÇ BURCU

İnsan sevdiğine mi susar, sevdiği için mi susar? Yengeç, bu ikisini de aynı anda yaşıyor olabilir. Sevdiği için susuyor olabilir, sevdiğine susuyor olabilir, tahammül ediyor olabilir, tahammüllü kalmamış olabilir.

Her şeyden önce onları bana kızmayın ama sabırlı olmaya davet ediyorum sizi. Bıktık artık sabretmekten hep aynı yorumla hep ama sizi sabırlı olmaya davet ediyorum. Şu anda yengeç bir hastalıkla, bir bağımlılıkla veya seni müşkül durumda bırakan bir sorunla boğuşur olabilirsin.

Mesela koşup yürümek istiyorsun, sağlığın el vermiyor veya bir yerlere gitmek istiyorsun, gezmek istiyorsun, iş hayatından dolayı gidemiyorsun. Sağlık ve benzeri sorunlardan dolayı da kendini böyle üstü örtülmüş, özgürlüğünü yitirmiş hissediyor olabilirsin.

Kendini beğenmiyor. Aynaya baktığında kilondan tipinden hiçbir şeyinden memnun olmuyor olabilirsin. Bugüne kadar tatlısın ama bu geçici bir süreç onu söyleyeyim. Kesinlikle geçici bir süreç.

Bu ay senin için canımın içi pek kolay geçmeyebilir ve şunu fark edebilir yengeç iyi niyetinden sustuğun için iyi niyetinden kimse kırılmasın diye düşündüğün için her zaman senin kırıldığını görebilirsin. Sen kırılıyor olabilirsin.

Allah korusun hani hastaysan şu andaki altıncı evin inanılmaz dolu. Diyelim ki sen hastasın evde yatıyorsun, arkadaşların çıkıp orda burda selfie'ler atıp seni sinirini bozabilir. Mesela sevgilin eşin dışarılarda gezerken sen çocuk peşinde ev peşinde rutin peşinde koşturuyor olabilirsin.

Bu ara iş yükün sana ağır geliyor olabilir. Normalde sana ağır gelmeyen işler bu ara ağır geliyor olabilir. Rutin hayatını düzenli bak ben de mesela düşünüyorum bazı şeyleri yapacaksanız Retro’da hazırlık yapın yazın bunları yapmam gerekiyor bunları eksik olarak gördüm, fark ettim ve ne yapın? Ocak ayı sağlam bir ay oğlak burcu gibi ne istediğini bilen bir ay olacak ikisinden itibaren Retro’da bitmiş olacak.

Altısıyla beraber ufaktan hız almış olacak, ocak ayına bırakın. Diyete mi başlayacaksınız? Hayatınızda bir değişiklik mi yapacaksınız? Şimdi yavaş yavaş rutin hayatınızdaki eksiklikleri tespit edin.

Kilo vermek, kilo almak, spora başlamak diyete başlamak bunlar çok önemli. Ha eğer ki size dokunan bir yiyecek varsa özellikle acılı yiyecekler bu aralar size ekstra fazla dokunuyor olabilir.

Yemeklerinizi çok sıcak yemeğin dişlerinize, gözlerinize, genel olarak kemiklerinize zarar verecek şekilde hareketler yapmayın ve beslenmeyin. Bu konuda da ikaz etmiş olayım.

Peki aşktan yana şanslı mı? Tutkuyla dolusun, özlemle dolusun özleniyorsun ve özlüyorsun, seviyorsun ve seviliyorsun. Aşk hayatında her şey güzel görünüyor.

Çocuklarınla alakalı meseleleri daha güzel çözebileceğim bir süreçtesin sadece Merkür Retro’su yok mu işte yedinci evinde seni gereksiz insanlarla karşılaşmalara sokabilir.

Sen huzur ve aile ortamını korumak isterken insanların negatif enerjileri saçma sapan konuşmaları senin huzurunu bozabilir senin ama burada konuşmalarına çok dikkat etmen gerekiyor.

Diyelim ki eşin orta al seni kırdı, sen karşılık vermeden önce iyi düşünmek durumundasın o konuda uyarmış olayım. Aslında iyi durumda. Çok kötü bir durumda değiller. Birazcık zihninizi dengeleyiniz, sabırlı olun size yeter.

Ya Şafi, Ya Nur esmaları. Eğer hastaysam ya da bir işinden çıkamadığın durumun varsa sana şifa ve ışık mutluluk diliyorum.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 ASLAN BURCU

Bir kere içindeki çocuğu asla kaybetmesin aslan. Hayatta en sevmediğim şey ve biraz aslanın da en sevmediği şey işine karışılması. Bir ay sonra olarak bunu çok iyi biliyorum. Kararlarına tahakküm edilmesi ya da içindeki çocuğu öldürme gayretidir.

Etrafının yani aslana sürekli ay sen çok dikkat çekiyorsun. Vay böyle gözüküyorsun. Yaşına göre giyin bilmem ne gibi şeyler söyleyin. Aslan burcu içindeki çocuğu ölene kadar öldürmeyen bir burçtur.

Dolayısıyla o elinde lolipopla da gezebilir, üstünde rengarenk bir kıyafetle de gezebilir. Siz onun büyüdüğünü veya olgun olması gerektiğini veya bir sanatçı olmadığını onu hatırlatamazsınız.

Normal bir altın gününde kendisi de altın gibi giyinip gelebilir dikkatleri üzerine çekerek sıradan bir günde sahnede yürüyormuş edasıyla yürüyebilir. Hayat onun için bir sahnedir. Şu anda hayatın kendileri için gerçekten bir sahne olduğunu çok net hissediyorlar.

Dolayısıyla içlerindeki çocuğu beslemelerini asla öldürmemelerini tavsiye ederim. Spor hareket dans çok iyi bir zaman, sadece yanlış hareketler yapmayın. Bir tarafınızı kırmayın ama dans edebilirsiniz, spor yapabilirsiniz, hobilerinizle alakalı etkinliklere katılabilirsiniz.

Bu ara eskiden yaptıkları şu an yapmayı unuttukları hobilerini tekrar hatırlayabilirler. Ve bu hobileriyle kendilerini çok daha güçlü bir şekilde ortaya koyabilirler. Bence de yapsınlar, hobilerinizle uğraşın ve şunu tavsiye edeceğim.

Bir çocuğu olan bir aslansan çocuğunun üstüne ekstra şefkatle titre ona kızma ona öfkelenme, onu düzeltmek için ağır kelimeler kullanma bu çok önemli. Bakın aslında çocukların tek ihtiyacı olan şey orada olduğumuzu bilmek.

Bunu bu durumu çok mu kullanıyorlar? O zaman bazen orada olmadığınızı ona burada yokum diye değil de kendinizi geri çekerek hissettirin. Çok ağır cezalar çok ağır laflar etmeyin. Benim bu genel bir tavsiyem.

Ama aslanlar size çok özel de tavsiyem lütfen çocuklarınıza sevginizi hissettirin. Onlardan sevginizi esirgemeyin. Bununla beraber aşk yaşamınızda bazı kıskançlık kavgaları, ego çatışmaları gündeme gelebilir.

Bu aralar şunu tavsiye etmiyorum, arkadaşlarınızla aşk hayatınız arasında kalmış olabilirsiniz. Sosyal çevreniz canlı bir hayatla günlük rutin, aktiviteler ve iş sorumlulukları arasında kalmış olabilirsiniz. İkisi arasında bir denge kurmanız lazım. Eğer hiç çocuğunuz yoksa ne yapın ne edin 22-23 Aralık’a kadar çocuk sevindirin.

Birinin bezine alın, birinin mamasını alın, birinin başını okşayın özellikle çocukları sevindirin. Bakın siz o çocukları sevindirdikçe hayatınızda olmazların nasıl olduğunu göreceksiniz.

Benim bütün duaların makbul olmasında sonunda yaptığım bir şey vardır. Dua mı ederim ve mutlaka çocuk sevindiririm ve inan bana bugüne kadar hiç kabul olmadığını görmedim.

Çocuk sevindirmek, masumları sevindirmek, çocukları ve hayvanları sevindirmek o kadar önemli ki lütfen bunu yapın bu aralar çocukları çok sevindirin. Bunu size 22 Aralık’a kadar özel olarak tavsiye ediyorum.

Kendi çocuğunuz varsa da önce ondan başlayın sevmeye ve sevindirmeye aşk hayatınızda kıskançlık krizlerine dikkat edin, evinizi güzelleştirme, emlak konularında şansınız oldukça yüksek. Aile yaşantınızı düzenlemek için şansınız oldukça yüksek ama iş, sağlık, dişler, dizler, kemikler, cilt ve saç sorunlarına çok yatkın olabilirsiniz.

Bu konularla ilgili tedavi olmadıysanız ve sorununuz varsa mutlaka tedavi olmaya çalışın. Çalışanlara da biraz dikkat etsinler.

Ya Latif esmaları. Normalde bu terazi burcu enerjisinde bir esma ama bu aralar bütün müşkülleriniz için daha huzurlu hissetmek için daha güvenli hissetmek için bu ismi zikredebilirsiniz.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 BAŞAK BURCU

Sıcak bir yuva içinde huzur olandır. Sevgili başaklar gerçekten bu ara ev yuva, aile, yerleşim, taşınma ile ilgili konular sizi yorabilir. Önümüzdeki günlerde taşınma emlak ev, aile içi problemler daha da çok gündeme gelmeye başlayabilir.

Ocağın ilk günlerine kadar ocak ayının ilk günlerine kadar anneniz, babanız, aile içi konular ya da evliyseniz eşinizin ailesiyle ilgili sorunlar çok fazla gündeminizde olacak demektir. Bu ana başlıklar altında çok fazla koşturmaca, yenilik ve önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu süreçte aile bireylerinize karşı kırıcı olmamanızı ve sorumluluklarınızı kesinlikle ihmal etmemenizi tavsiye ederim. En avantajlı olduğunuz konu ise seyahatler, iletişim ve yakın çevrenizde yapmış olduğunuz toplantılar, görüşmeler, bu aralar böyle bir kıymetlenebilirsiniz sözünüzün değeri artabilir.

Yakın çevrenizde çok daha yakın bağlar kurabilirsiniz. Bazı küstük ve dargınlıklarınız geçmişte kalabilir ve eskiden kaybettiğiniz bulamadığınız, ulaşamadığınız dostlarınızla tekrar bir araya gelme şansına sahip olabilirsiniz.

Size kimse için kendi mutluluğundan vazgeçme diyorum. Gerçekten doğru yaptığından eminsen, kendi mutluluğunu hiç kimse için feda etmek zorunda değilsin.

Ya Malikel Mül bu da ev emlak aile ile alakalı problem geçmesi için sana vesile olabilir.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 TERAZİ BURCU

Evet yepyeni haberlerle ya dedikodularla ya da güzel haberlerle gündemde. Yine sen varsın bu aralar birileri arkandan çok konuşuyor olabilir hakkında çok hüküm veriliyor, ahkam kesiliyor olabilir ya da sen bir şeyler hakkında çok hüküm verip ahkam kesiyor olabilirsin.

Kardeşlerin yakın çevre ilişkilerin, akrabalarınla ya da komşularınla olan diyalogların seni rahatsız edecek kadar problemli hale gelebilir. Bu aralar yakınlarınla didişmemeye kavga etmemeye özen göster mecbur değilsen hukuki mücadele ve savaşlara girmek için doğru bir zaman değil, mecbur değilsen diyorum altını çizerek.

Çünkü bu aralar başlayan hikayeler, davalar, tartışmalar, hukuki sorunlar çok uzun süreye yayılabilir. Kendini mümkün mertebe boş savaşlardan korumanı tavsiye ediyorum. Yolculuk, seyahat ve eğitimle alakalı konularda bir takım aksaklıklar yaşayabilirsin.

Aile içinde ev emlak alım, satımla alakalı konularda bir takım aksaklıklar yaşayabilirsin. Senin de bu ara ailevi sorumlulukların çok fazla olacak. Bu ara dediğim ne kadar biliyor musun? Yaklaşık 2 buçuk ay boyunca annen baban, ailen evin emlak konuları senin için çok önemli olacak.

Bu arada avantajlı olduğun konu kesinlikle parasal meseleler maddi konularla alakalı şansının çok açık olduğu bir süreçte olduğunu söyleyebilirim dedikodulara dikkat.

Ya Vedut, Ya Selam bu ikisi sana çok iyi gelecektir, tavsiye ediyorum.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 AKREP BURCU

Sabrının meyvesini almaya başlıyorsun. emeklerin görünüyor, aksiliklere takılma demişim. gerçekten öyle Venüs senin burcunda seni çok işıl ışıl aydınlattığı, parlattığı, değerini bildirdiği insanlara değerini gösterdiği bir süreçten geçiyorsun.

Gerçekten madden manen bedenen ruhen bir ışıltı içerisindesin lütfen bu ışıltıyı kucakla. Biraz masrafın çok olabilir, senin de göz sağlığı, görme bozuklukları veya gözlerinle alakalı problemlerin olabilir.

Çok fazla masraf yaptığın ve masraflara yetişemediğin bir süreç olabilir. Para için çok mücadele veriyor olabilirsin, kazanmak için çok mücadele veriyor olabilirsin. Bu mücadelenin ayın sonuna doğru yerini bolluğa, berekete kesinlikle bırakıyor. Kariyer hayatımla alakalı konularda çok değerlisin.

Çok şanslısın, kendinle ışıltınla, sevgiyle aşkla alakalı konularda çok değerli ve şanslısın. Çok ağır konuşacak burçlar dedim ya akrep burcu çok ağır konuşabilir, çok kırıcı konuşabilir ya da işte kendinden kaynaklanmayan aksaklıklar sebebiyle suçlanabilir.

Mesela işte bir problem oldu, yetiştiremedi veya ondan kaynaklanmayan bir sorundan dolayı suçlanabilir ve bu da ona çok ağır geldiği için etrafına gerçekten ateş püskürebilir. Çok yıkıcı, çok ağır ödeme, bedel ödetme durumlarına girebilir.

Akrepler birazcık böyle ödeyeceğim, sana bedel ödeteceğim noktasında dikkatli olmaya çalışın. Çok keskin kararlara imza atmamaya özen gösterin.

Ya Rezzak, Ya Fettah esmaları.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 YAY BURCU

Zihninde özgür değilsen gezip dolaşmanın anlamı ne? Zihnini özgür bırak ve bu yorucu savaşlardan çetin sevgili. Yay, gerçekten şu anda içinde bulunduğu durumdan memnun olmayabilirsin. Çok büyük savaşların içine girmiş olabilirsin.

Nerede bir arıza var seni bulabilir bu ara yayla kısaca şöyle söyleyebiliriz, arıza mıknatısı gerçekten arızaları çekiyor olabilirsin kendine tabi bunu alıp kabul etme. İptal et ama bu ara gerçekten bütün arıza insanlar, arıza konuşanlar, kavgacılar seni bulabilir.

Sakın ola sakın bir söz var ya çok seviyorum evine almayacağım bir yudum kahve içmeyeceğin insanlarla tartışma.

Ya bu insan senin hayatını bağlamıyor mesela trafikte bir insan hiç uğruna öyle biliyor, dolayısıyla ne olursunuz siz yaylar özellikle trafikte. Ailede dışarıda fark etmiyor, kavgalardan kaçının.

Eğer bir insanla tartışmak, mücadele etmek sizin için anlamlı değilse, o insan hayatınıza mihenk taşlarından biri değilse lütfen bu savaşları bırakın haklı bir mücadeleniz için sizi destekleyebilirim ama gereksiz gerilimlerden kendinizi korumanız gerekiyor.

Ayrıca dikkatsizlik, uykusuz yola çıkmak, trafik kazaları, Allah korusun bu konularda biraz daha dikkatli olup iletişim kazaları konusunda da dikkatli olup dolandırıcılıklara karşı da dikkat etsinler.

Paranızı, pulunuzu korumaya bakıp peki hangi konuda avantajlısınız, hiç fark etmediğiniz şeyleri fark edebilir beni hiç sevmedi herhalde dediğiniz insanların aslında sizi ne kadar sevdiğini görebilirsiniz.

Kaybettiğiniz eşyaları bulabilir, iç aleminizde çok güçlü bir huzur yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz normalden daha çok artabilir ve gerçekten kendi köşenizden bazı şeyleri huzurla izlediğiniz güzel şeyler de yaşayabilirsiniz.

Ben onlara tavsiye olarak iç alemlerine dönmelerini tavsiye ediyorum. Henüz onikinci evinizde özellikle yükselen yayla aradığınız dışarıda her ne arıyorsanız ki hep arar, hep uzaklara gitmek bulmak ister.

Dışarıda ne arıyorsanız bilin ki sizin kendi içinizde var. O cevher sizin içinizde var ve bu duygularınızı o iç huzurunuzu sakın kaybetmeyi iyi uyuyun, iyi dinlenin gecenin kıymetini bilin, gecenizi güzel geçirmeye çalışın bu aralar geceler onlar için daha huzurlu, daha keyifli geçebilir, bir rüyaları da müthiş rehber rüya olabilir, çok hissedebilirler.

Ya selam ya Latif esmalar.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 OĞLAK BURCU

Merkür oğlak da durdu durdu yani durdu. O beni anlamıyor. Öteki bana laf yetiştiriyor. Kim ne konuşuyor, ne yapmaya çalışıyorsunuz? Modun da olabilir oğlaklar. Geçmiş çok aklına geliyor olabilir. Geçmiş sevgilisini çok özlüyor olabilir arkadaşını, eşini, dostunu acı çekiyor olabilir, üzülüyor olabilir.

Oğlak, karanlık bulutlar, yağmur yüklüdür. Eyvah eyvah, karanlık gecelerin bağrında güneş saklıdır. Tam olarak sizin için söylüyorum, şu anda bir şeyler karıştıysa ortalık karıştıysa bilin ki sizin yüzleşmeniz gereken bir şey var.

Ben şuna inanıyorum, alakasız bir şey bile yaşasanız bu ara sevgili oğlaklar ya bu niye bana şimdi böyle söyledi bu niye bana böyle yaptı? Arkasından başka bir hikaye çıkacak, hiç ummadığınız bilgiler belgeler önünüze gelebilir.

Hiç ummadığınız şeylerle yüzleşebilirsiniz. Bu aralar herkes sizi yanlış anlayabilir, geçmişe çok gidiyor olabilirsiniz, geçmişe çok takılıyor olabilirsiniz. Size tavsiyem şu olacak, geçmişe çok takılmayın, aldatıldığınızı öğrenebilirsiniz, ihanete uğradığınızı sevilmediğinizi bir tür şey öğrenebilirsiniz.

Sakın takılmayın ve ben size şunu söyleyeceğim, iki düşün bir söyle. Asla kötü niyetle söylemediğin şeyler bile aleyhine delil olarak kullanılabilir ve bu ara.

Bazı oğlaklar beni dinleyecek mi? Hayır, herkese her şeyi söyleyecek sen bana bunu yapmıştın. Sen bana şunu yapmıştın, ben seni çok sevmeyeceğim, sen beni aldatmıştın o kadar böyle rayından çıkmış tren gibi herkese her şeyi söyleyecek ama ben yine de dikkatli olmanızı da fayda görüyorum.

Çok kırıcı konuşmalar yapmayın, avantajınız dilekleriniz, hayalleriniz, umutlarınız artık üstünü toprakla örttüğünüz birçok idealiniz bir anda gerçekleşmeye başlayabilir inşallah çok sevdiğiniz can dostlarınızı yanınızda bulabilirsiniz.

Onlarla hem dem olabilirsiniz, sağlığınıza biraz dikkat ediyorsunuz, lütfen Ve son söylenecek sözü başta söylemiyorsunuz, aşktan yana, dostluklardan yana şansınız maşallah pek güzel ama işte konuşmalarımızda biraz dikkat edersek, oğlaklar aralık ayına beni ne olur bağışlayın inşallah hediyeleri ödülleri çok olur sizin için.

Ama aralık ayının biraz zor geçirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırın, emek verin kendinizi şöyle bir geri çekip gözlem yapın bak, bunun size çok sık söylüyorum, geri çekilin ve gözlem yapın. Sakın büyük savaşların müsebbibi olmayın, bence olmayın bir bekleyin.

Ya Şafi, Ya Selam esmaları.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 KOVA BURCU

Umutlu ol ama gerçekten öyle arkadaşları bir araya getiren, dostlarına tapan, onlara bayılan harika dostluklar yaşayanlar kovalardır. Zaten astroloji, temsil ettiği alan dostluklar, arkadaşlıktan sosyal çevre ilişkileri, dilekler ve umutlar böyle bir boş düşün arkadaşlarına çok düşkündür. Dostlarına çok düşkündür.

Bir kova dostunuz varsa sorunlar size galip gelemez siz sorunlara galip gelirsiniz. Gerçekten siz umudun adıyken siz sevginin adı iken dostluğun adıyken sakın ola sakın, olumsuz insanların sizin içinizi karartmasına izin vermeyin.

Çünkü özellikle yükseleni kova olanların Merkür onikinci evlerinde Retro yapmaya başladı. Bir hainlik ya da bir hainle yüzleşebilirler. Çok emek verdikleri bir dostlarının kötü taraflarıyla karşılaşabilirler.

Arkadan bir takım dedikodular, düşmanlıklar dönebilir. Ama bu onların lehine şöyle dönebilir, uzun zamandır hakkınızda konuşan, arkanızdan konuşan size hiç cevap vermediğiniz halde üzerinize gelen insanlardan çok güçlü bir intikam alabilirsiniz.

Gerçekten onları ummadıkları bir anda ters köşe yapabilirsiniz. Çünkü neden tepenizdeki Venüs’le onikinci evinizdeki Merkür arasında öyle güzel bir açı var ki, hiç ummadığınız çok harika birinin desteğini arkanıza alarak düşmanlarınızı bertaraf edebilirsiniz.

Mesela iş arkadaşlarınız sizi çok kıskanıyordur. Buna rağmen patronunuz otoriteler sizin yanınızda olabilir ve bu aralar kovalar şu yönden çok kıskanabilirler.

Bir konuda çok başarılı olduğunuz için tahtın tepesinde olduğunuz için patronlar en çok sizi sevdiği için veya işinizle alakalı bir takdir gördüğünüz için o yakınım dostum sağlığınız insanlar bile arkanızdan konuşmaya başlayabilir.

Yani başarının bedelini ihanet olarak maalesef ödeyebilirsiniz. Bu anlamda biraz gözünüze açık tutun, dikkat edin çok detaylara takılmayın, kariyer konusunda patronlarınız terfi gibi konularda çok şanslısınız.

Bunun dışında aşktan yana da gerçekten şansınız diye fiziksel çekiciliğiniz bu aralar çok fazla. Bazı arkadaşlarınızı temizlemeniz gerekebilir. Neşeli ve umudunu koru.

Ya Şekür, Ya Allah esmaları.

18 Aralık- 24 Aralık 2023 BALIK BURCU

Bir kere sorumluluklarınız çok tepenizde dağ gibi yığılmış olabilir. Patronlar kariyer gelecek kaygısı, iş hayatı işim ne olacak gibi kaygıları bu ara çok yaşıyor olabilirsiniz.

Aile içinde kıymetinizin bilinmediği bütün işlerin size kaldığı hasta ya da rahatsızlıkları olan ebeveynlerinizle akrabalarınızla uğraşmak zorunda kaldığınız bir süreç olabilir.

Biraz fazla sorumluluk altında hissediyorsunuz kendinizi. Bu ay sizin için de pek kolay geçmeyebilir. Ayın sonuna kadar azıcık zorlanıyorsunuz ama ödülünü ay sonuyla beraber bu zorlukların almaya başlayacaksınız.

Şu an yaşadığınız aşırı problemler o zaman iyileşmeye doğru gidecek sevgili balıklar. Otoriteler ve aile ilgili ile ilgili konularda aşırı iniş çıkışlı bir dönem hakkınız olmadığı halde haksız eleştirilerle karşılaşabilirsiniz.

Avantajınızla yolculuklar, seyahatler, vizyonunuzu geliştirmek hayatınızda başka başka olasılıkları keşfetmek. Sezgilerinizin gücü, maneviyatınızın gücü hiç ummadığınız bu bana nasıl böyle yardım etti dediğiniz insanlardan bile yardım ve destek görebilirsiniz.

Kardeş ve akraba ilişkilerinde nihai olarak siz karlı çıkabilirsiniz ve sevildiğinizi çok net bir şekilde hissedebilirsiniz.

Özellikle eğitim iletişim seyahat konularında şansınız çok yüksek ve onaylanmayan birçok belgeniz onaylanabilir. Dostluk ilişkilerinde biraz dikkat etsinler. Arkadaşlarıyla yanlış anlaşılmalara aşırı derecede açıklar.

Uzun zamandır görmedikleri dostlarıyla bir araya gelirken, var olan arkadaşlıklarında bir çözüm krizi durumu yaşanabilir. Bu size özeldir, hepimiz için geçerli ama siz biraz arkadaşlıklarınızda bu ara dikkat edin.

Gözünü hedefinden ayırma işine konsantre ol bak bu çok önemli. Sadece işine odaklan yapman gerekenleri yap ve kimsenin nedeniyle uğraşma.

Ya Muktedir, Ya Kayyum esmaları. Kayyum eğer bir tayin atama kariyer iş sorunun varsa bu isimler tam sana göre. Allah’ım beni ayakta diri sağlam bir şekilde işlerimin başında tut ve işlerimi aç diye niyet et.

Kaynak: Nur Viral ile Hayatta Her Şey Var Programındaki Mine Ölmez'in konuşmaları haberleştirilmiştir.

kedi komükk yurdum (6).jpg

Koç​

Bu hafta, duygusal dalgalanmalar ve zıt etkilerin bir araya geldiği bir zaman. Ay’ın (Balık) Satürn ile kavuşumu, içe dönüklük ve bazı kısıtlamaların ortaya çıkabileceği bir dönemi işaret ediyor. Bu süreçte duygusal olarak zorlanabilirsiniz ve ilişkilerde bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Ancak, Ay’ın Venüs ile üçgen açı yapması aşk ve ilişkilerde olumlu bir dönemi işaret ediyor. Bu, evlilik veya ilişkiler açısından olumlu gelişmeler getirebilir ve duygusal anlamda destekleyici bir zaman olabilir.

Ay’ın Koç burcuna geçişi, enerjinizi yükseltebilir ve yeni projelere odaklanmanızı sağlayabilir. Ancak, Ay’ın Merkür ile kare açı yapması iletişimde bazı zorluklar ve dikkat dağınıklığı getirebilir.

Ay’ın Mars ile üçgen açı yapması ise size cesaret ve pratik bir eylem için motivasyon sağlayabilir. Evde veya kişisel alanda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak, Ay’ın Plüton ile kare açı yapması duygusal olarak yoğun ve sıkıntılı bir sürece işaret ediyor.

Boğa​

u hafta ailenizle bir araya gelmek ve keyifli anılar paylaşmak için harika bir zaman. İş fırsatları ve finansal kazançlar ön planda. Ev dekorasyonu veya gayrimenkul alımı gibi maddi konuları da içeren güzel fırsatlar mevcut.

Romantik ilişkilerde de olumlu gelişmeler var. Seyahat planları, yeni kültürler keşfetmek veya dil öğrenmek gibi deneyimler için destekleyici bir dönem. Ancak ilişkilerde istikrarsızlık ve belirsizlikler olabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemli.

Özellikle aile ve ev odaklı bir dönemdesiniz. Maddi varlıklarınızı artırma ve koruma konusundaki çabalarınız öne çıkıyor. Aynı zamanda, zihinsel olarak da güçlüsünüz; öğrenme becerileriniz, hızlı zeka ve dil yetenekleri ön planda. Finansal kazanımlar, sosyal başarılar ve keyif alma eğilimi vurgulanıyor. Ancak dengede kalmak ve duygusal dengeyi sağlamak önemli. İlişkilerdeki engelleri aşmak ve duygusal olarak dengeli olmak için çaba göstermek gerekebilir.

İkizler​

Ay (Balık) ve Merkür (Oğlak) arasındaki açı, iletişimde etkin ve pozitif bir dönemde olacağınızı müjdeliyor. Aile ile dijital iletişim artabilir, kısa seyahatler veya araba alımları için olumlu zamanlar var. Randevular ve aşk ilişkilerinde iletişim güçlü.

Ay (Balık) ve Uranüs (Boğa) açısı ile arkadaşlarla eğlenceli zamanlar geçirmek ve evde teknoloji veya dekorasyon değişiklikleri için ideal bir zaman. Romantizm ve yaratıcılık artabilir. Aynı zamanda, yüksek teknoloji veya kadınsı ürünlerle ilgili işler için olumlu bir geçiş dönemi. Ay (Koç) ve Merkür (Oğlak) karesi nedeniyle iletişimde gecikmeler veya karmaşa olabilir. Seyahat ve odaklanma konusunda zorluklar yaşanabilir. Mesajlaşırken dikkatli olmakta fayda var, ayrıca aile içindeki çatışmalara dikkat etmek gerekebilir.

Merkür (Oğlak) ve Satürn (Balık) açısı hırslı, planlı ve odaklanmış bir dönemi işaret ediyor. Çalışmalarınızı dikkatlice değerlendirme ve planlarınızı uygulama zamanı. Metodoloji ve çalışkanlık ön planda.

Yengeç​

Bu hafta, Yengeç burcundakiler için oldukça dinamik olacak. Zihinsel olarak hareketli ve duygusal olarak derin bir dönem. İletişim, öğrenme ve seyahat gibi konularda öne çıkan fırsatlar var. Ancak duygusal dengeyi korumak önemli. Merkür’ün Oğlak’ta Jüpiter’le üçgen açı yapması, eğitimle ilgili konularda başarı ve fırsatlar getiriyor. Üniversite başvuruları veya sınav çalışmaları için ekstra çaba göstermek, olumlu sonuçlar getirecek. İş ilişkileri de olumlu gelişmelere işaret ediyor.

Ay’ın Balık burcunda Neptün ile kavuşumu, duygusal olarak hassas bir zaman diliminde olabileceğinizi ifade ediyor. İçsel dengeyi korumak ve duyguları ifade etmek önemli. Bu süre. ilişkilerde dalgalanmalar getirebilir. İstikrarsızlıklar veya heyecan verici ancak beklenmedik değişiklikler olabilir. Dikkatli olmak ve dürüstlüğü korumak için daha fazla çaba harcamalısınız.

Ay’ın Boğa’da Merkür ile üçgen açı yapması, zihinsel ve fiziksel sağlığı destekliyor. Ancak Ay’ın İkizler burcunda Satürn ile kare açı yapması, duygusal olarak ağır hissedeceğinize işaret ediyor.

Aslan​

Bu hafta, duygusal anlamda dalgalanmalar ve biraz içe dönüklük hissedebilirsiniz. Ay’ın Balık burcundaki kavuşumu, sınırlamalar ve belirsizliklerle ilgili duyguları öne çıkarabilir. Partnerinizle iletişimde zorluklar olabilir ve ilişkilerde bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde duygusal anlamda destek arayışı içinde olabilirsiniz.

Aynı zamanda, aileyle ilgili konularda da dikkatli olmak önemli. Sağlık ve iş konularında zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak, Ay’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte enerjiniz yükselebilir. İçsel gücünüzü keşfedeceğiniz bir dönem olabilir. Yeni projelere başlama ve kendinizi geliştirme konusunda cesaretli olabilirsiniz.

Ay’ın Boğa burcundaki hareketleri, özellikle duygusal denge ve mantıklı kararlar alma konusunda dikkatli olmanızı gerektirebilir. Ancak, bu süreçte kendinizi sevme ve kendinize zaman ayırma fırsatı bulabilirsiniz. Aşk hayatında beklenmedik gelişmeler olabilir. Romantik ilişkilerde sürprizlerle karşılaşacaksınız, ancak aynı zamanda ilişkilerdeki dengede değişiklikler yaşanabilir.

Başak​

Başak burcu için bu hafta, aile ve anılar ön planda olacak. Evinizi dekore etmek veya yeni bir yer satın almak gibi büyük değişiklikler yapmak için uygun bir zaman. Romantizm ve duygusal bağlantılar öne çıkabilir. Uluslararası seyahatler veya yeni planlar bu hafta gündeminizden düşmeyecek.

Ancak, bu süreçte bazı zorluklar da yaşanabilir. Aceleci davranma eğilimi ve tartışmalara açık olma durumu var. Maddi konularda dikkatli olmak ve duygusal durumlarınızı dengelemek önemli. İletişimde gecikmeler veya anlaşmazlıklar yaşanabilir, bu yüzden kardeşler veya komşularla anlaşmazlıklara dikkat etmek gerekebilir.

Çalışma ve hırsla ilgili olarak, bu süreçte disiplinli olmak ve hedeflerinize odaklanmak için iyi bir zaman gibi görünüyor. Planlarınızı dikkatlice uygulayarak başarı elde edebilirsiniz. Finansal anlamda ise bu hafta olumlu etkiler barındırıyor.

Terazi​

Hafta, duygusal ve ilişkisel anlamda dengede kalmak adına bazı zorlayıcı, bazıları ise oldukça olumlu etkilerle dolu. Ay’ın Balık burcundaki etkisi, aile birliğini ve hatıraları paylaşma arzusunu artırıyor. Evinizi dekore etmek, yeni ev alma veya deniz kenarında bir yer edinme isteğiniz yüksek. Romantik ilişkiler ve aile birliği için güzel bir zaman dilimi. Jüpiter’in olumlu etkisi, iş fırsatları ve para kazanma şansınızı artırıyor. Ancak Ay’ın Mars ile karesi, para harcama eğilimini artırabilir. Kontrolsüz harcamalardan kaçınmak önemli.

Venus-Uranüs muhalefeti, ilişkilerdeki istikrarsızlığı gösteriyor. Heyecan verici deneyimler arayışında olabilirsiniz ancak bazı ilişkilerde çalkantılar yaşanabilir. Flört etme isteği artarken, dikkatli olmakta fayda var. Ay-Plüton etkileşimi, duygusal derinliği artırırken, içsel dönüşüm arzusu uyandırabilir.

Güneş-Merkür kavuşumu, zihinsel enerjiyi yükseltirken, iletişim ve ifade yeteneğinizi güçlendiriyor. Merkür’ün Yay burcuna geçişi, ifade özgürlüğünüzü artırarak felsefi konulara ilginizi artıracak.

Akrep​

Merkür (Oğlak) ve Jüpiter (Boğa) üçgeni, Akrep burcu için öğrenme ve keşfetme vurgulu bir zaman dilimini işaret ediyor. Üniversite başvuruları, sınav hazırlıkları ya da yabancı kültürleri keşfetmek için ideal bir zaman dilimi söz konusu. İş ilişkilerinde olumlu gelişmeler yaşanabilir, hatta terfi gibi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Ay (Balık) ve Venüs (Akrep) üçgeni ile aşk ve ilişkiler açısından olumlu bir süreç. Evlilik veya ilişki konularında hayırlı bir zaman dilimi. Sevgi dolu bir tutum sergileme, aile ilişkilerine odaklanma ve huzurlu bir dönem geçirme potansiyeli bulunuyor. Ay, Koç burcuna geçiyor. Enerjik bir süreç, kişisel becerilere güven artışı getirebilir.

Venüs (Akrep) ve Uranüs (Boğa) arasındaki açıdan dolayı ilişkilerde heyecan arayışı söz konusu olabilir. Flört ve ilişkilerde değişiklik arzusu yaşayacağınız ancak süreçte dikkatli olmak önemli.

Yay​

Ay (Balık) ve Satürn (Balık) açısı ile haftaya içsel bir durgunlukla başlayabilirsiniz. Sınırlarınızı hissedebilir, melankolik düşüncelere kapılabilirsiniz. Bu süreçte ilişkilerde bazı engellerle karşılaşabilirsiniz, bu da partnerinizle iletişimi zorlaştırabilir.

Ay (Balık) ve Mars (Yay) arasındaki kare yüzünden heyecanlanma ve ani tepkiler konusunda dikkatli olmalısınız. Parasal konularda kontrolsüz harcamalara yönelebilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve içsel olarak tutkulu hissedebilirsiniz.

Ay (Koç) ve Merkür (Oğlak) karesi ile iletişimde bazı aksaklıklar yaşanabilir, seyahat planları gecikebilir veya karışıklıklar yaşanabilir. Zihinsel odaklanma konusunda zorluklar olabilir ve duygusal düşüncelerle mücadele edebilirsiniz. Özellikle mesajlaşma konusunda dikkatli olmalısınız. Ay (Koç) ile Mars (Yay) üçgeni sayesinde bu süreçte irade gücünüz artabilir, cesaretiniz yükselebilir. Evinizle ilgili değişiklikler yapmak için motive olabilirsiniz. Kendinize daha fazla zaman ayırarak kişisel gelişiminize odaklanabilirsiniz.

Oğlak​

Oğlak burcu için bu hafta oldukça etkileyici bir zaman dilimi. Ay (Balık) ve Merkür (Oğlak) arasındaki açı ile haftaya dikkatlice plan yaparak başlayabilirsiniz. İletişim becerileriniz oldukça güçlü olacak, bu da iş veya aile ilişkilerinde olumlu etkiler yaratabilir. Toplum içindeki etkileşimleriniz keyifli ve verimli geçebilir. Ayrıca, seyahat etmek veya yeni bir araç almak gibi planlarınız için uygun bir zaman dilimi.

Merkür (Oğlak) ve Jüpiter (Boğa) üçgeni bu dönemde öğrenme ve keşfetme isteğinizi artabilir. Eğitimle ilgili fırsatlar önünüze çıkabilir, üniversite başvuruları veya eğitimde ilerleme adına olumlu gelişmeler yaşanabilir. İş yaşamında başarılı adımlar atabilir, hatta terfi gibi ileri düzeyde fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınızın eğitimle ilgili başarılarıyla ilgili sevindirici haberler alacaksınız. Farklı kültürleri tanımak ve yeni diller öğrenmek için harika bir dönem.

Kova​

Bu hafta, iletişimdeki güçlü etkiler ve içsel denge arayışınızla öne çıkıyor. İletişim ve bağlantıda oldukça etkili olacaksınız. Ay’ın Balık burcunda Merkür ile oluşturduğu etkileşim, pazarlama, iletişim ve aileyle bağlantı konularında güçlü bir dönemi işaret ediyor. Zoom veya WhatsApp gibi araçlarla ailenizle yoğun iletişim içinde olabilir, seyahat planları yapabilirsiniz.

Aşk ve ilişki alanında, duygusal bir uyum içindesiniz. Ay’ın Balık burcundan Venüs’e olan üçgen açısı, evlilik veya ilişkilerde güven ve uyumu vurguluyor. Sevdiklerinizle iletişimdeki başarınız ve duygusal uyumunuz dikkat çekici olacak.

Kova burcu için, Ay’ın Koç burcuna geçişi, kişisel güçlenme ve girişimcilik zamanıdır. Enerjiniz yüksek, projelere odaklanmak ve zorluklarla başa çıkmak için mükemmel bir zaman dilimi. Ay’ın Koç burcundan Yay burcundaki Mars ile olan üçgen açısı, irade, cesaret ve pratik eyleme yönelik bir dönemi işaret ediyor.

Balık​

Bu hafta, duygusal olarak dalgalanmaların ve karışık enerjilerin olduğu bir döneme işaret ediyor. Ay’ın çeşitli gezegenlerle farklı açılarda bulunması, duygusal dengeyi etkileyebilir. Bazı günler huzurlu ve neşeli hissederken, diğer günler içsel mücadeleler yaşayabilirsiniz.

Aile ilişkileri ve aile içi bağlar öne çıkıyor. Aileyle bir araya gelmek, anıları paylaşmak ve evle ilgili konularla ilgilenmek için uygun bir zaman olabilir. İş fırsatları ve para kazanma şansları da vurgulanıyor. Ancak, ilişkilerde ve iletişimde bazı zorluklar yaşanabilir. Partnerle engeller, iletişim sorunları veya duygusal gerilimler olabilir. Bu dönemde anlayışlı olmak ve iletişimi güçlendirmek önemlidir.

Duygusal olarak hassas olabilirsiniz, bazı günlerde kendinizi yalnız ve terk edilmiş hissedebilirsiniz. Ancak, bu duygusal dalgalanmalar geçici ve özellikle ifade etme şeklinizde yaratıcılığınızı kullanmak, günlük yazmak veya sanatsal uğraşlarla kendinizi ifade etmek bu süreçte yardımcı olabilir.

Ece Alkan

kedi komükk yurdum (4).jpg

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta için sizi en iyi şekilde tanımlayan özelliklerden biri, sınırsız enerji gücünüz olacaktır. Her zorluğa coşkuyla yaklaşacak ve gücünüz, dayanıklılığınız, çalışkanlığınız ekstra bir ivme kazanacak. Bu dönemde hem sevdiklerinizi ihmal etmemeli hem de aşk ilişkilerinizi canlı tutmak için çaba göstermeniz gerekecek. Kariyerinizde ise liderlik yeteneğiniz sayesinde parlayacak ve geliştirdiğiniz stratejiler rakiplerinizi geride bırakmanıza yardımcı olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Bu hafta için, içsel gücünüz ve engelleri aşma yeteneğinizle öne çıkıyorsunuz, ancak başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olmayı unutmamalısınız. İşinize odaklanmaktan keyif alıyor olabilirsiniz ancak denge için kendinize de zaman ayırmanız önemli. Aşk hayatında ise, sevgilinizle uyumlu iletişim önemli olacak; nezaket, adalet ve objektif olmak ilişkinizi güçlendirecektir. Kariyerinizde ise kararlılıkla görevlerinizi yerine getiriyor ve bu da size başarı getiriyor, ancak yeni projelere sorgusuzca atlamadan önce potansiyelinizi değerlendirmek bu dönemde önemli olacak, böylece daha büyük başarılar elde edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu hafta için, sorunları dikkat ve sabırla ele almanız sayesinde artan enerjiniz ve özgüveninizle çevrenizde olumlu etkiler yaratabilirsiniz, Hem bireysel projeleri hem de ekip çalışmalarını başarıyla tamamlama yeteneği sergileyebilirsiniz. Önerileriniz kabul görüyor ve insanlar sizin fikirleriniz konusunda bu dönemde sizi destekleyebilirler. Bu haftayı kendi amaçlarınıza ulaşmak için kullanın, kararlılıkla ilerleyin ve başarılarınızı kutlama zamanı geldiğinde bu durumdan en iyi şekilde faydalanacaksınız. Aşk hayatınızda diplomatik ve anlayışlı bir tavır sergilemeniz sorunları hızla çözmenize yardımcı olacaktır. Bu hafta gökyüzü sizlere sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirme veya yeni ilişkilere adım atma fırsatları sunuyor. Kariyerinizdeki verimli ve düşünceli tavırlarınız takdir edilmeye değer, bu hafta ise daha büyük başarılar için adımlar atabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin, çünkü bu hafta sizin zamanınız. Çevrenizdeki insanlar sizi takip etmek isteyecek, çünkü ikna edici bir duruşunuz olacak. Endişelenmeyin, kararlılıkla ilerleyerek sorunların üstüne gittiğiniz taktirde cesurca adımlar atma gücünü elde edebileceksiniz. Aşkta adil davranırsanız, uzun vadeli ilişkilerinizde uzlaşma sağlayabilirsiniz veya bekarsanız bir şekilde yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizde yetenekleriniz ile ön plana çıkacağınız bir hafta olacak ve belki iş arkadaşlarınızın belki de yöneticilerinizin dikkatini çekme şansı elde edebilirsiniz. Bu hafta, ilgi odağı olacaksınız keyfini çıkarın.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Bu hafta iş hayatınızda daha fazla ekip çalışması içerisinde bulunmak durumunda kalabilirsiniz. Bu durum motivasyonunuzu arttıracaktır ancak ekip arkadaşlarınızın endişelerini ve fikirlerini. göz önünde bulundurarak başarıya ulaşmak son derece önemli olacaktır. Eleştirilere karşı öfkelenmek yerine farklı bakış açılarını düşünerek yaklaşın. Aşk hayatında ise, eleştirel davranışlar yerine daha sakin bir tutum benimsemek ilişkinizi güçlendirebilir. Bekarsanız, saygılı bir yaklaşım ilişki kurma şansınızı artırabilir. Kariyerinizde ise enerjinizi olumlu bir şekilde kullanın, iş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklardan kaçının ve kontrollü bir tavırla daha fazla başarı ve takdir elde edebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu hafta sergilediğiniz özgüven ve soğukkanlılık, hem iş dünyasında hem de kişisel yaşamınızda zirveye tırmanmanıza olanak tanıyor. İnsanlarla kurduğunuz iletişim, sizi öne çıkarıyor. Uzun süredir ihmal ettiğiniz projeleri ve insanları yeniden canlandırma fırsatı elde edeceksiniz bu hafta. Aşk hayatınızda, sorunları olumlu bir şekilde çözme yeteneğiniz sizi daha derin bağlantılara yönlendiriyor. Bekarsanız, büyük bir adım atmaya hazır olun. Ya bir ilişkiyi kalıcı hale getirebilirsiniz ya da yeni bir aşka yelken açabilirsiniz bu dönem. Kariyerinizde, zorlu durumları kolayca aşmanın yanı sıra, iş arkadaşlarınız arasında uyum sağlama yeteneğiyle de öne çıkıyorsunuz. Kendi işlerinize odaklanın ve önemli kararları ertelemeyin; şimdi harekete geçmenin tam zamanı.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Bu hafta gökyüzü enerjisine bağlı olarak bastırılmış öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürmeniz sizin hayrınıza olacaktır. Söz gümüşse sükut altındır sözü bu hafta sizin için söylenmiş en değerli söz. Mümkün olduğunca savunmaya geçmek yerine işbirliği yapmaya odaklanmanız sizin hayrınıza olacaktır. Sizden yardım talep edildiğinde sabırlı ve diplomatik olun, hızlı tempoya kapılmayın, aksi takdirde gereksiz sorumluluklar sizi bekliyor olabilir. Aşk hayatında, kolaylıkla çatışmaya dönüşebilecek konuşmalar içerisinde yer alabilirsiniz bunun altında ise yoğun tutku yer alıyor. Dolayısıyla doğru iletişimle sorunları çözmeye odaklanın, çünkü cinsellik çatışmaları çözmez. İş yerinde sakin kalarak sorunları bertaraf edebilirsiniz ve fikirlerinizi net bir şekilde ifade edin, çünkü endişelerinizi paylaşmak önemli olacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Son zamanlarda, en ufak sebepten öfke patlamaları yaşama eğilimindesiniz ve sakinliğinizi korumakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Başkaları sizi kasıtlı olarak tahrik etmeye çalışıyor gibi hissettiğinizde, kontrolünüzü yeniden kazanmak zor olabiliyor. Bu dönemi aşmanın anahtarı işbirliği ve uzlaşıya odaklanmak olacaktır. Stresten kaçının ve ihtiyaçlarınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aşk hayatınızda, ilişkinizi canlandırmak ve mutlu olmak için çaba göstermelisiniz. Partnerinizi dikkatle dinlemek, ilişkinizi riske atmamak ve tutkuyu artırmak önemli olacaktır. Kariyerinizde, tartışmalı durumlarda daha sakin bir tavır benimseyin ve odaklanmanız gereken işlere yönelin. Aynı zamanda iş ve özel hayat dengesini göz önünde bulundurun ve kişisel ihtiyaçlarınıza önem verin.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Kendinizi biraz daha kontrol etmeniz gereken bir dönemdesiniz; çünkü en ufak bir sebep yüzünden tahrik ediliyor, fazla enerjiniz öfke patlamalarına neden olabiliyor. Bu tür tepkiler hem kişisel ilişkilerinizde hem de iş hayatınızda sorunlara yol açabilir. Bu gibi davranışları hayatınızın diğer alanlarında alışkanlık haline getirmemek için sorumluluk ve uzlaşmaya odaklanmanız önemli olacaktır. Aşk hayatınızda, daha düşünceli olmalı ve partnerinizin bakış açısını anlamaya çalışmalısınız. İnatçılık ve otoriterlik ilişkinizi zorlayabilir, bu yüzden daha anlayışlı bir tutum benimsemek ilişkinizi güçlendirebilir. Kariyerinizde, iş arkadaşları veya patronunuzla yaşadığınız zorlukların geçici olduğunu unutmayın ve sakin bir şekilde düşünerek sorunları çözmek daha yapıcı olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Bu hafta yeteneklerinizi sergileyerek, hem iş hem de kişisel hayatınızda yeni ve zorlu görevleri üstlenmeye istekli olacaksınız. Romantizm ve aşk cephesinde ise flört etme isteğiniz artıyor, bu nedenle bekarsanız çekiciliğinizi kullanarak romantik fırsatları değerlendirmenin tam zamanı. Mevcut bir ilişkiniz varsa, ilişkinizi canlı tutmaya odaklanın. Kariyer açısından iş yerinde tüm becerilerinizi kullanarak, iş arkadaşlarınız ve üst düzey kişiler tarafından takdir ediliyorsunuz. Bu ilham verici tavrınızla kariyerinizde daha fazla ilerleme kaydedebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Son derece üretken ve başarılı olma yeteneğinizin ön planda olduğu bir hafta sizleri bekliyor, ancak kendinizi tehdit altında hissettiğinizde aşırı tepki verme eğilimindesiniz. Karşılaştığınız sorunlara öfkeyle veya duyarsız bir yaklaşım yerine daha amaçlı ve düşünceli bir tutum benimsemek daha verimli olacaktır. Aşk hayatında partnerinizi anlayışla karşılayın ve ona ihtiyaç duyduğunuzu gösterin bu ilişkinizi daha fazla canlandıracaktır. Bekarsanız, ölçülü davranın ve partner adaylarınıza saygılı bir şekilde yaklaşın. Kariyer hayatınızda, yüksek enerjinizi olumsuz düşünceler yerine daha yapıcı bir şekilde kullanmaya çalışın ve tepkisel olmamaya çaba gösterin.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Bu hafta kendinizi son derece enerji dolu ve formda hissediyorsunuz. Bir süredir ertelediğiniz işleri yerine getirmek için harika bir dönemdesiniz. Yeni projelere başlamak için ise mükemmel bir zaman. Karşınıza çıkacak fırsatlar sizi biraz şaşırtabilir, ancak bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için ihtiyacınız olan şansa sahipsiniz. Projenizi başarıyla tamamladığınızda, başkalarının takdirini kazanabilirsiniz. Aşk hayatınızda çekici ve sosyal bir dönemdesiniz, bir ilişkiye başlama olasılığınız yüksek. Kariyerinizde etkili bir şekilde çalışabilir ve iletişim yeteneklerinizi kullanarak projeleri başarıyla tamamlayarak, takdir ve övgü alabilirsiniz.

Funda Koç

X