17 aylık bebeğim yürümüyor

apekmimek

MinikMucizemMisinSenBenİm
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
6.832
637
Merhabalar....2018 Nisan ayı doğumlu bir erkek bebeğim var.
Şu ana kadar gelişim aşamaları normal olarak ilerledi.Başını tutması,destekli desteksiz oturması baş çevresi v.s
17 aylığız ama yürümüyor
Koltuklara inip çıkıyor
Bir yere tutunup kalkıyor sıralıyor
Elinden tutunca yürüyor
Tek başına tutunmadan dengede bir süre durabiliyor
Ama hadi yürü deyince direk oturuyor

Çocuk doktorumuz bir şey çıkacağını zannetmiyorum dedi ama ilk önce ortopedi görsün dedi
Götürdüm bir problem yok dedi ortopedi.
10gün önce çocuk noröloğuna götürdüm.O da sorun yok dedi

Çocuk gelişim uzmanında gördü
Her şeyden geçti.Yürüme koşma olmadığı için Kaba Motoru ayına göre çıkmadı.

Arkadaşlar var mı aranızda bizim gibi ya da benzeri olanlar.
Artık yürüsün şu yerlerden kurtulsun istiyorum.
Kızım var 7 yaşında o 13 aylıkken yürümüştü.

Erkekler biraz tembel olur, benim teyze oğlu şuan 3 veya 4 yaşında, 20 aylıkken yürüdü. Herşey normal ise, sabretmen gerekecek. Ama örümceğe falan alıştırma, ara ara kollarının altından tut, öyle alıştır.

Erkekler biraz tembel olur, benim teyze oğlu şuan 3 veya 4 yaşında, 20 aylıkken yürüdü. Herşey normal ise, sabretmen gerekecek. Ama örümceğe falan alıştırma, ara ara kollarının altından tut, öyle alıştır.
Teşekkürler cevabınız için...
Yürüteç aldık ama hiç sevmedi kullanmadık.sürmeli yürüteci var onu çok güzel kullanıyor.Ara ara kollarından tutup yürütüyorum.
Sabırla beklemekten başka çaremiz yok.Ama zor işte.Allah büyütül çaresiz dert vermesin hiçkimseye inş.

Bol bol kollarından tutup yürüt benim oğlum yaşına girdi yürümüyor diye stres yapmıştım hiç niyeti yoktu hep gezdirdim kollarından tutup hatta Sırayla bi tur ben bir tur eşim 15 günde yürüdü 13. Ayına girmeden bi gün birden kalktı ve yürüdü herseyini Zamanı var hiç bi sorun çıkmamış merak etmeyin

kardeşimin kızı 18 aylikken yürüdü.hic bir problemi yokmuş endişelenmeyin yürür yakinda

Merhabalar....2018 Nisan ayı doğumlu bir erkek bebeğim var.
Şu ana kadar gelişim aşamaları normal olarak ilerledi.Başını tutması,destekli desteksiz oturması baş çevresi v.s
17 aylığız ama yürümüyor
Koltuklara inip çıkıyor
Bir yere tutunup kalkıyor sıralıyor
Elinden tutunca yürüyor
Tek başına tutunmadan dengede bir süre durabiliyor
Ama hadi yürü deyince direk oturuyor

Çocuk doktorumuz bir şey çıkacağını zannetmiyorum dedi ama ilk önce ortopedi görsün dedi
Götürdüm bir problem yok dedi ortopedi.
10gün önce çocuk noröloğuna götürdüm.O da sorun yok dedi

Çocuk gelişim uzmanında gördü
Her şeyden geçti.Yürüme koşma olmadığı için Kaba Motoru ayına göre çıkmadı.

Arkadaşlar var mı aranızda bizim gibi ya da benzeri olanlar.
Artık yürüsün şu yerlerden kurtulsun istiyorum.
Kızım var 7 yaşında o 13 aylıkken yürümüştü.
Benim oğlum da nisan doğumlu henüz yürümüyor. Artık 18.aya geldik diye endişelerim artmaya başladı. Sürekli rüyalarımda görüyorum yürüdüğünü :) tek başına dengede çok kısa süre duruyor o da nadir . Yürümek dışında her şeyi yaptığı için doktor bir sıkıntı görmedi ama bizim de ortopedi ve nörolojiye bir gitmemiz iyi olacak sanırım. Of nolurdu şöyle vakitlice yürüseydi şu bebeler :))

Benim oğlum da nisan doğumlu henüz yürümüyor. Artık 18.aya geldik diye endişelerim artmaya başladı. Sürekli rüyalarımda görüyorum yürüdüğünü :) tek başına dengede çok kısa süre duruyor o da nadir . Yürümek dışında her şeyi yaptığı için doktor bir sıkıntı görmedi ama bizim de ortopedi ve nörolojiye bir gitmemiz iyi olacak sanırım. Of nolurdu şöyle vakitlice yürüseydi şu bebeler :))
.

Merhaba
İnsan ister istemez endişeleniyor haklısın.
1,5 yaş oldular.Bi yürüsün adak bile adadım.Her gün kalktığımda acaba bugün yürümeye çalışır mı diyorum ama
yok işte.
Anlattığım gibi doktorlar sorun yok
Geç yürüyecek deselerde artık sıkıldım
Rabbim yürü ya kulum dese şu yavrulara da biz de rahat bir nefes alsak.
Siz de götürün çocuk nöroloji uzmanına içiniz rahatlar en azından.
Tek eksikleri cesaret.Ben onu anladım oğlumda.korkuyor.
Ayaklardan ziyade bel kaslarını iyi kullanmaya başlarsa yürümeye başlarmış.Egzersiz yaptırmak lazım ama ne mümkün.
İnş tez zamanda yürür yavrularımız
Haberleşelim
Biz 20 Nisan doğumluyuz bu arada.

18 ay 11 günlük oldu oğlum halen yürümüyor:KK43:
Hikayemi başta anlattmıştım

.

Merhaba
İnsan ister istemez endişeleniyor haklısın.
1,5 yaş oldular.Bi yürüsün adak bile adadım.Her gün kalktığımda acaba bugün yürümeye çalışır mı diyorum ama
yok işte.
Anlattığım gibi doktorlar sorun yok
Geç yürüyecek deselerde artık sıkıldım
Rabbim yürü ya kulum dese şu yavrulara da biz de rahat bir nefes alsak.
Siz de götürün çocuk nöroloji uzmanına içiniz rahatlar en azından.
Tek eksikleri cesaret.Ben onu anladım oğlumda.korkuyor.
Ayaklardan ziyade bel kaslarını iyi kullanmaya başlarsa yürümeye başlarmış.Egzersiz yaptırmak lazım ama ne mümkün.
İnş tez zamanda yürür yavrularımız
Haberleşelim
Biz 20 Nisan doğumluyuz bu arada.
Benim oğlum da 2 nisan doğumlu. Bizimkinde tedirginlik var hemen ellerime yapışıyor güvende hissetmek istiyor. Bıraksa elimi ayakta duracak tek başına ,sonra da yavaş yavaş gerisi gelecek ama yok. Bugün parka götürdüm. bir süre sonra bağımsız hareket etmek istediği için emeklicem diye ağlamaya başladı. Tabi mecbur kucakladım eve döndük.

Benim oğlum da 2 nisan doğumlu. Bizimkinde tedirginlik var hemen ellerime yapışıyor güvende hissetmek istiyor. Bıraksa elimi ayakta duracak tek başına ,sonra da yavaş yavaş gerisi gelecek ama yok. Bugün parka götürdüm. bir süre sonra bağımsız hareket etmek istediği için emeklicem diye ağlamaya başladı. Tabi mecbur kucakladım eve döndük.
Aynı durumları yaşıyoruz maalesef...
Cesaretleri olmadığından korkuyorlar.
Elinden tutup yürütüyorum
Elini o kadar sıkı tutuyor ki bırakırım diye tedirgin yürüyor.
Hasta olur ilaç veririz bir zaman sonra iyileşiyor.Bu öyle bir şey de değil
Beklemekten başka çaremiz yok.

Ne kadar takmayalım desekte takıyor insan işte...Bir ay geçsin bir ayndaha geçsin dedik dedik 1,5 yaşını geçtiler.

P.ertesi randevu bulabilirsem çarşambaya ya da perşembeye başka bir profa götüreceğim.Bu doktor da bir problem görmezse o zaman bir nebze daha rahat olurum herhalde.
Sen de durumundan haberdar et olur mu

Ne kadar takmayalım desekte takıyor insan işte...Bir ay geçsin bir ayndaha geçsin dedik dedik 1,5 yaşını geçtiler.

P.ertesi randevu bulabilirsem çarşambaya ya da perşembeye başka bir profa götüreceğim.Bu doktor da bir problem görmezse o zaman bir nebze daha rahat olurum herhalde.
Ortopediye mi götürüyorsun canım.

Merhaba canım. Bizim oğlan yürüme sinyalleri vermeye başladı. Dün akşam kendisi ayağa kalkmaya çalıştı herhangi bir yere tutunmadan. Biz de bir sevinçle alkış falan hoşuna gitti o da bizim coşkumuza katılıp devam etti sürekli ama yarım kalkıyordu tam doğrulamıyordu. Bu akşam tam olarak doğrulup dikilmeye başladı yine biz de bir sevinç tabi :) sonra 3 5 adım atarak umutlandırdı bakalım devamı gelir inşallah

Merhaba canım. Bizim oğlan yürüme sinyalleri vermeye başladı. Dün akşam kendisi ayağa kalkmaya çalıştı herhangi bir yere tutunmadan. Biz de bir sevinçle alkış falan hoşuna gitti o da bizim coşkumuza katılıp devam etti sürekli ama yarım kalkıyordu tam doğrulamıyordu. Bu akşam tam olarak doğrulup dikilmeye başladı yine biz de bir sevinç tabi :) sonra 3 5 adım atarak umutlandırdı bakalım devamı gelir inşallah
Merhaba inş devamını getirir.sevindim adına
Ben de Çarşamba günü Profa götürdüm.çocuk nöroloğu.
Uzun uzun muayene etti.
Zihinsel ve fiziksel hiç bir sorunu yok dedi.
Büyük ihtimal korkuyor dedi
Bizim ki de 2 3 gündür kendi kendine ayağa kalkmaya çalışıyor.
Tam doğrulmaya ramak kalıyor oturuyor
Bu da bir sinyal gibime geliyor
İnş yürür artık.
Doktor üstüne koyarak az azda olda ilerleme varsa iyiye işaret demişti
Hadi inş

Merhaba inş devamını getirir.sevindim adına
Ben de Çarşamba günü Profa götürdüm.çocuk nöroloğu.
Uzun uzun muayene etti.
Zihinsel ve fiziksel hiç bir sorunu yok dedi.
Büyük ihtimal korkuyor dedi
Bizim ki de 2 3 gündür kendi kendine ayağa kalkmaya çalışıyor.
Tam doğrulmaya ramak kalıyor oturuyor
Bu da bir sinyal gibime geliyor
İnş yürür artık.
Doktor üstüne koyarak az azda olda ilerleme varsa iyiye işaret demişti
Hadi inş
Inşallah yakında peşlerinden koşturacağız , geç yürümüş olmalarinda gerçekten bir hayır varmış diyeceğiz :) maşallah sizinki de başlamış çalışmalara gerisini de getirecek yavrularımız .

Inşallah yakında peşlerinden koşturacağız , geç yürümüş olmalarinda gerçekten bir hayır varmış diyeceğiz :) maşallah sizinki de başlamış çalışmalara gerisini de getirecek yavrularımız .
Hayırlısıyla inş.şuan tek isteğim o🙏
Adağım var yürüsün hemen yerine getireceğim.
İnş daha fazla telaşlandırmadan yürüyecek yavrularımız 🙏🏻

Merhaba....
Var mı yürüme konusunda gelişmeler??
Oğlum kendi kendine ayağa kalkmayı başardı ama adım atmadı henüz.
Ablasına söyledim yavaş yavaş kalk
diye o da ona bakarak kalktı.
Ayakları ayrık şekilde kalkıyor
Biraz bitişik olsa adım atması daha kolay olur
Seninki de ayağa kalkarken ayaklarını çok açıyor mu?

Merhaba....
Var mı yürüme konusunda gelişmeler??
Oğlum kendi kendine ayağa kalkmayı başardı ama adım atmadı henüz.
Ablasına söyledim yavaş yavaş kalk
diye o da ona bakarak kalktı.
Ayakları ayrık şekilde kalkıyor
Biraz bitişik olsa adım atması daha kolay olur
Seninki de ayağa kalkarken ayaklarını çok açıyor mu?
Evet bizimki de genelde çok açıyor ayaklarını. Adım atmıştı aslında ama uzun mesafede o adım işini yürümeye ceviremedik henüz:) ayaktayken poposunun üstüne düşmüştü ve çok hoşuna gitti. Şimdi ayağa kalkınca düşmek için bekliyor , olmazsa kendini atıyor yere. O yüzden adım atma girişiminde bulunmuyor hiç:) bazen kalk deyince kalkıyor, kalkmazsa sizin ablanın görevini ben üstleniyorum beni görüp kalksın diye :) ama bu kadarını yapmışken devamı da gelecektir diye düşünüyorum. Yakın mesafeden koltuğa doğru bırakıyorum öyle birkaç adımda koltuğa gidiyor eğleniyor.

Evet bizimki de genelde çok açıyor ayaklarını. Adım atmıştı aslında ama uzun mesafede o adım işini yürümeye ceviremedik henüz:) ayaktayken poposunun üstüne düşmüştü ve çok hoşuna gitti. Şimdi ayağa kalkınca düşmek için bekliyor , olmazsa kendini atıyor yere. O yüzden adım atma girişiminde bulunmuyor hiç:) bazen kalk deyince kalkıyor, kalkmazsa sizin ablanın görevini ben üstleniyorum beni görüp kalksın diye :) ama bu kadarını yapmışken devamı da gelecektir diye düşünüyorum. Yakın mesafeden koltuğa doğru bırakıyorum öyle birkaç adımda koltuğa gidiyor eğleniyor.

Kaplumbağa misali bizim yavrularımız
Ha bugün ha yarın diye diye 19 aylık oldular yürüyemedi tembeller :KK66:
Nasıl bir yük vearıyorlar bizlere bi bilseler...
Ha gayret diyelim ne yapalım
Doktor demişti.Üstüne ekleyerek ilerleme katediyorsa er geç yürüyecektir diye.
Artık yürüyün bebeler :KK66:
İnş tez zamanda güzel haberler veririz birbirimize...

X