Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 15 yaşındayım saçlarım dökülüyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ya demir eksikligi, ya pko var.. yaglarla bakim yap, vitamin destek al.. cok kotu degil caniminici abartmissin.. ergenlikte takilir boyle seylere. anlatmana bakinca baya kel sandik bizde.. annenin teyzelerinin nasil? genetik bir incelik mi var saclarinizda?

yeme duzenin nasil meyve sebze yiyor musun?

genetik olsa ozellikle oralar 15senede coktan kel olurdu yani bir umut var demektir bu
once beslenmeyi duzeltip fazla kilon varsa kilo vermelisin ki pko etkileri azalsin ve abur cuburu hemen birakman lazim , cinko eksikliği varsa oda cok doker
Evet herzaman kilo fazlam oldu aşırı olcak kadar değil ama yinede hep fazlalığım vardı belkide sağlıklı beslnsem sorunum düzelicek ama hiç bi istikrarım olmadı bu konuda

1.si asla kel denilecek bir saç değil bu. Saçların seyrek. İçin rahat olsun seni tedirgin edecek boyutta bir sıkıntın yok.

2.si bu dertle uğraşan biri olarak çok şanslısın. Çünkü yaşın daha çok genç. Sorununu erkenden fark etmişsin. Çoğumuz senin yaşlarında bu sorunu yaşamamaıza rağmen bilinçsizlikten 30lu yaşlarımızda tedavi için arayışa başladık. Ne kadar erken, o kadar iyi.

3.sü hemen bir endokrinoloji uzmanına git. Dermatoloji, kadın doğum vs değil. Direkt endokrinoloji. Tepeden tırnağa tüm kan, hormon, ultrason değerlerini istesin doktor. Ona göre sorunun ortaya çıkar ve tedaviye başlanır. Emin ol çok fark edecek.

Asla üzülme, bu konuyu kompleks yapma. Moral önemli. Gencecik, pırıl pırıl bir kızsın. Allah başka dert vermesin, ben çözüm bulacağına inanıyorum.

Benim sacim bundan daha az. Evet takardım ama hic bu kadar ileri boyutta olmadi. Bendeki genetik, ayrıca pko var. Elimdekileri koruyup guclendirmeye calisiyorum ben de 😁 bir de bu azicik sacim emzirirken nasil dokuldu anlatamam. Neyse ki onlar yavas yavas geldi sanki. Sana tavsiyem sacini guzel bir model bulup kisa kestir. Uzun olunca daha seyrek gorunuyor. Bob kesim falan guzel oluyor. Karantina oncesi oyle kestirmistim ben. Simdi uzadılar, hic bir sekle girmiyorlar. Kisa sac bizim icin en iyisi. Bir de d vitamini cok önemli. Benim eksik mesela. Beslenme,bol su falan dikkat et. Cogalmsa da daha saglikli olur en azindan. Bir de ben bugun kina yaktim. Daha yıkamadım. Besledigini soyluyorlar. Bi arastir istersen. Hic oyle kafaya takacak kadar seyrek degil saclarin. :KK66:

Canım adetinin 2. Günü jinekolojiye git belki pko vardır sivilce ve bel bölgesinden kilo alma sorunun var mi

Saç Sorunlarına Veda Etmeye Hazır Olun!

Son düzenleyen: Moderatör:
X