14 yaş ergenlık erkek arkadaş

Erkek arkadasi mi kufurlu konusuyor kiziniza. 😲Asla asla kendisiyle böyle konuşturmasin kac yasinda olursa olsun. Bu konunun uzerine düşün mutlkaa, konuşmalarini da takip etmeye devam edin.
Yani orda hanı ıkı arkadas sakalasır ya
Mesela kızım ders calışmam lazım yazmamam lazım demiş
Karsıdakıde sürtük ,o.. evladı neler neler sıralamıs
Buda kdfkfkfkffkc yapıyolar ya oyle yapmıs cvp vermemıs
Ben konustum yanı saka bıle olsa bunları soyleyen bırınemı layık gordun kendını
Bu onsan sana saygıda duymaz sevmezde .
Sevseydı kırmamaya calışırdı bu nasıl uslup boyle dıye konustu
Etkılı oldu sanmıstım ama olmamıs

ben orta son sınıftayken benim değil ana bir arkadaşımın (siniftan) erkek arkadasi vardı bize çok garip geliyordu 😅kızım şu an 3.sinif size hak veriyorum o yaşta erkek arkadaşı olsun istemem ama ne yapılabilir hiçte fikrim yok☹️ devir kötü kanlar deli akıyor insan korkuyor çok da haklısınız.
Evet ınanın onu kaybetmekte ıstemıyorum ama yanlışa yonlenmesınıde
Onun ıcın kırıcı olmak ıstemıyorum ama bu ıkı olunca uykudan uyandırıp babası devreye gırdı
Bız senı okumayamı soytarılıgamı gonderıyoruz doye bıraz bagırdı
Bılmıyorum napcaz
Babasıyla konusuyordum ama devreye sokmamıstım
Banadı evde daha oasif olan zatwn ben bıraz daha otorıter

Aslında cok tahammulsuz ve sert bırıyım ama ergenlık oldugundan berı kızıma bu sekılde davranmam onun ve benım acımdan daha kuvvetli olur dıye kendımı sıkıyorum
Gercekten tamda soyledıgınız gıbı olmaya calısıyorum
Kontrolum altında ama yıne yasasın sınırını bılerek
Be kımseden sevgı veya maddı bır beklentısı olmasın dıyede elımden gelenı yapıyorum
Ama bırkez konusup tekrar aynı seyle karsılasınca
Çünkü tamam haklısın demişti
Şimdi tekrar iletişimi bırakmadıgını gorunce ben cokmu ipleri bıraktım
Neden hıc cekınmedı korkmadı dedım
Ona ayrıca cok uzuldum
Yanı bukadar ıyı davranmaya calısmam işe yaramadımı dıye üzüldüm
Ikı ay kaldı sınava
Bunun daha lisesi üniversitesi var ben biraz afalladım
Bence çocuğun güvenini kaybetmemek önemli sizden saklayacağı ve Allah korusun tehlikeli veya tatsız bir durumda annem duymasın duyarsa keser beni diyip elaleme sığınmasındansa annem var demesi daha güzel ve siz çok iyi bir annesiniz.

Merhaba içinden cıkamadıgım bır durum var
Kızım 14 yasında 8. Sınıfta
Gayet uyumlu ılımlı calıskan ,derslerınde basarılı ve sorun cıkarmayan bır cocuk
Gecen senelerde kızlarla konsumaları karıcım kocacımlıydı. Cok sasırdım lgtb fılan övülüyor korktum
Ama baktım eskıden bız nasıl aşkım canım dıye hıtap edersek o durum gıbıydı ..
Hemen hemen hepsı osekıl konusuyordu
Erkeklere karsı ılgısıde henuz olusmamıstı,korktum
Bende guzel bır konusma yaptım
İşte ilerde begenebılecegı bırılerının olabılecegını bunların normal oldugunu ama yaşı geregı bukadarla sınırlı kalması gerektıgını
İsterse üniversite döneminde vs aklı basına erınce erkek arkadas muhabbetıne gırebılecegını anlattım
Bendende saklama dedim konusalım dedım
Kızlarla bu konusmalardan korkuma şakayla yok kızım lütfen erkeklerden hoşlan kızlar olmasın sakın dedım..

Ama benım bu konusmam okadar etkılı be yanlış olmuskı ..
Bu sene bırınden hoslandıgını acıkladı
Sok oldum tepkı vermedım ,önce ne yapacagımı bılemedım
Sonra düşündüm korkutmak kırmakta ıstemedım
Hoslanabılecegını,ilgi duyabılecegını ama hem yasının kücük oldugunu hemde lgs dersler için onu guzelce uyardım .

Bır ay gecmedı telefonda ınstagramdan o cocukla sevgılı muhabbetıne girdigini gordum
Cok uzuldum ama aklı basında ve hareketlerınde asırılık yok ve derslerı cok ıyı
Bunun ıcın yıne sakınce yanlış oldgunu benım onunla konusmamın amacı bu olmadıgını .
Boyle bırsey duymak ve gormek ıstemedıgımı guzel bır dılle anlattım

Bu arada şımarık ve arsız bır cocuk degıl cok uysal ve gercekten akıllı bır kız
bu yuzdende ters tepkı verıp kırıp ıncıtmek yada onu bana karsı karsıya getırmek ıstemedım

Telefonu var dershane ordan okul aksam eve gelıyor
Olması şart bu aralar otobusle gıdıp gelmesını saglıyoruz

Herseyı yapılır ,ust bası markalar ,elınde 11 pro ,ne denırse yapılır (tabi bir sınırı var)
Yani kimsede gözü kalmasın
Gecen pandora aldım ilk gunden düşürdü kaybettı
Arkadaslarıyla yazısmalarına baktım annem kızacak va beklentısı vardı
Bana guvenı zedelenmesın dıye canın sagolsun yıne olsa yıne alırım sonucta bılerek yapmadın fılan dıye gaz verdım
Cunku babası bıraz kızmıstı yanı parayı cöp ettınız ne gerek vardı
Bende deger gordugunu hıssetsın ,baskasından deger gormeyı beklemesın dıye dusunuyorum
Bunu bırtek pandora ıphone alarak degıl onun sevdıgı bır cıkolatayı alarak . Ne bıleyım kucuk bır kek ,anahtarlık yanı ona degerlı oldugunu dusundugumuzu gostermek ıcın
Hanı bunları yaptıgım ıcınde sımarık bır cocuk gıbı gelmesın gozunuze . Oylede degıl

Kımsenın elındekıne gozu dusmesın herseyıde anne baba evınde yeterınce kararında gorsün diye elimizden gelenı yaparız

Telefonu elınden almıstım ozaman bır konusma yaptım ve telefonu sadece okul ve ders ıcın kullanması gerektıgını soyleyerek gerı verdım
Yanı sonucta devamlı gerek olan bırseyı elınden alıp ceza verdım gıbı gormesın
Bıze cephe almasın ,kırılmasın dedım

Ama şimdi telefonu tekrar karıstırdım
Yıne o cocukla konusmalar sevgılı muhabbetı

Yani siz olsanız ne yaparsınız?

Gormezden gelemem yası kucuk
Gercekten yanlış bırsey yapmaz ve gercekten aklı basında bır kız
Yanı bu durum ıcın bekler gozler ve gormezden gelırmıydınız
Yoksa daha sert bır sekılde konusurmuydunuz

Yanı bazen olabılırmı acaba hepsının var artık devır degıstı dıyorum
Kısıtlama nereye kadar dıyorum ama yanı bunun lısesı unıversıtesı var
Daha yası kucuk ben karsıyım

Ne yapmamı onerırsınız ?
Bu sefer baya sert olucam ve telefonuda alıcam galıba. Hatta okula gıdıp bı gorunucem
Onu rezıl etmek kırmak ıstemıyordum ama ne yapabılırım
İlk önce anlat saklama demişsiniz sonra da anlatınca bocalamışsınız. Ergen olan o siz değilsiniz. Böyle yaparak ancak güvenini sarsarsınız çocuğun

Mesajlari okumanizda bir kotuluk gormedim daha kucukler benim kizimda 10 yasinda bende arkadaslariyla mesajlasmalarini okuyorum mecburen daha ozel hayatlari olacak yasta degiller.karim kocam muhabbetini bende duydum ozellikle bu koreli fanlarinda felan bu tur konusmalar cok oluyor.Sevgililik konusundada cok ustune gitmeyin. Ama bol bol konusun belliki maddi durumunuz iyi gerekirse destek alin.Simdiki cocuklar ergenlige cok cabuk giriyor.Ne yazikki bizim jenerasyondan cok farklilar
Inanın herzaman almıyorum telefonunu
Aldıgımdada ılla ıkı oldu bırsey cıkıyor sok oluyorum
Gecen arkadasının annesıylede konustum
O boyle bırseyı gecen sene yasamıs daha kucukken
Bı yonden sevınıyorum benımkı 8 ben gec gonderdım . Normal gonderseydım lıse olacaktı
O kadında bız gecen sene neler yasadık cok zordu sımdı yok dedı
Kızınında var konusmalarda gordum
Cokta acık vermeden sen bı konusmalarına bak bı gozlemle dedım
Kadında sasırdı . Ama bıseyde dıyemedım

Daha neler ben de normal cocuk aski filan sandim. 🙄 31 yasindayim hayatimda duymadim boyle laflar bir erkekten bana karsi. Bilemedim cocugum da yok ama oyle kufurler gorsem sakin kalabilir miydim hiç emin degilim. Siz yine konusmayi deneyin ama olmuyorsa cocuk psikolojisinden anlayan uzman birine danişmak belki en iyisidir belki.

Cocuga agzini topla diye carlamamak icin elim ayagim titrerdi benim. 🤐

Bu kadar özeline kadar bakmasi utanc verici bir durum.. siz 14 yasinda iken ne yapiyordunuz? Kiziniza güverenek baslayabilirsin mesela dersleri aksatmadigi sürece sorun yok. Siz sadece kiziniza sorumlulugu ögretin seygiyi merhametliyi saygiyi ahlakligi ara ara nasihat et ki.. simdiden baski yaparsaniz size yalan söylemeye baslayacak kizinizla yeri geldiginde arkadas yeri geldiginde Anne davranirsaniz aynisi Baba faktörü de gecerli. Burda baba rolü ele alinmasi gerekiyor bak kizim erkekler bildigin gibi degil kendini dikkat et seni kandirirlar buna izin verme vs nasihat edecek yargilamadan da yerine göre davranacak.
14 yasında valla ben okul ev erkek arkadasa bıle ızın yoktu bızde. Babam gorevı geregı despot bırıydı
Okul pıknıge gıderken babam bız ıkı uc kızı tek gotururdu
O aıleden büyüdügümden şuan ben baya anlayışlı bır anne oldugumu dusunuyorum 😅

Merhaba içinden cıkamadıgım bır durum var
Kızım 14 yasında 8. Sınıfta
Gayet uyumlu ılımlı calıskan ,derslerınde basarılı ve sorun cıkarmayan bır cocuk
Gecen senelerde kızlarla konsumaları karıcım kocacımlıydı. Cok sasırdım lgtb fılan övülüyor korktum
Ama baktım eskıden bız nasıl aşkım canım dıye hıtap edersek o durum gıbıydı ..
Hemen hemen hepsı osekıl konusuyordu
Erkeklere karsı ılgısıde henuz olusmamıstı,korktum
Bende guzel bır konusma yaptım
İşte ilerde begenebılecegı bırılerının olabılecegını bunların normal oldugunu ama yaşı geregı bukadarla sınırlı kalması gerektıgını
İsterse üniversite döneminde vs aklı basına erınce erkek arkadas muhabbetıne gırebılecegını anlattım
Bendende saklama dedim konusalım dedım
Kızlarla bu konusmalardan korkuma şakayla yok kızım lütfen erkeklerden hoşlan kızlar olmasın sakın dedım..

Ama benım bu konusmam okadar etkılı be yanlış olmuskı ..
Bu sene bırınden hoslandıgını acıkladı
Sok oldum tepkı vermedım ,önce ne yapacagımı bılemedım
Sonra düşündüm korkutmak kırmakta ıstemedım
Hoslanabılecegını,ilgi duyabılecegını ama hem yasının kücük oldugunu hemde lgs dersler için onu guzelce uyardım .

Bır ay gecmedı telefonda ınstagramdan o cocukla sevgılı muhabbetıne girdigini gordum
Cok uzuldum ama aklı basında ve hareketlerınde asırılık yok ve derslerı cok ıyı
Bunun ıcın yıne sakınce yanlış oldgunu benım onunla konusmamın amacı bu olmadıgını .
Boyle bırsey duymak ve gormek ıstemedıgımı guzel bır dılle anlattım

Bu arada şımarık ve arsız bır cocuk degıl cok uysal ve gercekten akıllı bır kız
bu yuzdende ters tepkı verıp kırıp ıncıtmek yada onu bana karsı karsıya getırmek ıstemedım

Telefonu var dershane ordan okul aksam eve gelıyor
Olması şart bu aralar otobusle gıdıp gelmesını saglıyoruz

Herseyı yapılır ,ust bası markalar ,elınde 11 pro ,ne denırse yapılır (tabi bir sınırı var)
Yani kimsede gözü kalmasın
Gecen pandora aldım ilk gunden düşürdü kaybettı
Arkadaslarıyla yazısmalarına baktım annem kızacak va beklentısı vardı
Bana guvenı zedelenmesın dıye canın sagolsun yıne olsa yıne alırım sonucta bılerek yapmadın fılan dıye gaz verdım
Cunku babası bıraz kızmıstı yanı parayı cöp ettınız ne gerek vardı
Bende deger gordugunu hıssetsın ,baskasından deger gormeyı beklemesın dıye dusunuyorum
Bunu bırtek pandora ıphone alarak degıl onun sevdıgı bır cıkolatayı alarak . Ne bıleyım kucuk bır kek ,anahtarlık yanı ona degerlı oldugunu dusundugumuzu gostermek ıcın
Hanı bunları yaptıgım ıcınde sımarık bır cocuk gıbı gelmesın gozunuze . Oylede degıl

Kımsenın elındekıne gozu dusmesın herseyıde anne baba evınde yeterınce kararında gorsün diye elimizden gelenı yaparız

Telefonu elınden almıstım ozaman bır konusma yaptım ve telefonu sadece okul ve ders ıcın kullanması gerektıgını soyleyerek gerı verdım
Yanı sonucta devamlı gerek olan bırseyı elınden alıp ceza verdım gıbı gormesın
Bıze cephe almasın ,kırılmasın dedım

Ama şimdi telefonu tekrar karıstırdım
Yıne o cocukla konusmalar sevgılı muhabbetı

Yani siz olsanız ne yaparsınız?

Gormezden gelemem yası kucuk
Gercekten yanlış bırsey yapmaz ve gercekten aklı basında bır kız
Yanı bu durum ıcın bekler gozler ve gormezden gelırmıydınız
Yoksa daha sert bır sekılde konusurmuydunuz

Yanı bazen olabılırmı acaba hepsının var artık devır degıstı dıyorum
Kısıtlama nereye kadar dıyorum ama yanı bunun lısesı unıversıtesı var
Daha yası kucuk ben karsıyım

Ne yapmamı onerırsınız ?
Bu sefer baya sert olucam ve telefonuda alıcam galıba. Hatta okula gıdıp bı gorunucem
Onu rezıl etmek kırmak ıstemıyordum ama ne yapabılırım

Ben 27 yaşındayım, ben ortaokulda aynı yaştayken sınıfımızda sevgilisi olan yaşıtlarım vardı. Bu yaşta sevgilisi olması normal, sadece aralarındaki iletişim önemli, yaşlarına uygun sınırı bilmeleri gerekiyor.

Telefonu almak, okula gidip görünmek çok kırıcı ve yanlış olur. Bu sefer her şeyi gizli saklı yapmaya kalkacak. Telefonu alsan, gidecek okulda birinden ödünç alıp kullanacak.

Mesajlarını okuyup, sana bunu demiş gibi şeylere bu kadar ayrıntılı yorum yapmanda yanlış. Daha çocuğun hayatındaki ilk flörtü için "bunu mu layık gördün kendine" denilmez.

Erkek arkadaşı normal yazdığım gibi, önemli olan sınırlarını bilmesi gerekiyor. Bu sınırlar özellikle cinsellikle, temasla ilgili. Anne kız olarak değil ama, ona güzelce akıl veren ablası gibi konuşacağın bir aktivite ayarlayabilirsin. Dışarıda mesela kahve içerken al karşına konuş. Böyle duygusal ilişkilerde sınırlarını çizmesi gerektiğini, hayatının merkezine bir erkeği koymaması gerektiğini, bir gün kendisinin kalbinin kırılabileceğini, bu hayatına giren kişinin ilk ve son aşkı/flörtü olmayacağını bilmesi gerektiğini. Asla yalnız kalmaması gerektiğini, bilmediği yerlere gitmemesi gerektiğini anlatman gerekiyor. Öyle öpüşme için henüz erken olduğunu. Bunları sadece şuan için değil hep bilmesi gerekiyor.

Mesajları okuduğunu belli etme bu arada. Gizli gizli konuşur, mesajları siler, bu sefer daha büyük sorun yaşarsınız evde.

Evet bu bayağı bir fazla 🙄

Erkek arkadaş muhabbeti için öyle çok da küçük değil sanki? Siz kızdıkça saklamaya başlar. Bırakın okulda konuşsunlar dersane çıkışı bir yerde otursunlar. Kızınız sizinle canlı konum paylaşsın nerede olduğunu bilin. Cinsellik muhabbetleri için evet çok küçük ama orda burda anca el ele tutuşurlar mesajları da kontrol edersiniz. Bence kızan despot anne olmayın. Size ne olursa olsun gelebileceğini her şeyi anlatabileceğini bilsin. Sizin gözetiminizde kontrolünüzde ilk hoşlanmanın heyecanını yaşasın.

Bence çocuğun güvenini kaybetmemek önemli sizden saklayacağı ve Allah korusun tehlikeli veya tatsız bir durumda annem duymasın duyarsa keser beni diyip elaleme sığınmasındansa annem var demesi daha güzel ve siz çok iyi bir annesiniz.
Arkadaslarınada annem herseyı bılıyor demıs
Arkadasının annesı annesıne soylerım dedıgınde annesı bılıyor sankı sızın gıbımı o demiş
Onada ayrı şaşırdım cünkü aslında okadar rahat bır ınsan degılım ..yanlış yaptım galıba dıye korktum acıkcası
Okdar rahat olmasınada gerek oldugunu dusunmuyorum. İnce bir cizgide bu dusuncelerım..
Yanı bende bılemıyorum hangısı dogru oldugunu

Evet ınanın onu kaybetmekte ıstemıyorum ama yanlışa yonlenmesınıde
Onun ıcın kırıcı olmak ıstemıyorum ama bu ıkı olunca uykudan uyandırıp babası devreye gırdı
Bız senı okumayamı soytarılıgamı gonderıyoruz doye bıraz bagırdı
Bılmıyorum napcaz
Babasıyla konusuyordum ama devreye sokmamıstım
Banadı evde daha oasif olan zatwn ben bıraz daha otorıter
offf zor bir durum. bana şu an "bunlar en iyi günlerin" diyenler ne kadar haklı (2 kızım var da biri 4 biri 9 yaşında)bize de yavaş yavaş gelecek o günler eminim. ne yapacağım bilmiyorum. engelleyemiyor insan bazı şeyleri. nasıl bir tavsiye verilir konuda da pek fikrim yok ama çok iyi uyarin. sakin resim atmasın sakin bulusmasin sakin yalnız kalmasın... erkek covuklar çok çok tehlikeli. belki cocuk çok iyidir çok akıllı ve usludur ama iste hersey malum. daha geçen özel görüntülerini çeken iki çocuk geldi bize. cocuk diyorum çünkü 16 yasindaydilar. neredeyse eğitim hayatları bitecekti goruntuler nedeniyle (cinsel) allah korusun. kiz çocuğumuz için de erkek çocuğumuz için de çok tehlikeli bir durum bu. çocuğun cinsel istismarindan erkek tutuklanabilir kiz kalabilir. al başına belayı. lütfen beni yanlış anlamayın. sürekli gördüğüm şeyler bunlar. olacak diye bisey yok ama ya olursa? bornozla resimlerini atıyor kızlar. sonra erkek cocuklsri daha oleroye gidip müstehcen resimler istiyorlar. tehdit ederek.
offf dehşet şeyler var. lütfen uyarin lütfen. Allah yardımcınız olsun

Ay pandoradan sonrasını okumadım ay bayılazaaam. Konudaki tek olağan şey o yaşta bir çocuğun sevgilisi olabileceği. Herkes 18 yaşında mı aşık oluyo? Reşit olana kadar bekleyebildiniz mi siz? Benim o yaşta hoşlamdığım çocuğun gözüne bakarken nefesim kesiliyodu. En hormonlu dönemler. Sakin olun anlatmaktan vazgeçmemesini sağlayın.

Daha neler ben de normal cocuk aski filan sandim. 🙄 31 yasindayim hayatimda duymadim boyle laflar bir erkekten bana karsi. Bilemedim cocugum da yok ama oyle kufurler gorsem sakin kalabilir miydim hiç emin degilim. Siz yine konusmayi deneyin ama olmuyorsa cocuk psikolojisinden anlayan uzman birine danişmak belki en iyisidir belki.

Cocuga agzini topla diye carlamamak icin elim ayagim titrerdi benim. 🤐
Ya neler duyuyorum bu artık normal gelıyor
Aslında ona karsı yazılmıs bırsey degıl ama
Guya yazma bana hanı kotu konusuyor yazma dersıne bak gibisinden ama ıgrenc laflar
E bunları gorunce cok uzuldum
Kendıne yakıstırıyormusun boyle konusan bırını dedım
Daha kımler cıkacak karsına
Sevmek asık olmak karsındakını kırmamak ıcın elınden gelenı yapmak demek
Sana bız boyle seylermı soyluyoruzda boyle bır yastakı cocuk sana bunları yazabılıyor dedım
Zaten kendı karsılık vermemıs
Herhangı bır karsılık verseydı daha sert olurdum

bu nesil bir garip bu küfürler konusunda ağzılarından sanki naber nasılsın der gibi çıkıyor sıradan.
geçen bir konu vardı orada da yazmıştım maruz kalarak normalleşiyor bazı şeyler.
sevgili konusuna gelince siz artık bu mevzuya yasak koyabilecek eşiği aşmışsınız bana anlat benimle paylaş kız olmasın erkek olsun vs gibi konuşup çocuk gelip anlattığında da yok ben karşıyım deyince tutarlılığınız kalmamış.
sizinle paylaşmaya devam ederek bu süreci geçirmeye bakmalısınız zaten 2 ay kaldı seneye başka liselere gidince kapanır olay. yakın temas üzerine uyarabilirsiniz.

offf zor bir durum. bana şu an "bunlar en iyi günlerin" diyenler ne kadar haklı (2 kızım var da biri 4 biri 9 yaşında)bize de yavaş yavaş gelecek o günler eminim. ne yapacağım bilmiyorum. engelleyemiyor insan bazı şeyleri. nasıl bir tavsiye verilir konuda da pek fikrim yok ama çok iyi uyarin. sakin resim atmasın sakin bulusmasin sakin yalnız kalmasın... erkek covuklar çok çok tehlikeli. belki cocuk çok iyidir çok akıllı ve usludur ama iste hersey malum. daha geçen özel görüntülerini çeken iki çocuk geldi bize. cocuk diyorum çünkü 16 yasindaydilar. neredeyse eğitim hayatları bitecekti goruntuler nedeniyle (cinsel) allah korusun. kiz çocuğumuz için de erkek çocuğumuz için de çok tehlikeli bir durum bu. çocuğun cinsel istismarindan erkek tutuklanabilir kiz kalabilir. al başına belayı. lütfen beni yanlış anlamayın. sürekli gördüğüm şeyler bunlar. olacak diye bisey yok ama ya olursa? bornozla resimlerini atıyor kızlar. sonra erkek cocuklsri daha oleroye gidip müstehcen resimler istiyorlar. tehdit ederek.
offf dehşet şeyler var. lütfen uyarin lütfen. Allah yardımcınız olsun
Evet günümüzde hersey degıstı
Tüm korkum boyle seylerde olabılır aklıma gelıyor işte
Bazıları nasıl ozelıne karısırsın ,nasıl mesajlarını okursun dıyor ama ben okadar rahat olmayı dogru bulmuyorum
Dedıgınız gıbı baktım sılınen resımlere bıle baktım bılmıyorum ınsallah oyle bıseyler olmaz
Gercekten kendıde soyluyor anne neler var bı bılsen sen benden ne gordunkı dıyor
Icerık vermesın dıye konuyu sana guvenıyorum dıyıp kapatıyorum
Benım aklım hayalım almıyor . Dedıgınız gıbı masumlar dıyoruz ama yok degıl yanı bu uastata canavar olanlar cok

Bence kızınızın yaşı ve hissettiği duygular gayet normal. O yaşta sevgilisi olanlar vardı bizim arkadaş grubunda da. (35 yaşındayım, yeni nesil değilim).
Yaşıtı ve normal aklı başında biriyse erkek arkadaşı çok da anormal bir durum değil bence. Küfürlü konuşmalar falan çok kötü haklısınız ama ergen bunlar. Cool olmak sanıyorlar böyle şeyleri. Onlara iyiyi doğruyu elbette anlatacağız ama sana saygı duymuyor, kendini değersiz mi görüyorsun vs gibi laflarla utandırmayın bence. Daha yumuşak ifade edin kendinizi.

Kızım benden korkmamiş diyip şaşırmışsınız, ben de size şaşırdım :) Ergenlerle o yaşta korkmaz, korksa da engellenmeye çalışılsa da bir yolunu bulur mutlaka. Ailesi en tutucu arkadaşlarım en gizli kapaklı iş yapanlar olurdu hep.

Siz bence ufaktan yine gözleyin, arada mesajlara bakın. Ama engel olmaya çalışmayın bence. Tutturduğunuz denge bence de güzel. Ama utandirmayın nolur. İlerideki ilişkileri, evliliği, herseyi etkiliyor bunları.

12 yaşında kızım var. Çok zorlu süreçler. Ne desem bilemedim. Öğretmenim, çocukları gözlemliyorum. İnanın doğrusu yanlışı şu diyemeyeceğim ama bazı üyeler bizim de vardı flörtümüz gidip köşede konuşurduk falan demiş. Elbet öyleleri de var ama daha neler var anlatsam aklınız durur. Geçen yıl bir öğrencimiz hamile kaldı(8.sınıf) Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Siz elinizi üzerinden çekmeyin ama yalana da mecbur bırakmayın. Çocuk büyütmek çok çok zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

X