12 yaşındaki kızımın üst bacak ve diz kapak arkasında kırmızı çatlaklar oluştu, sizce ne yapsam iyi gelir?

Sihirlii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2016
711
1.306
40
Kzım bir anda pandemi döneminde kilo almaya başladı. Okula giderken gayet iyiydi spora gider formunu korurdu. Ancak bir senedir odasında yatağında takılmaktan kilo aldı 65 kilo şuan bacakları dolgunlaştı. Bı hafta üst bacaklarda kırmızı kırmızı şimşek şeklinde lekeler var çatlak oluşuyor . Sizce ne yaparsam bu lekelerin oluşumunu önlerim ? o_O

Kzım bir anda pandemi döneminde kilo almaya başladı. Okula giderken gayet iyiydi spora gider formunu korurdu. Ancak bir senedir odasında yatağında takılmaktan kilo aldı 65 kilo şuan bacakları dolgunlaştı. Bı hafta üst bacaklarda kırmızı kırmızı şimşek şeklinde lekeler var çatlak oluşuyor . Sizce ne yaparsam bu lekelerin oluşumunu önlerim ? o_O
Çatlakların oluştuysa artık onu geçirecek ancak lazerle tedavi olabilir. Kremler pek işe yaramıyor onlari denedim çünkü. Kızınızi evde de olsa spora yönlendirin , plates yapsın , ip atlasin. Yemekleri siz yapiyorsunuz , daha sağlıklı yemekler yapın eve abur cubur almayı bırakın

Çatlaklar geçmez ama çatlak oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Ben duştan sonra hem Yves Rocher’in vücut kremiyle hem de bebek yağıyla vücudumu nemlendiriyorum. Kızınız da her duştan sonra bol bol nemlendirsin vücudunu

Çatlakların oluştuysa artık onu geçirecek ancak lazerle tedavi olabilir. Kremler pek işe yaramıyor onlari denedim çünkü. Kızınızi evde de olsa spora yönlendirin , plates yapsın , ip atlasin. Yemekleri siz yapiyorsunuz , daha sağlıklı yemekler yapın eve abur cubur almayı bırakın
Bir dönem abur cubur yedi evet ama çok yemek yiyen bir çocuk değil . Şimdi spora başladı. Sürekli yatağında ve odasından çıkmıyor. Şuan kremler sürüyoruz sanırım lazerli bir tedavi araştırmam gerek

Gebelikte bende de oluştu kantaron yagi ile baya azaldı tamamen yok olmasada baya azalma oldu beyaz çatlaklara ne yaptıysam çözüm bulamadım ama kırmızı olanlar beyaza dönmeden kantaron sürerseniz faydası oluyor

Kiziniz kac yasinda? Eczaneden contractubex jel alip surerseniz erken donemde ise yarar. Bir de dermoroler alip oraya yapin her gun o da ise yarar.

Mutlaka onarıcı jel kullanmalısınız

Bende de çok vardı ama kantaron yağı ve kuru fırçalamayla geçti. Şimdi çok az var. Günde bir kere kuru fircalama yapıp herhangi bir nemlendiriciyi sürüyorum haftada iki kere de kantaron yağı sürüyorum.

Çatlakların kesin çözümü yok lazer falan da işe yaramaz
Bazı ciltler kuru ve elastikiyeti az olduğu için kilo alıp vermelerde özellikle ergenlikte çatlar
Çok büyütülecek birşey değil
Hepimizde var
Bölgeyi nemlendirin bol su içsin
Piyasadaki çatlak kremlerini kullanın yağları falan var bio oil gibi
Zaten beyaza dönünce görülmeyecek hale gelicek
Derin çatlak değilse

Gebelikte bende de oluştu kantaron yagi ile baya azaldı tamamen yok olmasada baya azalma oldu beyaz çatlaklara ne yaptıysam çözüm bulamadım ama kırmızı olanlar beyaza dönmeden kantaron sürerseniz faydası oluyor
sarı mı kırmızı mı kantoron yağı

Vala benim oğlumdada var kremler falan fayda etmiyor die söleniyor🤷‍♀️🤔

X