116 kilodan 65 kiloya tam tamına 50 kiloya veda 💪🏻

Azmedince o da olur.🤸🏋️🧎🏊🏃 Ben de 14 ay önce 96 kg ile başladım ve 61 kusura indim. Yaş ve sağlık faktörlerine rağmen. 😍
3 aydır üç aşağı, beş aşağı aynı kiloyu muhafaza ediyorum. Şimdi gözümü 50'li kilolara diktim. Gün içinde aldığım kaloriyi düşürmeden, yaptığım sporları arttırmadan ( sağlığım izin vermiyor) beslenme düzenini degistirerek deniyorum. Bundan önce üç ana öğün, iki ara öğün yapıyordum. 3 gündür İf'e geçtim. Bu iş sabır, azim işi. İstenilen kiloya ulasilsa bile, kontrolü elden bırakmamak lazım. Ben eminim ki başaracağız ve tekrar kilo almayacağız. 👍💪👊
Bu süreçte neler yaptınız. Nasıl beslendiniz anlatabilirmiisniz. Benim yaşım da 40'a yaklaştı. Artık metabolizmam yavaşladı gibi hissediyorum. Çok umutsuzum, düzenli diyet yapamıyorum. Siz neler yaptınız.

🌼Evet neler yaptınız.Canınız tatlı istediğinde nasıl baş ettiniz? Kaç öğün nelerle beslendiniz.Su kaç litre içtiniz🙏 Bilgilendirirseniz çokk mutlu olurum

Bu süreçte neler yaptınız. Nasıl beslendiniz anlatabilirmiisniz. Benim yaşım da 40'a yaklaştı. Artık metabolizmam yavaşladı gibi hissediyorum. Çok umutsuzum, düzenli diyet yapamıyorum. Siz neler yaptınız.

🌼Evet neler yaptınız.Canınız tatlı istediğinde nasıl baş ettiniz? Kaç öğün nelerle beslendiniz.Su kaç litre içtiniz🙏 Bilgilendirirseniz çokk mutlu olurum

Ben 2 ana 1 ara öğün yaptım örnek menümü paylaşırım aralıklı oruç yaptığım için akşam yemeğinden sonra bir şey yemedim acıktıkça su içtiğim için genelde 2.5- 3 litre su içmiş oluyordum tatlı çok istediğinde züber yiyordum ara öğünlerde tatlı ihtiyacımı çok güzel dengeledi ekmek makarna pirinç neredeyse hiç tüketmedim ekmek yerine kahvaltıda 1 dilim wasa yerdim canım makarna çekince tb makarna haşlardım pilav isteyince de bulgur haşladım😅 evde ne varsa yedim ama hem az yedim hem Yemeklerimi hep zeytinyağı ile pişirdim sebze sevmediğim için protein ağırlıklı beslendim hem daha doyurucu oluyor ödem oluyor sık sık su hazırladım içtim isterseniz en çok etki eden ödem atıcı su tariflerini de paylaşırım🤗 Haftada 3 gün Leslie 3 gün Leslie + 10bin adım yaparak 6 gün hareket etmiş oldum çok ağır spor değil ama yine de işe yarıyor toplamda 50 kilo verdiğim için ve üst bölgem kilolu olduğu için göbeğim sarktı o yüzden verecek kilonuz çoksa yavaş yavaş verin ve karın egzersizini ihmal etmeyin ben karına daha çok yoğunlaşmadığım için pişmanım sorunlu bölgenizi çalıştıracak egzersizler yapmanızı tavsiye ederim🥰☺️

Kahvaltı
2 haşlanmış yumurta veya tereyağlı omlet
Domates, salatalık, biber, yeşillik
Peynir çeşitleri(1 dilim)
Hindi füme
Wasa
Reçel(1-2 çay kaşığı)
Krem peynir veya kaymak
Zeytin çeşitleri
Kiraz saplı çay
(Ekmek ve peyniri tost yaparak da kullanabilirsiniz doyurucu oluyor)

Veya
4 yk yulaf 1 sb süt meyveler ve 1 tk bal ile tatlandırılmış yulaf lapası
Yulaftan bazen tost, krep veya kek yaptım

Ara
Sütlü nescafe, züber

Veya
Yeşil çay, meyve

Veya
Ödem suyu, kuruyemiş

Ara sıra sütlü tatlılarla ödüllendirebilirsiniz kendinizi çok sık olmasa da ayda 1 gibi yedim ben de

Akşam Yemeği
Evde ne varsa onu yedim özel bir şey yazamam ama 500-550 kaloriyi geçmemeye çalıştım

Günlük 1400 kalori bence fena bir rakam değil bunun 650-700 kalorisi kahvaltı 200-250 kalori ara öğün 500 kalori akşam yemeği olacak şekilde uyguladım kaloriyi arttırabilirsiniz ama azaltmanızı ilk etepta tavsiye etmem kilo vermeniz yavaşladıkça daha az yemeye başlayacaksınız o yüzden yüksek kalorili beslenin başlarda telefona kalori hesaplayan bir uygulama indirin

Her gün tartılmak size ve diyetinize zarar veriyorsa hafta da 2 güne indirin mesela pazartesi ve cuma tartılın ben her gün tartıldım hala bile devam ediyorum her gün tartılmaya🙈 Kendinizi ölçün bol bol kilolu resminiz olsun sonrasında öncesi sonrası yapmak için🤩

Herhangi bir soru yardım ve destek için istediğiniz zaman yazabilirsiniz buralardayım ben🥰😘

Ben 2 ana 1 ara öğün yaptım örnek menümü paylaşırım aralıklı oruç yaptığım için akşam yemeğinden sonra bir şey yemedim acıktıkça su içtiğim için genelde 2.5- 3 litre su içmiş oluyordum tatlı çok istediğinde züber yiyordum ara öğünlerde tatlı ihtiyacımı çok güzel dengeledi ekmek makarna pirinç neredeyse hiç tüketmedim ekmek yerine kahvaltıda 1 dilim wasa yerdim canım makarna çekince tb makarna haşlardım pilav isteyince de bulgur haşladım😅 evde ne varsa yedim ama hem az yedim hem Yemeklerimi hep zeytinyağı ile pişirdim sebze sevmediğim için protein ağırlıklı beslendim hem daha doyurucu oluyor ödem oluyor sık sık su hazırladım içtim isterseniz en çok etki eden ödem atıcı su tariflerini de paylaşırım🤗 Haftada 3 gün Leslie 3 gün Leslie + 10bin adım yaparak 6 gün hareket etmiş oldum çok ağır spor değil ama yine de işe yarıyor toplamda 50 kilo verdiğim için ve üst bölgem kilolu olduğu için göbeğim sarktı o yüzden verecek kilonuz çoksa yavaş yavaş verin ve karın egzersizini ihmal etmeyin ben karına daha çok yoğunlaşmadığım için pişmanım sorunlu bölgenizi çalıştıracak egzersizler yapmanızı tavsiye ederim🥰☺️
Çok teşekkür ederim. İlginizden dolayı hedefim 30 kilo vermek. inşaAllah bu yolda sizin kadar başarılı olabilirim. Tavsiyelerinize mutlaka uyacağım.🙏

İnşallah istedikten sonra eminim başaracaksın🤩 Spor da yaparsan güzel sonuçlar alacaksındır🤗
Çok teşekkürler .İnş..🙏 Kendime bir takvim oluşturdum hergün tartılacağım not edeceğim..Gün aşırı evde Lessie yapmayı düşünüyorum..Sizin desteğinizle inş bu sefer başaracağım

Ara
Sütlü nescafe, züber

Veya
Yeşil çay, meyve

Veya
Ödem suyu, kuruyemiş

Ara sıra sütlü tatlılarla ödüllendirebilirsiniz kendinizi çok sık olmasa da ayda 1 gibi yedim ben de
Züber tam olarak nedir. internetten baktım bir sürü ürün çıkıyor. Siz hangisini tercih ettiniz:)

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. İlginizden dolayı hedefim 30 kilo vermek. inşaAllah bu yolda sizin kadar başarılı olabilirim. Tavsiyelerinize mutlaka uyacağım.🙏
Benim de 30 kilo vermem lazım.Birbirimize destek olalım .İnş başaracağız😊🌼Ben de hergün tartılcam .böylece kendimi kontrol etmeyi amaçlıyorum..

9634805284914.jpg

Bugün yanıma kahvaltıya yulaf lapası aldım..Dün akşamdan pişirdim kahvaltıda yiyeceğim . Ara öğün ayva aldım yanıma

Züber almış başını gidiyor çok pahalı 😔 Kayısı ve hurma ile tatlı krizlerini çözerim diye düşünüyorum

X