Çocuk Hastalıkları 1 yasında ki oğlum ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Edamustafatgra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
205
46
34
1 yasında ki oğlumun bingıldagı kapandı. Bas çevresi 45.1 yüzde 3 persantilde. İki Aydır aynı bas ölçüsü. Ömrümden ömür gidiyor. Çok korkuyorum. Bas cevresi durup tekrar büyüyen var ml ?

Biz bingildakla ilgili çok ciddi şeyler yaşadık.
Size önerim pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesi prof.dr. Adnan dagcinar a mutlaka muayene ettirin. Bu konuda ondan iyisi yok. Bir sorun olup olmadığını en net öğreneceğiniz isim kendisidir

Size önerim pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesi prof.dr. Adnan dagcinar a mutlaka muayene ettirin. Bu konuda ondan iyisi yok. Bir sorun olup olmadığını en net öğreneceğiniz isim kendisidi
Size önerim pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesi prof.dr. Adnan dagcinar a mutlaka muayene ettirin. Bu konuda ondan iyisi yok. Bir sorun olup olmadığını en net öğreneceğiniz isim kendisidir
Ben Trabzon sa oturuyorum maalesef. Sizin ne sıkıntınız olmustu

Bebeğim 4 aylıkken bıngıldagi kapandı ve skafosefali tanısı kondu. Adnan hoca durumun risklerini anlattı bize.
%40-50 oranında okul cağına gelince öğrenme güçlüğü yani zeka geriliği, çok çok düşük ihtimaller dahilinde de görme,konuşma,yürüme vs problemleri olabiliyormuş. Ayrıca hiçbişey olmama ihtimali de vardı. Hiçbişey olmasa dahi kafa şekli bozuk olacaktı o kesindi.
Tüm bu sebeplerden dolayı ameliyat olabileceğini ama zorunlu olmadığını belirtti. Biz tüm bu riskleri göze alamadık ve ameliyat olmasına karar verdik.
5bucuk aylıkken çok başarılı bir açık kafatası ameliyatı oldu bebeğim. Zorlu zamanlardı ama çocuklar o kadar güçlüki çok kısa sürede toparlanmaya başladı.
Adnan hoca bu konuda ülkemizdeki en iyi cerrah. Hastanede ülkenin hemen heryerinden hastası vardı. Çocuklara merhametle yaklaşan, ailelerin hâlinden anlayan şahane bir insan ve hekim. Hatta aileler ona kanatsız melek derler

Eğer istanbula gelme şansınız yoksa size yakın iyi bir pediatrik beyin cerrahi araştırın ve muayene ettirin çocuğunuzu.

1 yaşanda kapanması normal değil mi ? Ben sınduğum zaman 1 yaşndan önce kapanması riskli demiştiler bana..

Kafa çapı çok yavaş büyüdü. 2 aydır nerdeyse hiç büyümemiş. Bıngıldak da yeni kapandı artık hiç büyümez diye çok korkuyorum

Benim oğlumumda 12. Ay kontrolünde 49 ölçüldü 34,5 doğmuştu bir ay sonra tekrar bakılacak sağlık ocağında ama çok korkuyorum ya

X