1 ayda kendinize ortalama ne kadar harcama yapıyorsunuz?

Home ofis çalışıyorum, kıyafet masrafım vs inanılmaz azaldi. Makjaj yapmıyorum, sigara alkol kullanimim yok.. sanırım dışarıda yemek yemeğe çok harcıyorum 😃 bu ay kendime güzellik yaptım , kirpik lifting ve hydrafacial cilt bakımı hediye ettim. 1550 tl ödedim. Uçan fiyatlardan sonra sadece kredi kartımı takip ediyorum, 22.500 TL gelmiş ( market vs hersey dahil) 😥

herşeyi eşimin kredi kartıyla aldığım için bilemiyorum ama her ay bir parça kıyafet alırım telefon faturası pedi kuaförde kaş bıyık filan 1000 gidiyordur
Hiç harcamayan bayanlar telefon faturanız da mı yok
Olmaz olur mu benim telefon faturam 1000 liradan aşağı gelmiyor

Birkaç yemek, kahve nasıl bin tl olur diye😂
1 kere çıkınca zaten benzeri gidiyor.
Yani bi kere yemege bi kere kahveye gitsem max. 500 tutar telefon faturası(135tl) ped deodorant sampuan derken 500de öyle gider

Kıyafet ayakkabi canta sürekli alınan bisey olmadığı için hesaba katmadim ama aya bolersek 500de ona gitsin yani en fazla😂😂

Benim maaşı kiz yiyor valla kendime bin harciyosam 2bin ona harciyorum ergenius çünkü takısı makyaj malzemesi kıyafeti gezmesi iligimi kuruttu😂

Kişisel olarak harcamalarınız ne kadar tutuyor? Sosyal, kültürel, kişisel bakım vb harcamalara 1 ayda toplam kaç tl ödüyorsunuz?
Benimde bi tlfn faturam. İstanbul da yaşıyorum hiç arkadaşım yok gezmeye gitmem. Abur cubur gibi şeyleri de eşim alıyor direk hiç hesaplamiyorum. Öyle çok bakım, makyaj bilen biri de değilim bı göz kalemi bi güneş kremi bide palet uzun süre gidiyor zaten 🙊 ped i de netten tek seferde çok alıyorum 5 6 ay götürüyor. kıyafet, ayakkabı, çanta sürekli almam haa yeride gelir bi kere baştan aşağı alırım ne kadar tutarsa işte ama her ay düzenli olan birşey değil.

Mesela şöyle kendime ayırdığım para evli ya da bekar farketmez şu kadar su kadar harcıyorum desek daha doğru.
Mesela eşinizle ortak hesap vardır birikim ev gideri vs.
Kendinize kalandan ne kadar harcama yapıyorsunuz?
Yine aylık diyelim kendime 10 bin kalıyor ne kadar harcıyoruz gibi olabilir.
Benim aylık 10 bin kendime kalıyor diyelim ben 10uda harcıyorum.

Olmaz olur mu benim telefon faturam 1000 liradan aşağı gelmiyor

Benimde bi tlfn faturam. İstanbul da yaşıyorum hiç arkadaşım yok gezmeye gitmem. Abur cubur gibi şeyleri de eşim alıyor direk hiç hesaplamiyorum. Öyle çok bakım, makyaj bilen biri de değilim bı göz kalemi bi güneş kremi bide palet uzun süre gidiyor zaten 🙊 ped i de netten tek seferde çok alıyorum 5 6 ay götürüyor. kıyafet, ayakkabı, çanta sürekli almam haa yeride gelir bi kere baştan aşağı alırım ne kadar tutarsa işte ama her ay düzenli olan birşey değil.
Evde internetiniz mi yok neden 1000₺ fatura geliyor ? Ben 108 lira veriyorum aylık. 😅 şaşırdım valla.

Nasıl hiç?
Hiç gezmeye bir yere gitmiyorsun o zaman ya da kuaföre veya marketten kendine abur cubur almıyorsun kahve almıyorsun bunların hepsi dahil şahsi kendinize yaptığınız harcamadan bahsediyorum?
Kendime 3 atlet bir şampuan aldım mesela geçen gün.500 lira geldim akrabalarıma.205 lira gitti hep kredi kartı kullanıyorum şuan.Calismiyorum birde napicam bilmiyorum.

Ben çalışıyorum. Is ile evim farklı ilçede her ay yaklaşık 1200 tl benzin parası veriyorum. Yemek de 1000 lira tutuyor. Kuaför 250 . Yani 2500 tl kesin harcıyorum. Kiyafet vb ekstralar içinde rahat 2500 harciyorumdur. Aylık 5000 bin diyebildim.

Her ay ne kadar oluyor yazmam lazım ama her ay değişiyor çünkü aldıklarım.Kuaför 2 ayda bir dip boyaya gidiyorum sadece.Eskiden evde boyardim ,baktım boyalar çok arttı kuafördekine çok yaklaştı o yüzden 1 senedir gidiyorum.6 ayda bir balyaj yaptırdım ilk defa bu sene .günde 3 en cok 4 sigara içiyorum düzenli olarak😁 .Kozmetik ürünlerini indirimde yakalayınca alıyorum, gratis yüzde 50 si çok hesaplı oluyor toplu alıyorum.Kiyafeti,ayakkabıyı aralara sıkıştırıyorum. Genelde tasarruflu biriyim.Calişsaydim daha çok harcadım o kesin.Yıllik bazda baktığımızda hepsini düşünürsem aylık ortalama 1000_1500 oluyordur sanırım.

X