yumurta takibi nasıl gerçekleşiyor

Tiny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
543
7
selam kızlar,

geçen ay rahim filmi çektirdim ve sol tarafım tıkalı çıktı. gittiğim tüp bebek merkezinde doktor , şu an için tüp bebeğe gerek olmadığını yumurta ilaçları verip, yumurta oluşturup, bir kaç ay böyle deneyeceğimizi söyledi. şimdi bana reglin 2.günü gel dedi. 2.günü gittiğimde muayene mi edecek. yoksa yumurta ilaç veya iğnesimi vuracaklar bilen var mı? nasıl bir yöntem uygulanıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

selam kızlar,

geçen ay rahim filmi çektirdim ve sol tarafım tıkalı çıktı. gittiğim tüp bebek merkezinde doktor , şu an için tüp bebeğe gerek olmadığını yumurta ilaçları verip, yumurta oluşturup, bir kaç ay böyle deneyeceğimizi söyledi. şimdi bana reglin 2.günü gel dedi. 2.günü gittiğimde muayene mi edecek. yoksa yumurta ilaç veya iğnesimi vuracaklar bilen var mı? nasıl bir yöntem uygulanıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

valla tatlımben tüp bebek tedavisi gördüm ama onun başındada önc iğnelerle yumurtaları geliştiriyorlar belki sanada böyle birşey uygulayıp kendinden hamile kalmanı beklerler inşallah herşey gönlüne göre olura.s

sağol acele,
inşallah allah hepimizin gönlüne göre verir.
benim anlayamadığım neden regli iken çağırdı. ne gibi bir muayene yapacak bir bilgim yokta. yardımcı olursanız sevinirim.

canım regli oldugunda nasıl muayene edecek ? vajinal ultroson ile bakacak yumurtalıklarına kist filan gibi şeyler var mı diye bakacaktır hormon testlerin heralde yapılmıştır yapılmadıysa testler isteyecektir birde ilaçlara o gün başlayabilir bu şekilde oluyor

sağol acele,
inşallah allah hepimizin gönlüne göre verir.
benim anlayamadığım neden regli iken çağırdı. ne gibi bir muayene yapacak bir bilgim yokta. yardımcı olursanız sevinirim.

Canım adet dönemindeyken vajinal ultrasonda daha net görebiliyorlarmış!Senin şu anda kist olup olmadığına,yumurtlamayı oluşturacak yapıların durumuna bakacaklar!Ona göre ilaç veya iğne vererek yumurta olgunlaşmasına bakacaklar!1 hafta filan sonra tekrar muayene edecekler yumurtan yeterli olgunluğa gelmişse ya kendisinin çatlamasını umarak gün aşırı ilişki kurmanızı söyliyecekler yada çatlatma iğnesi vurarak ilişki için zamanını söyleyecekler!
bu genellikle 3 aylık bir takip oluyor..Şimdiden geçmiş olsun!İşallah kısa zamanda bebişine kavuşursun:emir_bebek:

X