yol gösterin

E

entersan

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi entersan
kızlar meraba en 3 ay gonophone kullandım ama bi fayda vermedi 2 yıllık evliyim ankarada oturuyorum burda bildiğiniz iyi bir hastane doktor varmı bide ben polistik over sendromuyum çocuğum olurmu bi fikriniz varmı:sm_confused:

• Konu Sahibi entersan
lütfen yazın nerdesiniz
bekliyorum

• Konu Sahibi entersan
ben ankaradayım hacettepede tedavi görüorum
ama umudunu kaybetme sakın
yol gösterecek arkadaslarımız olacaktır sana

• Konu Sahibi entersan
e bende pkosluyum biraz ugraştırıyor ama bak şükürle rolsun hamd olsun rabbime hamileyim korkma pkos olupda anne olamayan yoktur diyor dr lar sadece ugraştırıyor biraz yumurtlama bozuklugu oldugu için hayatım

• Konu Sahibi entersan
kızlar birde ben 22 yaşındayım ama kemik erimesi var bende acaba bu şartlarda çocuğum olurmu

• Konu Sahibi entersan
canım sağol biraz rahatladım sen hangi yol ve tedavilerle gebe kaldın

• Konu Sahibi entersan
istanbulda mı oturuyorsun .. ben de sara nura katılıyorum.. bilinçli olmak nasıl bir sorunla karşılaştığını neden olan faktörleri iyice araştırmanda incelemende .. kendi kadınsal döngünü evrelerini takip etmende fayda var .. çok büyük bir sorun olmadığını düşünüyorum .. sebepleri bulmak lazım okumak araşturmak lazım ..oturup üzülmek çözüm deil..ben kendi adıma bazı takiplerim sonucunda bazı sorunlu durumları anlamaya ve nedenlerini ortadan kaldırmaya başladığımı söyleye bilirim .. bu site aracılığıyla da acayip bilinçleniyorsun.. herşey düzelecek emin ol bana güven ona güven hepimize güven ama önce kendine ve vücuduna güven...sevgiler

• Konu Sahibi entersan
sağol hilanur ankaradayım çok kötüyüm ve üzgünüm neden biz

• Konu Sahibi entersan
canım kemik erimesi mi var sen hiç süt ve ürünleirni kullanmıyor musun hayatım ya peki dr ne diyor ona göre yorum yapacagım

canım ben de 6 ay gonaphene+ duphaston kullandım ancak gebe kalamadım enfeksiyon vardı önceki dr um saolsun hiç benim ile ilgilenmedi onun yuzunden kocaman kistim oldu 8.5 cm likti baktım olmuyor başka dr a gittim bana sen pkossun dedi rahim agzın geride ve uzun dedi içi enfeksiyon kaplı dedi enfeksiyon ilaçalrı verdi ve glukofen verdi şeker ilacı sonr abir baktık hamile kaldım şükürler olsun hamd olsun allahıma isteyenr herkese versin rabbim

doktorlar pek umursamıyor düzenlide gidemiyom zaten çünkü eşimin ailesi çok kötü öğrenirler diye kocama bile söyleyemedim kemik erimesi olduğumu ama genetik gibi duruyor üüfff

ama böyle söyleme herkes her başına gelen için nedne ben derse olur mu? insna başına gelen bişeyi zorlugundan ötürü sabır ile gçiştirmeli nend eben diyip diğer insanların böyle dertleir yok dememeli allah herkese çekebilecegi derdi verir zor elbette o zaman rabbim verdiği derdin dermanını tez vakitte versin ve kimselere de böyle dert vermesin diye dular etmeliyiz demi emin ol şu dünyada dertsiz insan yok herkesin ne dertleir var ama görünen daglar ardında biz göremeyiz maalesef rabbim çaresiz dertler vermesin böyle dualar et. neden ben deme....

hım ama söylemelisin dr lara şaşırıdm açıckası ne oluyor bu saglık sektörüne anlamıyorum valla bugünlerde

Polikistik Over Sendromu?nun sebebi nedir?
Hastalığın gelişim mekanizmasında karbonhidrat metabolizmasını düzenleyen ?insülin? hormonunun da etkili olduğu düşünülmektedir. Zira bu hastalar aynı zamanda kilolu kişilerdir. Aşırı kilo ise insülin direncine sebep olur. İnsülin direnci gelişmesi Polikistik Over Sendromu?nun tetikleyici nedenlerinden biri olabilir. bu az evvel senin için yaptığım küçük bir araştırmada aldığım not.. gene işe yarar bişeyler bulunca yazıcam buraya ..

lütfen bildiğiniz iyi sonuç veren bir yer varmı ankarada

Hastalık nasıl tedavi edilir?
Tedaviyi planlarken öncelikle bu hastaların diyetisyen gözetiminde ideal kilolarına inmeleri sağlanmalıdır. Gerekirse insülin direncini kırmak için şeker hastalarında kullanılan ?metformin? ilaç tedavisi bu dönemde kullanılabilir. Tıbbi tedavi ve kilo kaybı sonucunda adetlerde önemli oranlarda düzelme olabilmekte, yumurtlama probleminin ortadan kalkmasıyla bazen gebelik kendiliğinden oluşabilmektedir. Ancak bu işlemlerden sonra adet düzensizliği devam ediyorsa, yumurtlamayı uyaran ilaçlar ve hormon iğneleri uygulanabilir. Bu takipler sonucu gelişen yumurtalardan normal ilişki önerilerek veya aşılama yöntemi ile gebelik oluşturulmaya çalışılır. 3-4 kez yapılan takip ve aşılama ile gebelik elde edilememiş ise tüp bebek yöntemine geçilmesi önerilir.
...ytazıyo... doktor önemli .. ama sen bilinçli olursan daha iyi olur ne ilaçç aldığını bil lütfen ki ilaca psikolojik olarak da yardımcı ol .psikoloji çok önemli... ve benim hep yaptığım gib i yap .. bütün gün evde şu cümleyle dolaş.. vücuduma güveniyorum .. yurtalarıma rahmimin bereketine güveniyorum .. bana doğurganlığı bahşeden rabbim bu lütfundan faydalanmama da yardım edecek.. şükğrler olsun...

BEN 50 KİLOYUM kilomla bi sorunum yok ama kemik erimesi polistik over yaparmı yada tam tersi polistik mi kemik erimesi yapar diye şüpeleniyorum

hilalnur öyle güzel şeyler söylüyosunki içim ferahlıyor allah razı olsun

ben zaten eşime nasıl söylerimin pskolojisi beni tüketiyor ailesi öyle bir varlıkki insanları aşağılayan hasta olunca terkeden bir şeyler eşimde maşallah sözlerinden hiç çıkmaz anlıyormusun şimdi beni belkide evliliğim biter söylersem zaten çocuk yok diye horlanıyorum

bilmiyorum ya üfff son birkez daha deneyeeğim olmazsa artık tedavi filan yok kendi haline bırakacağım

canım benim bu sert sözler bana mı hım? pkos şöyle bir hastalıktır herkesde farklı özelikler gösterir ama aslında kişi pkostur ancak hiçbir belirti vermez pkos kemik erimesi yapmaz ya da kemik erimesi pkos yapmaz pkos bir yumurtlama bozuklugudur ultrosonda görünür en buyuk belirtisi adet düzensizliğidir kıllanma yapar çene bölgesind ebu hastalarda erkeklik hormonu yuksektir eşinin aileis varlıklıysa seni tedavi ettirsin o zaman senin eşin ana kuzusuysa sen bişeyler yap senin sözündne dışarı çıkmasın o zaman birtanem nedne bu kadar korkuyrosun sen zorla mı vardın canım ya o zaman kaynananı biraz eline almaya bak canım tatlı dil yılanı bile deliğindne çıkarır bu korkuyla yaşamak daha zor degil mi birtanem

X