Yenidoğan sarılığı

Dediğiniz gibi illaki stres yapıyorum maalesef, inşallah sütümü etkilemez. Şimdiye kadar hep emzirdim keşke biraz da mama verseymişim diyorum, mamaya başladım bakalım. aslında geçen hafta baktırmadık ya (eşimin inadından) o ara Allah korusun çok yükselmiş olabilir mi diye aklıma takıldı ama çok yükselse herhalde belli olurdu değil mi
Canım benim 18e falan çıktığında tehlikeli oluyor. Bebeğin limon gibi sapsarı olması lazım öyle olsa farkederdin. Öyle bebeklerde uykuya meyil artar idrar çıkışı azalır.

Benim bebeğimde oldu. Hastaneden çıktığımızda hala vardı biraz sarılığı. Güneşe çıkarmak çok iyi gelir dediler. Soyup güneşlendirdim. Sonra Altın koydum vücuduna.

Zaten ciddi bir oran olsa acil yatış verir dr. Çıkarmaz. İmza atıp tedavi reddi yapmanız gerekir.
Ya şu anki değeri yine çok yüksek değil ama gitmediğimiz o 6 gün içinde Allah korusun ya değeri çok yükseldiyse de fark etmediysek diye tedirginim şu an

Çok sağ olun biraz da olsa rahatladım. Bizde uyku hali pek olmuyordu ama yüzü falan sarıydı yani
Sık sık emzir canım. Protein ağırlıklı beslen ve bol sıvı tüket fırsat buldukça dinlenki sütün olsun. Kafaya herşeyi takma bebeğine odaklan bunlar gelip geçici şeyler. Tabi takip de et. Ellerine ve ayaklarına kadar inerse 15i geçmiş demektir. En son gözlerdeki sararma geçer.

Sık sık emzir canım. Protein ağırlıklı beslen ve bol sıvı tüket fırsat buldukça dinlenki sütün olsun. Kafaya herşeyi takma bebeğine odaklan bunlar gelip geçici şeyler. Tabi takip de et. Ellerine ve ayaklarına kadar inerse 15i geçmiş demektir. En son gözlerdeki sararma geçer.
Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim sana, dikkat edeceğim. El ve ayaklarında yok, ayak tabanları falan kıpkırmızı. Bu 15in üstünde olmadığı anlamına mı geliyor yani?

Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim sana, dikkat edeceğim. El ve ayaklarında yok, ayak tabanları falan kıpkırmızı. Bu 15in üstünde olmadığı anlamına mı geliyor yani?
Aynen canım güzel beslenirse toparlanır merak etme. Sezeryan olduysan sütün az ve geç gelmiştir başta. O da biraz sararmasına neden olmuştur

Aynen canım güzel beslenirse toparlanır merak etme. Sezeryan olduysan sütün az ve geç gelmiştir başta. O da biraz sararmasına neden olmuştur
Peki son bir şey soracağım. Nette 14 günden uzun süren sarılık kalıcı hasarlara neden olabilir falan yazıyor. Bizimki 11 gündür var ama değer fazla yüksek değildi herhalde bu süreçte, yine de hasar bırakabilir mi acaba?

Peki son bir şey soracağım. Nette 14 günden uzun süren sarılık kalıcı hasarlara neden olabilir falan yazıyor. Bizimki 11 gündür var ama değer fazla yüksek değildi herhalde bu süreçte, yine de hasar bırakabilir mi acaba?
Bazen bebeklerde uzamış sarılık görülüyor. Sarılığı 2 haftayı geçen ve değeri çok yüksek seyreden bebeklerde takip önemli. Sizi tekrar kontrole çağırdı mı doktor

Kızlar bebeği sarılık olan var mı acaba? Ben geçen hafta doğum yaptım ve doğum yaptığımda sarılığı yoktu. İki gün sonra kontrole gittiğimizde sarılık olduğunu söyledi doktor ve kan tahlili yaptılar. Küçücük bebekten bir tüp kan alındı içim gitti, sarılık değeri 12,9 olarak çıktı. Doktor da iki gün sonra tekrar gelin muhtemelen yükselmiş olur yatış yaparız dedi. Doktor çok hoşumuza gitmedi, sarılığın kan uyuşmazlığından olduğunu söyledi fakat ben A rh+ eşim ise B rh+ yani ikimizden biri negatif değil. Uyuşmazlık için eşlerden birinin negatif olması lazımmış sağlık ocağındaki hemşire de böyle söyledi, biz ikimizde pozitifiz. Bir de doktor hani sık sık emzir atlatır da demedi, kesin yatar gözüyle bakınca bizde tekrar gitmedik o doktora. O günden sonra 2 saatte bir emziriyorum gün içinde çiş kaka da yapıyor bebeğim. Ama tekrar bir baktırmak istiyorum değerine, içimin rahat olması için. Fakat eşim bir türlü istemiyor, yok işte geçer, ne gerek var tekrar bir tüp kan alacaklar küçük bebekten, geçer kendiliğinden sen bol bol emzir vs vs diyor…. En son götürelim dediğimde baya bir sitem etti işte ben pimpirikliymişim bilmem ne falan dedi. Götürmedik daha. 1 hafta geçti üstünden bebeğimin yüzü hala sarı. Aranızda bebeği böyle sarılık olanlar var mı? Anne sütü ile geçiyor mu? Tekrar tahlil yaptırdınız mı?
Annanelrimizin yıllarca uyguladığı bir yöntem var asidi geçmiş sade soda bikac çay kaşığı icirin hemen etkisi oluyor benim bebegime de icirmistik

Bugün baktırdık 13.5 çıktı, doktor yüksek değil ama haftaya da gelin tekrar ölçelim dedi. İçim hiç rahat değil ya baktırmadığımız o 6 gün içinde Allah korusun çok yükseldiyse de fark etmediysek diye korkuyorum
Bu korkunuzu atın artık baktırmadığınız süre içinde çok yükselmiş olsaydı geri bu seviyeye kendi kendine düşmezdi. Fototerapi almadan düşmez çok yükseldiğinde

Kızlar bebeği sarılık olan var mı acaba? Ben geçen hafta doğum yaptım ve doğum yaptığımda sarılığı yoktu. İki gün sonra kontrole gittiğimizde sarılık olduğunu söyledi doktor ve kan tahlili yaptılar. Küçücük bebekten bir tüp kan alındı içim gitti, sarılık değeri 12,9 olarak çıktı. Doktor da iki gün sonra tekrar gelin muhtemelen yükselmiş olur yatış yaparız dedi. Doktor çok hoşumuza gitmedi, sarılığın kan uyuşmazlığından olduğunu söyledi fakat ben A rh+ eşim ise B rh+ yani ikimizden biri negatif değil. Uyuşmazlık için eşlerden birinin negatif olması lazımmış sağlık ocağındaki hemşire de böyle söyledi, biz ikimizde pozitifiz. Bir de doktor hani sık sık emzir atlatır da demedi, kesin yatar gözüyle bakınca bizde tekrar gitmedik o doktora. O günden sonra 2 saatte bir emziriyorum gün içinde çiş kaka da yapıyor bebeğim. Ama tekrar bir baktırmak istiyorum değerine, içimin rahat olması için. Fakat eşim bir türlü istemiyor, yok işte geçer, ne gerek var tekrar bir tüp kan alacaklar küçük bebekten, geçer kendiliğinden sen bol bol emzir vs vs diyor…. En son götürelim dediğimde baya bir sitem etti işte ben pimpirikliymişim bilmem ne falan dedi. Götürmedik daha. 1 hafta geçti üstünden bebeğimin yüzü hala sarı. Aranızda bebeği böyle sarılık olanlar var mı? Anne sütü ile geçiyor mu? Tekrar tahlil yaptırdınız mı?
Kizim 38 jaftalik dogmustu ve sarilik gecirmisti yani size diyebilirimki gozle cok belirgin birsey ve gecmiyorda hergun cogaliyor.
Biz 1 hafta hastanede kaldik kizim isik tedavisimi diyodular ne diyodu ona onu yapti 2 saat kadariyla o isikta durdu,sonrasinda azalma basladi ve sonra cikisimiz oldu.
Sonrasindada tabi her hafta kontrole geldi hemsire yavas yavas dustu.
Benim size tavsiyem gidin baktirin cocugunuzu onun iyligi icin o kan veriliyo,kizimin ellerini uzerini kan almaktan delik desik yapmistilar mollard 2 ay kaldi uzerlerinde ama sonunda iyilesti cok sükür

X