Yeniden başlama günlüğüm.

Noraa89

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mart 2012
2.854
1.308
35
Merhabalar, kadınlar kulübünde çok fazla aktif olmasam da bdv de sürekli akıl almaya çalışan, kişisel gelişim sayfasını sürekli takip eden biriyim:) Yaklaşık 10 senelik ara ara yaşadığım psikolojik sorunumla ilgili artık kendimi silkeleyip bir başlangıç yapmaya karar verdim. Burası da günlük rutinimi, aylık, yıllık planlarımı yazacağım bana ait bir günlük olsun istedim. :)

31 yaşındayım, bekarım. Haftanın 6 günü çalışıyorum. İşimin çok yoğun olmaması sebebi ile işyerinde de kendime vakit ayırıyorum.

Genellikle herşeyi yazma alışkanlığım olsa da, planlarımı verimli rutin sayfasında yapıldığı gibi yapıyorum artık.

Ağustos ayı planımı buraya iliştirip günlük yapılacaklar listesini de ara ara ekleyeceğim.

AĞUSTOS AYI PLANI

KİŞİSEL BAKIM
Sabah ve akşam cilt bakımı
Duş sonrası vücut fırçalama
Saç kırıkları için saç kesimi
Kaş alımı. (ayda bir)
Makyaj: Hergün
Pazar günleri saç bakımı (Bepanten, evigen, bemiks üçlüsü)

SAĞLIK
Bu kısımda ruh sağlığı benim için çok önemli. Yıllardır süregelen sorunum ile ilgili sorunu kendim çözemediğimi anlayıp psikoloğa başlamaya karar verdim. Belli bir süre boyunca psikolog her hafta göreceği için bunun için ayrı bir bütçe ayırıp harcamalarıma dikkat etmem gerekiyor. Çünkü bu konu hep ertelediğim ama sürekli aynı döngü içerisinde debelendiğim bir konu benim için.

Yine yıllardır süregelen cilt hastalığım var ve bu ay dermatoloğuma kontrole gitmem gerek. Cilt hastalığım vücudumun görünmeyen kısımlarında, yıllardır bu hastalıkla boğuşsam da, ruh sağlığım kadar olumsuz etkilemedi beni. O yüzden psikolog konusuna çok fazla önem vereceğim.

SPOR-SAĞLIKLI BESLENME

Pandemi sebebiyle devam ettiğim spor salonu kapandığı için spora ara vermek durumunda kalmıştım. Bu hafta itibariyle spora da başlayacağım. (haftada 3 gün) bu haftaki programlarım sebebiyle biraz sekteye uğrayacak gibi görünüyor spor konusu fakat haftaya aksatmadan devam edeceğim.

Beslenme konusu, benim en çok zorlandığım konu idi ama onu da oturttum gibi. Yıllardır battı balık yan gider düşüncesiyle 1 kg verip üzerine 3 kg alan biriydim ama artık batırsam da toparlamasını öğrendim, kaldığım yerden devam edebiliyorum.

BİRİKİM
Düzenli birikim yapmaya özen göstersem de, psikoloğa ayrı bir bütçe ayıracak olmam ve geçmişten gelen araba kredisi vb. borçlarım olduğu için önümüzdeki 3-4 ay birikim için hedefim yok. Kumbaraya ufak miktarda paralar atsam da kafi ki psikolog ile sorunumu çözersem paranın da çok önemi yok aslında bir şekilde çalışıp birikim de yaparım.

SATIN ALINACAKLAR
Yeni oda yapmam sebebiyle kardeşimle kendim için 2 yatak almam şart. O da yaklaşık 5.000 tl tutuyor. Bu kısım da biraz bütçemi zorlayacak gibi. Bu sebeple harcamalarıma çok fazla dikkat etmem gerekecek.

Tamamen motivasyonum düşmesin diye kendime bu ay ödül verip elbise, etek tarzı bir şey almak istiyorum. Her ay 1 parça alırsam bütçem çok da sarsılmaz gibi.

KİŞİSEL GELİŞİM
Film: 365 - I am Legend
Dizi: Vis A Vis: 2-3.sezon.
Belgesel: Michell Obama.
Youtube videosu: Rüzgar Mira Okan (arabada müzik dinlemek yerine bu tür videolar dinlemeye karar verdim)
Meditasyon: Hergün
Kitap: Aşk Köpekliktir- Bab-ı Esrar (günlük minimum 30 sayfa)

-Kitaplar konusunda aslında son 3-4 senedir daha nitelikli kitaplar okumaya çalışıyorum fakat önceden çok fazla kitap stoğu yaptığım için yeni kitaplar almadan önce elimdeki stokları eritmek istiyorum. Bu ara biraz dibe çökmem sebebiyle romanlar kafamı da dağıtır gibi geliyor. Sonrasında bana gerçekten bir şeyler katacak kitaplar okumaya özen göstereceğim

-Yeni bir başlangıç yapmışken hayatımdaki toksik bir kaç insanı da çıkardım, biriyle mesafe koydum. Hep havada kalan bir konuydu benim için ama bu kez adım attım.

-Facebook dışında sosyal medya hesabım yoktu, onu da sildim. Kendi ismimle olmayan sadece aile üyelerimin (4 kişi) ekli olduğu instagram hesabım var oradan sadece faydalı hesapları takip edeceğim. Kendi hesabım olunca, sürekli bir şeyler paylaşma isteği, sürekli birilerini takip etme durumu beni yormaya başlamıştı. Aslında facebook ile duygusal bir bağ kurmuştum:) Kopmak kolay olmadı:) yıllar önceki fotolarım, paylaşımlarım hatıra gibiydi:) fakat artık bana zarar verebilecek, psikolojimi etkileyebilecek herşeyi haytımdan çıkarmaya çalışacağım hemen olmasa da zamana yaya yaya bu alışkanlığı da edineceğim.

Aylık planım bunlar, ayın sonunda durum değerlendirmesi yaparım. Her gün vakit buldukça günlük yapacaklar ve yaptıklarımın da listesini yapıp ara ara güncellemeler de yapmaya çalışıcam.

18.08.2020 planı
Dizi: 1 bölüm
Kitap: en az 30 sayfa
Meditasyon: 15 dakika
Cilt bakımı
Elbise dolabının bir bölümünü düzenleme
Rüzgar Mira Okan 2 videosu eve giderken yolda dinlenecek.

Aynı yaştayız günlüğünüzü çok beğendim. Ben de verim alabilmek adına günlük tutmayı düşünüyorum. Sizle aynı şekilde ben de her ay terapistime gidiyorum başlarda anksiyete panikatak için gitsem de sonraları kendimi geliştirmek adına bişeyler öğrenmek için devam etme kararı aldım. Çok da faydasını gördüm. Psikolojime zarar veren, hayatıma olumsuzluk katan insanları hayatımdan çıkarmayı öğrendim. Tabii bu psikolojime de fayda sağladı. Planlı yaşamayı pek başaramıyorum nasıl düzene oturtacağım bilemiyorum pandemi de girdi araya günlük yeme, uyku düzeni ve sporda süreklilik sağlamayı istiyorum ama bunu başaramayıp yarıda bırakıyorum. He bir de internette geçirdiğim gereksiz süreyi kitap okumaya vermek istiyorum. Uzun süredir aksatmış durumdayım. Topiğinizi takip edeceğim başarılar...

Aynı yaştayız günlüğünüzü çok beğendim. Ben de verim alabilmek adına günlük tutmayı düşünüyorum. Sizle aynı şekilde ben de her ay terapistime gidiyorum başlarda anksiyete panikatak için gitsem de sonraları kendimi geliştirmek adına bişeyler öğrenmek için devam etme kararı aldım. Çok da faydasını gördüm. Psikolojime zarar veren, hayatıma olumsuzluk katan insanları hayatımdan çıkarmayı öğrendim. Tabii bu psikolojime de fayda sağladı. Planlı yaşamayı pek başaramıyorum nasıl düzene oturtacağım bilemiyorum pandemi de girdi araya günlük yeme, uyku düzeni ve sporda süreklilik sağlamayı istiyorum ama bunu başaramayıp yarıda bırakıyorum. He bir de internette geçirdiğim gereksiz süreyi kitap okumaya vermek istiyorum. Uzun süredir aksatmış durumdayım. Topiğinizi takip edeceğim başarılar...

Selamlar, hoşgeldiniz :) Aslında buraya yazma kararı alıp sonrasında devamını yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. Bu sayfayı açtıktan sonra kendime akademik ajanda aldım. Tüm planlarımı ajandaya yazıyorum. Plan yapma konusunda acaip iyiyim:) planı hayata geçirme konusunda maalesef ben de çok başarılı olduğumu söyleyemem:) ama yazmak çok işe yarıyor. Buraya yazdığımdam beri bir çok planıma uydum, şu ara sadece sporu oturtmaya çalışıyorum. Psikoloğa düzenli gidiyorum, faydasını yavaş yavaş görmeye başladım ben de sorunum ile ilgili çözüm bulsam da devam etmek istiyorum, bana iyi geliyor en azından şimdiki gibi 10 günde bir olmasa da ayda bir gitmeye devam ederim diye düşünüyorum.

Ağustos planımdan sonra Eylül planımı da şuraya iliştireyim o halde :)

EYLÜL AYI PLANI

KİŞİSEL BAKIM

Pazar günleri peeling ve kil maskesi
Duş sonrası vücut fırçalama+nemlendirme
Kaş alımı. (ayda bir)
Makyaj: Her gün (namaza başladığım için sadece belli ürünler kullanıyorum daha çok cilt bakımına ağırlık vermek istiorum fondöten kullanmaya gerek kalmadan cildim temiz, ferah gözüksün istiyorum.

Tüm vücut lazere başlamayı düşünüyorum. Bu ayki hedeflerimden biri bu. Öncelikle yüzüm için tek seans satın alıp merkezdeki aletin kalitesini test edecepim sonrasında tüm vücut paketi satın alacağım.

SAĞLIK
Psikologla artık 10 günde bir oluyor görüşmelerimiz, kesinlikle faydasını şimdiden hissediyorum ama özellikle çözmem gereken sorunla ilgili henüz bir yol katedemedik bence :KK43:

Kronik cilt hastalığımla ilgili henüz kontrole gidemedim, BU ay onu da aradan çıkarmam gerekiyor.

Bu ay kan ilacı, B12 ve Devit 3 kullanmaya başladım, özellikle şu dönemde bağışıklık için kullanmak istiyordum + olarak cilt hastalığım için yan etkisi kan seviyesini düşürücü bir ilaç kullanıyorum.

SPOR-SAĞLIKLI BESLENME

Spor-sağlıklı beslenme konusunda buraya yazdığımdan beri bir düzen oturtamadım maalesef. Bu hafta farklı bir yöntem deneyeceğim. Umarım işe yarar.

Evde yağ-kas-su oranını ölçer tartı var, daha önce diyetisyen deneyimim de olduğu için bu işi profesyonel yardım almadan çözmek istiyorum şimdilik. Çözemezsem ilerleyen zamanlarda diyetisyene gidebilirim.

BİRİKİM
Bu kısmı pas geçeyim:) Önceki borçlarım, psikoloğa ayrı bir bütçe ayırmam sebebiyle önümüzdeki 3-4 ay birikim yapamayabilirim. Biriktirmeyi sevdiğim için en azından kumbaraya para atarsam içim daha rahat olacak:)

SATIN ALINACAKLAR
Mevsim geçişleri olduğu için bu ay hiçbir şey satın almadım. Fiyatlar biraz daha ucuzlayınca kışlık alışveriş yapmam gerekiyor.

Yatak hala almadım bu hafta onu da aradan çıkarmalıyım.

KİŞİSEL GELİŞİM
Film:

Pi'nin Yaşamı (izlendi)
I am Legend (izlendi)

Dizi:
When They See Us (izlendi)
You (izlendi)
Unbelivable

Belgesel: Minimalizm

Kitap:
Bab-ı Esrar
Yaralısın
Gölgesizlerin Tutkulu Dansı
Paris'te Balayı
2 kitap daha okuyup Eylül ayını kapatacağım.

Selamlar, hoşgeldiniz :) Aslında buraya yazma kararı alıp sonrasında devamını yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. Bu sayfayı açtıktan sonra kendime akademik ajanda aldım. Tüm planlarımı ajandaya yazıyorum. Plan yapma konusunda acaip iyiyim:) planı hayata geçirme konusunda maalesef ben de çok başarılı olduğumu söyleyemem:) ama yazmak çok işe yarıyor. Buraya yazdığımdam beri bir çok planıma uydum, şu ara sadece sporu oturtmaya çalışıyorum. Psikoloğa düzenli gidiyorum, faydasını yavaş yavaş görmeye başladım ben de sorunum ile ilgili çözüm bulsam da devam etmek istiyorum, bana iyi geliyor en azından şimdiki gibi 10 günde bir olmasa da ayda bir gitmeye devam ederim diye düşünüyorum.

Ağustos planımdan sonra Eylül planımı da şuraya iliştireyim o halde :)
Hoşbuldum evet ben de ayda 1 kez gidiyorum. Planlı yaşamayı bir türlü oturtamadım. Spor yapıyordum günde 10bin adım ve akşamları TV den yarım saat uygulamalı hareketler ama bıraktım spordan birden bire bırakılmıyormuş ondan sonra çok halsizlik oldu günlük kitap okumayı yapıyorum cilt bakımı falan her gün yapıyordum onu da 2 güne attım oldukça saldım bu aralar burada günlükleri görünce motive oldum diyebilirim 🥰

Hoşbuldum evet ben de ayda 1 kez gidiyorum. Planlı yaşamayı bir türlü oturtamadım. Spor yapıyordum günde 10bin adım ve akşamları TV den yarım saat uygulamalı hareketler ama bıraktım spordan birden bire bırakılmıyormuş ondan sonra çok halsizlik oldu günlük kitap okumayı yapıyorum cilt bakımı falan her gün yapıyordum onu da 2 güne attım oldukça saldım bu aralar burada günlükleri görünce motive oldum diyebilirim 🥰

Ben yazdıkça motive olanlardanım :) Dün mesela çok spontan oldu günüm, plan vs. hiç yapmadım arkadaşımla geçirdim akşamında da saldım kendimi gündüz iyiydi kendim için bir şeyler yaptım, mutlu oldum fakat akşamında plan yapmadığım için o akşam bomboş geçti. Hemen bugün toparlayım ajandaya haftalık planımı dünkü eksiklerimi yazdım, hemen motive oldum :)

Ben de sporu henüz oturtamadım, daha sevilebilecek, sürdürülebilecek duruma getirmeye çalışıyorum bu haftaki hedefim sporu oturtmak inşallah :)

EYLÜL AYI PLANI

KİŞİSEL BAKIM

Pazar günleri peeling ve kil maskesi
Duş sonrası vücut fırçalama+nemlendirme
Kaş alımı. (ayda bir)
Makyaj: Her gün (namaza başladığım için sadece belli ürünler kullanıyorum daha çok cilt bakımına ağırlık vermek istiorum fondöten kullanmaya gerek kalmadan cildim temiz, ferah gözüksün istiyorum.

Tüm vücut lazere başlamayı düşünüyorum. Bu ayki hedeflerimden biri bu. Öncelikle yüzüm için tek seans satın alıp merkezdeki aletin kalitesini test edecepim sonrasında tüm vücut paketi satın alacağım.

SAĞLIK
Psikologla artık 10 günde bir oluyor görüşmelerimiz, kesinlikle faydasını şimdiden hissediyorum ama özellikle çözmem gereken sorunla ilgili henüz bir yol katedemedik bence :KK43:

Kronik cilt hastalığımla ilgili henüz kontrole gidemedim, BU ay onu da aradan çıkarmam gerekiyor.

Bu ay kan ilacı, B12 ve Devit 3 kullanmaya başladım, özellikle şu dönemde bağışıklık için kullanmak istiyordum + olarak cilt hastalığım için yan etkisi kan seviyesini düşürücü bir ilaç kullanıyorum.

SPOR-SAĞLIKLI BESLENME

Spor-sağlıklı beslenme konusunda buraya yazdığımdan beri bir düzen oturtamadım maalesef. Bu hafta farklı bir yöntem deneyeceğim. Umarım işe yarar.

Evde yağ-kas-su oranını ölçer tartı var, daha önce diyetisyen deneyimim de olduğu için bu işi profesyonel yardım almadan çözmek istiyorum şimdilik. Çözemezsem ilerleyen zamanlarda diyetisyene gidebilirim.

BİRİKİM
Bu kısmı pas geçeyim:) Önceki borçlarım, psikoloğa ayrı bir bütçe ayırmam sebebiyle önümüzdeki 3-4 ay birikim yapamayabilirim. Biriktirmeyi sevdiğim için en azından kumbaraya para atarsam içim daha rahat olacak:)

SATIN ALINACAKLAR
Mevsim geçişleri olduğu için bu ay hiçbir şey satın almadım. Fiyatlar biraz daha ucuzlayınca kışlık alışveriş yapmam gerekiyor.

Yatak hala almadım bu hafta onu da aradan çıkarmalıyım.

KİŞİSEL GELİŞİM
Film:

Pi'nin Yaşamı (izlendi)
I am Legend (izlendi)

Dizi:
When They See Us (izlendi)
You (izlendi)
Unbelivable

Belgesel: Minimalizm

Kitap:
Bab-ı Esrar
Yaralısın
Gölgesizlerin Tutkulu Dansı
Paris'te Balayı
2 kitap daha okuyup Eylül ayını kapatacağım.
Minimalizm belgeseli güzel miydi ben de dolabımda minimale düşmeye ramak kala yine bikaç parça şeyler aldım dolabıma pişman da gibiyim lazım da diyorum ne gerek var diyorum bazen de

Vitaminler konusunda bağışıklığı güçlendirici vitamin alıcam d vitamini de ayrıca ama hala erteliyorum. Senden ilham alıp umarım ben de biraz gaza gelirim. Cilt rahatsızlığınız özel değilse nedir bende de mantar lekeleri var durup durup çıkıyor sprey kullanıyorum geçiyor ama kesin çözüm için bir Cildiye doktoruna daha gitmek istiyorum ama korona dolayısıyla erteledim.

Tüketim konusunda da hedefim şu: Tam olarak minimalist olmasam da, öncelikle elimdekilerde yetinmeye çalışıyorum, elimdekileri tüketip elimdekilerin yetmediği, işime yaramadığı ya da tükendiği/ bittiği durumlarda yenisini almak hedefim.

2 ajandam var: Biri akademik ajanda, günlük, haftalık, aylık planlarımı yazdığım bir defter.

İkincisi, kitap, film,dizi, tiyatro, gezilecek yerleri not aldığım ajanda.

Alınacak kitap listesi iyice uzadı fakat kendimi tutuyorum ve önceliği elimdeki kitaplara verdim. Zamanında sürekli kitap alırdım, öncelikli hedefim elimdekileri bitirip sadece aylık okuyacağım kitapları almak olacak, Kitap biriktirmek istemiyorum.

Bu hedefimi zamanla diğer giyim, kozmetik alanında da uygulamaya çalışacağım. Adım adım ilerlemek daha motive edeceği için öncelikli hedef kitaplar.

Ofiste ve evdeki daha önce aldığım çerez kitapları elemek bugünkü hedefim:)

Tüketim konusunda da hedefim şu: Tam olarak minimalist olmasam da, öncelikle elimdekilerde yetinmeye çalışıyorum, elimdekileri tüketip elimdekilerin yetmediği, işime yaramadığı ya da tükendiği/ bittiği durumlarda yenisini almak hedefim.

2 ajandam var: Biri akademik ajanda, günlük, haftalık, aylık planlarımı yazdığım bir defter.

İkincisi, kitap, film,dizi, tiyatro, gezilecek yerleri not aldığım ajanda.

Alınacak kitap listesi iyice uzadı fakat kendimi tutuyorum ve önceliği elimdeki kitaplara verdim. Zamanında sürekli kitap alırdım, öncelikli hedefim elimdekileri bitirip sadece aylık okuyacağım kitapları almak olacak, Kitap biriktirmek istemiyorum.

Bu hedefimi zamanla diğer giyim, kozmetik alanında da uygulamaya çalışacağım. Adım adım ilerlemek daha motive edeceği için öncelikli hedef kitaplar.

Ofiste ve evdeki daha önce aldığım çerez kitapları elemek bugünkü hedefim:)
Bende bi ara çok kitap aldım yarım yarım kaç adet kitap var elimde tam bitirmeye çalışırken yeni bir kitap görüyorum hopp onu da dayanamayıp alıyorum.

Minimalizm belgeseli güzel miydi ben de dolabımda minimale düşmeye ramak kala yine bikaç parça şeyler aldım dolabıma pişman da gibiyim lazım da diyorum ne gerek var diyorum bazen de

Vitaminler konusunda bağışıklığı güçlendirici vitamin alıcam d vitamini de ayrıca ama hala erteliyorum. Senden ilham alıp umarım ben de biraz gaza gelirim. Cilt rahatsızlığınız özel değilse nedir bende de mantar lekeleri var durup durup çıkıyor sprey kullanıyorum geçiyor ama kesin çözüm için bir Cildiye doktoruna daha gitmek istiyorum ama korona dolayısıyla erteledim.

Belgeseli yeni izlemeye başladım, bugünkü planım buydu zaten:)

Minimalizmle ilgili bir çok hesap takip ediyorum, yazı da okuyorum fakat hepimizin zevkleri, yaşam biçimi farklı farklı olduğu için oradan aldığım bilgileri kendi hayatıma entegre ederek uygularım diye düşündüm:) Çok kendimi sıkmadan, çok kasmadan ancak bu şekilde benim için sürdürülebilir olur.

D vitamini havalar soğuyacağı vücut artık güneşten mahrum kalacağı için kullanmak istedim ki zaten vücudumun da ihtiyacı var :) Tabi şu virüs döneminde bağışıklığı da güçlendirmek gerekiyor ek takviyelerle.

Cilt hastalığım hidradenitis supurativa kronik bir rahatsızlık ömür boyu benimle yani :) Onunla yaşamayı öğrendim diyebilirim buna da şükür diyip tedavimi aksatmamaya çalışıyorum.

Umarım beraber birbirimizi motive edip zamanımızı daha kaliteli geçiririz :)

Bende bi ara çok kitap aldım yarım yarım kaç adet kitap var elimde tam bitirmeye çalışırken yeni bir kitap görüyorum hopp onu da dayanamayıp alıyorum.

Ben o yüzden görüp almamak için deftere yazıyorum :) Kitap alışverişi için hala zamanım var çünkü henüz elimdekiler bitmedi. Kitap alışverişi yapacağım zaman hemen defteri açıp en çok istediğim 3-4 kitabı satın alıp o ay onları okuyacağım.

Kitap birikince bittikçe hangisini okusam düşüncei beni yoruyor, elimdekiler bittikten sonra aylık alışveriş yapacağım.

Belgeseli yeni izlemeye başladım, bugünkü planım buydu zaten:)

Minimalizmle ilgili bir çok hesap takip ediyorum, yazı da okuyorum fakat hepimizin zevkleri, yaşam biçimi farklı farklı olduğu için oradan aldığım bilgileri kendi hayatıma entegre ederek uygularım diye düşündüm:) Çok kendimi sıkmadan, çok kasmadan ancak bu şekilde benim için sürdürülebilir olur.

D vitamini havalar soğuyacağı vücut artık güneşten mahrum kalacağı için kullanmak istedim ki zaten vücudumun da ihtiyacı var :) Tabi şu virüs döneminde bağışıklığı da güçlendirmek gerekiyor ek takviyelerle.

Cilt hastalığım hidradenitis supurativa kronik bir rahatsızlık ömür boyu benimle yani :) Onunla yaşamayı öğrendim diyebilirim buna da şükür diyip tedavimi aksatmamaya çalışıyorum.

Umarım beraber birbirimizi motive edip zamanımızı daha kaliteli geçiririz :)
Ayy kabul edersen çok mutlu olurum🥰
Sosyal medyada bende minimalizmi hayat felsefesi haline getirmiş hesapları takip ediyorum ben de hayatıma biraz olumlu yönde katkı sağladım onlar halıyı falan da kaldırıyorlar 😂ben dolabımda fazlalık kıyafetlerimi kaldırdım daha da eksiltilecek var.

Ayy kabul edersen çok mutlu olurum🥰
Sosyal medyada bende minimalizmi hayat felsefesi haline getirmiş hesapları takip ediyorum ben de hayatıma biraz olumlu yönde katkı sağladım onlar halıyı falan da kaldırıyorlar 😂ben dolabımda fazlalık kıyafetlerimi kaldırdım daha da eksiltilecek var.

Ben de dolaptan başladım :halay:sonra bir baktım herşey hala yerinde duruyor :-)Tekrardan ona ek bir zaman ayırmayop yazlıkları kaldırırken eleme yapacağım.

Ben o yüzden görüp almamak için deftere yazıyorum :) Kitap alışverişi için hala zamanım var çünkü henüz elimdekiler bitmedi. Kitap alışverişi yapacağım zaman hemen defteri açıp en çok istediğim 3-4 kitabı satın alıp o ay onları okuyacağım.

Kitap birikince bittikçe hangisini okusam düşüncei beni yoruyor, elimdekiler bittikten sonra aylık alışveriş yapacağım.
Evet yazmak mantıklı ben de öyle yapayım. Bitirilecekler alınacaklar diye daha verimli olur.

Film önerelim de bir katkımız olsun.
-motherless brooklyn
-Trumanshow
İkisi de bence kült filmler.

X